Урок №2. Інструктаж з БЖД. 

Інформаційні процеси та системи 

Етап вступного повторення

Перевірка домашнього завдання

Запиши у зошит пропущені слова в реченнях https://learningapps.org/watch?v=pft6c55dj16 

Пригадай правила поведінки в кабінеті інформатики

Етап засвоєння нових знань

Відкрий підручник на сторінці 12.

Людина постійно отримує, шукає, зберігає, опрацьовує й передає повідомлення, коли пізнає навколишній світ і спілкується. При цьому вона може виконувати з повідомленнями різні дії залежно від поставленої мети. Такі дії називають інформаційними процесами.

Процеси, які пов’язані із пошуком, отриманням, зберіганням, обробкою, передачею та використанням інформації називаються інформаційними процесами. 

Для реалізації інформаційних процесів застосовують різні пристрої. 

Для пошуку потрібних відомостей людина має чітко сформулювати запитання з потрібної теми про явище чи предмет, звернутися з ним до відповідного джерела — книги, енциклопедії, Інтернету, відеозаписів тощо. 

Використання спеціальних пристроїв для отримання повідомлень дає змогу людині одержати більш точні дані про навколишній світ, ніж при використанні лише власних органів чуття. 

Отримані чи знайдені повідомлення можна передавати. Текстові, звукові, графічні повідомлення передають за допомогою сучасних пристроїв — звичайного телефону, смартфону, радіо, телевізора, факсу, навігаторів, супутникового зв’язку на будь-які відстані.

Опрацювання повідомлень, як правило, пов’язане з їх зміною. Повідомлення опрацьовуються під час зміни способу їх подання. Наприклад, скрипаль, граючи на скрипці, перетворює повідомлення, записані нотами (графічні дані), на звуки. Після перенесення знятого на камеру відео редактор на комп’ютері монтує відеоролик. Сьогодні є пристрої, здатні опрацьовувати дані «самостійно». 

До винайдення писемності люди зберігали повідомлення тільки у своїй пам’яті. Сьогодні для збереження повідомлень використовують папір, дерев’яні, металеві та інші поверхні, кінострічки, а також зберігають повідомлення в електронному вигляді — на дисках і картах пам’яті. Для збереження повідом- 15 лень використовують друкарські пристрої, фотоапарат, відеокамеру, диктофон, комп’ютер.

Інформаційні процеси можна реалізувати за допомогою інформаційних технологій. 

Інформаційні технології — це сукупність інформаційних процесів з використанням засобів збирання, отримання, накопичення, збереження, опрацювання та передавання даних за допомогою комп’ютерів, мереж для отримання нової інформації про предмет, процес або явище. 

Етап формування умінь і навичок

Підручник сторінка 18.

Розділ "Міркуємо".

Вправа 1. За поданим зразком склади й заповни в зошиті таблицю для таких пристроїв: смартфон, відеокамера, супутникова антена, ігрова приставка. 

Вправа 2. Впиши номери пристроїв, які слід віднести: до верхнього круга схеми — пристрої для збереження повідомлень, і до нижнього — пристрої для передавання повідомлень. Та по середині — ті, що належать до обох кругів одночасно. 

Етап узагальнення знань, умінь і навичок

Етап підсумків уроку

повторити матеріал стр. 12-16

знати відповідь на питання стр. 16