Tartu petangiuudised

Treeningutele sisehallis registreerunud

Hooaja lõpetamine 6.11.2020 Eesti Spordi- ja olümpiamuusemis

Saime osa uuest näitusest Eesti Spordi- ja olümpiamuusemis. Tegime kokkuvõtte lõppenud hooajast, autasustasime hooaja parimaid ja eriliselt silma jäänud tegijaid:

Medal - Heivo Kikkatalo Tartu petangi parim abimees 2020

Medal - Kuno Kolk Tõusev täht Tartu petangis 2020

Rõõmustasime, et Tartu klubi seest on tekkinud kaks uut klubi: Järvamaa ja Võhma klubi. Täname järvakaid ja võhmakaid panuse ja meeldiva koostöö eest!

Klubi senine juhatus kooseisus Kertu, Elle, Aimar, Valmar ja Anti jätkab tegutsemist Tartu petangi hüvanguks.

Õhtu lõppes meeleoluka miniturniiriga sisehallis.

Pildid.

Järvamaa-Tartu kohtumine 18.10.2020

Pühapäeval toimus esimene Järvamaa - Tartu sõpruskohtumine Väätsa sisehallis. Kummastki piirkonnast osales kaks paari: kolm segapaari ja kaks meestepaari. Mängiti viis vooru teise piirkonna esindajatega. Üldarvestuses võttis napi võidu kohalik võistkond seisuga 13-12. Parim paar oli Kertu-Raivo, järgnesid Anti-Valmar ning Ain-Jaanus. Aitäh Kalevile jt korraldajatele ägeda võistluse ja auhindade eest! - kartulid ja kõrvits leidsid väärilised inimesed.

Positiivne, et järvakad on jõudnud oma petangihalli ja -klubi loomiseni. Järgmiste kohtumisteni!

IV Agnes Sirkeli mälestusturniir petangis

19. septembril peeti Tartus Eesti Rahva muuseumi Viinaköögis järjekorras neljandad Agnes Sirkeli mälestusvõistlused petangis. Taas oli kavas paarismäng, sel korral oli koroona-viiruse tõttu osalejaid ainult Eestist, kuid 33 paari on igati hea tulemus. Mängiti 6 vooru šveitsi süsteemi. Lõplik paremusjärjestus kujunes äärmiselt pingeliseks, kus esikohta lahutas kuuendast vaid 1 punkt. Turniiri võitsid Tiit Kattai ning Janek Kangur, teiseks tulid Ivan Ignatov ning Raivo Ignatov, kolmandaks Martti Männiste ja Hanna Rebane.

Aitäh ürituse kordaminemist toetanud Tartu linnale, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupile, Eesti Rahva Muuseumile, Tartu Spordiselts Kalevile ja Tartu Spordiveteranide Koondisele. Veel aitäh võistluse tublile kohtunikule Kertu Palmile, aga ka kõikidele teistele abilistele ning osalejatele ja ilmataadile. Tänu heale ilmale ning teie positiivsele kaasalöömisele kujunes sellest üks tore päev! 😊

Aimar Poom, võistluse peakorraldaja

Tulemused: http://turna.ee/swiss.php?tid=346

Pildid: https://photos.app.goo.gl/wvcJrEGUfc51teoR8

Selgusid Tartu paremad asetajad 2020

Võistlus toimus ringide süsteemis, kus eesmärgiks oli asetada snadile võimalikult lähedale väikse ringi sisse (3 punkti). Kui kuul jäi snadist kaugemale teise või kolmanda ringi sisse, sai vastavalt 2 või 1 punkti. Ühes voorus tuli viielt erinevalt kauguselt asetada kolm viset, kokku 15 viset. Nii visati kokku 4 vooru ehk 60 viset. Tulemused:

Naiste esikolmik:

Kertu 97 punkti

Marta 95 punkti

Malle 93 punkti - isiklik rekord

Meeste esikolmik:

Peeter 116 punkti - isiklik rekord ja Tartu läbi aegade teine tulemus!

Anti 105 punkti - isiklik rekord

Aimar 103

Tartu edetabeleid näeb: https://sites.google.com/view/tartupetank/statistika

Tartu tulistamisvõistlustel sündis rekordeid

Tartu tulistamise võistlusel osales kokku kümme võistlejat. Tehti mitu uut rekordit. Kõik viskasid 3 korda igalt kauguselt (6m, 7m, 8m, 9m, 10m) kolm ringi, ehk siis 45 viset. Arvesse läksid kõik visked.

Paremusjärjestus:

1. Valmar 144 uus isiklik ja Tartu rekord 57 (46, 57, 41)

2. Kertu 135 uus isiklik rekord 49 (49, 42, 44)

3. Kuno 133 uus isiklik rekord 48 (48, 42, 43)

4. Anti 130 uus isiklik rekord 54 (30, 54, 46)

5. Aimar 114 (36, 37, 41)

6. Peeter 107 uus isiklik rekord 46 (46, 37, 24)

7. Eve 86 (28, 29, 29)

8. Marko 82 (27, 25, 30)

9. Elle Aili 71 uus isiklik rekord 28 (18, 25, 28)

10. Malle 39 uus isiklik rekord 15 (15, 12, 12)

Toomemäel saadi osa Tartu vaimust

2020. aasta turniir Tartu Vaim toimus 29. augustil. Lossivaremete vahelise ala väiksuse tõttu pääses võistlema ainult 10 võistkonda. Tartu võistkondadel õnnestustus võtta kaksikvõit ning taas jääb rändkarikas Tartusse.

Info: https://sites.google.com/view/tartupetank/tartu-vaim

Tartu meistrivõistlused triodele 6.08.2020

Uue uulitsas toimusid Tartu triode meistrivõistlused. Osales kuus võistkonda ja 20 mängijat. Esikoha sai võistkond Leena-Alari-Marek. Teiseks tulid Anti-Peeter-Marta ning kolmandaks Elle-Märten-Vello-Siim.

Tartu meistrivõistlused paarismängus 30.07.2020

Tartu Tamme Gümnaasiumi juures toimusid Tartu MV-d paarismängus. Vaatamata ennustustele oli ilm üllatavalt kena. 1. koha võitsid Kertu-Aimar (neli võitu). Teisel kuni neljandal kohal oli kõigil kolm võitu. Kokkuvõttes tulid teiseks Varje-Valmar ning kolmandaks Leena-Ivan. Raivo-Anti jäid napilt punktivahega neljandaks. Marta ja Peeter said viienda koha (kaks võitu) ning Malle-Egon jäid kuuendaks.

Eesti meistrivõistlustel üksikmängus 18.07.2020

Oli ilus petangipäev Vokas, kus osalesid paljud tartlased Eesti meistrivõistlustel petangi üksikmängus. Juuniore meil kahjuks pole, naisi osales kaks, Marta sai 14 ning Kertu 11. koha, kusjuures tema puulist tulid kaks esikohta ning puuli otsustava mängu kaotas Kertu väga pingelises mängus 12-13. Meie mehed olid aga väga stabiilsed, 43 mehe konkurentsis sai neid 16 hulka tervelt 6 ning 8 hulka 3, ühelgi teisel klubil pole sellele midagi vastu panna! I-le jäi aga täpp panemata, sest meeste lõppkohtadeks kujunesid: Aimar 5, Valmar 6, Marek 7, Raivo 11, Peeter 13 ning Ivan 14. Veel osalesid meie klubist Ilmar (22. koht), Alari (25), Kuno (28) ning Enn (38).

Vägagi rõõmutekitavad tulemused, meie klubi tase tõuseb pidevalt.

Täpsemalt saate võistluse kohta lugeda petangiliidu lingi alt, kust leiate ka pilte ja videosid ning isegi ERR-i uudise!

https://www.petanque.ee/index.php?id=&news_id=1279Tartu meistrivõistlused üksikmängus 16.07.2020

Forseliuse kooli staadionil toimusid Tartu MV üksikmängus.

Meeste esikolmik: Aimar, Peeter, Anti

Naiste esikolmik: Leena, Kertu, Elle

Meeste täpsemaid tulemusi näed siit: http://turna.ee/swiss.php?tid=324

Kärdla võistluste kokkuvõte 3.-5.07.2020

Läinud nädalavahetusel toimusid Kärdlas kolmed Eesti meistrivõistlused: tulistamine, duppel ja trio.

Reede õhtul toimunud tulistamise võistluse võitis esmakordselt Mihkel Filipenko, teine oli Veiko Proos ja kolmas Roger Viks. Tartlased lõid stabiilselt hästi, kuid kohati jäid puudu üksikud punktid veelgi parematest kohtadest: 5. Marek, 9. Aimar, 12. Valmar ja 14. Anti. Naistest võitis Marju Velga Maris Rõõmu ja Kadri Arunurme ees. Kertu sai 7. koha. Mehi osales tulistamisvõistlusel rekordiliselt 47 ja naisi 12.

Paarismängus osales rekordilised 40 paari, võitis duo Kaarel Mikk - Mihkel Filipenko, teise koha said tartlased Marek, Valmar ja Aimar ning kolmanda koha Kevin Sten Liik ja Meelis Münt. Päev ise oli äärmiselt pikk ning väsitav, algus kell 10.00, kohati tugev vihmasadu, mistõttu mängud kuni paariks tunniks peatati, finaal lõppes autotulede valgel kell 23.30.

Triosid osales 24, meie sama meeskond Valmar-Marek-Aimar võttis võidu, neile järgnesid Roger Viks, Harry Kanistik ja Martin Mänd, kolmandaks tulid Katri Aavekukk, Külli Kariste, Marju Velga. Tartu klubi liikmed Ivan Ignatov, Raivo Ignatov, Ilmar Roosioks ja Angelika Roosioks näitasid triode võistlusel väga head mängu, saades lõpuks hinnatava 7. koha. Hästi mängis ka võistkond Anti-Kertu-Leena-Peeter, kes said 12. koha ning edestasid näiteks ka tiitlikaitsjaid Kevin Sten Liik, Silver Kingissepp, Ruudi Väärtnõu.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tartu klubi näitas head stabiilset taset, sellel aastal oleme medaliarvestuses ülitugeva Kärdla klubi järel teisel kohal, see on tubli tulemus, samas on ka arenguvaru!

Mõned pildid on manuses ja täpsemaid tulemusi näete petangiliidu kodulehelt: https://www.petanque.ee/

Tartu tulistamise meistrivõistlused 25.06.2020

Eile toimusid Viinaköögis suurepärase suveilma saatel Tartu MV tulistamises. Oli nii häid tulemusi kui väga pingelisi heitlusi. Päeva parima tulemuse sai kirja Kertu - 24 - mis on ühtlasi ka Tartu klubi uueks naiste rekordiks. Meeste parim tulemus Antilt - 22 punkti. Parima keskmise lõi aga Aimar: 20, 21, 21. Sellest stabiilsusest piisas, et võita meeste finaal 21-19.

Naiste esikolmik: Kertu, Marta, Eve

Meeste esikolmik: Aimar, Anti, Igor

Väätsa-Tartu sõpruskohtumine

Suurepärasel suvepäeval toimus Väätsal esimest korda Väätsa-Tartu sõpruskohtumine petangis. Mängiti sõbralikult võitluslikus õhkkonnas. Esikoha napsas pingelises heitluses Tartu I, järgnesid Tartu II, Väätsa I ning Väätsa II. Aitäh korraldajatele, eriti Kalevile, ning meeleoluka järgmise kohtumiseni!

Tartumaa suvemängude petank Alatskivil

Tartumaa suvemängude petangivõistlus toimus 18. juunil Alatskivi lossi juures. Mängupaik oli võrratu. Võistlus kulges mõnusas jaanipäevaeelses soojuses ja meeleolus. Valdadest olid edukamad Tartu ja Luunja vald (pildil esikolmik).

Paremusjärjestus:

1. Tartu vald 1 - Kertu Palm, Valmar Pantšenko, Aimar Poom

2. Luunja vald 2 - Elmo Kuslap, Olav Türk, Rain Sirendi

3. Tartu vald 2 - Marta Ruus, Peeter Zirk, Anti Alasi, Igor Kostin

4. Peipsiääre vald - Jaako Lindmäe, Andrus Salu ja Ille Sinilaht

5. Kambja vald - Vello Pluum, Siim Oks, Heivo Kikkatalo

6. Luunja vald 1 - Enn Tõppan, Elle Aili Tamm, Jelena Brakina

Täname Tartumaa Spordiliitu ja Alatskivi lossi sündmuse õnnestumisele kaasaaitamise eest.

Tartumaa esindus Valgas Jõudi meistrivõistlustel 13.06.2020

Tartumaa petangimängijad esindasid väärikalt maakonda. Saavutati 2. koht Ida-Virumaa järel. Põhiklassis saadi 20 võistkonna seas 2. , 7. ja 12. koht ning naiste arvestuses 8 võistkonnast 2. koht.

Info: http://www.valgapetank.ee/moodul.php?moodul=CMS&Komponent=NewsFront&f=viewNews&id=289

Tartlased tulid Valga valla meistriteks

Tartu petangiklubi liikmed tulid 2. juunil Valga valla lahtistel meistrivõistlustel Valga valla meistriteks.

Esikolmik:

1. Kertu Palm, Valmar Pantšenko, Aimar Poom (Tartu)

2. Tiit Kattai, Janek Kangur, Mati Rõõm, Sander Rebane

3. Anneli Kattai, Ille Sõrmus, Tõnu Sõrmus


Selgusid parimad Tartu triode lahtisel sisevõistlusel

Kolmandat korda toimunud Tartu triode lahtisel sisevõistlusel Hugo Treffneri Gümnaasiumis osales 9 võistkonda üle Eesti. Kohati nägi äärmiselt kõrget taset, esikoha saavutasid valitsevad Eesti meistrid Silver Kingissepp, Kevin Sten Liik ja Ruudi Väärtnõu. Teiseks jäid üllatajatest tartlased Igor Kostin, Jelena Brakina ja Elle Aili Tamm ning kolmandaks eelmise aasta võitjad Ivo Veimen, Marko Neemelaik ja Janek Kiisk.

Pildid: https://photos.app.goo.gl/YGAoKuEP8byUiEwF6

Eesti 102 turniir Vokas 22.02.2020

Rahvusvahelisel turniiril Vokas tulid kaks Tartu võistkonda kolme parema hulka:

1. Sankt Peterburg II

2. Tartu II (Igor, Aimar, Kertu)

3. Tartu I (Marek, Alari, Valmar)

Eesti sisemeister tulistamises on Kertu

Veebruari esimesel nädalavahetusel toimusid Tallinnas Algi petangihallis Eesti sisemeistrivõistlused üksikmängus ja tulistamises.

Üksikmängus sai parima tartlasena Aimar 5. koha, Alari oli 7. Tulistamises võitis esimese individuaalse kuldmedali Kertu. Palju õnne! Meestest sai Alari 6. ning Aimar 7. koha. Lisaks osalesid võistlustel Marek ja Valmar.


Selgusid Tartu sisemeistrid paarismängus

27. jaanuaril toimusid Tartu sisemeistivõistlused paarismängus. Mängiti Šveitsi süsteemis neli vooru. Seekord läks esikoht Ennule ja Annelile, kes otsustavas mängus alistasid Valmari ja Kertu. Kolmandaks tulid Rein ja Enn K. Täpsemad tulemused: http://turna.ee/swiss.php?tid=262

Tartu sisemeistrivõistluste paremad mehed üksikmängus

16. detsembri õhtul selgus põnevates ja tasavägistes mängudes Tartu meeste esikolmik: Valmar, Aimar ja Kuno. Kokku osales 9 meest.

Sel aastal rohkem võistlusi ei toimu. 6. jaanuaril jätkame sarjaga Ole aktiivne.

Selgusid Tartu naiste sisemeistrivõistluste paremad

9. detsembril toimusid läbi ajaloo esimesed Tartu sisemeistrivõistlused üksikmängus. Kõige filigraansemat mängu näitas Marta. Teiseks tuli Kertu ning kolmandaks Elle.

Kertu maailmameistrivõistlustel Kambodžas

Novembris toimusid Kambodžas naiste maailmameistrivõistlused, kus osales Eesti koondise liikmena tartlane Kertu. Koos Varje, Maive ja Triin Greteliga tuli 26. koht.

Petangihooaja lõpetamine

Tartu petangihooaja lõpetamine toimus 1. novembril 2019 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. Tegime edukast hooajast kokkuvõtte. Valisime uue juhatuse järgmiseks aastaks klubi asju otsustama. Uued juhatuse liikmed on Kertu Palm, Elle Aili Tamm, Valmar Pantšenko, Aimar Poom ja Anti Alasi.

Loomulikult mängisime ka petanki naabermajas asuvas sisehallis.

Tartlased Euroopa meistrivõistlustel

Tartlased Aimar, Marek, Valmar ja Igor koos treener Alariga osalesid septembris petangi Euroopa meistrivõistlustel Bulgaarias. Saavutati 33. koht. Suurvõistluste kogemus on nüüd ka olemas.

Petank Alatsikivil

Tartu GP etapp augusti alguses Alatskivil on saanud iga-aastaseks traditiooniks. Ilmselt on see üks Eesti ägedamaid mängukohti.

Ülikõva tulemus Eestimaa suvemängudelt

Tartu petangimängijad võitsid Tartu valla I ja II võistkonnana Eestimaa suvemängudelt 39 võistkonna seas 1. ja 2. koha. Toila vald tuli kolmandaks.

Sari Ole aktiivne on täies hoos

Sarja Ole aktiive jaanipäeva eriturniiril 24.06.2019 osalejad

Võru jaaniturniir

Võru jaaniturniiri võitsid Igor ja Valmar.

Veiko Proosi petangikoolitus

22. mail 2019 toimus ERM-i viinaköögis läbi aegade Eesti parima petangimängija Veiko Proosi koolitus.