Інформаційний паркан

                                        ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МІСЯЧНИК ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК 2023

"ВІРЮ В МАЙБУТНЄ ТВОЄ, УКРАЇНО !"

місячник.pptx

02-04 жовтня 2023  Екскурсія для учнів 1-х кл "Мандрівка по книжковому місту" 

КНИГА ПРИХОДИТЬ ДО КОЖНОГО З НАС У ДИТИНСТВІ. І ТОМУ ДУЖЕ ВАЖЛИВА ПЕРША ЗУСТРІЧ ДИТИНИ З КНИГОЮ ТА  БІБЛІОТЕКОЮ.

«ПЕРША МАНДРІВКА ДО БІБЛІОТЕКИ» ПІД ЧАС ЯКОЇ З «ПАНІ КНИГОЮ» ДІТИ ВІДКРИЛИ НАЙГОЛОВНІШІ ТАЄМНИЦІ БІБЛІОТЕКИ. ВОНИ ПОЗНАЙОМИЛИСЯ З ПОНЯТТЯМИ «БІБЛІОТЕКА», «ЧИТАЧ», ПРАВИЛАМИ ПОВЕДІНКИ В БІБЛІОТЕЦІ, СПІЛКУВАННЯ З КНИГОЮ ТА ГІГІЄНОЮ ЧИТАННЯ. НАСАМКІНЕЦЬ ДІТИ ПЕРЕГЛЯНУЛИ МУЛЬТФІЛЬМ ПРО ДОГЛЯД ЗА КНИГОЮ І НА ЗГАДКУ ПРО БІБЛІОТЕКУ ЇМ БУЛО ВРУЧЕНО ЗАКЛАДИНКИ.


Майстерка "Патріотичні сувеніри своїми руками" з учнями 5-Є та 6-В класів.

З простих та доступних матеріалів – фоамірану та стразів діти виготовляли та оформляли сувеніри рідним, друзям , а також нашим мужнім воїнам-захисникам. Жоден сувенір не був схожим на інший, кожен був по-своєму гарний та неповторний.

Майстер-клас вийшов цікавий та приніс багато задоволення дітям.

 11 жовтня відбулася захоплююча зустріч з письменницею Галиною Рибачук - Прач

Учні 1- Б і 2-Б класу познайомились з дитячою письменницею Галиною Рибачук-Прач. Діти дізналися  про захопливі пригоди "Вінницьких кажанчиків", неймовірну "Долину равликів" та про непосидючого кота Фарадея та інших пухнатиків. На згадку про знайомство з автором творів діти отримали книги з авторгафом письменниці.

 Майстерня знань "Цікаві факти про Україну"

Інформаційна хвилинка  "Мова -духовний скарб нації"

391727314_1782796292139340_493065653208973089_n.mp4

Мова-феноменальний вияв людського духу,
найдорожчий скарб кожного народу.
У ній і доля, i душа, і досвід,
і пам’ять, і колективний розум поколінь
нинішніх та попередніх.
У мовi народ стверджує себе у вселюдській
спільності. Без мови нема народу."

Микола Луків

Багатство як світової культури, так і культури кожного народу – перш за все у її різноманітті. На сьогодні у світі збереглося близько 6000 розмовних мов, але більшості з них загрожує зникнення, причому у найближчі десятиріччя. 96% мов використовує тільки 4% населення. 80% африканських мов не мають писемності. Щорічно вимирає десяток мов, і ця тенденція в майбутньому посилюватиметься. Цей день був установлений, щоб сприяти визнанню й використанню саме рідної мови, особливо це стосується мов національних меншин, мовам яких нізвідки очікувати підтримки і захисту.

      У зв’язку з цим ЮНЕСКО прагне підтримувати саме мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того треба пам’ятати, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги людей та народів світу.

            Рідна мова - це одночасно і культура, і оформлення думки. Первинна, тобто рідна, мова або мова наших предків є найсуттєвішою і невід’ємною частиною етнічного і національного походження та самоідентифікації людини. Найголовніше, що відрізняє кожен народ від інших – це мова.

Поетичний марафон для учнів 5-11 класів "Моя назламна Україна"

Відео поетичний марафон 3.mp4