Заклад загальної середньої освіти № 5
Токмацької міської ради
Вітаємо на сайті закладу загальної середньої освіти № 5 Токмацької міської ради
Це сучасний заклад, що є світом знань, гармонії та любові, в якому приємно вчитись і працювати.
За всю історію свого існування педагоги закладу з честю виконують свій обов’язок – навчати і виховувати національну еліту, формувати різнобічно розвинену і соціально активну особистість.
Педагогічний колектив допомагає учням не тільки здобути міцні знання, а ще відкриває чарівний світ науки та знань, робить все для того, щоб шкільні роки промайнули з радістю та приємними згадками про спортивні свята, подорожі, веселі хвилини позакласного життя, захоплюючі миті відкриттів та наукової роботи.
Активна співпраця адміністрації закладу, педагогічного колективу, учнівського самоврядування, батьківської громади забезпечує успішне вирішення цих завдань.
Маємо надію, що відвідувачі сайту знайдуть на його сторінках багато корисної та цікавої інформації, дізнаються про історію й сьогодення закладу, про досягнення, організацію освітнього процесу і громадське життя, і, звичайно, про людей, які тут працюють і навчаються.
Додаток № 1
Затверджую
наказ по ЗЗСО № 5 ТМР
від 12.09.2024 р. № 76
директор закладу Тетяна ЧОРНА
ДІЇ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
ЗЗСО № 5 ТОКМАЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
ЗА СИГНАЛОМ «УВАГА ВСІМ! ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»
ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ
У збройних конфліктах питання збереження закладів освіти як безпечного простору є надзвичайно гострим. У період бойових дій та протягом тривалого часу після їх завершення заклади освіти працюватимуть в умовах нових вимог до безпечного освітнього середовища.
У ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради складений протокол безпеки — правил поведінки під час повітряної тривоги. Це конкретні правила та процедури, яких мають дотримуватися вчителі та учні у закладі за певних обставин. Протокол безпеки розміщений на шкільному веб-сайті та на сторінках порталу “Нові знання”. На постійній основі педагогічні працівники та учні нашого закладу проходять психологічні тренінги, проводяться заняття з практичним психологом.
У ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради продовжуємо робити цифрові технології нашою новою суперсилою! Адже дистанційне навчання — чи не найдієвіший спосіб для вчителя познайомитися із нестандартними й новаторськими методами роботи. Але як учителям дізнатися, що учень досягає потрібного результату під час онлайн-навчання? Досвідом та порадами діляться вчителі, яким вдалося подолати основні виклики нової шкільної реальності. Сьогодні вчителі початкових класів.
Катерина Соловойва: “Мої учні молодшої школи — особлива категорія дітей, яка сприймає навчання через гру. Тож мені потрібно продумувати сценарії онлайн-уроків не лише з ігровими елементами, а й з обов’язковою комунікацією та співпрацею учнів одне з одним. Мій урок мине намарно, якщо діти просто слухатимуть мене. Комбіную невеликі теоретичні блоки з цікавими завданнями. Та як би дітям цього не хотілося — неможливо постійно використовувати інтерактив і гратися більшу частину часу. Основний навчальний матеріал подаю, створюючи презентації в Power Point, Сanva та демонструюкоротенькі відео.”
Євгенія Хілько: “Одним із елементів зацікавленості для моїх учнів є використання онлайн-дошки. Ямаюможливість змінювати фони і кольори дошки, робити їх яскравими, щоб привернути увагу. На цю дошку язавантажуювласні файли та зображення і виводжуїх на екран. Дошка чудово працює для залучення дітей до дискусії. Наприклад,пишуна дошці запитання в режимі реального часу, а діти на віртуальних стікерах фіксують відповіді. Учні можуть одночасно відстежувати, хто що пише. А ярозумію, хто в цей момент активно залучений до уроку, хто друкує дуже повільно, а хто швидко висловлює думку. Також онлайн-дошкузастосовуюдля створення ментальних карт, мозкового штурму тощо.”
Олена Рицька: “Веселі паузи-руханки та «гнучкі» уроки — це у мене у пріоритеті. Дитина, яка більшу частину дня проводить біля екрана, рухатися має обов’язково. Тож дозволяю учням самостійно обрати плейлист для динамічних пауз-руханок — список композицій я отримую заздалегідь, а потім щодня вмикаю певний трек. У мене діти на уроках час від часу отримують бонуси. Якщо вони виконували завдання, що були відведені на урок наперед, то для таких учнів урок міг тривати менше зазначеного часу. Після чого вони надсилали мені роботи та йшли відпочивати.”
Учні ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради фактично четвертий рік проводять на дистанційному навчання, тож не дивно, що вони трохи забули про цілісність та згуртованість свого колективу. Адже багато активностей класу перекреслили карантин та війна. То як нагадати дітям про те, що вони — одне ціле, один клас? Останній тиждень у навчальному місяці — це ключ до всіх питань, оскільки саме в цей час, саме класний керівник нагадує учням про роль класу та про те, що попереду ще багато цікавого. Від наших класних керівників:
Олена Слободенюк, класний керівник 10-Б класу: “Для наших вихованців досить близькі терміни: марафон, челендж, флешмоб,пряма-трансляція, інстаграм, тік-ток, блог і т.д. І для ефективного проведення виховної роботи я раджу колегамдодати ці терміни до своєї “скарбнички”. Саме вони стануть ключиком до ефективної організації виховної роботи. Щоб урізноманітнити дозвілля здобувачів освіти можна запустити в мережі марафон. Суть марафону полягає в тому, щоб виховні заходи, заплановані в річному плані, по можливості інтерпретувати для виконання в соціальній мережі, залучивши здобувачів освіти до виховного процесу дистанційно. Для проведення такої роботи ми використовуємо соціальні мережі, сервіси Google Classroom, meet, youtube, онлайн-дошки. Використовуючи соціальні мережі, ми маємо можливість проявити свою фантазію тапроводитирізноманітні челленджі та флешмоби.”
Людмила Козлик, класний керівник 10-А класу: “Важливим для виховання дітей та розширення їх кругозору є відвідування театрів, музеїв, цікавих місць. Але ж як це зробити умовах дистанційного навчання? Вихід є – он-лайн екскурсії. Спільні перегляди можна проводити, наприклад, в сервісі Google Classroom. Для цього язаздалегідь оголошуючас і тему, а потім використовуюресурси каналу Youtube або власні відеоматеріали для трансляції. Це корисно не тільки для дистанційних уроків, а й для проведення класних годин. Після перегляду доцільно провести рефлексію. Учні обговорюютьпобачене у чаті, записуютьсвої емоції на відео, або у блозі, і ділятьсяним, чи виконуютьтворче завдання для закріплення.”
Юлія Сичова, класний керівник 11-А класу: “Намагатися виховувати на власному прикладі — не на словах, а діями. Краще один раз узяти участь у волонтерській акції, ніж сто разів просто почути про те, наскільки це важливо. Виховання — це насамперед рівноправні стосунки між вчителем і учнем, які грунтуються на взаємній повазі та партнерстві”.
Сучасні реалії життя в країні зобов'язують володіти навичками першої домедичної допомоги. Обстріли, прильоти часто завершуються трагічно. Але буває так, що можна врятувати життя людини, використавши навіть підручні засоби. Важливим є і вміння допомогти собі, бо ситуації бувають різні. Щоб мати змогу дати шанс на життя в критичній ситуації собі та людям, що поряд, потрібно мати певні знання і вміння. Сьогодні вчителі ЗЗСО № 5 ТМР разом з учнями старших класів набули практичних навичок у процесі навчально-тренувального курсу ASM (All Service Members) TCCC Tactical Combat Casualty Care.
Дякуємо Навчально-тренувальному центру тактичної медицини КоЛеСо та нашим тренарам
STEM-дослідження на уроках інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» в 5-6 кл є ефективним, оскільки забезпечує активне та практичне навчання, допомагає вчителям зацікавити дітей наукою, розвиває навички, які будуть корисними у майбутньому, незалежно від обраної професії.
При вивченні теми «Фізичні величини та їх вимірювання» діти працювали як дослідники та інженери вивчали та створювали різні моделі терезів.
При вивченні теми «Тіла та речовини» учням було запропонувано зробити моделі молекул речовин, які їм найбільш відомі (вода).STEM-освіта це можливість розвинути критичне мислення, аналітичні навички та зацікавленість учнів у науці.
Міжнародний день терпимості (толерантності) в 2024 році - 16 листопада, тому година спілкування "Хто добре серце має, той усе здолає" у нашому 3- А класі була присвячена вмінню творити добро! Саме добра людина завжди уважна та терпляча до інших. Учні разом з вчителем та асистентом обговорили
оповідання Василя Сухомлинського "Як Сергійко навчився жаліти", склали прислів'я з пазлів, "додали" до "чарівної валізи" свої добрі справи,та обговорили правила толерантної поведінки з дітьми з особливими потребами та людьми з інвалідністю. Вирішили, що прислів'я "Твори добро, бо ти - людина! " стане нашим девізом!
Толерантність-це мистецтво жити з іншими людьми та іншими ідеями.
До Всесвітнього дня толерантності , який відзначається 16 листопада , провели дискусію з цієї важливої з учнями 11 Б класу. Під час години спілкування «Толерантність-це мистецтво співжиття, визначились з поняттям «толерантність», дійшли до висновку, що у світі діють закони добра, чесності, співпереживання та взаємодопомоги. Склали власний гайд «Толерантність» з порадами щодо того як розвивати толерантність, почуття емпатії ,терпіння, доброти та поваги. Толерантність врятує світ!
16 листопада-День толерантності! Це свято нагадує нам про важливість поваги, розуміння та прийняття інших, незалежно від їхніх поглядів, вірувань чи національності. З цієї нагоди в 10-х класах ЗЗСО #5 було проведено урок з громадянської освіти на тему: Упередження і толерантність, після уроку учні зрозуміли, що для подолання нетерпимості люди повинні розуміти зв'язок між своєю поведінкою та суцільним колом недовіри та насильства у суспільстві, це щоб зробити світ кращим-необхідно почати з самих себе та своїх близьких.
Всесвітній день доброти – міжнародний день, який відзначається щорічно 13 листопада.
День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей.
Учні 8в класу разом з класним керівником Сіренко Галиною Василівною долучилися до акції "Марафон добрих справ". А саме, зібрали корки від пляшок для виготовлення протезів.
Завдяки ініціативи класного керівника збирали допомогу ЗСУ на Харківський напрямок.
Добро врятує світ та з’єднає народи, тому що воно закладене в людській природі, саме тому робити гарні вчинки може кожен.
Творити добро зовсім не важко!
6 листопада - Міжнародний день запобігання експлуатації довкілля під час війни та збройних конфліктів. Сьогодні для України ця дата має особливе та важливе значення. Наша країна безпосередньо зіткнулася з цією проблемою. Повномасштабне вторгнення рф в Україну вже завдало та завдає значної шкоди довкіллю. Ракетні удари, вибухи та артилерійські обстріли наносять шкоду для довкілля, забруднюючи небезпечними речовинами.
До Дня захисту навколишнього середовища від нищівного впливу факторів війни, було висаджено насіння дуба учнями 6б та 11б класів разом з класними керівниками на території паркової зони "Дубовий парк". Висадка молодих дерев запланована на осінь 2025 року.
Неймовірний творчий процес створення учнями 7 класів моделей рослинної та тваринної клітини на уроках біології.
У сучасній школі навчання може бути не лише інформативним, а й цікавим та захопливим! Під час уроків біології дітям було запропоновано створити моделі клітин, використовуючи різні матеріали. І вони чудово впоралися!
Пластилін,кольоровий папір, фарби, олівці, осінні листочки, овочі та ягоди, морські камінчики та мушлі ,навіть відеогра Minecraft , стали у нагоді для винахідливих дітей.
В результаті вийшли яскраві, унікальні моделі, знання можна здобувати із задоволенням та креативністю!
Уроки української літератури надихають учнів до створення ілюстрацій за вивченими творами. Роботи підготувалии учениці 10 - А класу Коцур Поліна і Коцур Вероніка. Вчитель Козлик Людмила Миколаївна
В жовтні з учнями 8-9 класів ЗЗСО №5 була обговорена тема «ЯК РОЗПІЗНАТИ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗІ МНОЮ В СИТУАЦІЇ СТРЕСУ?»
Стрес позитивно впливає на наш організм, але при умові, якщо він не носить затяжний характер.
Як правильно розпізнавати сигнали організму та що робити, якщо стрес став способом життя.
Стрес – це емоційна реакція організму на якійсь подразник, щоб організм зміг мобілізуватися для вирішення проблеми.
Сам по собі стрес не зашкодить організму, а, навпаки, може навіть призвести до підвищення рівня дофаміну, якщо людина дуже успішно його долає.
Тож, будьте пильними до себе та оточуючих, давайте собі можливість уповільнюватись та відчувати те, що насправді коїться всередині.
Хочу запропонувати переглянути декілька відео для детального ознайомлення з даною темою
https://www.youtube.com/watch?v=TvDJKPuLZSE - Як позбутися тривожності, стресу та депресії?
https://www.youtube.com/watch?v=THa_93zcYF8 - Психотерапевтичні техніки для зняття стресу у підлітків
https://www.youtube.com/watch?v=-EZD0ZHW0BU - Техніка релаксації Джейкобсона - зняття стресу та розслаблення
Зберігайте спокій! Задоволення – кращий ворог стресу
Цікаві факти про День української писемності та мови
Українська мова - одна з найбагатших і наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов'янського кореня, а не від давньоруської мови, яка розділилася на українську, білоруську та російську мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.
5 цікавих фактів про українську мову:
в українській мові - близько 256 тисяч слів, але вона стрімко розвивається, тож насправді ця цифра зараз більша;
найуживаніша буква в українській мові - буква "п", на неї починається найбільша кількість слів, найменш уживана - буква "ф";
українська мова - найбагатша на зменшувальні форми, наприклад, її має навіть слово "вороги" - "вороженьки";
"Заповіт" Т. Г. Шевченка - рекордсмен серед перекладених творів, його переклали 147 мовами;
найстарішою українською піснею вважається пісня "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш".
Державною мовою українська стала 26 жовтня 1989 року, зараз нею володіє близько 45 мільйонів осіб у всьому світі.
На цьому тижні з учнями 10 класу на уроці фізичної культури ми обговорювали тему: «Здоровʼя під час сидячого способу життя».
Сьогодні, коли дистанційне навчання стало частиною нашого життя, ми всі зіштовхнулися з новими викликами. Одним із важливих аспектів, який може здаватися менш значущим у форматі онлайн-навчання, є фізична культура. Однак, роль фізкультури в умовах дистанційного навчання залишається надзвичайно важливою. Навіть під час навчання вдома ми маємо приділяти увагу руховій активності, адже вона впливає на здоров’я, емоційний стан і загальний успіх у навчанні.🏃🏼♀️➡️
Дистанційне навчання передбачає тривале перебування перед комп’ютером, що може негативно вплинути на фізичне здоров’я дітей. Відсутність регулярної активності призводить до порушень постави, втоми, зниження концентрації та навіть психологічної напруги. Регулярні фізичні вправи вдома є необхідністю для запобігання таким проблемам.
На онлайн-уроках з фізкультури я намагаюся пропонувати дітям прості, але ефективні комплекси вправ, які легко виконувати вдома без спеціального обладнання. Це допомагає підтримувати м’язовий тонус, покращує кровообіг і сприяє відпочинку для очей після тривалої роботи за комп’ютером.
Сьогодні в 10 класі пройшла класна година на тему "Національно - патріотичне виховання в умовах війни". Учні переглянули презентацію за даною темою, обговорили переглянутий матеріал, чітко висловлювали свої думки.
На уроці ЯДС учні 4- Б та 4- В класів спробували зазирнути в минуле та з'ясовували, що сталося після Великого вибуху. Вони моделювали процес розширення Всесвіту. Своїми спостереженнями ділились з однокласниками.
На уроках етики учні 5- 6 класів за допомогою ШІ генератор казок Kazka fun спробували створити свою власну казку з своїми героями та своєю цікавою сюжетною лінією.
сесвітній день психічного здоров'я (World Mental Health Day) або День ментального здоров'я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.
Це ідеальний привід нагадати учням 11 Б класу про важливу складову нашого здоров’я -психічне благополуччя. Під час проведеної інтерактивної сесії звернули увагу на те,що ментальне здоров`я - це основа нашого добробуту, дозволяє нам долати стреси та труднощі у повсякденному житті. Запропоновані дихальні практики зняття тривоги,стресу та напруги ,були відпрацьовані учнями під час практичної частини зустрічі,адже попереду закінчення школи та складання НМТ.
Вправа «Свічка -квітка»https://www.youtube.com/watch?v=Invpqo48qX
Вправа «Квадратне дихання» https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=891212675518065&id=100090659411795
Виконуючи активності, учні усвідомили важливість вміння справлятися із стресом та підтримувати своє емоційне благополуччя.
Вітаю з днем вчителя, з днем працівника освіти своїх щирих, вірних, працелюбних, креативних та наполегливих колег ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради!
Бажаю вам творчого натхнення, професійного зростання та особистого щастя. Нехай кожен день буде наповнений новими відкриттями та досягненнями, а ваша праця приносить лише задоволення.
Дорогі колеги, дякую вам за терпіння, підтримку та натхнення. Ви всі – вчителі, люди, які ведете за собою інших у світ науки, бо школа – для нас не тільки місце роботи, а дім науки, радощів і знань. Тож хай вам на педагогічній ниві завжди все ладнається, можеться, вміється й завжди вдається.
Бажаю здоров’я, щоб ви завжди залишалися бадьорими та енергійними.
Бажаю, щоб кожен день приносив радість та задоволення від роботи.
Бажаю мирного неба, що особливо актуальне в наші непрості часи.
Колеги, ви справжні герої. Всі. Ви не скорилися, не прийняли руський мир.
Ми всі навчаємо дітей не лише предметам, але й життю, добру. Щирості та надії. І саме наші уроки безцінні для них. Зі святом.
З повагою і вдячністю директор закладу Тетяна Чорна
4 жовтня 2024 року наш колега, вчитель ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради Четверик Володимир Миколайович отримав відзнаку Президента України “За оборону України”!
Володимир Миколайович за власним бажанням був призваним Дніпровським ТЦК міста Запоріжжя 5 листопада 2022 року. Проходив вишкіл підготовки в Дніпропетровській області. Після чого був відправлений на захист України в Луганську та Донецьку області. Був призначений старшим стрільцем та бойовим медиком групи швидкого реагування. Приймав безпосередню участь в бойових діях в напрямку Кремінної.
Колектив закладу з вдячністю та повагою вітає колегу! Низький уклін! Вітаємо!
Звітую, солодощі від ЗЗСО5 м.Токмака, медикаменти по запиту отримали наші воїни. Велика подяка!!!
УВАГА!!!!
ОГОЛОШУЄТЬСЯ ПОРЯДОК ДЕННИЙ З НАГОДИ відзначення ДНЯ працівників освіти 2024РОКУ
Так у ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради розпочався день п’ятниці 4 жовтня 2024 року.
1. ОГОЛОШЕННЯ
2. ПРИВІТАННЯ З ДНЕМ ВЧИТЕЛЯ ВІД ДИРЕКТОРА ЗАКЛАДУ
3. МУЗИЧНЕ ПРИВІТАННЯ
4. Інформація «ЩО ГОВОРИТЬ СТАТИСТИКА»
5. ПРИВІТАННЯ ВІД ПРОФСПІЛКИ
6. ПРИВІТАННЯ ВІД УЧНІВ
7. ПЕРЕДБАЧЕННЯ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
8. ПОБАЖАННЯ НА ВЕСЬ НАВЧАЛЬНИЙ РІК
9. ПОРАДИ МОЛОДИМ
10. ХВИЛИНА МОВЧАННЯ В ПАМ’ЯТЬ ПРО ВЧИТЕЛІВ, ЩО ПІШЛИ В ВІЧНІСТЬ.
11. ОБМІН ВЛАСНИМИ ФОТО «СПОГАДИ»
З 9.00 до 13.00 вчителі колективу отримували різноманітну інформацію. Так пролунав дзвінок у вайбері для всього колективу, після чого директор привітала працівників. Потім, кожні пів години надходили повідомлення у вайбер групу та у віртуальну учительську.
Педагогам були запропоновані інтерактивні заходи “Колесо фортуни”, де кожен, прокрутив барабан, зміг отримати персональну пораду на навчальний рік, та підрахунок “Магія”, під час якого вчителі рахували кількість букв свого повного імені і вибирали персональну магічну коробку із сюрпризом.
Також була іперерва,і читали гумористичні вірші, переглядали невеличкі відео на вчительську тематику.
Директор закладу оголосила список нагороджених працівників відділом освіти та Токмацькою міською радою на чудовому заході у місті Запоріжжя. А ті, хто був відсутній отримали електронні фото грамот і подяк.
Із цікавістю та вдячністю колектив переглядав відео-привітання від шкільної профспілки та учнів закладу.
Своїм п’ятьом молодим колегам надали в учительській поради. Коли звертаються із якимись токсичними питаннями по роботі, то як треба толерантно та культурно відповідати. Взяли на замітку.
В пам’ять про вчителів, які пішли у вічність провели хвилину мовчання.
Половина дня пройшла весело, невимушено та із душею.
Хочу винести подяку за ідею та втілення такого порядку денного вчителю Козлик Людмилі Миколаївні, організаторам заходу Соловйовій Катерині Юріївні, Пліскіній Катерині Юріївні, Кравець Тетяні Віталіївні.
З повагою директор закладу Тетяна Чорна
1 жовтня.
У цей важливий день бажаємо нашим захисникам і захисницям незламної сили духу, міцного здоров’я та надійного тилу. Нехай кожен день приносить мир, а ваші зусилля наближають нашу перемогу.
Дякуємо за вашу відвагу та самопожертву.
Вшановуємо та схиляємо голови в памʼять про всіх захисників та захисниць, які віддали своє життя відстоюючи незалежність.
Памʼятаємо!
Слава Україні — Героям Слава!
З Днем українського козацтва, яке непоборене і вільне й понині!
З Днем ветерана всіх, хто мав і має Честь! Дякуємо за вашу сміливість і вірний шлях!
Наші сини та доньки — наша гордість!
Вшановуємо усіх загиблих токмачан!
ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
закладу загальної середньої освіти № 5 Токмацької міської ради
Шановні батьки!
Україною шириться небезпечне явище: діти за винагороду від росіян спалюють автівки наших військових, або вчиняють інші протиправні дії. Зазвичай це підлітки, які шукають легкі гроші та стають легкою здобиччю російських спецслужб.
У чатах різних месенджерів (наприклад "Telegram") неповнолітнім надходять повідомлення про те, що є нібито високооплачувана робота, даються протиправні завдання, а після їх виконання і фотопідтвердження обіцяється винагорода у 200-2000 доларів.
Такі випадки - не рідкість, і, на жаль, траплялись і у Запоріжжі. Декілька підлітків вже отримали реальне покарання у вигляді позбавлення волі.
Так, за підпал військового авто, особа може отримати покарання позбавленням волі на строк до 8 років! (ст.114-1 та ст.194 Кримінального кодексу України).
Ми звертаємося до батьків! На ваших плечах відповідальність за дії дитини. Наслідки її неусвідомлених дій можуть бути непоправними.
Стежте за поведінкою ваших дітей! Контролюйте їх перебування у інтернеті і соцмережах. Помічайте найменші зміни у поведінці і настроях. Говоріть з дітьми щиро. Не дайте їм загубити своє майбутнє по вказівці ворога!
Зверніть увагу:
У дітей у месенджері «Телеграм» можуть бути групи з назвами: «StopGrave Запоріжжя», «StopGrave /ОСТАНОВИ МОБИЛИЗАЦИЮ», або ж інші групи. Після вербування дітей їм як правило надходять інструкції з завантаженням застосунку "Timemark", який під час фотографування відображає геопозицію, що було б підтвердженням виконання злочину.
Крім цього, вербування дітей відбувається в проросійських групах Телеграм-каналів та через оголошення в «Інтернеті» про надання роботи або на сайтах знайомств.
Якщо відчули небезпеку, дзвоніть:
Телефон поліції - 102
Телефон довіри Служби безпеки України - 080501482
(email:callcenter@ssu.gov.ua)
Вітаємо з Днем знань і ювілеєм закладу!
Шановні батьки учнів 1-11 класів та майбутніх першокласників!
Ласкаво просимо до нашого закладу!
Заклад загальної середньої освіти № 5 Токмацької міської ради продовжує набір учнів на 2024/2025 навчальний рік. Форма навчання — дистанційна, із гнучким графіком роботи. Онлайн уроки кожного дня. Учнів із Запоріжжя і області забезпечуємо ноутбуками, по Україні — за домовленістю. Є 9 класів з інклюзивною формою навчання.
Подавайте заяви на шкільну електронну пошту tokmak5school@gmail.com
Відповімо на усі запитання.
З повагою — велика професійна команда педагогічних працівників.
Директор закладу Тетяна Чорна
УВАГА! УВАГА! УВАГА!
Такі листи будуть направлені уповноваженому Верховної ради України з прав людини Дмитру Лубінцю; уповноваженій президента України з прав дитини Дар’ї Герасимчук; освітньому омбудсмену України Сергію Горбачову
ЗВЕРНЕННЯ
педагогічного колективу
закладу загальної середньої освіти № 5 Токмацької міської ради.
Шановний пане міністре освіти і науки України Оксене Васильовичу!
Просимо призупинити розгляд проєкту Наказу «Про затвердження порядку та умов здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні» і дати можливість працювати закладам освіти з окупованих територій. Цим наказом порушується ціла низка гарантій і прав учнів та їх батьків, а також порушуються і права вчителів (Стаття 57 пункт 1): працівникам закладів освіти, установ освіти, наукових установ, у тому числі тим, які в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку (особливий період) були вимушені змінити місце проживання (перебування), залишити робоче місце, місце навчання, незалежно від місця їх проживання (перебування) на час особливого періоду гарантується:
· організація освітнього процесу в дистанційній формі або в будь-якій іншій формі, що є найбільш безпечною для його учасників;
· збереження місця роботи, середнього заробітку, здійснення виплати стипендії та інших виплат, передбачених законом;
· місце проживання (пансіон, гуртожиток тощо).
У 2022 році, після початку повномасштабної російської агресії проти нашої держави ми весь час чули гасла: “Виїжджайте з окупації. Не зраджуйте Україну!”. Тепер 2024 рік і ми бачимо та відчуваємо, що зраджують нас — педагогів.
Малий відсоток учнів пішли навчатися у інші заклади по всій Україні, а більшість залишилися дистанційно зі своїми вчителями, однокласниками, колективом, де можуть відчувати себе комфортно та безпечно. Це наші учні, з якими ми пережили обстріли, вторгнення російських військ та окупацію. Родини виїхали на підконтрольну територію України.
Що робити педагогам? Не всі зможуть працевлаштуватися за спеціальністю з тієї причини, що винаймають житло у селах, невеличких містах — там де дешевше. А Ви знаєте, що внутрішньо переміщених осіб-педагогів майже не хочуть брати на роботу у великих містах? Тому що “Ви ж тимчасово...” І що тепер? Це просто — зрада! Нас залишили без домівок, ще й хочуть залишити без місця роботи. То чому держава в особі Міністерства освіти й науки України позбавляє нас права на працю й достойне життя? Своїми законами ви змушуєте людей повертатися в окупацію, де залишилось нажите майно, і йти на співпрацю з ворогом. Хоча і туди дорога для педагогів закрита. Освітяни нашого закладу зробили і роблять все для того, щоб учні та батьки відчували, що ми потрібні один одному. Учні навчаються дистанційно, значить довіряють нам.
Ви навіть не уявляєте, як будуть радіти колаборанти і окупаційна влада у Токмацькій громаді за закриття нашого закладу. Знищувати українську освіту нашої громади і вчителів ніхто не має права.
Сподіваємося на виваженість тих, хто приймає рішення!
Директор закладу Тетяна Чорна,
педагогічний колектив
Колектив закладу загальної середньої освіти № 5 Токмацької міської ради, попри всі складнощі, які були на шляху (зрада начальника та заступника відділу освіти Токмацької міської ради, робота вчителів без заробітної плати майже чотири місяці, переїзди дітей за кордон та по Україні, постійна напруга від повітряних тривог та вибухів), вистояв протягом двох повноцінних навчальних років під час війни. Це величезна заслуга всіх, хто причетний до організації освітнього процесу: адміністрації закладу освіти, педагогів, представників нового відділу освіти, керівництва Токмацької міської військової адміністрації, батьків та самих дітей, які продовжували здобувати знання, незважаючи ні на що.
Та сьогодні МОН розроблено проєкт наказу «Про затвердження Порядку та умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану в Україні», яким порушуються норми чинного законодавства щодо права дітей на отримання освіти з окупованих територій, який вщент зруйнує освітній процес, для дітей, що виїхали з тимчасово окупованих територій та забере роботу у вчителів, які з останніх сил надають якісні освітні послуги, залишивши рідну домівку.
Не можна допустити прийняття наказу. Почуйте нас і дайте нам можливість навчати та навчатися, триматися разом та вірити в УКРАЇНУ!
https://www.facebook.com/kom.osvita.nauka
https://www.facebook.com/share/8EqdeJoB8pyY3wc8/?mibextid=LQQJ4d
https://www.facebook.com/share/6uMgYvJ8QdHuNHyy/?mibextid=LQQJ4d
https://www.facebook.com/share/ATLTorDkpyJ8nQ5y/?mibextid=LQQJ4d
https://www.facebook.com/share/Ei7TuAtcpNSBdTcP/?mibextid=LQQJ4d
Топ міфів про ЄС
Отримання статусу кандидата на членство в Європейському Союзі – велика перемога України та історичне визнання з боку ЄС зусиль всього українського суспільства за багато років. Ми отримали величезну можливість остаточно трансформувати Україну в сучасну європейську країну.
Україна зараз знаходиться на проміжному етапі, під час якого має зробити «домашню роботу» для того, щоб вступити в ЄС. На жаль, довкола теми майбутнього членства України вже довгий час створюється безліч фейків та маніпуляцій.
У нашому новому дописі ми розвінчуємо основні міфи про процес вступу України в Євросоюз.
Що чекає на Україну після вступу до ЄС.
Вступ України до ЄС вигідний не тільки українцям, але і самому Євросоюзу. І більшість
громадян країн ЄС це чудово розуміють. Вони достатньо відкриті до ідеї приєднання
України, а теза про те, що ЄС не зацікавлений у приєднанні - це «вкид», який поширює
російська пропаганда в країнах ЄС.
Завдяки Україні Євросоюз посилить свою геополітичну роль, зміцнить
обороноздатність, отримає можливість цифровізувати державні послуги за
українським досвідом та стане більш підготовленим до викликів сьогодення. Україна
надасть новий поштовх для ще більшого розвитку Європейського Союзу.
8 травня 2024 року Україна відзначатиме День пам’яті та перемоги над
нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, встановлений у 2023 році
Законом України «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій
війні 1939-1945 років».
З метою гідного вшанування подвигу українського народу у боротьбі
проти нацизму та належного відзначення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом
у Другій світовій війні 1939-1945 років у 1-11 класах будуть проведені інформаційні години.
Запрошення для випускників
До уваги учнів 11-го класу.
14 березня о 09:00 розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті (НМТ). Триватиме вона до 11 квітня включно. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить реєстрацію в безпаперовій формі.
Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступникові / потенційній вступниці потрібно буде за допомоги спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО, самостійно створити персональний кабінет (зазначити особисті дані: реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу) та виконати в ньому певні дії.
Друзі, вітаю Вас!
На черзі новий грант, і ще один студент або школяр отримає фінансову стипендію, яку зможе використати для навчання та розвитку. Грант проводиться за інформаційної підтримки МОН.
Опублікуйте будь ласка новину на сайті, адже це допомагає нам залучати нових партнерів до співпраці. Розмістіть цю інформацію з активним посиланням на сторінку з умовами гранту:
Дорогі друзі!
З великою радістю оголошуємо про старт всеукраїнського конкурсу для школярів та студентів України на тему: Моя країна - моя відповідальність
Мета конкурсу: допомогти у формуванні національної
свідомості серед молодих людей України.
Учасник гранту має змогу отримати стипендію у розмірі 20000 гривень! Для цього необхідно написати конкурсу роботу згідно умов та тематиці зазначеної на сторінці гранту.
Звертайте увагу на усі умови, щоб Ваша робота була прийнята суддівською колегією та мала шанси стати найкращою серед інших. Рекомендуємо використовувати власний життєвий досвід та писати особисті щирі думки. Усі необхідна інформація на сторінці гранту.
Дякуємо Вам за участь! Слава Україні!
Друзі, дякую Вам за участь у цій нелегкій але добрій та важливій справі!
З повагою Ілля Олійник, керівник проекту https://scholarship-foundation.net/
Інформаційні матеріали до 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка
https://drive.google.com/drive/folders/16geIjC3unUlpL7DhpI5efB36aNJIVtCR?usp=
sharing
https://drive.google.com/drive/folders/16geIjC3unUlpL7DhpI5efB36aNJIVtCR
День спротиву окупації Криму
Матеріали:
відповідні матеріали розміщені на офіційному сайті Представництва за посиланням https://ppu.gov.ua/crimea2024/
У своїй пропаганді РФ часто називає факт окупації нею частини території України «возз’єднанням Криму з Росією». Цей вислів застосовується для емоційного підкреслення правомірності поширення своїх суверенних прав на територію або частину території іншої держави. Це однозначно неприйнятний для використання термін, бо залишає за дужками акт агресії, що вчинила РФ стосовно України.
Про другу річницю
широкомасштабного
вторгнення російських військ
на територію України
День 24 лютого 2022 року став одним із найтрагічніших в історії України. Уранці когось розбудили звуки вибухів, комусь телефонували рідні: повідомляли про початок війни, а хтось почав читати новини в інтернеті. І повсюди було одне повідомлення: “росія напала на Україну”. У різних куточках країни люди по-різному переживали масштабне вторгнення країни-агресорки. Українці й досі згадують події того дня, наче це було вчора, а для багатьох 2022 рік не закінчився й досі, він зупинився тоді – у четвер, 24 лютого.
Повномасштабне збройне вторгнення російської федерації на територію України 24 лютого 2022 року стало логічним продовженням загарбницької війни проти України, яку москва розпочала десять років тому з окупації Криму. Від перших годин повномасштабного вторгнення війна для українців стала справді народною війною.
На тимчасово окупованих українських територіях росіяни повторюють найгірші практики нацизму: масові розстріли, депортації, знущання над цивільним населенням, плюндрування та розкрадання приватної власності, культурної спадщини, музейних колекцій. Різанина в Бучі, Ізюмі, масове знищення людей у Маріуполі стали наочним проявом геноцидної політики москви. Звірства, воєнні злочини, ґвалтування, учинені російськими загарбниками в Україні, шокували світ.
Дивись також:
Інформаційні матеріали до 10-ої річниці від початку російсько-української війни
Дивитись, читати, відчувати: Урок-рефлексія про 10 років війни росії проти України
Про відзначення Дня Героїв Небесної Сотні
20 лютого, День Героїв Небесної Сотні
Інформаційні матеріали до Дня Героїв Небесної Сотні
https://drive.google.com/drive/folders/1XYuXBpLvB87Mmo7q1fu2HKFhyd9uFW3B
20 лютого в Україні День Героїв Небесної Сотні. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року. Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.
Сумний список Небесної Сотні почав складатися 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло львів'янина Юрія Вербицького. До 18.02.2014 вже налічувалося 9 загиблих. У період із 18 до 20 лютого загинуло та отримало травми та смертельні поранення найбільше протестувальників – 80 осіб: 20 – 18 лютого, 12 – 19 лютого, 48 – 20 лютого. Після 20 лютого – ще 20.
21.02.2014 на Майдані відбулося прощання із полеглими, названими Небесною Сотнею, під час якого пролунала українська пісня «Плине кача...», що стала реквіємом майданівцям. За однією з версій, автором вислову «Небесна Сотня» є поетеса Тетяна Домашенко, яка під враженням подій написала вірш «Небесна Сотня воїнів Майдану».
З боку силовиків за всі дні протистоянь загинуло 17 осіб.
ОГОЛОШЕННЯ! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!
Посилання на попередню реєстрацію до першого класу у 2024/2025 навчальному році https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSctd_kISxVUKKpTx-UZXSwyg1kMkKZJunLB1D1mj5rrwCZ7eg/viewform?usp=sf_link
адреса шкільної пошти для подання скан-копій документів
Профорієнтація для випускників закладу
Запрошуємо учнів 11-х класів на День відкритих дверей Національного авіаційного університету, який відбудеться 17 лютого 2023 року об 11:00 на платформі Zoom.
Посилання: https://gis.nau.edu.ua/admission/open-days/17_02_2024
Ми розповімо про спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій», яка включає освітньо-професійні програми «Геоінформаційні системи і технології», «Землеустрій та кадастр», дамо відповіді на питання учнів.
З повагою,
Беленок Вадим Юрійович,
доцент кафедри аерокосмічної геодезії та землеустрою,
Національний авіаційний університет, м. Київ
21 листопада - День Гідності та Свободи
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го
Після того як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгідних. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими.
18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції, сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.
Вночі на 22 лютого тодішній президент Янукович втік з України. Відбулися позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор орієнтації. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії, очищення від впливу тоталітарного, людиноненависницького комуністичного минулого.
На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів.
13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.
Вітаємо зі святом Першого дзвоника у 2023/2024 навчальному році
Як святкували 1 вересня в Україні
Далеко не у всіх містах і регіонах нашої держави 1 вересня відбувалися урочисті святкові лінійки. Деяким таки вдалося організувати традиційне свято. А були й ті, хто підійшов до цього, залучивши креатив і фантазію. Наприклад, замість традиційної лінійки проводили екскурсії, влаштовували подорожі, квести та організовували збори на ЗСУ.
Діти співали у сховищі
На жаль, День знань школярі зустрічали у сховищах, адже лунала повітряна тривога. З міркувань безпеки маленькі та дорослі українці спустилися до укриття та не падали духом.
Зокрема, учні молодших класів. Вони разом зі своєю вчителькою у сховищі виконали "Ой, у лузі червона калина". Пісню, яка за ці 555 днів повномасштабного вторгнення підіймала настрій мільйонів українців.
З днем Конституції України!
Привітання директора закладу з нагоди свята Останнього дзвоника
Прийом заяв
до першого класу на 2023/2024 навчальний рік.
Шановні батьки майбутніх першокласників!
Ми радо зустрінемо ваших дітей у нашій шкільній родині.
Інформація про зарахування за посиланням https://forms.gle/YpHWAdhzBHN95AYH7
Адміністрація закладу
Перекличка та прийом заяв
на дистанційне навчання у ЗЗСО № 5
на 2022/2023 н.р.
Чекаємо майбутніх першокласників (попередні заяви знаходяться в обробці), десятикласників та учнів 2-9, 11 класів. У зв'язку з воєнним станом освітній процес в ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради буде проводитись з використанням технологій дистанційного навчання. Просимо заповнити форму за посиланням. Якщо є питання до адміністрації закладу, то надсилайте на шкільну електронну скриньку tokmak5school@gmail.com
https://forms.gle/AsY87PPJFajVR8B9A
Юні таланти конкурсу авторської поезії
«Паросток – 2022»
Рідна мова. Вона така мелодійна і співуча. Це нев’януча квітка, що вічно цвіте, долаючи час, кидаючи барвисту стрічку з давнини у майбутнє.
Українська мова виткана червоною калиною і барвінком, вишневим цвітом і запашною рутою - м’ятою.
Мова народу – найкращий цвіт, що ніколи не в’яне, а вічно живе і розвивається.
Вона, як зоря пурпурова,
Що сяє з небесних висот.
І там, де звучить рідне слово,
Живе український народ.
21 лютого в День рідної мови в ЗЗСО № 5 відбувся традиційний конкурс дитячої поезії «Паросток». Свої поетичні доробки учасники конкурсу представили в номінаціях:
- «Любов до Батьківщини»;
- «В гармонії з природою»;
- «Про друзів наших менших»;
- «Дружба».
Члени журі були вражені сучасністю, креативністю творчих робіт учнів і визначили переможців конкурсу:
ІІІ місце: Грінь Олексій (4-б клас)
Цюпа Марія (5-б клас)
Грінь Сергій (6-б клас)
Шевченко Катерина (10-б клас)
ІІ місце: Баздирь Захар (3-б клас)
Мельниченко Михайло (8-б клас)
І місце: Овчаренко Тетяна (1-а клас)
Павлова Юлія (6-а клас)
Заворожив учасників і членів журі музичний супровід конкурсу: Пур Давид (7-а клас) феєричною грою на акордеоні; Стебаков Антон – соло на саксофоні; а учні 9-б класу Корж Артем і Чернець Марія виконали пісню «Україна».
Бажаємо учасникам конкурсу нових поетичних злетів і перемог!
"Єднаймося заради України"
#UAразом
"Заговори, щоб я тебе побачив"
Давньогрецький філософ Сократ писав: «Заговори, щоб я тебе побачив», українська ж народна мудрість каже: «Птаха пізнають по пір’ю, а людину – по мові». Людину, яка вміє гарно говорити, в усі часи шанували, нею захоплювались, прагнули бути в її товаристві. Адже культурне мовлення – не лише основа духовного життя нації, це її честь і гідність. Відрадно, що сьогодні, на фоні відродження споконвічних українських звичаїв та традицій, розвивається і українська мова – справжнє дзеркало нашої державності.
Сьогодні у нашому закладі пройшов відбірковий етап Міжрегіонального Фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив». У заході взяли участь 7 учнів. Кожен виступ був цікавим і оригінальним. Діти із захопленням декламували свої творчі завдання та презентували себе як справжні оратори.
Свої напрацювання представляли як досвідчені оратори, так і початківці, наші першачки: Головко Тетяна (10-Б), Чернишова Вікторія (10-А), Якимова Вероніка (10-А), Петрова Єва (4-В), Трофуненко Марія (3-А), Півень Сергій (1-В), Овчаренко Тетяна (1-А). Найпереконливішими сьогодні були Головко Тетяна, Чернишова Вікторія та Овчаренко Тетяна.
Вітаємо наших учасників із успішним проходженням відбіркового етапу фестивалю й бажаємо подальших успіхів та перемог на творчому шляху.
День безпечнішого Інтернету (Safer Internet Day) — відзначається у вівторок другого тижня лютого.
Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються: шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.
Увага! Новинка бібліотеки!
Доценко С. Онлайн-безпека учасників освітнього процесу в умовах дистанційного і змішаного навчання : навчально-методичний посібник / С. Доценко, В. Ворожбіт-Горбатюк, Т. Собченко. - Харків : Ранок, 2021. - 192 с.
Хто володіє інформацією, той володіє світом. (Вінстон Черчилль)
Інформація в сучасному світі - це стратегічний ресурс. Спотворення інформації може призвести до серйозних наслідків. Онлайн-безпека в інформаційному суспільстві є одним з основних напрямів фундаментальних досліджень у сфері інформаційних технологій, які використовуються під час вивчення практично всіх шкільних дисциплін уже з початкової школи.
Сучасний учитель повинен знати основні принципи безпеки цифрових технологій у професійній діяльності, уміти користуватися засобами кібербезпеки електронних освітніх ресурсів для навчання з урахуванням психолого-педагогічних особливостей учнів.
Запропоновані в цьому посібнику теоретичні матеріали, інструкції, пам'ятки, лайфхаки, практичні завдання допоможуть учителям, батькам та учням захистити свою діяльність, свої персональні дані від кібератак.
Онлайн-гра-ребус за книгою "Онлайн-безпека учасників
освітнього процесу в умовах дистанційного і змішаного навчання" https://learningapps.org/view23782252
Бібліотекар Галина Симоненко
Увага! Увага! Увага!
У загальноосвітній школі I-III ступенів № 5 розпочала свою роботу шкільна “Скринька довіри”
Зі своєю проблемою Ви можете звернутися до:
практичного психолога – Кравець Тетяни Віталіївни
Чекаємо Ваших запитів за електронною адресою
skrynka.doviry5@gmail.com
ПРИЙМАЄМО ЛИСТИ ЦІЛОДОБОВО
ІІ етап (міський) Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметних дисциплін буде проводитися з 27 листопада по 18 грудня 2021 року у приміщенні ЗЗСО № 5. Бажаємо учням впевненності та результатів.
Увага!
ЗЗСО № 5 у проєкті "Школа - Чемпіон", "Шкільні ліги JuniorZ Games" #juniorzgames
Проєкт організований ГО "Рух Олександра Педана "JuniorZ" для учнів та учениць 3-4 класів.
Третій тиждень "Народні ігри - територія дитинства"
Потрібно частіше грати у рухливі ігри та естафети. які сприяють створенню гарного настрою і зміцненню здоров'я; ігри та естафети виховують в учнів найкращі риси характеру, розвивають інтелект.
ЗЗСО № 5 у проєкті "Школа - Чемпіон", "Шкільні ліги JuniorZ Games" #juniorzgames
Проєкт організований ГО "Рух Олександра Педана "JuniorZ" для учнів та учениць 3-4 класів.
Другий тиждень "Козацькі забави".
"Козацькі забави" мають велике значення для патріотичного виховання дітей; змагання дають відчути дух і силу команди, опанувати звичаї пращурів, їх традиції і ритуали, а ще згуртовують, мотивують дітей гартувати як тіло, так і волю.
ЗЗСО № 5 у проєкті "Школа - Чемпіон", "Шкільні ліги JuniorZ Games" #juniorzgames
Проєкт організований ГО "Рух Олександра Педана "JuniorZ" для учнів та учениць 3-4 класів.
Назва заходу першого тижня "Як дитина бігає і грається, так її здоров'я усміхається" - змагання з рухливих ігор з елементами спортивних ігор. Мета: створення атмосфери свята в ігрі; зміцнення здоров'я, виховання правильного відношення до здорового способу життя; виховання морально-вольових якостей (наполегливості, сміливості, витривалості). У програмі заходу були проведені: привітання учасників, естафети, конкурс експрес-малюнків на спортивну тематику, квест з нових сучасних видів спорту: петанка, флорбол, фрізбі. Кожен учасник отримав сертифікат переможця. Були тільки перші, другі та треті місця!
Шкільне життя у ЗЗСО № 5. Справи жовтня.
Шкільне життя – це все, що оточує нас протягом багатьох років. Це уроки, гуртки, факультативи, олімпіади, конкурси, змагання. Це безліч справ, які непомітні для великого світу, але такі важливі для маленької людини – учня.
Шануємо традиції нашого народу! Зростаємо мужніми та кмітливими!
12-13 жовтня, напередодні Дня захисника України, у ЗЗСО № 5 був проведений перший етап військово-патріотичної гри «Джура («Сокіл»)» для учнів 5-10 класів, а також вперше були залучені учні 3-4 класів у гру «Джура («Котигорошки»)».
На першому етапі «Впоряд» кожен рій продемонстрував військовий вишкіл, чітко виконуючи команди ройового, а також урочисто виконав національно-патріотичну пісню.
Кожен рій мав назву та девіз, прапор та емблему, виготовлені власноруч за власним задумом.
Найяскравішими були виступи: 3-В класу (кл. керівник Грінь Я.Ю.,), 4-В класу (кл. керівник Новікова Л.М.), 5-Б класу (кл. керівник Злиденна Н.А.), 6-Б класу (кл. керівник Верещага Г.М.), 7-Б (кл. керівник Похвалітова Т.Д.,), 8-В класу (кл. керівник Сичова Ю.О.), 9-А класу (кл. керівник Безбабна О.Б.).
До свята готувалися і учні, і вчителі. У кожного рою були свої тренери і помічники, учні одинадцятих класів. Кожен рій зі своїм тренером продемонстрували справжню командну роботу.
Свято продовжилось традиційними спортивними змаганнями, на яких кожен рій продемонстрував силу та спритність.
Пишаємося нашими учнями та знаємо, що наше майбутнє під надійним захистом!
Заступник директора
з виховної роботи Катерина Соловйова
Посвята в козачата!
Однією з найяскравіших сторінок літопису боротьби українського народу за свою незалежність був козацький рух. Козаки стали тією силою, яка впродовж століть пильно стояла на сторожі свободи і гідності України як незалежної, суверенної держави.
Саме, у жовтні місяці, для учнів 2-их класів було проведено «Свято козачат».
Козачата і танцювали, і співали, та з задоволенням брали участь у козацьких забавах.
Свято це не обійшлось без допомоги справжніх козаків. Це учні 8б і 8в класів та представники учнівського самоврядування.
Педагог-організатор Юлія Сичова
Тиждень «Я і моя Батьківщина»
Під час проведення тижня для учнів 1-их класів «Я і моя Батьківщина» в групі подовженого дня була проведена вікторина "Україна - моя Батьківщина". Діти із задоволенням розв'язували завдання, вчилися працювати в команді, гарно танцювали "Гопачок". А по закінченню вікторини, мудра тітонька Сова пригостила учнів яблучками.
Вихователь ГПД Валентина Бєлолугова
Дні довкілля
Плани шкільної громади – шкільний міні-парк
За 50 років від дня заснування школи № 5 багато дерев на шкільному подвір’ї стали аварійними. Усі вони були списані та прибрані. Колектив пишається своїм вишневим садочком, якому вже більше 10 років. І, незважаючи на те, що день навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року, а карантин в цьому році вніс свої корективи, на шкільному подвір’ї з’явилися нові дерева і кущі.
У ЗЗСО № 5 були проведені Дні довкілля. На акцію відгукнулися всі класи, на допомогу прийшли учні старшої ланки, батьки школярів, вчителі та працівники. Висадили 205 дерев. Спланували новий затишний шкільний міні-парк. Задумів багато і колектив впорається. Щиро вдячні всім причетним до озеленення нашого подвір'я. Дуже скоро ці маленькі деревця виростуть і будуть дарувати нам та сусідам, з прилеглих домівок, затишок та прохолоду.
Провели з учнями бесіди на знання з екології, конкурс малюнків «Збережи природу землі», виставку поробок на екологічну тематику.
Директор закладу Тетяна Чорна
Акція «Осінній кошик»
Наші маленькі школярики взяли участь у акції "Осінній кошик". Учні початкових класів назбирали жолудів майже 400 кг. Всі жолуді передані до нашого лісництва для подальшого вирощування дерев. А школярі отримали солодку винагороду за свою працю від учнівського самоврядування та керівництва закладу.
Заступник директора
з виховної роботи Катерина Соловйова
"Я за чисте довкілля!"
Під таким гаслом з учнями було проведено екологічну годину "Довкілля і Я". Під час заходу діти працювали з лепбуком "Екологія". Вони пригадали правила поведінки в природі, познайомилися з екосистемами, рослинами та тваринами Червоної книги України, із чинниками, які шкодять екології, визначали, якому сміттю не місце на звалищі. Урізноманітнили наше заняття дидактичні ігри: ""Від чого планета радіє, а від чого плаче", "Розсортуйте сміття". Екогодина пройшла цікаво та змістовно. Головне, що діти розуміють - кожен з нас може допомогти зберегти довкілля.
Шкільний провідний бібліотекар Галина Симоненко
«Увага! Пожежа!» - у ЗЗСО № 5 тренування з питань цивільного захисту.
У жовтні, у ЗЗСО № 5 був проведений Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, під час якого провели організаційні і практичні заходи, спрямовані на забезпечення безпеки учасників освітнього процесу.
За сигналом «Увага всім!» відбулася організована евакуація учасників освітнього процесу з приміщення закладу за схемами евакуації. Ніхто з учителів та учнів завчасно не був попереджений про проведення навчань. Під час евакуації велика увага приділялась правилам евакуації. Діти покидали приміщення та будівлю без паніки, організовано. Всі шляхи евакуації були вільними та відкритими, тому евакуація відбувалася через найближчі виходи.
Учні, вчителі та робітники закладу евакуювались за усіма правилами.
Вчителі провели профілактичні бесіди, присвячені цивільному захисту населення. Здобувачі освіти відпрацьовували дії у разі виникнення пожежі, обговорювали різні ситуації та пропонували варіанти виходу з них, малювали стіннівки та плакати з тієї ж теми.
Цей захід був проведений у рамках підготовки до проведення показового Дня цивільного захисту на базі ЗЗСО № 5 із залученням Токмацького МС ГУ ДСНС України у Запорізькій області 22 квітня 2021 року.
Директор закладу Тетяна Чорна
ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
закладу загальної середньої освіти № 5 Токмацької міської ради
Шановні батьки!
Україною шириться небезпечне явище: діти за винагороду від росіян спалюють автівки наших військових, або вчиняють інші протиправні дії. Зазвичай це підлітки, які шукають легкі гроші та стають легкою здобиччю російських спецслужб.
У чатах різних месенджерів (наприклад "Telegram") неповнолітнім надходять повідомлення про те, що є нібито високооплачувана робота, даються протиправні завдання, а після їх виконання і фотопідтвердження обіцяється винагорода у 200-2000 доларів.
Такі випадки - не рідкість, і, на жаль, траплялись і у Запоріжжі. Декілька підлітків вже отримали реальне покарання у вигляді позбавлення волі.
Так, за підпал військового авто, особа може отримати покарання позбавленням волі на строк до 8 років! (ст.114-1 та ст.194 Кримінального кодексу України).
Ми звертаємося до батьків! На ваших плечах відповідальність за дії дитини. Наслідки її неусвідомлених дій можуть бути непоправними.
Стежте за поведінкою ваших дітей! Контролюйте їх перебування у інтернеті і соцмережах. Помічайте найменші зміни у поведінці і настроях. Говоріть з дітьми щиро. Не дайте їм загубити своє майбутнє по вказівці ворога!
Зверніть увагу:
У дітей у месенджері «Телеграм» можуть бути групи з назвами: «StopGrave Запоріжжя», «StopGrave /ОСТАНОВИ МОБИЛИЗАЦИЮ», або ж інші групи. Після вербування дітей їм як правило надходять інструкції з завантаженням застосунку "Timemark", який під час фотографування відображає геопозицію, що було б підтвердженням виконання злочину.
Крім цього, вербування дітей відбувається в проросійських групах Телеграм-каналів та через оголошення в «Інтернеті» про надання роботи або на сайтах знайомств.
Якщо відчули небезпеку, дзвоніть:
Телефон поліції - 102
Телефон довіри Служби безпеки України - 080501482
(email:callcenter@ssu.gov.ua)