Листопад

9 листопада  - День української писемності

21 листопада - День Гідності та Свободи

24 листопада - "Вічна пам'ять зморена голодом"

Книга розповість про Голодомор

Скатовані душі

Його звали Григорій. Ковалець Григорій Захарович.Хлопця спіткало те, що в історії замовчують та заохочують вбивці при владі. Історія про те, як людей позбавляються...








 

Летіла зозуля

   Доля нашої сучасниці Марії тісно переплітається з долею її родички Лідії, яка в 1933 році змушена була приймати важкі неоднозначні рішення аби вберегти синів від голодної смерті. Та хто знає як правильно було поступити в ті часи, коли людське життя не було нічого варте? Лідія сама, як могла, інтуїтивно шукала вихід, кожного разу приймаючи важкі рішення, ризикуючи і страждаючи. Вона вважала себе слабкою, поганою матір’ю, але її сини вижили, стали достойними людьми. Що це? Просто випадок? Чиясь рука зверху? Доля? 



Марія 

 Він був заборонений у часи радянської влади, адже розкривав жорстку правду про штучний голод, створений для знищення української нації. Власний досвід та свідчення очевидців трагедії лягли в основу твору письменника. Головна героїня – сімдесятирічна Марія, разом із рештою українців зазнає страшного голоду. Сильна характером жінка пережила у своєму житті багато горя. У образі Марії уособлена сама Україна. Твір відображає реальний стан речей у 30-х роках, дає розуміння, наскільки важко було жити селянам, змушує задуматись про істинні цінності.

Жовтий князь

 Роман «Жовтий князь» письменника Василя Барки присвячено Голодомору '32-'33 років   Він створив жовтого князя - символа демона зла, що приносить лише спустошення, руйнування, біль та смерть. У своєму творі автор відобразив власні спогади про страшне лихо, а також точні свідчення очевидців Голодомору, зокрема його рідного брата та родини. Історична правдивість робить твір цінним для кожного читача.




Червоний голод

Історик, журналістка, письменниця Енн Еплбом присвятила свою книгу історичним подіям 30-х років. Авторка заглибилась у питання передумов Голодомору та його наслідків для України. Це історія про сталінський режим, наміри радянської влади, які у результаті не справдилися. Письменниця у своїй праці використала усні свідчення, архівні документи, щоденники, дослідження українських та зарубіжних науковців. Енн Еплбом у своїх дослідженнях дійшла висновку, що Голодомор – це не наслідок колективізації, а результат дій бригад активістів, які забирали у селян все до останньої крихти.

Україна 1932-1933  Геноцид голодом

Голодомор — це геноцид української нації, вчинений в 1932–1933 роках. Він був скоєний керівництвом Радянського Союзу, щоб упокорити українців, остаточно ліквідувати український спротив режиму та спроби побудови самостійної, незалежної від Москви Української Держави.  В книзі зібрано матеріали Українського інстутуту національної пам'яті та Національного музею "Меморіал пам'яті Голодомору"





25 листопада - 185 років від дня народження Івана Нечуй-Левицького