Урок №17. Інструктаж з БЖД. Об’єкти та події 

МЕТА:

навчальна: повторити основні поняття мови програмування; повторити поняття об’єкта.

розвивальна: дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів;

виховна: виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Американський винахідник Генрі Форд сказав:

Зібратися разом - це початок,

Триматися разом - це прогрес,

Працювати разом - це успіх!

Ми зібралися, тримаємося разом і починаємо працювати. Бажаю успіху! 

Відкрий зошит, запиши число, класна робота і тема уроку "Об’єкти та події"

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Як ви знаєте, весь навколишній світ складається з об’єктів. Об’єкти мають властивості. Кожна з властивостей має значення.

Значення властивостей об’єктів можуть змінюватися в результаті дій інших об’єктів. Наприклад, об’єкт людина фарбує об’єкт підлога.

Значення властивостей об’єктів можуть змінюватися також в результаті певних процесів. Так, наприклад, під час дощу змінюється значення властивості вологість об’єкта земля.

Давайте спробуємо скласти таблицю порівняння двох об’єктів! 

Відкрий підручник на стр.138. Зроби висновки:

•Що таке об’єкт? 

•Що таке властивість об’єкта? 

•Що таке значення властивості об’єкта? 

Виконай №1, 2, 4, 5 (усно), 3 (письмово)

Значення властивостей об’єктів можуть змінюватися також в результаті певних процесів. Так, наприклад, під час дощу змінюється значення властивості вологість об’єкта земля.

З об’єктом відбувається подія, якщо цей об’єкт утворюється, або якщо він припиняє існування, або якщо змінюються значення його властивостей.

Інколи настання однієї події є причиною настання іншої події. Так, у наведених нижче прикладах перша подія є причиною настання другої події:

•   Подув сильний вітер, і листя впало з дерева.

•   Продзвонив будильник, і хлопчик прокинувся.

•   Пролунав дзвоник, і урок розпочався.

•   Закінчилася остання гра чемпіонату України з футболу, і кожна команда отримала своє місце в підсумковій таблиці.

•   Користувач вибрав значок на Робочому столі, і значок змінив колір.

•   Користувач вибрав об’єкт правою кнопкою миші, і відкрилося контекстне меню цього об’єкта.

•   Користувач двічі клацнув на значку програми, і відкрилося її вікно.

•   Користувач вибрав команду Малюнок => Очистити малюнок у середовищі графічного редактора, і програма видалила всі графічні об’єкти з аркуша.

У таких випадках вважається, що друга подія залежить від першої.

Але події можуть бути і незалежними одна від одної. Наприклад:

•   Розпочався дощ, і учень Петренко отримав 10 балів з математики.

•   Завершився забіг спортсменів на 100 м, і спортсмен стрибнув у висоту на 2 м 10 см.

•   Учень вийшов з дому, і від зупинки від’їхав автобус.

ПРАЦЮЄМО З КОМП'ЮТЕРОМ

Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО

Виконайте завдання

1. З нижче наведеного запишіть у 2 стовпчика об’єкти і події:

а) сніжинка;

б) розпочався дощ;

в) парта;

г) закінчився урок;

д) учні розпочали роботу з комп’ютером;

е) користувач згорнув вікно програми.

2. Яка подія відбулася перед тим, як:

а) закрилося вікно програми;

б) відкрилося вікно програми Paint;

в) на диску з’явився новий файл з презентацією;

г) учні пішли зі школи додому;

д) учень Сидоренко став переможцем олімпіади з інформатики?

6. Яка подія настане після того, як:

а) учень зустріне вчителя;

б) користувач вибере команду меню;

в) користувач вибере об’єкт правою кнопкою миші;

г) користувач включить комп’ютер;

д) користувач перетягне лівий нижній кут вікна?

ПІДСУМКИ УРОКУ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Виконай тест за посиланням ЗВІДСИ>>>