Заклад загальної середньої освіти № 5 

Токмацької міської ради 

Вітаємо на сайті  закладу загальної середньої освіти № 5 Токмацької міської ради 

Це сучасний заклад, що є світом знань, гармонії та любові, в якому приємно вчитись і працювати.

За всю історію свого існування педагоги закладу з честю виконують свій обов’язок – навчати і виховувати національну еліту, формувати різнобічно розвинену і соціально активну особистість.

Педагогічний колектив допомагає учням не тільки здобути міцні знання, а ще відкриває чарівний світ науки та знань, робить все для того, щоб шкільні роки промайнули з радістю та приємними згадками про спортивні свята, подорожі, веселі хвилини позакласного життя, захоплюючі миті відкриттів та наукової роботи.

Активна співпраця адміністрації закладу, педагогічного колективу, учнівського самоврядування, батьківської громади забезпечує успішне вирішення цих завдань.

Маємо надію, що відвідувачі сайту знайдуть на його сторінках багато корисної та цікавої інформації, дізнаються про історію й сьогодення закладу, про досягнення, організацію освітнього процесу і громадське життя, і, звичайно, про людей, які тут працюють і навчаються.


Запрошення для випускників



До уваги учнів 11-го класу.

14 березня о 09:00 розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті (НМТ). Триватиме вона до 11 квітня включно. Український центр оцінювання якості освіти забезпечить реєстрацію в безпаперовій формі. 

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступникові / потенційній вступниці потрібно буде за допомоги спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО, самостійно створити персональний кабінет (зазначити особисті дані: реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу)  та виконати в ньому певні дії.


Друзі, вітаю Вас!

На черзі новий грант, і ще один студент або школяр отримає фінансову стипендію, яку зможе використати для навчання та розвитку. Грант проводиться за інформаційної підтримки МОН.

Опублікуйте будь ласка новину на сайті, адже це допомагає нам залучати нових партнерів до співпраці. Розмістіть цю інформацію з активним посиланням на сторінку з умовами гранту:


Дорогі друзі!

З великою радістю оголошуємо про старт всеукраїнського конкурсу для школярів та студентів України на тему: Моя країна - моя відповідальність

Мета конкурсу: допомогти у формуванні національної 

свідомості серед молодих людей України. 


Учасник гранту має змогу отримати стипендію у розмірі 20000 гривень! Для цього необхідно написати конкурсу роботу згідно умов та тематиці зазначеної на сторінці гранту


Звертайте увагу на усі умови, щоб Ваша робота була прийнята суддівською колегією та мала шанси стати найкращою серед інших. Рекомендуємо використовувати власний життєвий досвід та писати особисті щирі думки. Усі необхідна інформація на сторінці гранту.

Дякуємо Вам за участь! Слава Україні!




Друзі, дякую Вам за участь у цій нелегкій але добрій та важливій справі! 

З повагою Ілля Олійник, керівник проекту https://scholarship-foundation.net/ 

Інформаційні матеріали до 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка

https://drive.google.com/drive/folders/16geIjC3unUlpL7DhpI5efB36aNJIVtCR?usp=

sharing

https://drive.google.com/drive/folders/16geIjC3unUlpL7DhpI5efB36aNJIVtCR

День спротиву окупації Криму

План заходів у ЗЗСО № 5 

Матеріали:

відповідні матеріали розміщені на офіційному сайті Представництва за посиланням https://ppu.gov.ua/crimea2024/ 

У своїй пропаганді РФ часто називає факт окупації нею частини території України «возз’єднанням Криму з Росією». Цей вислів застосовується для емоційного підкреслення правомірності поширення своїх суверенних прав на територію або частину території іншої держави. Це однозначно неприйнятний для використання термін, бо залишає за дужками акт агресії, що вчинила РФ стосовно України.

Комунікаційні меседжі щодо висвітлення тематики деокупації та реінтеграції території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя

Про другу річницю

широкомасштабного

вторгнення російських військ

на територію України

День 24 лютого 2022 року став одним із найтрагічніших в історії України. Уранці когось розбудили звуки вибухів, комусь телефонували рідні: повідомляли про початок війни, а хтось почав читати новини в інтернеті. І повсюди було одне повідомлення: “росія напала на Україну”. У різних куточках країни люди по-різному переживали масштабне вторгнення країни-агресорки. Українці й досі згадують події того дня, наче це було вчора, а для багатьох 2022 рік не закінчився й досі, він зупинився тоді – у четвер, 24 лютого.

Повномасштабне збройне вторгнення російської федерації на територію України 24 лютого 2022 року стало логічним продовженням загарбницької війни проти України, яку москва розпочала десять років тому з окупації Криму. Від перших годин повномасштабного вторгнення війна для українців стала справді народною війною.

На тимчасово окупованих українських територіях росіяни повторюють найгірші практики нацизму: масові розстріли, депортації, знущання над цивільним населенням, плюндрування та розкрадання приватної власності, культурної спадщини, музейних колекцій. Різанина в Бучі, Ізюмі, масове знищення людей у Маріуполі стали наочним проявом геноцидної політики москви. Звірства, воєнні злочини, ґвалтування, учинені російськими загарбниками в Україні, шокували світ.


Запрошуємо до перегляду!

Дивись також:


Про відзначення Дня Героїв Небесної Сотні

20 лютого, День Героїв Небесної Сотні 

інформація про план заходів


Інформаційні матеріали до Дня Героїв Небесної Сотні

https://drive.google.com/drive/folders/1XYuXBpLvB87Mmo7q1fu2HKFhyd9uFW3B

20 лютого в Україні День Героїв Небесної Сотні. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року. Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих. Найстаршому – Іванові Наконечному – виповнилося 82 роки, а наймолодшому – Назарієві Войтовичу – лише 17. Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення 48 осіб.

Сумний список Небесної Сотні почав складатися 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло львів'янина Юрія Вербицького. До 18.02.2014 вже налічувалося 9 загиблих. У період із 18 до 20 лютого загинуло та отримало травми та смертельні поранення найбільше протестувальників – 80 осіб: 20 – 18 лютого, 12 – 19 лютого, 48 – 20 лютого. Після 20 лютого – ще 20.

21.02.2014 на Майдані відбулося прощання із полеглими, названими Небесною Сотнею, під час якого пролунала українська пісня «Плине кача...», що стала реквіємом майданівцям. За однією з версій, автором вислову «Небесна Сотня» є поетеса Тетяна Домашенко, яка під враженням подій написала вірш «Небесна Сотня воїнів Майдану».

З боку силовиків за всі дні протистоянь загинуло 17 осіб.




ОГОЛОШЕННЯ! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Посилання на попередню реєстрацію до першого класу у 2024/2025 навчальному році https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSctd_kISxVUKKpTx-UZXSwyg1kMkKZJunLB1D1mj5rrwCZ7eg/viewform?usp=sf_link


адреса шкільної пошти для подання скан-копій документів

tokmak5school@gmail.com



Профорієнтація для випускників закладу


Запрошуємо учнів 11-х класів на День відкритих дверей Національного авіаційного університету, який відбудеться 17 лютого 2023 року об 11:00 на платформі Zoom.

 

Посилання: https://gis.nau.edu.ua/admission/open-days/17_02_2024

 

Ми розповімо про спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій», яка включає освітньо-професійні програми «Геоінформаційні системи і технології», «Землеустрій та кадастр», дамо відповіді на питання учнів.


З повагою,

Беленок Вадим Юрійович,

доцент кафедри аерокосмічної геодезії та землеустрою,

Національний авіаційний університет, м. Київ


21 листопада - День Гідності та Свободи

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го

Після того як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до  авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгідних. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими.  

18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції, сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні. 

Вночі на 22 лютого тодішній президент Янукович втік з України. Відбулися  позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор орієнтації. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії,  очищення від впливу тоталітарного, людиноненависницького  комуністичного минулого. 

На відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів.

13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.  

Вітаємо зі святом Першого дзвоника у 2023/2024 навчальному році

Як святкували 1 вересня в Україні

Далеко не у всіх містах і регіонах нашої держави 1 вересня відбувалися урочисті святкові лінійки. Деяким таки вдалося організувати традиційне свято. А були й ті, хто підійшов до цього, залучивши креатив і фантазію. Наприклад, замість традиційної лінійки проводили екскурсії, влаштовували подорожі, квести та організовували збори на ЗСУ.

Діти співали у сховищі

На жаль, День знань школярі зустрічали у сховищах, адже лунала повітряна тривога. З міркувань безпеки маленькі та дорослі українці спустилися до укриття та не падали духом.

Зокрема, учні молодших класів. Вони разом зі своєю вчителькою у сховищі виконали "Ой, у лузі червона калина". Пісню, яка за ці 555 днів повномасштабного вторгнення підіймала настрій мільйонів українців.


З днем Конституції України!



Привітання директора закладу з нагоди свята Останнього дзвоника





Прийом заяв 

до першого класу на 2023/2024 навчальний рік.

Шановні батьки майбутніх першокласників! 

Ми радо зустрінемо ваших дітей у нашій шкільній родині. 

Інформація про зарахування за посиланням https://forms.gle/YpHWAdhzBHN95AYH7  

Адміністрація закладу

Перекличка та прийом заяв

 на дистанційне навчання у ЗЗСО № 5 

на 2022/2023 н.р.

Чекаємо майбутніх першокласників (попередні заяви знаходяться в обробці), десятикласників та учнів 2-9, 11 класів. У зв'язку з воєнним станом освітній процес в ЗЗСО № 5 Токмацької міської ради буде проводитись з використанням технологій дистанційного навчання. Просимо заповнити форму за посиланням. Якщо є питання до адміністрації закладу, то надсилайте на шкільну електронну скриньку tokmak5school@gmail.com 

https://forms.gle/AsY87PPJFajVR8B9A 


Юні таланти конкурсу авторської поезії

«Паросток – 2022»

 

  Рідна мова. Вона така  мелодійна і співуча. Це нев’януча квітка, що вічно цвіте, долаючи час, кидаючи барвисту стрічку з давнини у майбутнє.

   Українська мова виткана червоною калиною і барвінком, вишневим цвітом і запашною рутою - м’ятою.

      Мова народу – найкращий цвіт, що  ніколи  не в’яне, а вічно живе і розвивається.

      Вона, як зоря пурпурова,

      Що сяє з небесних висот.

      І там, де звучить рідне слово,

      Живе український народ.

21 лютого в День рідної мови в ЗЗСО № 5 відбувся традиційний конкурс дитячої поезії «Паросток». Свої поетичні доробки учасники конкурсу представили в номінаціях:

-          «Любов до Батьківщини»;

-          «В гармонії з природою»;

-          «Про друзів наших менших»;

-          «Дружба».

   Члени журі були вражені сучасністю, креативністю творчих робіт учнів  і визначили переможців конкурсу:

ІІІ місце: Грінь Олексій (4-б клас)

             Цюпа Марія (5-б клас)

                Грінь Сергій (6-б клас)

             Шевченко Катерина (10-б клас)

ІІ місце:  Баздирь Захар (3-б клас)

            Мельниченко Михайло (8-б клас)

І місце:   Овчаренко Тетяна (1-а клас)

            Павлова Юлія (6-а клас)

    Заворожив учасників і членів журі музичний супровід конкурсу: Пур Давид (7-а клас) феєричною грою на акордеоні; Стебаков Антон – соло на саксофоні; а учні 9-б класу Корж Артем і Чернець Марія виконали пісню «Україна».

     Бажаємо учасникам конкурсу нових поетичних злетів і перемог!

   


"Єднаймося заради України"

#UAразом


"Заговори, щоб я тебе побачив"

Давньогрецький філософ Сократ писав: «Заговори, щоб я тебе побачив», українська ж народна мудрість каже: «Птаха пізнають по пір’ю, а людину – по мові». Людину, яка вміє гарно говорити, в усі часи шанували, нею захоплювались, прагнули бути в її товаристві. Адже культурне мовлення – не лише основа духовного життя нації, це її честь і гідність. Відрадно, що сьогодні, на фоні відродження споконвічних українських звичаїв та традицій, розвивається і українська мова – справжнє дзеркало нашої державності.

Сьогодні у нашому закладі пройшов відбірковий етап Міжрегіонального Фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив». У заході взяли участь 7 учнів. Кожен виступ був цікавим і оригінальним. Діти із захопленням декламували свої творчі завдання та презентували себе як справжні оратори.

Свої напрацювання представляли як досвідчені оратори, так і початківці, наші першачки: Головко Тетяна (10-Б), Чернишова Вікторія (10-А), Якимова Вероніка (10-А), Петрова Єва (4-В), Трофуненко Марія (3-А), Півень Сергій (1-В), Овчаренко Тетяна (1-А). Найпереконливішими сьогодні були Головко Тетяна, Чернишова Вікторія та Овчаренко Тетяна.

Вітаємо наших учасників із успішним проходженням відбіркового етапу фестивалю й бажаємо подальших успіхів та перемог на творчому шляху.


День безпечнішого Інтернету (Safer Internet Day) — відзначається у вівторок другого тижня лютого.

Цього дня в багатьох країнах світу обговорюються: шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.

Увага! Новинка бібліотеки!

Доценко С. Онлайн-безпека учасників освітнього процесу в умовах дистанційного і змішаного навчання : навчально-методичний посібник / С. Доценко, В. Ворожбіт-Горбатюк, Т. Собченко. - Харків : Ранок, 2021. - 192 с.

Хто володіє інформацією, той володіє світом. (Вінстон Черчилль)

Інформація в сучасному світі - це стратегічний ресурс. Спотворення інформації може призвести до серйозних наслідків. Онлайн-безпека в інформаційному суспільстві є одним з основних напрямів фундаментальних досліджень у сфері інформаційних технологій, які використовуються під час вивчення практично всіх шкільних дисциплін уже з початкової школи.

Сучасний учитель повинен знати основні принципи безпеки цифрових технологій у професійній діяльності, уміти користуватися засобами кібербезпеки електронних освітніх ресурсів для навчання з урахуванням психолого-педагогічних особливостей учнів.

Запропоновані в цьому посібнику теоретичні матеріали, інструкції, пам'ятки, лайфхаки, практичні завдання допоможуть учителям, батькам та учням захистити свою діяльність, свої персональні дані від кібератак.

Онлайн-гра-ребус за книгою "Онлайн-безпека учасників

освітнього процесу в умовах дистанційного і змішаного навчання" https://learningapps.org/view23782252

Бібліотекар Галина Симоненко


Увага! Увага! Увага!

У загальноосвітній школі I-III ступенів № 5 розпочала свою роботу шкільна “Скринька довіри”

Зі своєю проблемою Ви можете звернутися до:

практичного психолога – Кравець Тетяни Віталіївни

Чекаємо Ваших запитів за електронною адресою

skrynka.doviry5@gmail.com

ПРИЙМАЄМО ЛИСТИ ЦІЛОДОБОВО


ІІ етап (міський) Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметних дисциплін буде проводитися з 27 листопада по 18 грудня 2021 року у приміщенні  ЗЗСО № 5. Бажаємо учням впевненності та результатів.

Увага!


Наказ про зарахування учнів до 1 класу 

у 2021/2022 навчальному році

наказ


ЗЗСО № 5 у проєкті "Школа - Чемпіон", "Шкільні ліги JuniorZ Games" #juniorzgames

Проєкт організований ГО "Рух Олександра Педана "JuniorZ" для учнів та учениць 3-4 класів.

Третій тиждень "Народні ігри - територія дитинства"

Потрібно частіше грати у рухливі ігри та естафети. які сприяють створенню гарного настрою і зміцненню здоров'я; ігри та естафети виховують в учнів найкращі риси характеру, розвивають інтелект.

ЗЗСО № 5 у проєкті "Школа - Чемпіон", "Шкільні ліги JuniorZ Games" #juniorzgames

Проєкт організований ГО "Рух Олександра Педана "JuniorZ" для учнів та учениць 3-4 класів.

Другий тиждень "Козацькі забави".

"Козацькі забави" мають велике значення для патріотичного виховання дітей; змагання дають відчути дух і силу команди, опанувати звичаї пращурів, їх традиції і ритуали, а ще згуртовують, мотивують дітей гартувати як тіло, так і волю.

ЗЗСО № 5 у проєкті "Школа - Чемпіон", "Шкільні ліги JuniorZ Games" #juniorzgames

Проєкт організований ГО "Рух Олександра Педана "JuniorZ" для учнів та учениць 3-4 класів.

Назва заходу першого тижня "Як дитина бігає і грається, так її здоров'я усміхається" - змагання з рухливих ігор з елементами спортивних ігор. Мета: створення атмосфери свята в ігрі; зміцнення здоров'я, виховання правильного відношення до здорового способу життя; виховання морально-вольових якостей (наполегливості, сміливості, витривалості). У програмі заходу були проведені: привітання учасників, естафети, конкурс експрес-малюнків на спортивну тематику, квест з нових сучасних видів спорту: петанка, флорбол, фрізбі. Кожен учасник отримав сертифікат переможця. Були тільки перші, другі та треті місця!



Шкільне життя у ЗЗСО № 5. Справи жовтня.

Шкільне життя – це все, що оточує нас протягом багатьох років. Це уроки, гуртки, факультативи, олімпіади, конкурси, змагання. Це безліч справ, які непомітні для великого світу, але такі важливі для маленької людини – учня.

Шануємо традиції нашого народу! Зростаємо мужніми та кмітливими!

12-13 жовтня, напередодні Дня захисника України, у ЗЗСО № 5 був проведений перший етап військово-патріотичної гри «Джура («Сокіл»)» для учнів 5-10 класів, а також вперше були залучені учні 3-4 класів у гру «Джура («Котигорошки»)».

На першому етапі «Впоряд» кожен рій продемонстрував військовий вишкіл, чітко виконуючи команди ройового, а також урочисто виконав національно-патріотичну пісню.

Кожен рій мав назву та девіз, прапор та емблему, виготовлені власноруч за власним задумом.

Найяскравішими були виступи: 3-В класу (кл. керівник Грінь Я.Ю.,), 4-В класу (кл. керівник Новікова Л.М.), 5-Б класу (кл. керівник Злиденна Н.А.), 6-Б класу (кл. керівник Верещага Г.М.), 7-Б (кл. керівник Похвалітова Т.Д.,), 8-В класу (кл. керівник Сичова Ю.О.), 9-А класу (кл. керівник Безбабна О.Б.).

До свята готувалися і учні, і вчителі. У кожного рою були свої тренери і помічники, учні одинадцятих класів. Кожен рій зі своїм тренером продемонстрували справжню командну роботу.

Свято продовжилось традиційними спортивними змаганнями, на яких кожен рій продемонстрував силу та спритність.

Пишаємося нашими учнями та знаємо, що наше майбутнє під надійним захистом!

                                                      Заступник директора

з виховної роботи Катерина Соловйова


                                    Посвята в козачата!

 

Однією з найяскравіших сторінок літопису боротьби українського народу за свою незалежність був козацький рух. Козаки стали тією силою, яка впродовж століть пильно стояла на сторожі свободи і гідності України як незалежної, суверенної держави.

Саме, у жовтні місяці, для учнів 2-их класів  було проведено «Свято козачат».

Козачата і танцювали, і співали, та з задоволенням брали участь у козацьких забавах.

Свято це не обійшлось без допомоги справжніх козаків. Це учні 8б і 8в класів та представники учнівського  самоврядування.

 

                                                      Педагог-організатор Юлія Сичова


Тиждень «Я і моя Батьківщина»

Під час проведення тижня для учнів 1-их класів «Я і моя Батьківщина» в групі подовженого дня була проведена вікторина "Україна - моя Батьківщина". Діти із задоволенням розв'язували завдання, вчилися працювати в команді, гарно танцювали "Гопачок". А по закінченню вікторини, мудра тітонька Сова пригостила учнів яблучками.

Вихователь ГПД   Валентина Бєлолугова


Дні довкілля

Плани шкільної громади – шкільний міні-парк

   За 50 років від дня заснування школи № 5 багато дерев на шкільному подвір’ї стали аварійними. Усі вони були списані та прибрані. Колектив пишається своїм вишневим садочком, якому вже більше 10 років. І, незважаючи на те, що день навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року, а карантин в цьому році вніс свої корективи, на шкільному подвір’ї  з’явилися  нові дерева і кущі. 

  У ЗЗСО № 5 були проведені Дні довкілля. На акцію відгукнулися всі класи, на допомогу прийшли учні старшої ланки, батьки школярів, вчителі та працівники.  Висадили 205 дерев. Спланували новий затишний шкільний міні-парк. Задумів багато і колектив впорається. Щиро вдячні всім причетним до озеленення нашого подвір'я. Дуже скоро ці маленькі деревця виростуть і будуть дарувати нам та сусідам, з прилеглих домівок, затишок та прохолоду.

  Провели з учнями бесіди на знання з екології, конкурс малюнків «Збережи природу землі», виставку поробок на екологічну тематику. 

                                                                   Директор закладу  Тетяна Чорна


Акція «Осінній кошик»

Наші маленькі школярики взяли участь у акції "Осінній кошик". Учні початкових класів назбирали жолудів майже 400 кг. Всі жолуді передані до нашого лісництва для подальшого вирощування дерев. А школярі отримали солодку винагороду за свою працю від учнівського самоврядування та керівництва закладу.

                         Заступник директора

 з виховної роботи Катерина Соловйова


"Я за чисте довкілля!"

Під таким гаслом з учнями було проведено екологічну годину "Довкілля і Я". Під час заходу діти працювали з лепбуком "Екологія". Вони пригадали правила поведінки в природі, познайомилися з екосистемами, рослинами та тваринами Червоної книги України, із чинниками, які шкодять екології, визначали, якому сміттю не місце на звалищі. Урізноманітнили наше заняття дидактичні ігри: ""Від чого планета радіє, а від чого плаче", "Розсортуйте сміття". Екогодина пройшла цікаво та змістовно. Головне, що діти розуміють - кожен з нас може допомогти зберегти довкілля.

Шкільний провідний бібліотекар Галина Симоненко


«Увага! Пожежа!» - у ЗЗСО № 5 тренування з питань цивільного захисту.

  У жовтні, у ЗЗСО № 5 був проведений Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, під час якого провели організаційні і практичні заходи, спрямовані на забезпечення безпеки учасників освітнього процесу.

  За сигналом «Увага всім!» відбулася організована евакуація учасників освітнього процесу з приміщення закладу за схемами евакуації. Ніхто з учителів та учнів завчасно не був попереджений про проведення навчань. Під час евакуації велика увага приділялась правилам евакуації. Діти покидали приміщення та будівлю без паніки, організовано. Всі шляхи евакуації були вільними та відкритими, тому евакуація відбувалася через найближчі виходи.

  Учні, вчителі та робітники закладу евакуювались за усіма правилами.

   Вчителі провели профілактичні бесіди, присвячені цивільному захисту населення. Здобувачі освіти відпрацьовували дії у разі виникнення пожежі, обговорювали різні ситуації та пропонували варіанти виходу з них, малювали стіннівки та плакати з тієї ж теми.

  Цей захід був проведений у рамках підготовки до проведення показового Дня цивільного захисту на базі ЗЗСО № 5 із залученням Токмацького МС ГУ ДСНС України у Запорізькій області 22 квітня 2021 року.

 

                                         Директор закладу Тетяна Чорна