Урок №17. Інструктаж з БЖД. Об’єкти та події
МЕТА:
навчальна: повторити основні поняття мови програмування; повторити поняття об’єкта.
розвивальна: дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів;
виховна: виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Американський винахідник Генрі Форд сказав:
Зібратися разом - це початок,
Триматися разом - це прогрес,
Працювати разом - це успіх!
Ми зібралися, тримаємося разом і починаємо працювати. Бажаю успіху!
Відкрий зошит, запиши число, класна робота і тема уроку "Об’єкти та події"
АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Як ви знаєте, весь навколишній світ складається з об’єктів. Об’єкти мають властивості. Кожна з властивостей має значення.
Значення властивостей об’єктів можуть змінюватися в результаті дій інших об’єктів. Наприклад, об’єкт людина фарбує об’єкт підлога.
Значення властивостей об’єктів можуть змінюватися також в результаті певних процесів. Так, наприклад, під час дощу змінюється значення властивості вологість об’єкта земля.
Давайте спробуємо скласти таблицю порівняння двох об’єктів!
Відкрий підручник на стр.138. Зроби висновки:
•Що таке об’єкт?
•Що таке властивість об’єкта?
•Що таке значення властивості об’єкта?
Виконай №1, 2, 4, 5 (усно), 3 (письмово)
Значення властивостей об’єктів можуть змінюватися також в результаті певних процесів. Так, наприклад, під час дощу змінюється значення властивості вологість об’єкта земля.
З об’єктом відбувається подія, якщо цей об’єкт утворюється, або якщо він припиняє існування, або якщо змінюються значення його властивостей.
Інколи настання однієї події є причиною настання іншої події. Так, у наведених нижче прикладах перша подія є причиною настання другої події:
• Подув сильний вітер, і листя впало з дерева.
• Продзвонив будильник, і хлопчик прокинувся.
• Пролунав дзвоник, і урок розпочався.
• Закінчилася остання гра чемпіонату України з футболу, і кожна команда отримала своє місце в підсумковій таблиці.
• Користувач вибрав значок на Робочому столі, і значок змінив колір.
• Користувач вибрав об’єкт правою кнопкою миші, і відкрилося контекстне меню цього об’єкта.
• Користувач двічі клацнув на значку програми, і відкрилося її вікно.
• Користувач вибрав команду Малюнок => Очистити малюнок у середовищі графічного редактора, і програма видалила всі графічні об’єкти з аркуша.
У таких випадках вважається, що друга подія залежить від першої.
Але події можуть бути і незалежними одна від одної. Наприклад:
• Розпочався дощ, і учень Петренко отримав 10 балів з математики.
• Завершився забіг спортсменів на 100 м, і спортсмен стрибнув у висоту на 2 м 10 см.
• Учень вийшов з дому, і від зупинки від’їхав автобус.
ПРАЦЮЄМО З КОМП'ЮТЕРОМ
Увага! Під час роботи з комп’ютером дотримуйтеся правил безпеки та санітарно-гігієнічних норм.
ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
Виконайте завдання
1. З нижче наведеного запишіть у 2 стовпчика об’єкти і події:
а) сніжинка;
б) розпочався дощ;
в) парта;
г) закінчився урок;
д) учні розпочали роботу з комп’ютером;
е) користувач згорнув вікно програми.
2. Яка подія відбулася перед тим, як:
а) закрилося вікно програми;
б) відкрилося вікно програми Paint;
в) на диску з’явився новий файл з презентацією;
г) учні пішли зі школи додому;
д) учень Сидоренко став переможцем олімпіади з інформатики?
6. Яка подія настане після того, як:
а) учень зустріне вчителя;
б) користувач вибере команду меню;
в) користувач вибере об’єкт правою кнопкою миші;
г) користувач включить комп’ютер;
д) користувач перетягне лівий нижній кут вікна?
ПІДСУМКИ УРОКУ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Виконай тест за посиланням ЗВІДСИ>>>