Урок №57. Інструктаж з БЖД. Властивості та методи елементів керування. 

МЕТА

Спілкування державною мовою. Це вміння усно і письмово висловлювати й тлумачити поняття, думки.

Спілкування іноземними мовами. Уміння належно розуміти висловлене іноземною мовою, усно і письмово висловлювати і тлумачити поняття.

Інформаційно-цифрова компетентність передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційнокомунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією. Інформаційна й медіа-грамотність, основи програмування, алгоритмічне мислення, навички безпеки в інтернеті та кібербезпеці. Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо).

Уміння навчатися впродовж життя. Здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових вмінь і навичок, організації навчального процесу, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.

Організаційний момент. Інструктаж з БЖ

Встановити програму можна за посиланням https://www.python.org/shell/  або працювати в онлайн режимі за посиланнями https://www.onlinegdb.com/ або https://repl.it/ 

Повторіть правила безпечної роботи на комп'ютері за посиланням >>>

Актуалізація опорних знань 

Давайте пригадаємо 

Згадаємо наступне:

1)    Щоб підключити модуль для створення графічного інтерфейсу потрібно:  from tkinter import *

2)    Для створення вікна використовуємо функції:

назва_вікна=Tk()

назва_вікна.mainloop() (Властивості: title, geometry, resizable)

Вивчення нового матеріалу

52_Властивост_ та методи елемент_в керування.pptx
Поняття об’єкта, його властивості та методи

Завдання 1. Прочитайте § 52 стор.214-219 в підручнику або переглянь теоретичний матеріал за посиланням.

Завдання 2. Дайте відповіді на питання:

Завдання 3. Виконати Вправи 52.1 та 52.2 з підручника § 52 стор.214-219

Онлайн середовище для програмування на Python:  repl.it (реєструєтесь зі шкільного акаунту, натискаєте INVITE(запросити), генеруєте і копіюєте посилання на свою програму).

Працюємо самостійно (додатково)

Завдання 1. (10 балів)

Створити новий файл Python та нове вікно із кнопкою. Розмір вікна 400х300. Кнопка розміщена в 100 пікселях від лівого краю та 90 пікселів від верхнього краю краю, текст кнопки «Розфарбуй». Колір кнопки та тексту довільний. При натисканні лівою клавішею миші на кнопку розміри вікна зміняться на 650х560.

Завдання 2. (10 балів)

Створити новий файл Python та нове вікно із кнопкою. Розмір вікна 500х800. Кнопка розміщена в 200 пікселях від лівого краю та 390 пікселів від верхнього краю краю, текст кнопки «Ок». Колір кнопки та тексту довільний. При натисканні лівою клавішею миші розміри вікна зменшаються удвічі. 

Завдання 3. (12 балів)

Створити новий файл Python та нове вікно із кнопкою. Розмір вікна 500х600, заголовок  «Вікно№3». Кнопка розміщена в 200 пікселях від лівого краю та 100 пікселів від верхнього краю краю, текст кнопки «Натисни ». Колір кнопки та тексту довільний. При натисканні лівою клавішею миші на кнопку розміри вікна зміняться на 650х560, колір фону вікна стане зеленим а кнопки блакитним. 

Завдання 4. (12 балів)

Створити новий файл Python та нове вікно із заголовком «Це вікно Python». Створити нову кнопку то розмістити її приблизно по центру даного вікна.  Колір кнопки рожевий, текст кнопки «Змінити», колір тексту блакитний. При натисканні правою клавішею мишки по даній кнопці розміри вікна стануть 560х435 пікселів,  а колір вікна стане жовтим. Також буде виводитися вікно повідомлення із заголовком «Виконано» та із текстом «Зміни застосовані»