Урок №6. Інструктаж з БЖД. Служби інтернету в моїй професії. Інтернет речей. 

Вивчення нового матеріалу.

Зроби міні-конспект.

Інтернет речей (англ. Internet of Things, скорочено ІоТ) — це глобальна мережа підключених до Інтернету речей — пристроїв, оснащених сенсорами, датчиками, засобами передавання сигналів. 

Термін «Інтернет речей» запропонував у 1999 році засновник дослідницького центру Auto-ID Center в Массачусетському технологічному інституті Кевін Ештон (нар. 1968 p.). Він висловив припущення, що згодом у кожної з речей реального фізичного світу в ІоТ буде цифровий двійник, її віртуальне представлення.

Інтернет речей об'єднує реальні речі в віртуальні системи, здатні вирішувати абсолютно різні завдання. Ключова ідея — з'єднати між собою всі об'єкти, які можна з'єднати, підключити їх до мережі для збирання даних і прийняття рішень на їх основі. 

Наприклад, відкрити гаражні двері, включити кавоварку або кондиціонер, виключити, включити світло тощо.

Популярними сьогодні стають так звані «розумні речі», або Smart-речі (англ. Smart — розумний, енергійний, кмітливий). Наприклад, гаджети, які зручно носити з собою, мають невеликі розміри і незначну масу: «розумний» годинник, фітнес-трекери, смарт-окуляри.

Уже сьогодні «розумні будинки» дають змогу ефективно керувати всіма системами функціонування будівлі за допомогою дистанційних пультів і мобільних телефонів, оптимально витрачати тепло, воду, світло й економити на оплаті комунальних послуг тощо.

Усе це створює у світі умови для нового явища — Інтернету майбутнього.

Інтернету майбутнього

ІНТЕРНЕТ 

людей

ІНТЕРНЕТ

речей

ІНТЕРНЕТ

контенту

ІНТЕРНЕТ

сервісів

Безперечно, для активного використання цих ідей суспільству потрібний дуже швидкісний Інтернет, який може забезпечити впровадження мереж п'ятого покоління 5G. Це сприятиме:

зменшенню затримки під час передавання даних з датчиків, 

одночасній підтримці дуже великої кількості підключень,

подовженню терміну придатності «розумних» пристроїв до 10 років, 

дасть підґрунтя для неймовірних швидкостей мобільної передачі даних.

На основі розвитку Smart-технологій останнім часом стали виникати нові поняття: Smart-міста, Smart-країни, Smart-освіта, Smart-економіка.

І це найближчим часом призведе до створення Smart-суспільства. В основі цього «розумного суспільства» лежить розвиток «суспільства знань», цифрових технологій, усього того, що приведе до цифрової ери розвитку нашої цивілізації.

Домашнє завдання

Пройти тестування за посиланням