Комунальний заклад "Тернуватський опорний заклад загальної середньої та дошкільної освіти"

Тернуватської селищної ради

Як і щороку, 26 квітня Україна відзначає роковини Чорнобильської катастрофи.

38 років тому, 26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша і найстрашніша за своїми наслідками техногенна радіаційна аварія. Внаслідок вибуху і руйнування 4 реактора ЧАЕС тонни радіоактивних елементів потрапили у зовнішнє середовище. Приблизно 3,5 млн. людей вважаються потерпілими від цієї катастрофи, 600 тисяч осіб стали учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Роботи над «загоєнням цієї радіоактивної рани планети» тривають досі, особливо це питання загострилось після брутальної злочинної поведінки російських окупантів у зоні ЧАЕС.

День довкілля відзначається в Україні у третю суботу квітня. Кожна людина може( і повинна!) зробити свій внесок в збереження природи. Відмовитись від поліетиленових пакетів, від одноразових пляшок та посуду, обрати найбільш екологічній транспорт, економити воду, сортувати сміття, насаджувати рослини, не випалювати суху траву, утилізувати хімічні відходи - про ці та інші заходи писали учні 5-7 класів, виконуючи фотоквест "Чисте довкілля". На створених ІТ-листівках діти акцентували увагу участі Людини у збереженні навколишнього середовища.

Збережемо Довкілля разом!

12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики. Свято присвячене першому в історії польоту людини в космос. У цей день в 1961 році Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі.

Вітаємо всіх, хто пов'язаний із космонавтикою. Нехай ваше творче натхнення сприяє великим досягненням, що принесуть користь Україні та всьому людству.

ПАМ'ЯТЬ ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО


11 квітня за ініціативою ООН в світі відзначають Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Друга світова війна завершилась у Європі навесні 1945 року перемогою над гітлерівською Німеччиною, але командування  в агонії прийняло ще одне злочинне рішення – знищити в’язнів концтаборів. 11 квітня в’язні найбільшого концентраційного табору Бухенвальду підготували й підняли збройне повстання – безпосередньо перед прибуттям американців.  Коли в концтабір Бухенвальд увійшли американські війська, повсталі вже перебрали на себе контроль над табором смерті.

В цей день в різних країнах проходять зустрічі, покладання квітів на місця, де стояли мури таборів, та на могили загиблих в’язнів.

У Всесвітній день здоров'я побажання всім людям:  дбайте про своє здоров'я, допомагайте порадами іншим. Школярі  пройшли онлайн-вікторину "Всесвітній день здоров'я" на освітній платформі Kahoot. Пам'ятайте, що здоров'я людини залежить на 50% від способу життя людини, на 20%від навколишнього середовища, 20% від спадковості і 10% від медицини. 

Сьогодні, 5 квітня, виповнилося 314 років від дня укладення першої української Конституції. Її ще  називають “Конституція гетьмана Пилипа Орлика”.

Цей документ вважається пам’яткою української політико-філософської та правової думки, першою сучасною конституцією та основою багатьох світових конституцій.

1 квітня -початок другого місяця весни. 

Цей день всім знайомий як день сміху, гумору. Але ще - це Міжнародний день птахів. Вони населяють нашу планету скрізь і налічують близько 50 мільярдів! Це приблизно в шість разів більше птахів, ніж людей.

В Україні до них особлива повага та любов. Ластівки та лелеки, що оселяться біля хати приносять добро та щастя. Захоплює трелями у садку соловейко. А яку користь приносять людям! Знищують шкідників поля, саду та лісу, поширюють насіння рослин. Вражає їх працьовитість і піклування про потомство. Попри небезпеку, що чекає їх в нашій країні, вони повернулись на Батьківщину з вирію. І це зразок патріотизму!

Переможці обласного етапу Всеукраїнської акції "Моя улюблена тварина"- Миронюк Ярослав, Дєєва Ганна - учні 7 класу. Здобувачі освіти створили відеопрезентації  про своїх улюблених котика  і  собаку. Їх роботи одержали високу оцінку - І місця! 

Переможниця Всеукраїнського дистанційного конкурсу читців імені Тараса Шевченка. Саліонова Аріна, 8 клас. Поезія "Минають дні, минають ночі...

20 березня відзначаємо Всесвітній День Землі.

 Вперше День Землі був відзначений у 1970 році. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об'єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети.

20 березня учні 5 класу взяли участь у проведені екологічного уроку «Збережемо Землю для життя». Під час заняття ознайомилися з історією виникнення цього свята, визначали корисні та шкідливі вчинки для планети Земля, дізналися багато цікавих фактів про життя нашої планети та взяли участь у вікторині.

День весняного рівнодення (20 березня) в народі називають Сонцеворот. 

Вважалося, що з цього часу починаються оновлення в природі: тане сніг, набухають бруньки, птахи повертаються з півдня, гримить перший весняний грім, день стає довший ночі. Своє свято День Землі святкує наша планета. Сьогодні погода порадувала своїм теплом. На уроці мистецтва учні 5 класу створили листівки до Всесвітнього дня Землі. 

19 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ ЛІНА КОСТЕНКО ВІДЗНАЧАЄ СВІЙ 94-Й ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ. 

Поетеса-шістдесятниця, письменниця, дисидент, лауреат Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Ордену Почесного легіону (2022). 

14 березня Україна відзначала День українського добровольця. Учні 9-11 класів разом з Маротчак Л.В. на годині спілкування говорили про одну з головних причин формування окремих добровольчих незалежних батальйонів, історію їх створення.

Цікавими були завдання патріотичного турніру "Доброволець - поклик серця". Дипломом I ступеня нагороджено учнів 10 класу, а  дипломом II ступеня - учнів 9 класу.

 Учні 8 класу разом з класним керівником Орловським М.В. провели інформаційну годину - презентацію на тему "Сила нескорених" ( до Дня українського добровольця).

Здоров’я людини більшою мірою залежить від способу життя, тому перед шкільною медсестрою стоїть ще одне важливе завдання – проводити серед   учнів, вчителів та батьків просвітницьку роботу про здоровий спосіб життя.  Цього разу відбулась зустріч з учнями 5- 11 класів. Андрейченко Д.С. розповіла учням про здоров'я та як його зберегти, як позбутися шкідливих звичок, запропонувала впроваджувати принципи здорового харчування. 

З Днем українського добровольця!

 Пишаємось вашою мужністю та сміливістю. Вдячні за все, що ви для нас робите. Бажаємо міцного здоров'я, надійних людей поруч, тепла рідних сердець, світлого майбутнього та скорішої перемоги! 

Єднаймося словом Кобзаря!   

Тарас Григорович Шевченко. Вірш "Минають дні, минають ночі..." читає Саліонова Аріна, 8 клас 

10 березня в Україні відзначається День Державного гімну України


Відзначення цього дня затверджене Кабінетом Міністрів України 7 грудня 2021 року. Дата обрана не випадково. Саме цього дня у 1865 році в польському місті Перемишль на Шевченкових роковинах уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського.

Гімн – наш символ незалежності, свободи, волелюбності, незламності, віри та надії. Це душа української нації.

9 березня Україна відзначає 210 років від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка

У рамках тижня "І лине над землею Шевченкове слово" , звучить безсмертна поезія  Великого Кобзаря.  Його вірші так по-живому наповнюють життя дітей та дорослих. Педагоги закладу долучились до флешмобу "Єднаймося словом Кобзаря". 

Тарас Григорович Шевченко. Вірш "Минають дні, минають ночі..." читає Саліонова Аріна, 8 клас (Фоос О.С.) 

До 210 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

 Читає Головко Софія, учениця 6 класу (Отрішко Л.С.) 

Міжнародний  жіночий день

За рівність прав, за скасування стереотипів жінки світу боролися. На початку 20 століття під час Міжнародної конференції у Копенгагені понад 100 представниць з 17 країн світу схвалили встановлення Міжнародного жіночого дня. Тож, перший Міжнародний жіночий день був відзначений 8 березня 1914 року. В кожній країні свої традиції свята. Але марші за свої права і захист, за спротив домашньому насильству жінок тривають. В нашій країні жінки нарівні з чоловіками стали на захист Батьківщини від російської агресії. Жінки поєднують в собі красу і силу, любов і помсту, віру і нескореність. 

Вітаємо!

Вітаємо учнів 2 класу, переможців ХХ Всеукраїнської інтернет-олімпіади від "На урок" з Я досліджую світ "Зима - 2024".

Бажаємо подальших перемог! 

Вітаємо!

Вітаємо учнів 5 класу, які взяли участь в І етапі Всеукраїнської дистанційної олімпіади від "Всеосвіти" з інформатики "Вдалий старт-2023".

Бажаємо подальших перемог!  

Активна життєва позиція здобувачів освіти нашого закладу має високі результати. За неповні два місяці року ми долучились до різних онлайн -конкурсів. Вітаємо учасників обласного онлайн-конкурсу художньо-технічної творчості "Новорічний креатив":

     Федорчук Альону (9 клас), Ханіна Арсена (10 клас ), які нагороджені дипломами І ступеня, Андрейченко Алісу (2 клас), Ратушняк Діану (2 клас), Довбню Олександру (5 клас) - дипломами ІІІ ступеня,  Лазаренко Альону (2 клас), Ковальову Поліну (5 клас ) -  дипломами учасниці;

- благодійної акції "Воїне, моє серце з тобою":

    Дмітрів Олену (6 клас), Орловську Марію ( 7 клас), Подріз Софію (9 клас), Градову Єву (10 клас ), Кльову Валерію (10 клас), Романько Оксану (10 клас), Прокопенко Анастасію (10 клас), які нагороджені дипломами;

- обласного творчого онлайн-конкурсу з науково-технічної творчості "Юні техніки України-2024":      

      Васильченко Максима,  нагородженого дипломом ІІ ступеня за роботу в номінації "Шеврон для ЗСУ" .

- обласного творчого онлайн-конкурсу "Роби як я!":

  Мещерякова Давіда (5 клас), Чуєва Гліба (5 клас), які нагороджені дипломами ІІІ ступеня.

Заходи організували КЗ "Запорізький ОЦНТТУМ "Грані". Подяка учням, батькам та керівникам. Подальших успіхів, друзі!

25 лютого — день народження Лесі Українки

 
Леся Українка - феномен людського духу, вибух духовності та інтелігентності, летюча Зірка, яка поклала яскравий слід сучасникам і прийдешнім поколінням. Дала урок гідності, гордості, незламності духу і віри в світле майбутнє. Флешмоб-ода до річниці Лесі Українки від учнів 7- 8 класу "Щоб не плакать, вона сміялась" підготувала вчитель української мови та літератури Фоос Оксана Степанівна. 

2 РОКИ НЕЗЛАМНОСТІ

24 лютого 2022 р. російська федерація здійснила повномасштабне вторгнення в Україну. Так розпочалася ескалація війни, що триває ще з 2014 року. І це вже 10 років…

Від дати російського вторгнення минуло два роки. І це був період страждань українського народу, який кріпився і міцнів у єдності, демонструючи світові свою сміливість, гідність та незламність.

У цей день ми висловлюємо нашу щиру вдячність усім українським захисникам і захиницям, волонтерам за їхню самовіддану працю, за їхню героїчну службу та за їхню непереможну волю до перемоги. Нехай Бог береже їх , нехай вони завжди повертаються додому цілими і неушкодженими. Слава Україні! Слава Героям!

"Найкращі жінки - українки" - під такою назвою пройшла шкільна акція вітання жінок-Захисниць

У нелегкий для України час українські жінки є джерелом віри і надії,  берегинями українських цінностей: родини, традицій, сильного духу. А жінки, які стали на захист Батьківщини - подвійно сильніші, витривалі, шляхетні. Представники Козацького самоврядування  вітали Захисниць листівками,  які власноруч виготовили учні закладу. Хоч офіційно свято української жінки не зареєстровано, але варте уваги. Бажаємо всім українським берегиням мати велику силу і терпіння, щоб підтримувати воїнів, наближати перемогу, вірити у мир в Україні.

"Щоб не плакать, я сміялась,- казала сильна жінка - Леся Українка. Так і є! Українські жінки -  найкращі в світі!

Вітаємо!

Вітаємо переможця обласного творчого онлайн-конкурсу з науково-технічної творчості "Юні техніки України-2024".       Васильченко Максим нагороджений дипломом ІІ ступеня за роботу в номінації "Шеврон для ЗСУ" "148 ОГСАД ДШВ".


Бажаємо подальших перемог!

Рідна мова! Вона неповторна й чарівна, бо ввібрала  у свою душу шум зелених смерек, гомін полів, запах  росяних трав, спів соловейка.

Сьогодні  учні 5-7 класів приєдналися до СВЯТА РІДНОЇ МОВИ.

П’ятикласники  вирушили разом з українським соловейком  у нову подорож на “Пошуки мовних перлин.” Цікавим був квест, у якому всі стали  активними учасниками. А малюнки “У ВІНОЧОК РІДНОЇ МОВИ,”  створені дітьми, свідчили про любов і шану до рідної мови.

На уроці мистецтва “У НАШІЙ ПІСНІ- МОВА СОЛОВ’ЇНА” учні 6 класу слухали твори українських виконавців про рідну мову. Діти говорили про  те, що сьогодення змінило  ставлення до   сучасної пісні українською мовою. 

Учитель української мови та літератури Глушак Наталія Іванівна разом з учнями 10 класу підготувала і провела виховний захід "Її Величність - Мова".

Популяризуйте українську мову разом з учнями 6 класу та вчителем української мови та літератури Отрішко Ларисою Станіславівною

Щороку 21 лютого починаючи з 2000 року увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови


Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції і досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.

Саме цій події і була присвячена година спілкування у 5 класі "Наша мова солов'їна" (класний керівник Білик Світлана Володимирівна)


21 лютого - Міжнародний день рідної мови                   

Мова - це наша національна ознака, в мові наша культурна сутність нашої свідомості...                                                 

Сьогодні урок української мови у 4 класі був незвичайний. Разом з класоводом Блажко Валентиною Володимирівною провели мовознавчу вікторину "Чарівні прислів'я."


Тематичний день до Дня української мови на тему: "Рідну мову я люблю" у 2 класі разом 

з класоводом Паламарчук Тетяною Миколаївною

Вихованці дошкільної групи "Сонечко" разом з вихователями Маліборською Тетяною Іванівною та Купльовською Тетяною Михайлівною вітають з Міжнародним днем рідної мови

20 лютого День Героїв Небесної Сотні


"Залишаємось гідними своїх героїв". Таке гасло Дня Героїв Небесної Сотні цьогоріч. Здобувачі закладу освіти разом з педагогом-організатором Маротчак Ларисою Володимирівною долучились до тихої акції "Ангели пам'яті". На онлайн-зустрічі вшанували пам'ять загиблих Героїв хвилиною мовчання, а вирізані янголятка затріпотіли на вітрі, ніби промовляючи: "Герої не вмирають, вони просто ідуть в небо...". 

Година спілкування у 4 класі

Класовод Блажко Валентина Володимирівна

Година спілкування в 11 класі

Класний керівник Глушак Наталія Іванівна

Година спілкування у 8 класі

Вчитель Рябенко Аркадій Михайлович

З Днем Державного Герба, українці!

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Тризуб - це символ нашої незалежності, гордості та жаги до волі. Вирізаємо, малюємо, вишиваємо, викладаємо - творимо його скрізь! Він свідок творення нашої держави, він знак боротьби за свободу, бо в ньому закодоване слово ВОЛЯ.  Учні 5 класу Давід Мещеряков та Гліб Чуєв долучились до творчого онлайн-конкурсу "Роби як я" Запорізького центру НТТУМ "Грані". Саме темою конкурсу була: "Герби українських земель: від Київської Русі до сьогодення».

З ДНЕМ ЄДНАННЯ, УКРАЇНО!

В ЄДНАННІ - НАША СИЛА І МІЦЬ!


Цей день нагадує кожному українцю, як важливо нам об'єднатися, щоб наблизити перемогу всіма силами. Нехай наша єдність дарує нам крила у найважчі часи! Наш шкільний ланцюжок єднання - це  маленький осередок творення майбутнього нашої України.


Зі святом!


16 лютого  Україна  відзначає День єднання. Українці вітають один одного з Днем єднання і приєднуються до святкування різними способами.

Учні 3 класу разом з класоводом Гребенюк Світланою Володимирівною сьогодні одягли вишиванки і о 10 годині долучилися до традиції свята - виконання державного гімну України.


15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Щороку 15 лютого в Україні вшановують світлу пам’ять учасників бойових дій на території інших держав та річницю виведення радянських військ з Афганістану. Цей день започатковано Указом Президента України в 2004 році. 

Вітаємо!

Вітаємо учнів 4 класу, які взяли участь в І етапі Всеукраїнської дистанційної олімпіади від "Всеосвіти" з української мови "Вдалий старт-2023". Градов Тимофій нагороджений дипломом переможця (І місце). Чернявський Андрій нагороджений дипломом переможця (ІІ місце). Лепьохін Іван, Пильгун Юрій, Романько Денис, Шморгай Назар - нагороджені сертифікатами учасників.  

                                                           

Градов Тимофій взяв участь в ІІ етапі олімпіади - нагороджений сертифікатом учасника.


Вітаємо!

Вітаємо талановитих учениць Литвиненко Діану та Лєвєнцову Каріну (керівник Глушак Наталія Іванівна)!

Бажаємо подальших перемог!


8 лютого в закладі освіти працював Фонд "Голоси дітей". З учнями було проведено логопедичне заняття "Веселі пізнайки", а також майстер-клас 3D аплікація "Зимове подвір'я".

Дякуємо тим, хто турбується про дітей!

Наш заклад долучився до благодійної акції збору кришечок, ініційованого Обласним центром патріотичного виховання молоді  Запорізької обласної ради.

Зібрані кришечки від пластикових пляшок вагою кг доставлені в пункт збору. Пишаємось, що зробили свій невеличкий внесок у придбання дронів. Дякуємо всім, хто долучився! А щоб веселіше було збирати учні створювали поробки і композиції. Збір кришечок не припиняємо!


Пришвидшуємо разом Перемогу!


 Всесвітній день читання вголос

7 лютого в Україні і світі святкують Всесвітній день читання вголос. Долучилися до цього свята учні 7 класу Ставицька Дарина, Федоренко Альона, а учениця 8 класу  Саліонова Аріна читає сонет 66 В. Шекспіра (Вчитель української мови та літератури Фоос Оксана Степанівна). 

День безпечного Інтернету

6 лютого світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету. Відповідні заходи проходять у всьому світі з метою привернення уваги громадськості до важливості створення безпечного Інтернет простору для наймолодших користувачів. Наша школа не стала виключенням та долучилася до проведення даних заходів. З учнями 5, 7-8 класів проведено годину спілкування "Разом для найкращого Інтернету", а також учні долучились до квесту "Безпека в Інтернеті".

Будьте у безпеці! 

“Разом для найкращого Інтернету”


Дистанційна освіта, використання цифрових технологій - необхідність сьогодення. Учні 9 класу долучились до Дня безпечного інтернету. На онлайн-уроці інформатики повторили, які ризики можуть на них чекати та як треба їх долати.  Закріпили правила безпеки, власної поведінки,  виконуючи інтерактивні завдання. 


Діймо разом заради безпечнішого та найкращого Інтернету!

Крупчак  Марія учениця 3 класу (Класовод Гребенюк Світлана Володимирівна) долучилася до  акції   "Врятуй пташку - створи годівничку". Разом з татом змайструвала годівничку  і  прийняла участь у екологічному  конкурсі від "Всеосвіти". 

Ми вдячні тобі, Машо, за турботу про птахів.

3 лютого - День підгодівлі птахів

Зима дошкуляє морозами усім. Особливо шкода птахів, які не можуть знайти прихисток та поживу. Та допомога дітей не забарилася! Для пернатих створили нові годівнички. А в минулорічні досипали зерна, насіння соняшнику, пшона, крихт хліба. Прилітайте, ласуйте! Природолюби з 6-8 класів долучились до онлайн-конкурсу "Екологічна грамотність" та екоакції "Врятуй пташку-створи годівничку". Дипломами 1 і 3 ступеня відзначені учні 7 класу Миронюк Ярослав та Ставицька Дар'я. Інші учасники отримали сертифікати. А як ви турбуєтесь про птахів? А ваші годівнички повні? 

Година спілкування з питань ризиків пов’язаних з вибухонебезпечними предметами

 Сьогодні учні 1 – 4 класів закладу освіти стали учасниками цікавої, змістовної, корисної та актуальної години спілкування за участю FSD Ukraine Швейцарський фонд протимінної діяльності. Здобувачі освіти вкотре повторили та закріпили свої знання з правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, а також тренували уміння в розпізнанні та виявленні небезпечних територій, місць та вибухонебезпечних предметів.

Дякую тим, хто дбає про безпеку учнів!

29 січня в Україні вшановують пам'ять Героїв Крут

Бій під Крутами став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність. На онлайн-заході для учнів старших класів була проведена віртуальна екскурсія до Меморіального комплексу "Пам'яті Героїв Крут" національного військово-історичного музею. Після перегляду презентації "Сторінками немеркнучих Крут" здобувачі освіти прочитали вірш Павла Тичини "Пам'яті тридцяти" та завершили вікториною "Крути". Учасники заходу вшанували воїнів-студентів хвилиною мовчання. Пам’ять робить нас сильнішими. Українські воїни під Крутами віддали життя, але захистили незалежність і вибороли міжнародне визнання для своєї молодої держави. Сьогодні українські воїни гідно продовжують справу Героїв Крут. Вічна пам'ять полеглим Захисникам України! 

День пам'яті жертв Голокосту

Голоко́ст — це переслідування і масове знищення євреїв і ромів (циганів) під час Другої світової війни. 27 січня у всьому світі відзначається День пам’яті жертв Голокосту. Ми віддаємо данину поваги до людей, які невинно знищені фашистами.

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!

22 січня Україна відзначає 105 річницю з Дня Соборності. В цей день було проголошено Акт Злуки Сходу та Заходу України, що відбувся в 1919 році.

Цьогорічне гасло: "НАША ЄДНІСТЬ - НАША ЗБРОЯ" 

Соборність для нас зараз означає єднання проти  зовнішньої агресії, деокупацію всіх територій, захоплених ворогом.  Всі дії націлити на підтримку ЗСУ, щоб наблизити нашу перемогу. Бажаємо українцям вірити у світле майбутнє, сприяти розвитку і процвітанню нашої країни. Хай воля, мудрість і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення спільної мети.

Бажаємо пишатися своєю історією та своїм народом, пам'ятаючи імена Героїв, які поклали своє життя у боротьбі за

ЄДИНУ ВІЛЬНУ СОБОРНУ УКРАЇНУ!

    На годині спілкування учні 6 класу успішно виконали завдання  квесту-гри “Соборна наша Україна", говорили  про те, що ідея  єдності формувалася ще з часів Київської Русі, Галицько-Волинської держави, Запорізької Січі...  

   Соборність – це символ. Символ віри в те, що саме в єдності наша сила! Сьогодні ми віримо у  мирне, щасливе майбутнє нашої країни, що зветься Україна!

Вітаємо!

Поезія - океан барв та відчуттів, що сплітаються у шаленому ритмі та дарують емоції, формують світогляд та вчать любові... Головним для Софії було передати емоції - те, що відчуває. 

Вітаємо талановиту ученицю 8 класу та її керівника Фоос Оксану Степанівну! 

Бажаємо подальших перемог!

В Україні 16 січня відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту


Всеукраїнський день пам’яті захисників Донецького аеропорту було встановлено з ініціативи українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт.

Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів.

У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.

В обороні аеропорту також брали участь волонтери і медики.

За стійкість і незламність українських захисників назвали "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України

Увага! Зимові канікули!

Зимові канікули триватимуть з 30 грудня 2023 року по 14 січня 2024 року включно. Перший день занять у ІІ семестрі – 15 січня 2024 року. Інструктаж з техніки безпеки на зимових канікулах класоводами та класними керівниками проведено.

Бережіть себе!

Напередодні зимових канікул відбулась зустріч учнів 1-4 класів із шкільною медичною сестрою Андрейченко Дарією Сергіївною. Обговорили  важливу тему - переохолодження та обмороження. Діти дізналися, як убезпечити себе від холоду та  правильно реагувати в екстремальних ситуаціях. 

Вітаємо!

Учнів 3 класу (класовод Гребенюк С.В.), які брали участь у Всеукраїнській дистанційній олімпіаді від "Всеосвіти" з української мови "Вдалий старт-2023". Ратушняк Аліса нагороджена дипломом переможця (2 місце), Назаренко Дарина нагороджена дипломом переможця (2 місце), Зиков Денис нагороджений дипломом переможця (3 місце). Ще 2 учні отримали сертифікати.

Найщиріші вітання від 

КЗ "Тернуватський ОЗЗСДО" ТСР!


Вітаємо!

Учнів 4 класу (класовод Блажко В.В.), які брали участь у Всеукраїнській дистанційній олімпіаді від "Всеосвіти" з української мови "Вдалий старт-2023". Градов Тимофій нагороджений дипломом переможця (1 місце), Чернявський Андрій нагороджений дипломом переможця (2 місце). Ще 4 учнів отримали сертифікати.

Вітаємо!

Вітаємо ученицю 2 класу Ратушняк Діану (класовод Паламарчук Т.М.) та ученицю 3 класу Ратушняк Алісу (класовод Гребенюк С.В.) - переможців Всеукраїнського конкурсу "Яскрава Антарктика"!


Віримо, що ця перша перемога принесе вам ще багато нових!


Любіть Україну, як сонце любіть,

як вітер, і трави, і води... 

Володимир Сосюра…Мабуть, це найцікавіша постать серед митців. Любов до рідної Батьківщини - це той неоціненний святий скарб, який лірик передає свої нащадкам рядками поетичних творів. Цікавий підсумковий урок з української літератури у 8 класі провела вчитель української мови та літератури Фоос Оксана Степанівна на тему: "Творчість В. Сосюри". 

Мобільний додаток "Reunite Ukraine" 

Основною функцією мобільного додатку "Reunite Ukraine" є пошук дітей, які зникли безвісти, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, виїхали за межі України або були незаконно депортовані до Росії, Білорусі чи тимчасово окупованої АР Крим. 

Мета цієї акції — консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду. Її цьогорічне гасло — "Бути своїми".

Всеукраїнська інформаційно-просвітницька тематична акція "Національний тиждень читання"

Згідно зі стратегією розвитку читання на період до 2032 року "Читання як життєва стратегія" з 4  до 10 грудня 2023 року  Український інститут книги проводив Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію "Національний тиждень читання"

  Учні  3 класу разом з класоводом Гребенюк Світланою Володимирівною долучилися до реалізації Акції. Відкриття тижня розпочали з перегляду презентації про історію виникнення цього заходу. А далі читали... Читали напам'ять вірші, читали вголос уривки улюблених творів, просто читали собі і своїм рідним. А завершили Тиждень на уроці позакласного читання, де ділилися враженнями від прочитаного, рекомендували книги для читання.

Будьмо своїми! Читаймо разом!

7 грудня – Всесвітній день української хустки 

7 грудня – Всесвітній день української хустки, яка є невід’ємною частиною української культурної спадщини, яке відзначається з метою збереження українських традицій. Хустка для українок – це не просто головний убір, це річ символічна, знакова, і є нашою культурною спадщиною. 

Хустка досі актуальна і стильна річ у гардеробі кожної українки. 

ЗІ СВЯТОМ, УКРАЇНЦІ Й УКРАЇНКИ!


учениця 2 класу, класовод

 Паламарчук Тетяна Миколаївна

учні 3 класу, класовод

 Гребенюк Світлана Володимирівна

учениця 2 класу, класовод

 Паламарчук Тетяна Миколаївна

В межах акції " 16 днів проти насильства" у закладі освіти  відбулась година спілкування учнів 5-11 класів з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенції Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області рядовим поліції Денисом Яковлевим та старшим лейтенантом  поліції Анною  Протасовою. 

Ми вдячні за інформативну зустріч та співпрацю. 

6 грудня - День Збройних Сил України. 

Давайте усі разом подякуємо тим, хто захищає нашу рідну землю. Вітаємо  Вас з професійним святом Днем Збройних Сил України. Бажаємо  здоров’я та успіхів на ниві служіння українському народу. 

Вітають Вас і тополька, й калина,

І синє озерце, й тендітний ручай

Зі святом – із Днем Збройних сил України,

Ти свято це, воїне, гідно стрічай!

Стрічай його гордо, сміливо і славно,

Стрічай за звичаєм дідів-козаків,

Хай служба іде і звитяжно, і вправно

І Бог береже хай вовіки віків!

Волонтерство - це покликання. 

Небайдужість до чужої біди, співпереживання, особливий спосіб мислення. Це те, що гуртує волонтерів та веде їх уперед. Батьки, учні та працівники закладу освіти напередодні Дня Збройних Сил України долучилися до  Благодійної  акції «Подаруй тепло захисникам та захисницям». 

Дякуємо ВСІМ хто долучився!


Учні  нашої школи, вихованці дошкільної групи долучились до акції  "Подаруй тепло захисникам і захисницям". Вони писали вітальні листівки воїнам, малювали малюнки виготовляли розпалювачі та окопні свічки... 

Щороку 5 грудня відзначають Міжнародний день волонтерів!


Волонтерство - це покликання. Небайдужість до чужої біди, співпереживання, особливий спосіб мислення. Це те, що гуртує волонтерів та веде їх вперед. Саме завдяки волонтерам сотні тисяч людей і тварин по всьому світу отримують необхідну допомогу.

Сьогодні волонтери - найпотужніша частина громадянського суспільства України, а волонтерський рух об'єднує всі міста й громади держави та всі соціальні групи. Це справжній приклад доброти, людяності та безкорисливості!

"Народні перлини для кожної дитини"

Цікавий підсумковий урок з літературного читання провела класовод Паламарчук Тетяна Миколаївна у 2 класі на тему: "Народні перлини для кожної дитини".

Щорічно, з 25 листопада по 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу у цей період активізують свої зусилля, щоб підвищити обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви. Долучилися до цієї акції і учні 5 класу на годині спілкування "16 днів проти насилля" разом з класним керівником Білик Світланою Володимирівною. 

3 грудня – день, який нагадує всім нам, що серед нас є люди, котрі потребують особливої уваги і турботи, це –  Міжнародний день інвалідів.

Сьогодні особливого вшанування і відзначення заслуговує дівчинка з особливими потребами та її батьки, які не впали в розпач, не замкнулись у собі. А Аліса в силу власних можливостей малює, співає, займається музикою і спортом, бере активну участь в житті класу і школи. Ми, здорові, повинні брати з неї приклад. Здійснення твоїх мрій, Алісо, і продовжуй  жити повним життям!

"Мій улюблений світ - без насильства". Це тема години спілкування  класовода Паламарчук Тетяни Миколаївни з учнями 2 класу.

"Підтримувати один одного та пліч-о-пліч протистояти насильству, не сподіватись на випадковість, а збільшити обізнаність і розуміння про форми насильства у суспільстві, привернути увагу до проблем його подолання, сприяти створенню суспільного простору, вільного від насильства – такі задачі ставить перед собою Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»".

Тренінг з надання домедичної допомоги

Домедична допомога — це найпростіші невідкладні медичні дії, що виконуються безпосередньо на місці пригоди терміново після травми. Днями для старших школярів закладу був проведений тренінг військовою та шкільною медикинями з надання першої медичної допомоги. Учні одержали корисні поради, як поводити себе у випадках загрози власного життя і допомогти іншим.  Вправлялись у накладанні турнікету та бандажу. Зупиняли кровотечу на манекені, робили затискаючі пов'язки, слідкували за пульсом. 

Надання першої допомоги може запобігти перетворенню дрібних нещасних випадків на серйозні. І, можливо,  може навіть врятувати життя. 

День пам'яті жертв Голодоморів

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Долучіться в цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів. 2023 року це сьогодні, 25 листопада. О 16:00 год за київським часом буде Загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Засвіти свічку". Засвітити вогник у вікні - наш вияв скорботи за загиблими, замореними голодом та віри в перемогу українців найближчим часом. Бо росія переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. У своїх малюнках учні закладу висловили скорботу і пам'ять жертвам Голодоморів.

 ПАМ'ЯТАЄМО! ЄДНАЄМОСЬ! ПЕРЕМОЖЕМО! 

Година спілкування з питань ризиків пов’язаних з вибухонебезпечними предметами

 Сьогодні учні 5 – 11 класів закладу освіти стали учасниками цікавої, змістовної, корисної та актуальної години спілкування за участю FSD Ukraine Швейцарський фонд протимінної діяльності. Здобувачі освіти вкотре повторили та закріпили свої знання з правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, а також тренували уміння в розпізнанні та виявленні небезпечних територій, місць та вибухонебезпечних предметів.

Дякую тим, хто дбає про безпеку учнів!

Година спілкування "Україна-країна нескорених!" 

з учнями 5 класу

Класний керівник

Білик Світлана Володимирівна

День Гідності та Свободи

10 років тому, 21 листопада на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади щодо скасування вступу України до Євросоюзу. Події, які розгорталися, мали трагічний характер. В результаті, Україна втратила першу сотню найкращих синів і доньок - Небесну Сотню. Пам'ятаємо і віддаємо шану загиблим під час сутичок 25 лютого 2014 року.  Доземний уклін нашим Захисникам, що зупинили  рашистську орду і ми у вільній Україні! Тільки єдність і свобода дасть нам сили перемогти.

 Гасло цьогорічного Дня Гідності та Свободи - ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ. 

Година спілкування "День Гідності та Свободи

з учнями 6 класу

Класний керівник

Шубна Ірина Володимирівна

Година спілкування "Наша сила в єдності!" 

з учнями 8 класу

Класний керівник

Орловський Максим Валентинович

20 листопада - Всесвітній день дитини

Сьогодні вітання всім чомучкам і всезнайкам, пустунам і ябідам, слухняним і нестримним, але таким НАЙДОРОЖЧИМ - НАШИМ ДІТЯМ!

Нехай щасливими будуть ваші ясні оченята, нехай вони блищать тільки від радості, дивуються і навчаються, люблять і надихають. А ваше бажання і енергія все встигнути, тримає дорослих у постійному пошуку засобів для вашого щасливого життя. Нехай кожна дитина буде обласкана батьками і впевнена у своїй гідності і щасливому майбутньому!

Година спілкування "Всесвітній день дитини

з учнями 6 класу

Класний керівник

Шубна Ірина Володимирівна

Роботи учасників конкурсу обласного онлайн-конкурсу з науково-технічної творчості "Козацькими стежками".


Керівник 

Маротчак Лариса Володимирівна

Наші талановиті учні!

Вітання дипломантам онлайн-конкурсу "Козацькими стежками"! Натхнення і творчих успіхів вам!


Керівник 

Шубна Ірина Володимирівна

Безпека дорожнього руху — це система правил, заходів і засобів, що забезпечують умови безпечного дорожнього руху. Важливо знати їх активним і пасивним учасникам дорожнього руху.

В рамках проведення Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху (13-17 листопада) учні закладу долучились до онлайн заходів - фотоквесту "Безпека на дорозі".  Учні 10 класу пройшли онлайн тренінг "Безпека дорожнього руху".

Правилами безпеки дорожнього руху не можна нехтувати!


З Міжнародним днем толерантності!


Чи є людина ідеальною? Ні. Чи всі люди однакові? Ні. Але ми рівні! І зовні, і внутрішньо ми маємо свої вподобання і смаки. Толерантність – це повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань. 

А на платформі Маmabook можна долучитись до вікторини до Міжнародного дня толерантності".

Всесвітній день доброти

 – свято, яке відзначають  13 листопада. День доброти – чудова можливість знайти час на хороші вчинки, що зігрівають серця та дарують радість. Доброта зробить світ навколо нас кращим, адже вона закладена в самій  людській природі. Ось тому   щедрим на добро  може бути кожен. Творити добро зовсім не важко! Дарувати добро і рідним, і незнайомим, зігрівати  теплом свого серця чиюсь зранену душу — це радість! А відчувати  добро — це ЩАСТЯ. Бажаємо всім бути щасливими. 

"Книга добрий справ" від учнів 6 класу. 

Класний керівник Шубна Ірина Володимирівна.

"Будьте на добро готові" від учнів 3 класу.

Класовод Гребенюк Світлана Володимирівна

"Промінчик доброти" від учнів 2 класу.

Класовод Паламарчук Тетяна Миколаївна

"Добро починається з тебе!" від учнів 4 класу.

Класовод Блажко Валентина Володимирівна

Урочисте відкриття І етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ . 

Цікавий, змістовний та напрочуд яскравий підсумковий урок читання "Осінні барви, осінній настрій" провела класовод 2 класу Паламарчук Тетяна Миколаївна. А на уроці мистецтва "Осінній урожай" створювали - осінній калейдоскоп. 

    1 листопада день свого заснування відзначав Європейський союз

 – економічний та політичний союз, що об’єднує 27 незалежних держав-членів, розташованих у Європі. Головне завдання є зміцнення єдності та незалежності Європи, що повинно сприяти збереженню миру, безпеки, прогресу на цілому континенті та в світі.

      Україна подала заявку за кілька днів після вторгнення Росії на територію у лютому 2022 року. Вступ до ЄС може тривати певний час, однак, статус кандидата – це перший офіційний крок до членства в ЄС.

    Учні старших класів долучились до виконання веб-квесту "Сторінками Євросоюзу", де переможцем став Ханін Арсен. Молодші школярі виконали малюнки на тему: "Україна - європейська країна, моя батьківщина".


    День української писемності та мови відзначає 27 жовтня все світове українство. 


Це свято має глибинну духовну суть та історично звеличує і наш волелюбний народ, і його культуру. Саме про роль мови у житті народу  говорили учні  5-7 класів на уроках української мови разом з вчителем української мови Шубною Іриною Володимирівною.

    Школярам були запропоновані квест  “Споконвіку було СЛОВО”, вікторина Всезнайки, конкурс малюнків,  охочі могли долучитися до написання  Радіодиктанту національної єдності  “Дороги України.” Учасники заходів говорили про велич і красу материнської мови,  про те, що за час свого існування мова витримала величезну кількість  циркулярів та указів  про її  заборону... 

    Учні 10 і 11класів також долучилися до Тижня Української писемності та мови. Вчителем української мови та літератури Глушак Наталією Іванівною було проведено конкурс на кращого декламатора віршів про мову та інтелектуальну гру для учнів 10 класу "Магія рідного слова". 

Щоб не потрапити у дорожньо - транспортну пригоду (ДТП) та зберегти своє здоров'я і життя, потрібно завжди чітко дотримуватися встановлених правил дорожнього руху. Цій темі класний керівник Білик Світлана Володимирівна  присвятила годину спілкування у 5 класу. Проходячи фото-квест "Правила безпечного руху", п'ятикласники повторили основні вимоги до безпеки під час дорожнього руху. 

З 01 по 31 жовтня 2023 року в Україні проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!»


В рамках Місячника бібліотекар КЗ "Тернуватський ОЗЗСДО" ТСР Захарова Любов Андріївна провела повчальні заходи серед яких: тематичні виставки літератури: «Мій сонячний дім - моя Україно!"», "Моя Батьківщина - моя Україна!", вікторину "Хто з казкових героїв потрапив у небезпечні ситуації", читацький марафон "Виховання народної моралі. Казка "Батькові поради", день Пам'яті "Ми пам'ятаємо кожного захисника Тернуватської громади", читання віршів з теми "Війни закінчиться пора", цікаво організувала і провела з учнями рубрику "Раджу прочитати". Активні учасники: учні 4 класу - Пильгун Юрій, Лепьохін Іван, Градов Тимофій, Рязанцев Андрій, Півторапавло Ростислав, Ізмайлов Дмитро, Чернявський Андрій, Чекердес Русаліна, 6клас - Білик Олександра, 9 клас - Колесніченко Матвій, 10 клас - Прокопенко Анастасія, Романько Оксана, Кльова Валерія.


27 жовтня відзначають День української писемності та мови — у пам'ять про святого Нестора Літописця, автора першої історії України. За традицією у День української письменності та мови щорічно проводиться Всеукраїнський радіодиктант. Написати текст вдома може будь-хто. 

З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Бажаємо всім утверджувати рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців.

У межах співпраці між  Управлінням ювенальної провінції та благодійної організації «Благодійний фонд «ХепіМайндХелп»», яка має сталий досвід співпраці з Міністерством оборони України, Міністерство освіти і науки України, є членом групи охорони психічного здоровʼя при Всесвітній організації охорони здоровʼя України, створено онлайн-тренажер «Психологічний тренажер для підлітків», який також може стати в нагоді  й дорослим, оскільки містить розділи із вправами для різних вікових категорій.

Під час  війни всі українці відчувають потребу робити свій внесок у Перемогу, зокрема і наш заклад. Благодійна акція «Смілива гривня» 2023 – це гарна можливість зробити свій вклад в потужну підтримку української армії. Другий рік поспіль ми беремо участь у акції з 4 вересня до 30 листопада. Допомога Збройним Силам України потрібна зараз так само, як і в перші дні війни.  Цьогоріч ми зібрали 4400 грн! Дякуємо кожному, хто наближає нашу Перемогу! 

#смілива_гривня_2023

Ура, осінні канікули!

До уваги учнів, батьків та вчителів!

Осінні канікули триватимуть з 23 жовтня по 29 жовтня.

Інструктаж з ТБ на канікулах класоводами 1-4 класів та класними керівниками 5-11 класів проведено.

Уроки на свіжому повітрі організувала класовод 2 класу Паламарчук Тетяна Миколаївна вивчаючи предмет ЯДС, тема: "Екскурсія до осіннього парку, розвиток зв'язного мовлення: "Вчимося доречно вживати слова у мовленні" та урок фізичної культури "Загальнорозвивальні вправи у русі."

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу,  надання допомоги постраждалим особам. 

В КЗ "Тернуватський ОЗЗСДО" ТСР проходять години спілкування для  підвищення рівня поінформованості та усвідомлення учнями гостроти проблеми торгівлі людьми, обговорення причин, форм та ознак цього явища. 

З метою популяризації знань серед учнів початкової школи у сферах карантину і захисту рослин, вчителі класоводи Блажко Валентина Володимирівна, Гребенюк Світлана Володимирівна та Паламарчук Тетяна Миколаївна разом з учнями презентували книгу завдань FAO 2020 "Здорові рослини - здорова планета".

ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З НАСІННЯ...

Рослини - це життя. Вони теж хворіють та страждають. У них є багато ворогів.  Хто ж врятує планету? Лікарі рослин! А що ми можемо зробити?... Ми вивчали шкідників та хвороби рослин. Кожен з нас може зробити щось для захисту рослин. СТАНЬТЕ ОХОРОНЦЯМИ РОСЛИН!

Українські козаки - славні лицарі Запорізької Січі. Прославлені в легендах і піснях гетьмани, отамани, козаки: Дмитро Вишневецький, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Іван Мазепа, Пилип Орлик та інші. Ми - нащадки запорізьких козаків. 

Козацька сотня школи поповнилась 16 козачатами. На святі "Посвята в козачата" другокласники зустрілись із представниками Козацької Ради школи. Склали присягу на добрі справи і гарне навчання. Посвяту провели козаки, які боронять зараз наш край від загарбників. Їм козачата побажали швидшої перемоги і успіху у бою. Є нам на кого рівнятись! 

Слава Україні! Слава козацтву! Героям слава!

В тиждень "Осінь-чарівниця" учні початкової школи долучились до конкурсу поробок з природного матеріалу. 


Красива осінь вишиває клени

Червоним, жовтим, срібним, золотим.

А листя просить: – Виший нас зеленим!

Ми ще побудем, ще не облетим.

А листя просить: – Дай нам тої втіхи!

Сади прекрасні, роси – як вино.

Ворони п’ють надкльовані горіхи.

А що їм, чорним? Чорним все одно.


А осінь міняє  палітру кольорів щодня. Тут тобі дощ вперіщив, стало сіро. Тут уже на сонечку блищить павутиння,  стає золотаво. А то вітрисько трусить волоський горіх, встеляє землю лист багряний клена. Милуємось, поки є час, бо скоро буде біло. 

Фотоквест "Осінь-чарівниця" захопив учнів і вчителів. Роботи учасників, які взяли участь у фотоквесті.

Осінь, осінь, осінь, ти остання ласка.

Здрастуй, наша осінь - буду я співать.

 

На землю осінь вже ступила,

Додолу листячко летить.

Гніздо лелече опустіло.

Тепер у ньому хмарка спить.

Музичний відео батл "Ах, осінь, ти така..." від учениць 7 класу Федоренко Альони та Ставицької Дарини.


Осінь дарує нам тепле "бабине літо".  Ще милуймося опаданням листочків, ключами відлітаючих птахів, росяними ранками.


Нині осінь нас чарує,

Неповторна, чарівна,

Різні барви нам дарує

І дивує нас вона.

Виглядає так казково

Восени і парк, і гай,

Розмаїттям кольоровим

Прикрашає осінь край!

💙💛Дякуємо нашим Захисникам,  що можемо це бачити і відчувати. 

Фотоквест від учнів закладу освіти.


Чернявська Валентина Олександрівна, 

класний керівник 8 класу 

Година спілкування на тему: "Ментальне здоров'я".

Суслинець Світлана Вікторівна, 

класовод 1 класу 

Година спілкування на тему: "Психічне здоров'я учнів".

Шубна Ірина Володимирівна

класний керівник 6 класу 

Година спілкування на тему: "Психічне здоров'я доступне всім".

Орловський Максим Валентинович

класний керівник 8 класу 

Година спілкування на тему: "Збереження психічного здоров'я учнів".

Фоос Оксана Степанівна

класний керівник 7 класу 

Година спілкування на тему: "Психологічна рівновага та здоров'я".

Гребенюк Світлана Володимирівна

класовод 3 класу 

Година спілкування на тему: "Психічне здоров'я - запорука гармонійного розвитку кожної особистості".

Блажко Валентина Володимирівна

класовод 4 класу 

Година спілкування на тему: "Психічне здоров'я доступне всім".

Глушак Наталія Іванівна

класний керівник 11 класу 

Година спілкування на тему: "Психічне здоров'я доступне всім".

Наливайко Олена Володимирівна

класний керівник 10 класу 

Година спілкування на тему: "Психічне здоров'я людини".

Білик Світлана Володимирівна

класний керівник 5 класу 

Година спілкування на тему: "Психічне здоров'я доступне всім".

Учні закладу освіти долучились до відзначення Всесвітнього дня психічного здоров'я (World Mental Health Day) в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я. У 2023 році Всесвітній день психічного здоров'я проходить під девізом "Психічне здоров'я доступне всім"

Паламарчук Тетяна Миколаївна, класовод 2 класу, провела годину спілкування з учнями на тему: "Дбай про своє здоров'я".

«Всеукраїнський урок єдності»

Сьогодні, 06 жовтня, учні 11 класу відвідали «Всеукраїнський урок єдності», який був присвячений темі протидії дезінформації та маніпуляціям.

Повтор можна переглянути на телеканалі "Суспільне. Культура" та Youtube-каналі "Перший" 13 жовтня о 9:30.


Нехай наші улюбленці будуть веселими та щасливими, а ми змогли їм дати захист, ласку і доброту.

Учні 3 класу разом з класоводом Гребенюк Світланою Володимирівною долучились до відзначення Всесвітнього дня захисту тварин.

"Інформаційний файлообмінник"

 від учнів 7 та 9 класів

До Всесвітнього дня захисту тварин учні 2 класу разом з класоводом Паламарчук Тетяною Миколаївною виконали фотопроєкт 


"Я тварин не ображаю,

а люблю і захищаю".

#Всесвітній_день_захисту_тварин

В рамках IV Міжнародного уроку доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварин" від БФ "Happy Paw", в 4 класі провели виховний захід "Поява чотирилапого улюбленця: місія "Друг з притулку"". (Класовод Блажко Валентина Володимирівна)

#урок_доброти2023 #happypay

  День захисту тварин 4 жовтня. Це день нагадування людям, що  поряд живуть істоти, які потребують догляду, допомоги, піклування, теплого ставлення. А натомість ми отримуємо позитивні емоції, радість, значимість і гармонію. Тож, хай гаслом дня буде: " Нагодуй! Погладь!  Посміхнись!" 

 Малюнки домашніх улюбленців від учнів 5 класу.


Учні закладу освіти підготували IT-листівки до Дня Захисника та Захисниці України.

Малюнки до Дня Захисники та Захасниці України.

День Захисника та Захисниці України

КЗ "Тернуватський ОЗЗСДО" ТСР вітає всіх захисників та захисниць України, які щодня роблять неймовірне та боряться за нашу з вами перемогу! 

Українські захисники і захисниці - це символ хоробрості, патріотизму й боротьби народу за свободу та незалежність. Їх відданістю та сміливою боротьбою захоплюється кожен українець та цілий світ.


Шановних працівників закладу вітає козацьке самоврядування із професійним святом! 

Щира подяка вам  за творчу, самовіддану та нелегку працю з молодим поколінням, відповідальне ставлення до свого покликання, педагогічну майстерність і безкорисливе добро, які повсякчас ви даруєте своїм вихованцям. Сподіваємось на швидку перемогу України і нашу зустріч у шкільній родині.

Шановні працівники освіти! 

Ваша професія особлива, і її обрали Ви – люди  великої та щедрої душі, високих моральних цінностей. Бажаємо, щоб ваші серця завжди билися в унісон з покликанням. Нехай буде винагороджена наша праця гідно. Бажаю терпіння, вміння слухати і вчасно подавати руку допомоги, давати знання, вміння, підказки і життєву спрямованість. Щастя Вам, розвитку, добра та швидкої перемоги України!

Всеукраїнський день бібліотек

Вітаємо всіх працівників бібліотек з їх святом. Ви - берегині знань, які накопичені століттями для всіх нас. Бажаємо такого щастя, про яке пишуть тільки в самих хороших книгах! Хай не зароста доріжка поваги і зацікавленості наших читачів, а росте дерево з міцним корінням майбутніх українських, розумних  громадян!

    29 вересня 2023 року в Україні проводиться День пам'яті жертв Бабиного Яру.

 У цей день відзначають 82-річницю наймасовішого розстрілу в урочищі, який був проведений нацистами 29-30 вересня 1941 року. Тоді загинуло понад 33 тисячі людей. ПАМ'ЯТАЄМО...

Миру в Україні - бути!

Миру хочуть добрі люди

І дорослі, і малі

Прагнуть миру на Землі!

Прагнуть миру і другокласники!

Міжнародний день Миру

У Міжнародний день Миру українські діти благають світову спільноту звернути увагу на їх життя. Рашисти змусили нас навчатись у підвалах, жахатись сирен , покинути рідний дім, лишитись без нього зовсім. У це свято хай кожна людина задумається, що робить задля миру? 

Наші учні малюють малюнки із символами миру, вивчають вірші і декламують їх у соцмережах, щоб більше людей чули, що українці - миролюбний народ! Учні початкової школи створили фотогалерею зі словом "Мир" з підручних матеріалів.

Найбільше у світі щастя - це МИР! І ми віримо, що наші ЗСУ його нам повернуть!

17 вересня минає 80 років з Дня визволення  селища Тернувате від нацистських окупантів. Невимовно тяжких втрат зазнав український народ в  тій страшній війні. Її принесли з собою нацистські окупанти, які без жалю топтали українську землю, палили  міста і села, убивали на своєму шляху кожного, хто не хотів коритися загарбникам.

У ці вересневі дні ми святкуємо визволення селищ нашої громади  від німецько - фашистських загарбників. У ці осінні дні  вшановуємо тих, хто відстояв українську священну землю в роки Другої світової війни і боронить сьогодні від російських окупантів. Вічна Слава Героям!

Вітаємо з Днем рятівника!

17 вересня в Україні відзначається День рятівника. Це професійне свято всіх працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони, а також інших спеціальних формувань, які щодня ризикують своїм життям, щоб захистити нас від небезпеки.

Вітаємо всіх рятівників з їхнім професійним святом! Вдячні вам за вашу мужність, самовідданість і героїзм. Нехай ваша робота завжди буде успішною, а ви завжди повертайтеся додому живими і здоровими. Зі святом!

16 вересня - Всесвітній день прибирання

Учні і вчителі школи долучились до цифрового прибирання, яке ініціювала громадська організація “Let’s do it, Ukraine". У цифровому світі, подібно до навколишнього середовища, є величезна кількість сміття. Непотрібні електронні листи, файли, програми, копії фотографій та відео - все це цифрові відходи.

Якщо ми зменшимо об'єм цифрових відходів, ми не просто скоротимо величезну кількість СО2, а й продовжимо життя своїх гаджетів.  На даний момент ми почистили 32 Гб непотрібного сміття з гаджетів. 

На цьому не зупиняємось і ЩОДНЯ проводимо прибирання! 

Перший урок у КЗ "Тернуватський ОЗЗСДО" ТСР

Учні 7 класу, класний керівник Фоос О.С.

Тема уроку: "Ми - українці!"

Учні 3 класу, класний керівник Блажко В.В.

Тема уроку: "Привіт! Ти як? Повертаємося до школи"

Учні 6 класу, класний керівник Шубна І.В.

Тема уроку: "Ми - українці: честь і слава незламним!"

ЗІ СВЯТОМ, З ДНЕМ ЗНАНЬ!

           У День знань бажаємо всім: школярам,  вчителям, батькам, працівникам закладу освіти мирного неба над головою, невимовної віри у перемогу та завзяття, щоб рухатись вперед та розвивати нашу країну. Нехай у школярів не згасає запал до знань, а вчителям ніколи не бракне терпіння та креативності, щоб навчити юне покоління чомусь новому!