Урок №37. Інструктаж з БЖД. Лінійні алгоритми та програми

Мета уроку: навчальна: ознайомити учнів з поняттям лінійних алгоритмів, їх прикладами у повсякденному житті; згадати поняття виконавець алгоритму, середовище виконання алгоритмів, система команд виконавця алгоритмів. Розвивальна: формувати вміння аналізувати навчальний матеріал, сприяти розвитку логічного мислення, уваги, спостережливості, пам'яті, формувати пізнавальну самостійність. Виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, закріплювати прагнення до отримання нових знань, розширювати кругозір

Організаційний момент 

А зараз подумайте про щось добре, посміхніться, «подихайте» посмішкою в долоньки. Здмухніть з долоньок крапельки тепла і подаруйте їх, разом із посмішкою, своїм однокласникам та собі

Адже усмішка прикрашає обличчя, підвищує настрій та сприяє добрим відносинам з оточуючими. 

Техніка безпеки під час роботи за комп’ютером. Гра «Так чи ні»

Плесніть у долоні, якщо інформація вірна, якщо ні – підніміть руки і помахайте ними.

Потрібно включати комп’ютер без дозволу учителя?

На уроці потрібно працювати, натискаючи будь-які кнопки на клавіатурі?

Відстань від екрана монітора до очей повинна бути 50-60 см?

На комп’ютерному столі потрібен безлад?

На клавіатуру треба класти книжки та зошит?

На уроці потрібно уважно слухати вчителя і виконувати його вказівки?

Актуалізація та корекція опорних знань 

Вправа «Шлагбаум». 

Із словосполучень, які називаю, виберіть ті, з якими можна побудувати  спонукальні речення, тобто команди. Якщо словосполучення є командою, то піднімайте вгору праву руку, зігнуту в лікті – шлагбаум відкритий! 

завари чай я йду гуляти витри пил

запишіть правило починається дощ скоро будуть канікули

подзвони бабусі відкрий зошит наступає весна

Давайте згадаємо хто може бути виконавцем. 

Називаю варіант, а ви повинні відповісти так чи ні та навести приклад команди для цього виконавця

Не забувайте піднімати руку.

Той, хто виконує команди називається виконавцем. 

Людина?

Собака?

Телевізор?

Зошит?

Комп’ютер?

Кімнатна квітка? 

Вивчення нового матеріалу

Відкриваємо зошит, записуємо число, тему 

Алгоритм – це послідовність команд, що приводить до поставленої мети. 

Розглянемо алгоритми. Що вони виконують? Який результат цих алгоримів. Що їх об'єднує?

Початок

1. Загадай число від 1 до 5.

2. Додай стільки же.

3. Помнож на 4.

4. Поділи на задумане число.

Кінець


Вийшло: 8 

Алгоритмом називають чітко визначену скінченну послідовність дій, що призводить до певного результату.

Лінійним називається алгоритм, в якому кожна дія виконується один і лише один раз. 

В лінійному алгоритмі немає умов та повторень, немає перешкод для виконання дій.

Алгоритм залежить від його виконавця.

Алгоритми можна подати різними способами. Давайте розглянемо графічний спосіб або подання у вигляді блок-схем перейдіть за посиланням http://learningapps.org/watch?v=pr6n4nkz301 

Формування вмінь і навичок 

Застосування отриманих знань

Підсумки уроку. Домашнє завдання 

Перевір свої знання за посиланням 

Складіть алгоритм та запишіть його словами

1) Підготувати овочі

2)

3)

4)

5)

6) Смачного!