Урок №17. Створення форм за допомогою конструктора форм

МЕТА УРОКУ:

формування предметних компетентностей: 

сформувати знання видів форм, сформувати уміння створювати форми на основі таблиці бази даних, редагувати й форматувати форми, удосконалити вміння впорядковувати та фільтрувати дані в таблицях, організовувати пошук і заміну даних, використовувати прості фільтри, створювати форми; 

 формування ключових компетентностей:  

спілкування державною мовою: уміння обговорювати проблемні питання; 

інформаційно-цифрова компетентність: структурувати дані, визначати достатність даних для розв’язання задачі;  уміння вчитися впродовж життя: організовувати та планувати свою навчальну діяльність;  

математична компетентність: встановлювати відношення між об’єк тами бази даних;  

екологічна грамотність і здорове життя: знання правил техніки безпеки, адекватна оцінка користі й шкоди від роботи за комп’ютером, вміння організувати свій робочий час. 

Очікувані результати: учень вміє створювати форми на основі таблиці бази даних, редагувати й  форматувати форми. 

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 

Встанови відповідність між термінами і означеннями за посиланням https://docs.google.com/forms/d/10WZ5qdKs9Jg-6fdFDE4wI-8GLD1iHbcFFdOtahnL2ns/edit?usp=sharing 

ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Призначення форми

Інформація до баз даних звичайно вводиться за допомогою форм. Форми є зручними при введенні інформації через свою схожість на звичайний бланк, в якому містяться підказки. Крім того, форми застосовують для перегляду та коригування даних. Працюючи з формою, користувач може додавати або вилучати записи в таблицях, змінювати окремі значення в полях, здійснювати обчислення. Форми є зручними для здійснення контролю введення даних, установлення окремих шаблонів для значень. 

Форма — це об’єкт системи управління базами даних, призначений для зручності введення інформації в таблиці і відображення її на екрані. 

В СУБД Access форму для таблиці можна створити такими способами: ·

Як правило, форму створюють за допомогою майстра або в режимі автоформи, а потім допрацьовують у режимі конструктора. 

Створення форми за допомогою майстра 

Для створення форми за допомогою майстра в головному вікні бази даних вибирають вкладинку Форми, а потім — Створення форми за допомогою майстра.

 Далі в діалоговому вікні Створення форм серед розкривного списку вибирають таблицю, яка буде джерелом даних, та поля таблиці, які будуть включені у форму .

У наступних діалогових вікнах вибирають зовнішній вигляд форми та стиль форми — тло й відповідну кольорову гаму для тексту. 

Потім майстер пропонує визначити назву об’єкта-форми та вибрати режим форми або конструктора для подальшої роботи. 

У режимі форми відбувається введення даних до таблиць БД і перегляд збережених відомостей. 

Режим конструктора призначений для редагування форми. 

Структура форми 

Форма складається з трьох частин: · заголовок форми; · область даних; · примітки форми. 

Частини заголовка форми та приміток призначені для постійного відображення певної інформації, наприклад теми або назви таблиці чи поточної дати. Ці частини не є обов’язковими— їх можна вимкнути (або ввімкнути) у режимі конструктора форми за допомогою пункту меню Вигляд → Заголовок/ Примітки форми. 

Основною частиною форми є область даних, де розташовуються графічні елементи для введення і відображення даних таб-лиць. Ці графічні елементи називають елементами управління. 

Редагування форми в режимі конструктора 

При редагуванні форми можна змінювати: · розміри форми та окремих її частин; · розміри графічних елементів управління; · розташування елементів управління; · шрифт та колір елементів управління тощо. 

Працюємо самостійно

Пригадаємо правила безпечної роботи за комп’ютером (це допуск до виконання практичної роботи). 

НАГАДУВАННЯ!!!

Ст. 42 Закону України «Про освіту» основними порушеннями академічної доброчесності називає такі: академічний плагіат («оприлюднення (почасти або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства»40), самоплагіат, фабрикацію, фальсифікацію, списування («виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання»41), обман (як узагальнене визначення для усіх вище перелічених порушень). 

За виявлені правопорушення закон передбачає відповідальність як для працівників освіти (п. 5), так і для її здобувачів (п. 6).

ЗАВДАННЯ 1. Дослідіть панель інструментів «Конструктор» Конструктора форм.

ЗАВДАННЯ 2. Створення форм.

1. За допомогою Майстра форм створіть Форму КЛАСИ для таблиці КЛАСИ. 

У форму включіть поля Клас, Учнів, Класний керівник. 

2. За допомогою Майстра форм створіть Форму УЧНІ для таблиці УЧНІ. 

У форму включіть поля Прізвище, Адреса, Дата народження. 

ЗАВДАННЯ 3. Тестування

Пройдіть тестування

Домашнє завдання

стор. 65-70 повторити матеріал,

стор. 70 дати відповіді на питання