УРОК № 33

Інструктаж з БЖД. Кодування аудіо- та відеоданих.

Мета:навчальна: актуалізувати вивчені раніше поняття: мультимедійний об'єкт, мультимедійне обладнання, сформувати знання про формати файлів, що використовуються для зберігання мультимедійних даних.розвивальна: розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, спостережливість;виховна: виховувати інформаційну культуру; бажання мати глибокі та якісні знання. формування ключових компетентностей: спілкування рідною мовою: уміння формулювати відповідь на поставлені запитання; спілкування іноземними мовами: уміння використовувати програмні засоби та ресурси з  інтерфейсом іноземними мовами; уміння вчитися: навички ставити перед собою цілі й досягати їх, вибудовувати власну траєкторію навчання; ініціативність і  підприємливість: уміння виробляти власні цінності, ставити цілі, діяти задля досягнення їх, спираючись на знання інформатики;  математична компетентність: уміння аналізувати графічні об’єкти 

ПАМ'ЯТАЙ! 

Дотримання правил безпечної роботи за комп'ютером дозволить уникнути шкоди здоров'ю, зберегти обладнання 

Етап актуалізації опорних знань учнів

ВПРАВА 1. Знайди пару https://learningapps.org/watch?v=p3dt5y14t20 

Етап засвоєння нових знань

РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ (стр. 130-132)

ПРАЦЮЄМО ГРУПАМИ 

ГРУПА 1. Вимірювання інформації

ГРУПА 2. Звукові формати

ГРУПА 3. Захоплення відео. Формати відео файлів.

Кодування аудіо- та відеоданих.pptx

Етап формування умінь і навичок

ВПРАВА 2. Поділіть мультимедійні формати файлів за типами  https://learningapps.org/2532170

ДОДАТКОВЕ ЗАВДАННЯ*

Мультимедіа використовуються в різних галузях людської діяльності. Особливо активно вони використовуються в комп’ютерних програмах, зокрема в тих, які призначені для навчання. Ці програми ще називають електронними підручниками або посібниками.

Мультимедіа широко  використовуються  під  час  створення  кіно,  відеофільмів і  мультиплікації. 

Як ви вже знаєте з першого розділу цього підручника, усі дані, з якими працюють пристрої комп’ютера, повинні бути певним чином закодовані. Кодування здійснюється не тільки для різноманітних символів  і  графічних зображень, але й для звукових і відеоданих.

Перетворення звукового сигналу в дані, що можуть бути опрацьовані пристроями комп’ютера, відбувається у два етапи:

Етап узагальнення знань, умінь і навичок

Виконай тестування https://forms.gle/e4gkyJniZoVpnATU6 

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

опрацювати матеріал підручника стр.130-134

стр. 135 завдання для дослідження

Домашнє завдання: Проаналізувати § 31.3, ст. 130-135. Знайдіть в інтернеті відомості про вчених, які сформулювали закон про мінімальні значення частоти дискретизації для якісного оцифрування різного виду звукових повідомлень. Підготуйте із цього питання презентацію.