Урок №17. Упорядковування даних у таблицях. Автоматичні та розширені фільтр

Повторення раніше вивченого матеріалу

Виконай тест за посиланням!

https://naurok.com.ua/test/join?gamecode=8224243 

Вивчення нового матеріалу

Переглянь навчальну презентацію. Закріпи отримані знання. Завдання дивися нижче.

Упорядкування_фільтри_Urok_08.pptx

Працюємо самостійно

Завдання 1. Водоспади

1. В електронній таблиці "Водоспади" застосуйте фільтри та впорядкування даних та дайте відповіді на запитання  за посиланням (4 б)

2. За допомогою автофільтра знайдіть дані про водоспади, які розташовані в Північній Америці. Впорядкуйте знайдені результати за полем Висота за спаданням - від найбільшого до найменшого значення. Визначте, який водоспад є найвищим в Північній Америці та в якій країні він розташований. Скопіюйте знайдені результати на новий аркуш та надайте йому ім'я Північна Америка. Результат пошуку запишіть під таблицею. (1 б)

3. За допомогою автофільтра знайдіть дані про водоспади, які розташовані на островах (значення в полі Розташування розпочинається з букви "о"). Впорядкуйте знайдені результати за полем Висота за спаданням. Визначте, який водоспад є найвищим на островах. Скопіюйте знайдені результати на новий аркуш та надайте йому ім'я Острови. Результат пошуку запиши під таблицею. (1 б)

Завдання 2. Річки України

1. В електронній таблиці "Річки України" застосуйте фільтри та впорядкування даних та дайте відповіді на запитання за посиланням (3 б)

2. За допомогою автофільтра знайдіть дані про річки, назви яких починаються з літери Д й загальна довжина яких більша за 1000 км. Знайдені результати скопіюйте на новий аркуш, якому надайте ім'я Фільтр1. (1 б)

3. За допомогою автофільтра знайдіть дані про річки, які впадають у моря й площа басейну яких - від 5000 кв.км до 80 000 кв.км. Знайдені результати скопіюйте на новий аркуш, якому надайте ім'я Фільтр2. (1 б)

4. За допомогою розширеного фільтра знайдіть дані про річки, що впадають у моря або довжина яких у межах України - від 100 до 110 м. Знайдені результати скопіюйте на новий аркуш, якому надайте ім'я Фільтр3. (1 б)

За матеріалами: Чашук О.Ф., вчитель інформатики ЗОШ№23, Луцьк  Богданової О. О., вчителя інформатики Новоодеської гуманітарної гімназії