Методична проблема коледжу

Важливим аспектом модернізації методичної роботи є перехід на рівень сучасних світових педагогічних технологій і стандартів навчальної, наукової та науково-методичної роботи з метою забезпечення освітнього процесу, спрямованого на формування і становлення особистості майбутнього фахівця, здатного до самоосвіти та самореалізації в ринкових умовах.

Організація роботи над науково-методичною проблемою - найефективніший шлях трансформації педагогічної ідеї в практику. У зв'язку з цим першочергового значення набуває проблема створення такого педагогічного колективу, у якому сприятливий психологічний мікроклімат, панує атмосфера творчості та відповідальності, а викладачі здатні адаптуватися до змін і завжди вчаться новому. Об'єднуючою силою в педагогічному колективі, що допомогла б переорієнтуватися на новий підхід в організації освітнього процесу - є організація роботи над єдиною науково-методичною проблемою.

Етапи роботи над методичною проблемою.pdf

Перспективний план та етапи роботи педагогічних працівників ВСП "Індустріальний фаховий коледж Криворізького  національного університету" на 2020-2025 рр. над єдиною методичною темою детально описано в методичному посібнику.

Варто усвідомити, що сьогодні йде мова не про окремих викладачів, які, виявляючи творчість, самотужки впроваджують нові ідеї. Іде мова про створення колективного досвіду на базі науково-методичної ідеї, тобто має працювати формула "від творчо працюючого викладача - до творчо працюючого колективу - і до конкурентноспроможного випускника".

Прийшов час, коли і в коледжі замість фрази "заховайте телефони" студенти чують: "дістаємо свої ґаджети"

Робота педагогічного колективу щодо реалізації єдиної науково-методичної проблеми - центральна ланка в науково-методичній роботі закладу освіти. Вона має чітко простежуватися як у діяльності педагогічної ради, так і в роботі методичної ради, циклових комісій, при проведенні семінарів, нарад, конференцій тощо. Ця робота здійснюється в п'ять етапів:

1) Діагностично-теоретичний етап (2020/2021 н.р.)

2) Організаційно-моделювальний етап (2021/2022 н.р.)

3) Апробаційно-впроваджувальний етап (2022/2023 н.р.)

4) Корекційний етап (2023/2024 н.р.)

5) Результативно-узагальнюючий етап (2024/2025 н.р.)