Урок №58-59. Інструктаж з БЖД. Обробники подій, пов’язані з елементами керування.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів з особливостями програм з графічним інтерфейсом, навити учнів завантажувати та виконувати проект в середовищі програмування Python
розвивальна: сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості;
виховна: виховувати інформаційну культуру
Організаційний етап. Перевірка домашнього завдання
Що виконує дана програма?
Пригадай
Актуалізація опорних знань
Пройдіть тест за посиланням ЗВІДСИ>>>
Вивчення нового матеріалу
Особливості програми з графічним інтерфейсом:
програма відкривається у вікні, розмір якого, як правило, можна змінювати;
графічний інтерфейс програми, який містить зображення значків, меню, кнопки, текстові поля тощо, дає змогу користувачеві за допомогою миші виконувати потрібні команди, змінювати значення властивостей об’єктів і вводити за допомогою клавіатури текстові та числові дані;
усі об’єкти, використані у програмі, мають властивості, які можна змінювати;
події, що відбуваються у програмі, пов’язані з певними об’єктами. Наприклад, з об’єктом меню програми пов’язана подія, яка викликається натисненням лівої кнопки миші на обраному розділі — розгорнути список вказівок, що об’єднані в цьому розділі меню.
Програмний код пов’язаний із вікнами та елементами управління програмного середовища. Вам знайомі різні елементи управління вікна програми, такі як кнопки, прапорці, перемикачі, списки, поля введення, смуги прокручування тощо. Більшість із них призначено для введення даних користувачем та виведення результатів роботи програми на екран (або на папір, або у файл), а також для управління роботою комп’ютера.
У програмному коді, що орієнтований на опрацювання подій, програміст повинен вказати, як слід реагувати на різні події (чи дії користувача). Це можуть бути, наприклад, такі події: вибір вказівки, клацання кнопкою миші, переміщення миші тощо.
Створювати об’єкти графічного інтерфейсу в середовищах програмування можна двома способами:
безпосередньо в редакторі коду програми;
використовуючи засоби графічного інтерфейсу середовища візуального програмування.
Засвоєння нових знань, формування вмінь
Фізкультхвилинка. Інструктаж з ТБ
Закрити очі, сильно напружуючи очні м'язи, на рахунок 1-4, потім розкрити очі, розслабити м'язи очей, подивитися вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
Подивитися на перенісся і затримати погляд на рахунок 1-4. До втоми очі не доводити. Потім відкрити очі, подивитися вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
Не повертаючи голови, подивитися праворуч і зафіксувати погляд на рахунок 1-4, потім подивитися вдалину прямо на рахунок 1-6. Аналогічним образом проводяться вправи, але з фіксацією погляду вліво, вгору і вниз. Повторити 3-4 рази.
Перевести погляд швидко по діагоналі: праворуч вгору - ліворуч униз, потім прямо вдалину на рахунок 1-6; потім ліворуч вгору - праворуч вниз і подивитися вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
Завдання 1. Прочитайте § 53 стор.220-225 в підручнику.
Завдання 2. Розгляньте та виконайте вправи 53.1 - 53.4 з підручника (відео-інстукції розміщені нижче)
Онлайн середовище для програмування на Python: repl.it (реєструєтесь зі шкільного акаунту, натискаєте INVITE(запросити), генеруєте і копіюєте посилання на свою програму).
Підсумки уроку. Домашнє завдання
Перевір свої знання за посилання ЗВІДСИ >>>
Перевірте свої знання, виконайте тест https://forms.gle/UVJ7BoWo6aUakeHE7