- Zapisywanie czasu – Musimy być świadomi jak spędzamy czas. Prowadzimy pisemny rejestr, aby zwiększać swoją świadomość i wzmacniać nasze skupienie na celach i działaniach potrzebnych do ich osiągnięcia.
- Mityngi – Regularnie bierzemy udział w mityngach UA aby dzielić się naszym doświadczeniem, siłą i nadzieją, by pomagać sobie i innym zdrowieć z uzależnienia od niedostatku.
- Sponsorowanie – Szukamy aktywnie sponsora, który ukończył Dwanaście Kroków w UA i ma gotowość prowadzić nas w naszym zdrowieniu.
- Świadomość posiadania – Wyrzucamy regularnie to, co już nam nie służy, aby rozwijać wiarę w to, że życie jest obfite i że będziemy w stanie dostarczać sobie to, czego potrzebujemy.
- Służba – Udział w służbach jest niezbędny dla naszego zdrowienia. Dzięki służeniu innym i Wspólnocie zatrzymujemy to, co tak hojnie nam dano.
- Arkusze Celów – Ustalamy cele we wszystkich dziedzinach naszego życia, zapisujemy je, mierzymy nasze postępy i nagradzamy osiągnięcia.
- Mityngi Pozytywnego Działania – Organizujemy mityngi pozytywnego działania z innym członkami UA aby omawiać nasze problemy dotyczące zarabiania i po to, aby wypracowywać działania, które wniosą dobrobyt w nasze życie.
- Partner do Działania – Kontaktujemy się często z partnerami do działania w związku z kwestiami dotyczącymi zarabiania, po to, aby zapewniać sobie nawzajem weryfikację odpowiedzialności, ciągłość oraz wsparcie.
- Wypłacalność – Nie zadłużamy się tylko dzisiaj. Zadłużanie się doprowadza do niedostatku.
- Komunikacja – Kontaktujemy się z innymi członkami UA po to, aby poszukiwać wsparcia, zmniejszać izolację oraz aby wzmacniać nasze zaangażowanie w działanie.
- Literatura – Czytamy zatwierdzoną przez Konferencję UA literaturę po to, aby utrwalać nasze rozumienie tej kompulsywnej choroby i procesu zdrowienia.
- Oszczędności – Oszczędzanie pieniędzy świadczy o wierze w przyszłość i akceptacji faktu, że pieniądze są niezbędnym narzędziem do naszej wizji dostatku. Tworzymy plan oszczędzania i realizujemy go na taką skalę, na jaką potrafimy.