Урок №24. Інструктаж з БЖД. Розв'язання задач з математики засобами табличного процесора

МЕТА УРОКУ:формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою: уміння обговорювати проблемні питання;  екологічна грамотність і здорове життя: знання правил техніки безпеки, адекватна оцінка користі й шкоди від роботи за комп’ютером, вміння організувати свій робочий час;  ініціативність і підприємливість: уміння самостійно приймати рішення і нести за них відповідальність формування предметних компетентностей: засвоєння знань учнями про основні математичні, статистичних і фінансових функцій; формування вмінь аналізувати да­ні за допомогою функцій табличного процесора.

Виконуй: 

Слідкуй за осанкою (спина повинна бути прямою). 

Очі розташовуй на відстані 50 – 60 см від екрану монітору. 

Кожні 30 хвилин роби перерву у своїй роботі. 

Етап актуалізації опорних знань учнів

Вправа 1.  Евристична бесіда

1.  Прошу бути моїм опонентом __________________________________. Я стверджую, що табличний процесор – це інструментальна програма, яка призначена для опрацювання даних поданих у тексті. 

2.  Прошу бути моїм опонентом __________________________________. Я стверджую, що документ створений в MS Excel називають робочою книгою, яка містить 16 777 216 клітинок. 

3.  Прошу бути моїм опонентом __________________________________. Я заперечую можливість друку робочого аркуша MS Excel. 

Вправа 2.  Гра «Знайди вихід»

- Знайдіть вихід із ситуацій, що склалися при роботі з табличним процесором.

Ситуація 1. Після введення числа 2,5 на екрані з'явилося «2 березня». Що робити, і чому так сталося?

Ситуація 2. Після введення даних числа десь зникли і замість них висвітлився набір решіток. Що робити?

Ситуація 3. Як увести дані у вигляді заповнення арифметичною прогресією.

Етап засвоєння нових знань

Етап формування умінь і навичок

Вправа 4.  Створіть спільну електронну таблицю "Оцінки 9 класу", в якій уведіть по 10 ваших оцінок за 10 будь-яких предметів. За допомогою формул табличного процесора (Google-таблиці) порахуйте середні, максимальні та мінімальні оцінки по кожному предмету. (Оцінки і предмети можна вигадати;)))) 

Вправа 4 (для групи Ірини Миколаївни)

"Оцінки учнів 9 класу"

Вправа 5. Впиши, які з вбудованих функцій SUM, MAX, MIN, AVERAGE потрібно використати для визначення результатів https://learningapps.org/watch?v=ppzt0fuj516 

Етап підсумку уроку. Домашнє завдання

Перевір свої знання за посиланням https://forms.gle/AsyHXSTqXyZs7vQQ6