Новини

Літо – це не лише пора відпочинку, але й час для нового цікавого досвіду. У межах літньої та навчальної практики з організації дозвіллєвої діяльності дітей здобувачі освіти третіх курсів мали можливість ознайомитись із особливостями роботи з дітьми у літній період, удосконалити навички проведення змістовного дозвілля з використанням технологій дистанційного навчання. За підсумками практики здобувачі освіти відзначили, що практика була корисною і сприяла їхньому професійному зростанню. Ми пишаємося нашими здобувачами освіти та бажаємо їм подальших успіхів!

Вручення дипломів випускникам 2024 року! 

У 2023-2024 навчальному році академію та структурні підрозділи: Харківський, Красноградський і Балаклійський педагогічні фахові коледжі закінчили 984 здобувачі освіти, із них 184 випускники отримали диплом із відзнакою, що становить 19% від загальної кількості.

У січні 2024 року дипломи магістра та бакалавра отримав 421 випускник.

06 червня 2024 року в академії відбулися урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам. Академію та структурні підрозділи закінчили 563 здобувачі освіти, із яких 86 (15%) отримали дипломи з відзнакою. 315 здобувачів освіти отримали диплом бакалавра, а 248 випускників у структурних підрозділах – диплом фахового молодшого бакалавра.

У заході взяв участь Максим Валерійович Колінько, заступник керуючого справами, начальник управління з питань територіального і місцевого розвитку та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради.

Галина Федорівна Пономарьова – ректор академії – привітала випускників і гостей, вручила випускникам дипломи та Подяки ректора за високі досягнення у навчанні, наполегливість у здобутті майбутньої професії, усвідомлений патріотизм та активну участь у громадському житті академії.

Під час виступу Галина Федорівна зазначила, що здобуття вищої освіти й отримання дипломів – це знакова подія у житті кожного випускника та членів колективу академії. Дипломи академії та структурних підрозділів визнано у інших державах світу, а випускники користуються попитом на ринку праці.

Наголосила, що 77% науково-педагогічних працівників мають науковий ступінь доктора, кандидата наук та доктора філософії, вчене звання професора й доцента.

78% науково-педагогічних і педагогічних працівників нагороджені державними, відомчими та нагородами місцевих органів влади.

60% викладачів академії – це випускники різних років, які сьогодні мають науковий ступінь доктора, кандидата наук, доктора філософії та вчені звання професора та доцента, а також переможці міжнародних і всеукраїнських наукових, творчих конкурсів і конкурсів професійної майстерності.

Пані Галина побажала випускникам не забувати своєї Аlma Mater та з гордістю нести звання випускника Харківської гуманітарно-педагогічної академії, адже у її стінах ґартувалася воля до перемоги над собою, удосконалювалися вміння мислити й аналізувати, радіти кожному новому звершенню та здобутку.

Пані ректор висловила щиру вдячність кожному захиснику та захисниці, серед яких є і наші колеги, студенти, випускники та їх батьки, які сьогодні боронять кордони Батьківщини.

Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв, які загинули у боях за рідну землю, наших випускників-захисників та студентів, які загинули внаслідок російської агресії проти України.

Галина Федорівна подякувала Тетяні Петрівні Єгоровій-Луценко, голові Харківської обласної ради, Олегу Васильовичу Синєгубову, начальнику Харківської обласної військової адміністрації, Віті Володимирівні Ковальській, заступнику начальника Харківської обласної військової адміністрації, Ользі Ігорівні Безпаловій, директору Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, та депутатам Харківської обласної ради за постійну увагу, підтримку й допомогу колективу академії у покращенні матеріально-технічної бази для якісної  підготовки педагогічних кадрів для області та України. А також Ігорю Олександровичу Терехову, Харківському міському голові, Ганні Олександрівні Головчанській, голові адміністрації Основ’янського району Харківської міської ради, та керівникам закладів освіти, в яких проходять педагогічну практику випускники академії та структурних підрозділів, за успішну співпрацю, високий професіоналізм та створення належних умов для проходження практики здобувачам освіти.

Максим Валерійович Колінько вручив дипломи випускникам, привітав усіх присутніх і зауважив, що академія – це заклад освіти, діяльність якого спрямована на розвиток особистості, розкриття її потенціалу, формування фундаментальних фахових компетентностей. Випускники – висококваліфіковані фахівці, які успішно працюють в освітніх закладах, культурних, медичних, музейних та пам’яткоохоронних установах, соціальних службах, науковій, літературно-видавничій галузях, органах державної влади і місцевого самоврядування різних рівнів.

Пан Максим висловив упевненість, що саме випускники академії у новому навчальному році зустрінуть своїх вихованців у закладах освіти Харкова та області. Побажав присутнім натхнення, наполегливості, професійних здобутків, реалізації задумів і творчих планів, скорішої Перемоги та мирного неба над головою.

Випускниця, голова Студентської ради академії Карина Салюкова від усього студентства подякувала керівництву, усім викладачам і співпрацівникам академії за надану якісну освіту, доброзичливість та батьківське ставлення до кожного здобувача освіти.

Усе буде Україна!!!

Співпрацюємо у сфері зайнятості випускників

05 червня підписано Меморандум про співпрацю між Комунальним закладом «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківським обласним центром зайнятості.

Меморандум підписали ректорка Академії Галина Федорівна Пономарьова, докторка педагогічних наук, професорка, заслужена працівниця народної освіти України, Почесна громадянка Харківської області та директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Анатолійович Котуков, кандидат соціологічних наук, доцент.

Галина Федорівна ознайомила Олександра Анатолійовича із матеріально-технічним і науково-методичним забезпеченням освітнього процесу в Академії, розповіла про напрями і результативність роботи колективу у воєнний час, особливості роботи з внутрішньо переміщеними особами, а також допомогу Збройним Силам України.

Випускники Академії і структурних підрозділів: Харківського, Красноградського та Балаклійського педагогічних фахових коледжів, завжди користуються значним попитом на ринку праці Харківщини та України. Про якісну підготовку випускників, які володіють сучасними освітніми технологіями і методиками навчання та виховання, свідчать чисельні відгуки стейкхолдерів.

Щорічно 98% випускників Академії та структурних підрозділів працевлаштовуються за фахом.

Під час підписання Меморандуму про співпрацю Пономарьова Галина Федорівна та Котуков Олександр Анатолійович висловили впевненість, що спільна реалізація напрямів співпраці щодо обміну інформаційними і методичними матеріалами з питань організації зайнятості студентської молоді та іншою довідковою інформацією, надання інформаційної, правової і консультативної допомоги, реалізації спільної діяльності з питань сприяння працевлаштуванню студентської молоді, організації професійного навчання за рахунок ваучера зайнятих та незайнятих осіб, удосконалення освітніх програм, згідно з вимогами сучасного ринку праці, допоможе підвищити рівень забезпечення надання соціальних послуг студентській молоді, сприятиме підвищенню соціальної і професійної мобільності випускників та якості їх професійної підготовки.  

Україна понад усе!

Все буде Україна!

Якість підготовки фахівців в єдності теорії та практики!

27 травня 2024 року ректор Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради Галина Федорівна Пономарьова вручила подяки керівникам закладів освіти, педагогам та фахівцям соціальних служб Харківщини за успішну і плідну співпрацю, створення ефективних умов для проходження різних видів практики здобувачами освіти Академії, Харківського, Красноградського і Балаклійського педагогічних фахових коледжів.

Щороку 95% випускників працевлаштовуються за фахом. Це говорить про якісну підготовку фахівців, яка відповідає вимогам Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, а також світовим стандартам.

Випускники академії володіють сучасними методиками, технологіями навчання.

Галина Федорівна наголосила, що саме практична підготовка є ключовою складовою формування конкурентоспроможного компетентного фахівця. А також висловила слова щирої вдячності керівникам закладів освіти за вагомий внесок у розвиток освітньої галузі та небайдуже ставлення до навчання і виховання української студентської молоді.

Майбутнє нашої України залежить від якісної підготовки учнівської та студентської молоді.

Дякуємо керівникам закладів освіти, соціальних служб Харківської області та м. Харкова, керівникам музейних установ Полтавщини та Львівщини, де довелося проходити практику здобувачам освіти спеціальності 035 Філологія, тому що під час військових дій частина музеїв Харкова не могли працювати, за плідну співпрацю і надання можливості для проходження практики в закладах освіти здобувачам академії та структурних підрозділів – Харківського, Красноградського, Балаклійського педагогічних фахових коледжів.

Щиросердно дякуємо колегам з Полтавщини та Львівщини.

Сподіваємося на продовження багаторічної співпраці між закладами освіти, соціальними службами Харківської області та України задля якісного зростання національної освіти.

Від щирого серця бажаємо успіху, натхнення, нових звершень, спокою, здоров’я та миру, а також перемоги нашої країни та Ваших особистих перемог.

Україна понад усе! 

    Зі здобувачами освіти Академії та Коледжу за участі завідувачів відділу профорієнтації, практики та карʼєрного зростання було проведено настановчі конференції присвячені питанням організації літньої та навчальної практики. Під час онлайн-заходів здобувачі освіти були ознайомлені із особливостями проходження практики в умовах воєнного стану та вимогами до  оформлення звітної документації. Викладачі-керівники надали ґрунтовні поради та рекомендації щодо успішного проходження практики, можливих труднощів та способів їх попередження. 

   Традиційно за підсумками проходження переддипломної практики було проведено звітну конференцію, за участі представників відділу профорієнтації, практики та кар’єрного зростання. Здобувачі освіти другого (бакалаврського) рівня вищої освіти разом з викладачами-керівниками обговорили головні результати та досягнення, з’ясували шляхи подолання труднощів, що виникли під час проходження практики в умовах воєнного стану. 

Здобувачі освіти академії та коледжу активно проходять практику! 

      Під час воєнного стану освітній процес відбувається з використанням технологій дистанційного навчання. Разом із викладачами-керівниками практики здобувачі освіти постійно використовували під час роботи різні онлайн-платформи та месенджери, а саме: ZOOM,  Google Meet, Skype, Google Classroom, Google-диск, Viber, тощо.

       Попри всі перешкоди, надзвичайно напружену ситуацію в Україні та Харкові зокрема, освітній процес триває, викладачі гідно й у повному обсязі виконують професійні обов’язки, готують висококваліфікованих конкурентоспроможних фахівців. 

    В кінці березня 2024 року завідувачами практики, спільно з викладачами-керівниками практики, були проведені настановчі конференції з переддипломної та виробничої практик для здобувачів освіти випускних груп. Завідувачі практики підтримали здобувачів освіти, привітали із початком важливого етапу у їх професійному становленні та зазначили на важливості проходження переддипломної та виробничої практики. Під час конференції викладачі-керівники практики ознайомили здобувачів освіти із метою, завданнями, критеріями оцінювання практики, продемонстрували приклади оформлення звітної документації, звернули увагу на особливості проходження практики в умовах воєнного стану. 

Чергове засідання Вченої ради – нові рішення.

Засідання Вченої ради, що відбулося 20 березня 2024 року, було присвячене питанням удосконалення структури Академії, практичної підготовки здобувачів освіти, атестації педагогічних працівників Харківського та Красноградського педагогічних фахових коледжів, організації профорієнтаційної роботи серед випускників закладів загальної середньої освіти м. Харкова, Харківської області та України, перегляду Положень про Балаклійський та Красноградський педагогічні фахові коледжі Академії, роботи Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, а також питанню перспективи впровадження проєктів та можливостей Програми ЄС Еразмус+ в період воєнного стану в Україні.

Засідання розпочалося з традиційного привітання науково-педагогічних працівників Академії із присвоєнням вчених звань. Голова Вченої ради Пономарьова Галина Федорівна, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник народної освіти України, ректор Академії  вручила атестати доцентів молодим науковцям та звернулася до членів Вченої ради зі словами щирої вдячності всім, хто докладає зусилля для розвитку національної освіти і науки, сприяє підвищенню якості професійної підготовки педагогічних кадрів.

Галина Федорівна побажала подальших успіхів науковцям Академії, які своєю самовідданою та плідною працею сприяють наближенню  беззаперечної перемоги і мирного майбутнього України та закликала колектив науково-педагогічних і педагогічних працівників та співпрацівників не зупинятися на досягнутому, а ставити перед собою нові завдання для вирішення актуальних проблем освіти і науки.

Спільні фото з Людмилою Миколаївною Єфименко, докторкою філософії, доценткою кафедри теорії та методики дошкільної освіти та Максимом Максимовичем Рогановим, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри інформатики стали надихаючою подією для активного розгляду порядку денного Вченої ради.

Докторка педагогічних наук, професорка, проректорка з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Алла Анатоліївна Харківська внесла пропозицію щодо вдосконалення структури Академії, з метою її оптимізації та концентрації кадрів для вирішення конкретних освітніх, наукових та методичних питань, яке було одноголосно підтримане.

Алла Анатоліївна доповіла також, що для вирішення завдань удосконалення практичної підготовки здобувачів освіти Академії на новому рівні якості все ширше залучаються знання і досвід зарубіжних колег, відмітила значні успіхи у науково-методичному забезпеченні різних видів практики науково-педагогічними і педагогічними працівниками Академії за рахунок укладання навчальних, навчально-методичних, методичних посібників, методичних рекомендацій тощо. Разом з тим, проректорка визначила найближчі перспективи розвитку практичної дистанційної освіти в Академії та структурних підрозділах й акцентувала увагу на пріоритетних напрямах роботи.

З виступу Алли Харківської члени Вченої ради дізналися про потенційні проєкти, запропоновані науково-педагогічними та педагогічними працівниками кафедр, що плануються для реалізації в рамках Програми ЄС Еразмус+ 2024 року.

Про успішність атестації педагогічних працівників Харківського та Красноградського педагогічних фахових коледжів доповіли їх директори, голови атестаційних комісій І рівня. В інформації голів комісій зазначалося, що подані педагогічними працівниками на атестацію матеріали засвідчили  їх плідну та результативну роботу, здобутки у викладацькій, науковій, методичній та громадській діяльності.

Захоплення у членів Вченої ради викликав звіт про роботу Міжнародної творчої лабораторії мистецької педагогіки, керівниця якої Оксана Олексіївна Цуранова, кандидатка мистецтвознавства, доцентка, завідувачка кафедри фортепіано презентувала низку заходів для викладачів і здобувачів освіти Академії за участі зарубіжних композиторів, виконавців, співаків із Німеччини, Ізраїлю, Швейцарії, Канади, Данії, які поділилися своєю професійною майстерністю, ідеями щодо творчого розвитку та фахової підготовки майбутніх педагогів.

Керівниця підрозділу сприяння кар’єрному зростанню та профорієнтації Юлія Юріївна Осика повідомила про стан, проблеми та завдання профорієнтаційної роботи серед випускників закладів загальної середньої освіти м. Харкова, Харківської області та України. Юлія Юріївна зазначила про значну кількість потенційних абітурієнтів Академії, але наголосила, що робота має продовжуватися.

Оголошуючи про закінчення розгляду питань порядку денного Вченої ради, Галина Федорівна Пономарьова відзначила успіхи працівників різних підрозділів Академії у вирішенні наукових та освітніх завдань, але акцентувала увагу на важливості подальшої роботи для розвитку освітнього середовища та підвищення якості фахової підготовки майбутніх педагогів задля процвітання рідної України і перемоги у протистоянні з агресором.

Україна понад усе!

Все буде Україна

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Алла Харківська, керівник підрозділу Юлія Осика та методист Катерина Златіна підвищили кваліфікацію та пройшли онлайн-курс  на платформі EdEra «З учнями про освіту та кар’єру» з метою формування й розвитку професійних навичок у сфері консультування учнів щодо кар’єрного та освітнього планування.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Алла Харківська, керівник підрозділу Юлія Осика та методист Катерина Златіна підвищили кваліфікацію та пройшли онлайн-курс  на платформі EdEra «З місця в кар’єру»    

19 грудня відбулася зустріч зі здобувачами вищої освіти факультету соціально-педагогічних наук та іноземної філології, що випускаються під час якої було ознайомлено випускників з Наказом Міністерства освіти і науки України №1588 від 19.12.19 р. "Про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти".

18 грудня відбулася зустріч зі здобувачами вищої освіти факультету фізичного виховання та мистецтв, що випускаються під час якої було ознайомлено випускників з Наказом Міністерства освіти і науки України №1588 від 19.12.19 р. "Про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти".

11 грудня відбулася зустріч зі здобувачами вищої освіти факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, що випускаються під час якої було ознайомлено випускників з Наказом Міністерства освіти і науки України №1588 від 19.12.19 р. "Про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти".

30 листопада 2023 року відбулася зустріч зі здобувачами вищої освіти психолого-педагогічного факультету, що випускаються під час якої було ознайомлено випускників з Наказом Міністерства освіти і науки України №1588 від 19.12.2019 р. "Про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти".

06 жовтня 2023 року відбулась зустріч зі здобувачами другого магістерського рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта  на тему "Технології пошуку роботи".

Учасники заходу мали можливість дізнатися про найсучасніші підходи та інструменти для ефективного пошуку роботи. У рамках зустрічі ми поділилися цінними порадами щодо створення резюме, підготовки до співбесіди та розвитку особистого бренду.

З 09.05.2023 по 12.05.2023 тривали зустрічі з випускниками академії та Харківського коледжу, під час яких ознайомили з Наказом МОН України №1588 від 19.12.19 р. "Про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти".

Шановні випускники 2023 року! 

Приєднатися на зустріч можна за посланням https://us05web.zoom.us/j/81298501277?pwd=ZjJ2eWJLbU1mbEQ5NFhhbVplM3pFQT09

Ідентифікатор конференцій: 812 9850 1277

Код доступу: 2022



Протягом листопада-грудня 2022 року тривали зустрічі з майбутніми магістрами, під час яких ознайомили випускників з Наказом МОН України №1588 від 19.12.19 р. "Про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти".

19 травня 2022 року керівник підрозділу Марина ЛЄДОК взяла участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції на тему "Сучасні підходи та інструменти профорієнтації у закладах освіти"


Шановні випускники! 

Для зручності пошуку вакансій у Facebook є група Вакансії для освітян www.facebook.com/groups/1144022072416058/?ref=share 

12 квітня 2022 року відбулося онлайн-засідання проректора з науково-педагогічної роботи Алли ХАРКІВСЬКОЇ з працівниками підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників, під час якої було обговорено питання онлайн-зустрічі з випускниками; стратегію профорієнтаційної роботи серед абітурієнтів. 

5 та 6 квітня 2022 року була проведена зустріч з кураторами груп та випускниками факультетів соціально-педагогічних наук та іноземної філології та фізичного виховання та мистецтв, під час якої проінформували про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників та питань працевлаштування випускників.


30 березня 2022 року була проведена зустріч з кураторами груп та випускниками факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії, під час якої проінформували про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників та питань працевлаштування випускників.

22 березня 2022 року була проведена зустріч з кураторами груп та випускниками психолого-педагогічного факультету, під час якої проінформували про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників та питань працевлаштування випускників.


10 березня 2022 року відбулося онлайн-засідання проректора з науково-педагогічної роботи Алли ХАРКІВСЬКОЇ з працівниками підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників, під час якої було обговорено питання щодо організації роботи підрозділу в умовах воєнного стану. 

До Міністерства освіти і науки України надходять численні звернення від керівників та працівників закладів освіти щодо особливостей застосування норм трудового законодавства під час дії правового режиму воєнного стану.

У зв’язку з цим МОН направило лист-роз’яснення керівникам департаментів і закладів освіти  про практику застосування трудового законодавства у галузі освіти і науки під час дії правового режиму воєнного стану.

Для убезпечення всіх учасників освітнього процесу під час правового режиму воєнного стану МОН рекомендувало в усіх закладах освіти оголосити канікули щонайменше на два тижні. Під час оголошених канікул оплата праці працівників закладів освіти має здійснюватися відповідно до норм чинного законодавства.

Нагадуємо, заборонено примушувати педагогічних та інших працівників до написання заяв про відпустку без збереження заробітної плати. Працівнику може бути надана відпустка лише за добровільним бажанням, звільнення відбувається відповідно до вимог трудового законодавства.

Протягом грудня 2021 року відбулись онлайн-зустрічі зі здобувачами вищої освіти, під час яких юрисконсульт та керівник підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників проінформували про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників.


21 грудня 2021 року відбувся захід з профорієнтаційної роботи "Smart Step"на базі Харківської загальноосвітньої школи №63. Також були присутні учні ХЗОШ №32, ХЗОШ№38, ХЗОШ №101 та ХЗОШ№72.

Здобувачі освіти Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради спеціальності 016 Спеціальна освіта та 035 Філологія долучились до проєкту "Он-лайн школа кар’єрного зростання "Успішний старт", який спрямований на розробку та апробацію моделі підготовки для успішного працевлаштування молоді з важким порушенням зору на відкритому ринку праці.  

6-7 жовтня 2021 року на базі інклюзивного коворкінгу Харківського міського центру зайнятості здобувачі освіти відвідали тренінги для обміну досвідом у цьому напрямі з польськими партнерами.

У травні 2021 року керівник підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників та Харківський міський центр зайнятості проводили зустрічі-тренінги для випускників академії та її структурних підрозділів «ПрофіFest. Професійна мережа майбутнього» 

5 квітня, 7 квітня, 12 квітня, 14 квітня, 16 квітня 2021 року відбулись онлайн-зустрічі зі здобувачами вищої освіти, під час яких юрисконсульт та керівник підрозділу сприяння працевлаштуванню випускників проінформували про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників.


Протягом листопада-грудня тривали зустрічі з майбутніми магістрами. Підрозділ сприяння працевлаштуванню випускників та юрисконсульти академії ознайомили випускників з Наказом МОН України №1588 від 19.12.19 р. Про порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників закладів вищої освіти.

Триває моніторингова робота із закладами освіти щодо працевлаштування та кар’єрного зростання випускників.

Наразі ми отримали понад 40 відповідей від закладів освіти. Опрацьовані результати представлені на діаграмі нижче.

Ми вдячні керівникам та працівникам закладів, які відгукнулися на наші звернення. Робота у цьому напрямку й надалі продовжується.