Керівництву школи

Присвоєння педзвання

Методичні рекомендації

щодо порядку оформлення та подачі матеріалів педагогічних

працівників – претендентів на присвоєння педагогічних звань:

«учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист»

Відповідно до пункту 5.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників педагогічні звання «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» (для педагогічного звання «керівник гуртка-методист» – найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту), здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені закладами післядипломної освіти.

Крім того, Типовим положенням (пункт 5.4) передбачено присвоєння педагогічного звання «вихователь-методист» вихователям, музичним керівникам, інструкторам з фізичної культури дошкільних навчальних закладів, які мають базову або неповну вищу педагогічну освіту, найвищий тарифний розряд та стаж педагогічної діяльності не менш як 8 років. На них також поширюються вимоги п.5.2 Типового положення.

Вимога про обов’язкову підготовку методичних розробок педагогічними працівниками, які атестуються на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «- методист», Типовим положенням не передбачена. Атестаційна комісія під час атестації педагога, який має це педагогічне звання, може прийняти рішення про його відповідність раніше присвоєному педагогічному званню, якщо він продовжує здійснювати науково-методичну і науково-дослідну діяльність.

Для подання на розгляд науково-методичної ради КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» матеріалів педагогів – претендентів на присвоєння педагогічних звань «- методист» слід дотримуватися наступного:

1. Навчальний заклад на методичній (педагогічній) раді розглядає апробовані методичні розробки педагога – претендента.

2. За умови прийняття позитивного рішення матеріали та лист-подання навчального закладу надсилаються до міського методичного кабінету.

3. Після розгляду, обговорення поданих матеріалів та прийняття позитивного висновку рада міського методичного кабінету порушує клопотання перед науково-методичною радою академії щодо прийняття рішення про схвалення методичних розробок .

Враховуючи вищезазначене, щорічно до 01 лютого до Вінницької академії неперервної освіти подаються такі матеріали педагогічних працівників – претендентів на присвоєння педагогічних звань:

1. Лист-подання органу управління освітою. (Подається на бланку відділу освіти за підписом керівника установи ).

2. Методична розробка (підручник, навчальний посібник для учнів, методичний посібник для вчителів, хрестоматія, словник, енциклопедія, альбом, атлас, комплекти таблиць та плакатів та ін.).

(В одному примірнику).

3. Рецензія на методичну розробку. (Готується методистом ММК або керівником ММО).