Covid -19

особливості навчального року 2021/2022

У 2021-2022 навчальному році школи працюють в умовах адаптивного карантину. Всі заклади освіти в Україні будуть організовувати освітній процес згідно з вимогами Головного державного санітарного лікаря та рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.


Актуальні документи:

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів від 9 грудня, карантин продовжено до 28 лютого 2021 року. Положення, зазначені в ухваленій постанові Уряду №1236, вступають у силу з 19 грудня 2020 року.


На період дії карантину, зокрема, заборонено:

  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами у понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;

  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;

  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.

Додатково до цього, з 8 до 24 січня 2021 р. учням заборонено відвідувати школи незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти. Водночас Міністерство рекомендує розглянути можливість, за потреби, оголосити на цей час канікули.


Докладніше про умови карантину, які вступають у силу з 19 грудня, читайте за посиланням, про рекомендації МОН щодо періоду 8-24 січня – ось тут.


Структуру та форму дистанційного навчання визначає педагогічна рада школи, враховуючи освітню програму, навчальний план та особливості кожного закладу і регіону. Так школа має адаптувати програму до технічних можливостей учнів і вчителів.

З 16 жовтня 2020 року дистанційне навчання у школі відбувається згідно з оновленим Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Положення враховує реалії дистанційної освіти, за якими працюють педагоги та вчаться учні під час нинішнього карантину.


Стисло про новації Положення можна прочитати у цьому матеріалі на сайті МОН, повністю із документом можна ознайомитись за цим посиланням.


для батьків

Батьки – повноцінні учасники освітнього процесу, і учні потребують їхньої підтримки під час навчання. Результати міжнародного дослідження PISA показують, що ті діти, яких підтримують батьки, мають кращі результати навчання.


Також в умовах змішаного чи дистанційного навчання важливо технічно допомогти дітям отримувати знання.


Як говорити з дітьми про COVID-19, чим зайняти дитину під час карантину, як сформувати правильний розпорядок дня – про це на інше можна дізнатись із порад батькам на час пандемії, які розробили ЮНІСЕФ Україна та МОН.


Поради, які стосуються дітей різного шкільного віку від дошкільнят до підлітків, знаходять у матеріалах за посиланнями:


гайдлайни

Відвідування шкіл


Під час карантину батьки та супроводжуючі особи не можуть заходити до шкіл – таку норму містять вимоги головного санлікаря. Це обмеження має на меті зробити умови у школах ще більш безпечними для учнів і педагогів, адже так у школу потраплятиме менше людей.

Ті, хто супроводжує осіб з інвалідністю, можуть заходити до шкіл, як і раніше.

для вчителів

Інтерактивний урок про COVID-19

Матеріали та план інтерактивного уроку щодо коронавірусної хвороби COVID-19 та правил безпечного навчання під час карантину.


Матеріали допоможуть:

  • пояснити учням нові правила поведінки під час навчання в умовах карантину

  • розвінчати міфи щодо COVID-19

  • ознайомити з правилами респіраторної гігієни

  • проінформувати про психологічну допомогу в разі тривожного стану через пандемію, ознайомити з алгоритмом дій

Комплекти матеріали містять:

  • презентації до уроку та вікторин

  • матеріали для інтерактивних занять

  • план уроку з описом активностей

  • рекомендації для вчителів

Завантажити матеріали для 1-4 класів.

Завантажити матеріали для 5-11 класів.


Урок розроблений ГС «Освіторія» в рамках кампанії «Школо, ми готові», яку реалізує ЮНІСЕФ Україна у співпраці з Міністерством освіти і науки України.

За якими правилами організовується дистанційне навчання у школах?


З 16 жовтня 2020 року дистанційне навчання у школі відбувається згідно з оновленим Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Положення враховує реалії дистанційної освіти, за якими працюють педагоги та вчаться учні під час нинішнього карантину.



Стисло про новації Положення можна прочитати у цьому матеріалі на сайті МОН, повністю із документом можна ознайомитись за цим посиланням.


Ключові новації, зафіксовані в Положенні


  • Дистанційна форма залишається виключно добровільною і потребує подання заяви про зарахування/переведення від батьків.

  • Відтепер для навчання за дистанційною формою учням не потрібно мати високий рівень навчання (10-12 балів) – таку можливість має будь-який учень.

  • Технології дистанційного навчання в різних формах здобуття освіти (денній, вечірній, педагогічному патронажі тощо) можуть використовуватися для оцінювання, консультацій, вивчення окремих тем з предмета.

  • Під час дистанційного навчання обов'язково мають враховуватися інтереси учнів.

  • Мають створюватися умови для повноцінної участі в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами з обов'язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку.

  • Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронній взаємодії через інтернет, школа забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних учням – телефонного, поштового зв'язку тощо.

  • Організація дистанційного навчання здійснюється у межах робочого часу педагогів.

  • Школа самостійно визначає механізм моніторингу і контролю якості дистанційного навчання в закладі. Спосіб, у який керівник закладу здійснює контроль за виконанням освітніх програм учнями та педпрацівниками, схвалює педрада.