Урок №39. Інструктаж з БЖД. Практична робота №9

 «Правила та вимоги оформлення письмової роботи» 

МЕТА: 

формування предметних компетентностей: забезпечити засвоєння знань про правила оформлення сторінки; формувати вміння здійснювати оформлення бібліографічних списків та покажчиків;  формування ключових компетентностей:  спілкування рідною мовою: уміння обговорювати питання, пов’язані з темою уроку;  уміння вчитися: навички конструювати власну освітню траєкторію;  соціальна та громадянська компетентність: дотримуватися правових норм прийнятих у суспільстві. 

Етап вступного повторення

Пригадати інструменти для форматування тексту за посиланням ЗВІДСИ>>>

НАГАДУВАННЯ!!!

Ст. 42 Закону України «Про освіту» основними порушеннями академічної доброчесності називає такі: академічний плагіат («оприлюднення (почасти або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами, як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства»40), самоплагіат, фабрикацію, фальсифікацію, списування («виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання»41), обман (як узагальнене визначення для усіх вище перелічених порушень).

За виявлені правопорушення закон передбачає відповідальність як для працівників освіти (п. 5), так і для її здобувачів (п. 6).

Практичний етап

Хід роботи

1. Запустіть текстовий процесор, створіть новий документ. Знайдіть в Інтернеті три або чотири вірші різних українських поетів і скопіюйте в документ. Якщо скопійовані з Інтернету тексти виявляться розміщеними в таблиці – вилучіть їх, для чого виділіть всю таблицю і виконайте: Конструктор → Дані → Перетворити на текст (розділювач – знак абзацу).

2. Відформатуйте текст: перший рядок вірша має починатися з абзацу; видаліть усі порожні рядки; назву вірша розмістить як окремий абзац.

3. Введіть у першому абзаці назву збірки, наприклад «Вірші українських поетів»

4. Очистіть всі стилі. Встановіть для всього документа стиль Звичайний, а для назв віршів – стиль Заголовок 1. Встановіть для назви збірки стиль Назва.

5. Знайдіть в Інтернеті портрети авторів віршів і скопіюйте у документ перед назвою кожного вірша. За потреби відформатуйте малюнки: обріжте, змініть розміри, обтікання, розташування, рамку тощо.

6. Після назви збірки створіть автоматизований зміст.

7. Перейменуйте створений Зміст на Зміст збірки.

8. Розбийте документ на розділи, для чого після останнього рядка кожного вірша вставте розриви Поточна сторінка, а після змісту – розрив Наступна сторінка.

9. Встановіть для всього документа міжрядковий інтервал полуторний. Оновіть зміст таблиці.

10. У нижньому колонтитулі встановіть нумерацію сторінок.

11. Виберіть два-три слова з тих, що повторюються у віршах, і створіть наприкінці документа покажчик.

12. Додайте до наприкінці документа бібліографічний список із гіперпосиланнями на сторінки, з яких копіювались тексти віршів. Перевірте, чи працюють гіперпосилання.

Валеохвилинка

Двовзори – картини з подвійним змістом, зі схованими зображеннями. Термін придумав письменник Сергій Федін. При розгляді таких картинок створюється враження, що ти мимоволі перемикаєш тумблер або перегортаєш сторінку. Коли ми дивимося на картинку, на якій зображені «двовзори», підсвідомо мозок шукає щось зрозуміле і знайоме для нього: знайомі вигини, лінії, сюжети. Людина вже не бачить побачене спочатку, тому що увагу привертають інші лінії і контури.

Яких тварин ви бачите?

Етап узагальнення і систематизації 

Збережіть файл з іменем Урок №39.docx.

Розмістить роботу у спільній папці на Goоgle-диску.

Закрийте всі відкриті вікна.

Повідомте про результат вчителю

Домашнє завдання

Розв'яжи кросворд-ключворд та склади свій