Творчість

Писати почав ще в школі, й з розповідей однокласниці Василя можна зрозуміти, що вже тоді митець писав неприховану правду: “Симоненко дуже любив нашу вчительку з літератури, яка одночасно була і нашою класною керівничкою. Всі вірші їй показував, які написав. А вона йому казала: "Вася, сховай ці вірші і нікому не давай". Він питав: "Чому? Я ж правду написав". А вчителька йому відповідала, що коли подорослішаєш, то зрозумієш, чому, а поки або сховай або спали”.

Протягом короткого життя В. Симоненко видав усього одну збірку віршів "Тиша і грім"(1962), провідною темою яких є любов до рідної землі, відповідальність за її долю. Писав новели, пробував створити кіносценарій зі студентського життя, став автором численних статей, театральних і літературних рецензій, створив три казки для дітей і дорослих.

Його талант помічали усі значимі письменники та літературознавці. Олесь Гончар назвав Симоненка «витязем молодої української поезії», Василь Захарченко — «поетом з горніх Шевченкових долин». Стус говорив так: «…На голос Симоненка, найбільшого шістдесятника із шістдесятників, поспішала молодь. Час поспішав так само».

Клуб творчої молоді (1960-ті роки)

Напровесні 1960 року в Києві був заснований Клуб творчої молоді. Так з'явилася ініціативна група, яка ставила своєю метою об'єднати духовні й фізичні зусилля молодого покоління для розбудови оновленої України.

Хоч на той час Симоненко жив і працював у Черкасах, проте разом з Ліною Костенко, Аллою Горською, Іваном Драчем, Іваном Світличним, Миколою Вінграновським, Василем Стусом, Євгеном Сверстюком він став душею цього Клубу.


Єдина збірка, яка була опублікована за життя автора (1962)


Збірка, що була видана після смерті митця (1964)


Завдання

Запитання 1

Прослухайте вірш "Я..." у виконанні Василя Симоненка та поміркуйте: що є провідним художнім засобом у цьому творі.

Запитання 2

Чи писав Василь Андрійович прозу? Якщо так, назвіть найпопулярніші твори.