Tartu petangiuudised

2022


Klubide Karikas 30.-31.08.22

Nädalavahetusel toimusid Tõrvas Eesti klubide karikavõistlused. Tartu mängis väga hästi ning sai kolmanda koha, kahjuks jäi taas väga napilt puudu finaali pääsemisest. Meid esindasid Mari, Robin, Kertu, Anti, Valmar, Aimar, Kuno, Olav ja Igor.

47. Eesti omavalitsuste suvemängud 9.-10.07.22

Käärikul toimusid 47. Eesti omavalistiuste suvemängud, kus osales 31 segatriot. Luunjat esindanud Marta-Malle-Vello said 19. koha. Tartu vald 2 koosseisus Mari-Peeter-Robin-Anti sai 12. koha. Esimesel päeval said Sveitsi süsteemis tubli 3. koha, kuid järgmisel kaotasid kahjuks esimeses ringis hilisematele võitjatele. Kõige edukam oli 4. koha saavutanud Tartu vald 1, kus mängisid Leena, Igor ning 10-aastane Radim Fadejev. Palju õnne suurepärase tulemuse puhul!

Pildil on mängude esikolmikud ning pildi keksel punases eraldi korraldajate poolt auhinnatud Radim.

Tartu MV-d triodele 30.06.22

Osales 7 vōistkonda kokku 22 mängijaga. Uue tänava väljakutel mängiti kahes alagrupis ning finaalmängud. Nagu ikka, parimad võitsid. Robinil oli see esimene Tartu meistritiitel.

1. koht Eve, Anti ja Robin

2. koht Aimar, Igor ja Olav

3. koht Kertu, Alari ja Valmar

4. koht Mari, Peeter ja Raimond

5. koht Marta, Vello ja Enn M

6. koht Leena, Raivo ja Ülo

7. koht Malle, Enn T, Rein ja Egon


Tartu MV-d tulistamises 9.06.2022

Tartu MV-l tulistamises osales kokku 11 meest ja 6 naist.

Kõik võistlejad said lüüa 2 eelringi. Kahe vooru summas 4 parimat pääsesid poolfinaali.

Päeva parim tulemus löödi finaalis - Anti 34 punkti. Häid tulemusi oli veelgi: poolfinaalis Anti 31p, Aimar 25p, Kuno 24p, Olav II voorus 29p.

Pildil on paremad naised - Kertu, Mari ja Eve - ning mehed - Anti, Aimar ja Olav.


Tartu tulistamise edetabelite ja muu statistikaga saab tutvuda siin.


ESL individuaal-võistkondlikud MV-d petangis Vokas 4.06.2022

Tartu petangimängijad saavutasid Vokas toimunud ESL meistrivõistlustel mitmeid kõrgeid kohti:

N 70-79 Marta Ruus 1. koht, Malle Onkalo 2. koht

N 80+ Mai Luik 2. koht

M 50-59 Olav Türk 3. koht

M 70-79 Peeter Zirk 3. koht

Tartumaa suvemängud 26.05.2022

Muinasjutulise Alatskivi lossi juures juhtus eile olema Tartumaa suvemängude petangiturniir. Osales kuus võistkonda. Paremusjärjestus:

1. Tartu vald 2: Robin Aus, Eve Tõnisson, Anti Alasi

2. Tartu vald 3: Kertu Palm, Valmar Pantšenko, Aimar Poom

3. Luunja vald: Jelena Brakina, Jelena Tjurina, Igor Kostin

4. Kambja vald: Marta Ruus, Mari Kolk, Malle Onkalo

5. Tartu vald 1: Peeter Zirk, Enn Mainla, Vello Pluum

6. Peipsiääre vald: Merilin Must, Alvar Must, Viljar Kook


Tartu Vaim 7.05.2022

Seekordne Tartu Vaim toimus Laulupeomuuseumi pargis. Võistlus kulges rahulikus Tartule omases tempos. Ilm oli ilus, päike paistis ja tuuleõhk silitas juukseid. Väljakud oli sellisele pargile kohaselt erineva profiiliga: oli pehmemaid ja kõvemaid, kitsamaid ja laiemaid, tasasemaid ja kaldu olevaid. Et hästi ja stabiilselt asetada, tuli vallata erinevaid viskestiile. Kõige paremini tuli mäng kokkuvõttes välja Tõrva ja Järvamaa võistkondadel, kes saavutasid 4 võiduga 1. ja 2. koha. Saku oli 3 võiduga kolmas, edestades Buchholzi koefitsendiga Tartu I, Veeravaid kuule ja Valga võistkonda.

Täpsem info.

Klubide Sarja II etapp 19.03 ja juunioride katsevõistlused 20.03

Laupäeval toimus Harku sisehallis klubide sarja II etapp. Hästi esines Tartu II võistkond koosseisus Kuno, Alari, Mari, Robin, Raimond ja Peeter, kes said 6. koha. Tartu I võistkond koosseisus Aimar, Valmar, Igor, Olav, Leena ja Gunnar sai 10. koha.


Pühapäeval toimusid katsevõistlused juunioride ning U-23 vanusegrupis tiitlivõistlustele ning Robin sai Eesti meeskonda, mis sõidab oktoobris Hispaanias toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele.

Tartu MV segatriodele 07.03.2022

Üle pika aja toimusid Tartu MV segatriodele. Võitsid Marta-Peeter-Olav. Teiseks tulid Kertu-Igor-Aimar ning kolmandaks Eve-Robin-Anti. Pildil naistepäeva puhul ainult naised.

Tartu MV segapaaridele 7.02.2022

Selle aasta esimesed Tartu meistrivõistlused olid segapaaridele. Viimati toimus Tartus võistlus segapaaridele aastaid tagasi. Kindla võidu võtsid Kertu-Valmar, järgnesid Eve-Anti ning Mari-Aimar.Eesti Masters 15.01.2022

Teistkordselt toimus võistlus Eesti Masters, kus olid kohal riigi paremad mängijad. Tubli esituse tegid ning teise koha said Aimar ja Olav, keda valis enda võistkonda Henri Mitt. Võistluse võitsid Veiko Proos, Kevin Kangur ning Aigar Lusbo.

Klubide Sari 08.01.2022

Laupäeval toimus selle aasta esimene klubide sarja etapp. Tartu oli esindatud kahe võistkonnaga. Turniir oli põnev, šveitsi süsteemi otsustavas voorus kohtuti ka omavahel, kus veel kogenumad peale jäid. Lõpuks Tartu 1 võistkonnale 8. koht ning 2 võistkonnale 9. koht. Meid esindasid Mari, Robin, Aimar, Kertu, Valmar, Igor, Olav, Anti, Gunnar, Alari, Tauri ja Kuno.

Täpsemaid tulemusi näete siit: https://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=8672021


Baltimaade üksikmäng 18.12.2021

Pühapäeval toimus baltimaade singel, kus meestest võitis Edgars Silovs Lätist, aga kolmanda koha sai meie Olav. Naistest võitis Angelika Tauk Saku klubist.

Laupäeval toimus segatriode võistlus, mille võitsid kärdlakad Veiko Proos, Margus Berkmann ning Katri Aavekukk. Kolmanda koha said praegune meiekas Igor ning endised meiekad Enn Lentpuu ja Anneli Suits.

Eesti sisemeistrivõistlused paaridele ja triodele 27-28.11.2021

Nädalavahetusel toimusid Harku petangihallis Eesti meistrivõistlused paaridele ja triodele. Laupäeval paaride võistlusel esinesid tartlased igati hästi, kuid medal jäi võtmata. Kaheksa hulka jõudsid Kertu, kes mängis Varje Reedega ning Igor ja Olav. Sõelmängudele pääsesid ka Mari ja Anti. Pühapäevasel triode võistlusel teenisid oma esimesed Eesti meistrivõistluste medalid Igor ja Olav, kes said koos Henri Mittiga pronksmedali, palju õnne!

Tulemusi näeb siit: https://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=806

Tartu petangihooaja 2021 lõpetamine

5. novembril toimus Tartu ilmselt läbi aegade ühe parima petangiaasta meeleolukas lõpetamine. Esiotsa olime spordimuuseumis, kus oli pidulikum osa.

Tunnustasime paremaid.

Sari Ole Aktiivne:

1. koht Marta (naistest), Olav (meestest)

2. koht Malle ja Peeter

3. koht Jelena Brakina ja Egon


Hooaja kokkuvõtte esikolmik (taas naised-mehed eraldi):

1. Kertu ja Aimar

2. Marta ja Olav

3. Malle ja Peeter


Eriauhinna Tõusev täht Tartu petangis 2021 sai Robin.


Valiti ka uus juhatus, kelleks on vana juhatus: Anti, Elle, Kertu, Valmar ja Aimar.


Õhtu lõppes petangihallis uudse ja kiire pliks-plaks turniiriga, mille parimad olid Kertu-Anti, Robin-Olav ja Jelena Tjurina-Valmar. Pärast said soovijad veel mõnusalt koos aega viita ning meie ägedat mängu mängida. Aitäh kõikidele ürituse korraldajatele ning osalejatele ning jääme ootama uut põnevat petangiaastat.


Pildid: https://photos.app.goo.gl/MwU3Faiq3bf6z3Ah7

Tartlased lähevad MM-le

Nädalavahetusel toimusid Harku petangihallis pingelised katsevõistlused, mis selgitasid meeste triode koondise, kes esindab Eestit novembris Hispaanias Santa Susannas toimuvatel maailmameistrivõistlustel. Võidu võttis Tartu meeskond koosseisus Olav, Igor, Aimar ja Valmar.


Lisainfo: https://petanque.ee/index.php?id=&news_id=1319


Baltic Sea Cup 25.-26.09.21

Nädalavahetusel toimus Harku sisehallis klubidevaheline võistlus Baltic Sea Cup. Seal osales 3 võistkonda Eestist, kaks Lätist, kaks Leedust ning üks Soomest. Tartu sai kokkuvõttes 6. koha, kaotades napilt 5. koha mängu. Samas tase oli suhteliselt võrdne ning saime hea kogemuse. Meid esindasid Igor, Aimar, Kertu, Valmar, Kuno ja Anti. Võistluse võitis Kärdla klubi, teiseks tuli Upescieme klubi Lätist ning kolmandaks Turku klubi Soomest.

Tulemusi näete siit: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OXU-wcrZc2JpVN1PsZzYi4vICWYvsBLNanHAAKvVPQM/edit#gid=1661048342

V Agnes Sirkeli mälestusturniir petangis

11. septembril peeti Eesti Rahva Muuseumi pargiteedel ning Viinaköögis suurepärase suveilma saatel järjekorras viiendad Tartu petangielu pikaaegse eestvedaja Agnes Sirkeli mälestusvõistlused. Vaatamata keerulistele aegadele tuli kohale 32 paari üle Eesti, mis on üks vabariigi suuremaid turniire. Tavapäraselt mängiti paarismängu ning 6 vooru šveitsi süsteemis. Võistlus kujunes taas pingeliseks, kus kogu esikolmik jäi 5 võidu peale ning määravaks sai Buchholzi koefitsent ehk see, kui tugevate vastastega mängiti. Esikoha napsas Ida-Viru paar Henri Mitt-Jaan Sepp, teiseks tuli viimases voorus kaotanud Tartu paar Valmar Pantšenko-Aimar Poom ning kolmandaks taas Ida-Viru paar Tõnis Neiland-Oliver Ojasalu, kes oli ka turniiri noorim mängija (15-aastane). Traditsiooniliselt tänati kõige vanemat osalevat paari, kelleks olid sellel aastal Malle Onkalo ning Egon Schattschneider – vanuste summa 152 aastat. Hulgaliselt anti veel välja eriauhindu ning ka loosiauhindu.

Aitäh ürituse kordaminemist toetanud Tartu linnale, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupile, Eesti Rahva Muuseumile, Tartu Spordiselts Kalevile ja Tartu Spordiveteranide Koondisele. Veel aitäh võistluse tublidele kohtunikele Kertu Palmile ning Elle Aili Tammele, aga ka kõikidele teistele abilistele-osalejatele ja ilmataadile. Tänu heale ilmale ning teie positiivsele kaasalöömisele kujunes sellest üks tore päev! 😊

Aimar Poom, võistluse peakorraldaja

Tulemused: http://turna.ee/swiss.php?tid=470

Pildid: https://photos.app.goo.gl/rmugLZ1gHPkr8qQA7

Piltide autorid Toomas Reede ja Kertu Palm


Tartu asetamisvõistlus 09.09.21

Meeste esikolmik:

1. Igor

2. Olav

3. Peeter


Naiste esikolmik:

1. Elle Aili

2. Kertu

3. Mari

Tartu tulistamise võistlus 26.08.21

Kokku osales 14 võistlejat. Mängiti üks eelvoor, mille alusel selgitati 8 finaalringidesse minejat. Pildil on esikolmik. Esikoha võitis stabiilset vormi näidanud Igor, kes finaalis edestas Antit 48:46. Kolmas oli Alari, kes võitis pronksimängus Olavit võrdse tulemusega 37:37. Määravaks sai kõrgemate tulemuste hulk. Päeva parim tulemus ja isiklik rekord 51 punkti tuli aga Aimarilt, kes veerandfinaalis jäi alla Antile 42:41 ning saavutas 5. koha. Naiste parima tulemuse 43 punkti saavutas teises voorus Kertu, kes kahjuks eelringi tulemuse põhjal edasi ei pääsenud ning jäi parima naisena jäi 9. kohale. Tartu tulistamise edetabelitega saab tutvuda: https://sites.google.com/view/tartupetank/statistika?authuser=0

Katariina Karikas ja Jõudi meistrivõistlused Võrus 14.-15.08.2021

Laupäeval toimus Võrus Katariina XIII karikas. Võistlustulle läks 21 võistkonda. Meie tiim Jelena Tjurina, Igor, Olav tulid II kohale.


Pühapäeval toimus Jõudi MV triodes. Põhiklassis oli kokku 19 võistkonda ja naistest 10 võistkonda. Tartumaa 1 kooseisus Jelena Tjurina, Igor Kostin ja Valmar Pantšenko tulid taas II kohale. Naiste võistkond Kertu, Leena, Marta said hea 5. koha. Anti, Peeter ja Olav olid ka tublid, kuid seekord kõrgematele kohtadele ei mänginud.

Eesti meistrivõistlused 7.08.21

Harjumuspäraselt möödus üks nädalavahetus petanki mängides ning harjumuspäraselt hästi läks tartlastel. Sakus toimunud laupäevasel triode Eesti meistrivõistlustel võitsid pronksi Marek, Aimar ja Valmar, neljandaks jäid napilt Igor, Olav ja Henri Mitt.

Info: https://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=828

Klubide Karikas 31.07.-1.08.21

Tõrvas toimus Klubide Karikas, kus osales 11 klubi. Tartu sai lõpuks 4. koha. Poolfinaalis tegime supermängu ja kaotasime hilisemale võitjale Kärdlale ülimalt dramaatiliselt viimase mänguga seisuga 12-13. Pronksimänguks olime kahjuks "tühjad" ning endast parimat anda ei suutnud. Meie klubi esindasid Kertu, Aimar, Valmar, Marek, Kuno, Alari ja Igor. Teise koha sai võistlusel Kohtla-Järve klubi ning kolmanda koha korraldajad Tõrvast.

Pikem kokkuvõte: https://www.petanque.ee/index.php?id=&news_id=1313

ESL spordimängud Narvas 31.07.-1.08.21

Narvas toimusid ESL 54. spordimängud, kus meie esindus Marta, Peeter ja Enn võitsid 15 meeskonna hulgas suurepärase esikoha. Mängiti Narva kindluse sees oleval muruväljakul Šveitsi süsteemis 5 vooru, millest neli võideti. Sellega edestati Ida-Virumaa ja Saaremaa võistkondi, kes samuti said neli võitu.

55+ Eesti meistrivõistlused 24.-25.07.2021

Nädalavahetusel toimusid 55+ võistluse Valgas, kus Tartu petankerid olid heas hoos. Laupäeval oli troide võistlus, kus osales kokku 12 triot. Meie esindus koosseisus Marta, Leena ja Peeter said ilusasti 8 hulka, kui tuli vastu võtta kaotus hilisematelt võitjatelt.

Pühapäeval oli kavas üksikmäng, kus osales lausa 37 mängijat, kõigil ühine arvestus. Tartlased esinesid suurepäraselt, Peeter sai 4. koha ning 5. kohta jäid jagama Marta ja Leena, olles sellega ka parimad naised!

Täpsemaid tulemusi vaadake siit:

https://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=824

https://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=825

Eesti meistrivõistlused 17.-18.07.2021

Vokas toimunud Eesti meistrivõistlused olid meie klubile edukad. Segapaarismängus said Kertu-Aimar hõbemedali ning üksikmängus Aimar kuldmedali.


Täpsemad tulemused siin:

sedaguppel https://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=822

üksikmäng https://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=823


Eesti omavalitsuste suvemängud 10.-11.07.2021

Nädalavahetusel toimusid Käärikul Eesti omavalituste suvemängud, kus 34 võistkonna koosseisus saavutasid teise koha Marta, Enn Mainla ning Peeter. Palju õnne! Võistlus oli eriti edukas Türi valla sportlastele, kus sees ka endiseid meie klubi liikmeid, esikoha võitsid Anne ning Vallo Sillamaa ja Mati Tapo ning kolmanda koha Triin Randväli, Kalev Lillepea ja Erki Randmaa. Täpsemaid tulemusi näeb siit:

http://turna.ee/swiss.php?tid=425

Tartu meistrivõistlused üksikmängus 8.07.2021

Naiste esikolmik:

1. Leena

2. Kertu

3. Marta

Meeste esikolmik:

1. Valmar

2. Olav

3. Aimar


Eesti meistrivõistlused Hiiumaal 2.-3.07.2021

Nädalavahetusel toimusid Hiiumaal Eesti meistrivõistlused tulistamises ning paarismängus. Kertu võitis tulistamises pronksmedali, parim mees oli Kuno - 5. koht. Paarismängus tartlased parimate hulka ei mahtunud.

Tartu meistrivõistlused tulistamises 29.06.21

Meeste esikolmik: 1. Aimar 2. Anti 3. Valmar

Naiste esikolmik: 1. Eve 2. Kertu 3. Marta

Vot, seekord sedaviisi!

Tartu Vaim 20.06.2021

Toomkiriku müüride vahel sai peetud järjekordne petangiturniir Tartu Vaim. Seekord võidutsesid järvamaalased kahe Tartu võistkonna ees (kolm esimest võistkonda on pildil).

Täpsem info

Tartumaa suvemängud 16.06.2021

Tartumaa suvemängude petangivõistlused toimusid taas imeilusa Alatskivi lossi juures. Seekord võitis Tartu valla teine võistkond koosseisus Marta Ruus, Peeter Zirk ja Anti Alasi. Teiseks tuli Luunja valla esindus - Olav Türk, Jelena Brakina, Elmo Kuslap - ja kolmandaks Tartu valla esimene võistkond - Kertu Palm, Valmar Pantšenko, Aimar Poom.

Aitäh Alatskivi lossi inimestele ja Tartumaa Spordiliidule mõnusa võistluse võimaldamise eest!

Tartu Kalev on Eesti paremuselt kolmas petangiklubi

Nädalavahetusel toimusid viimased sisevõistlused, kus meie klubil läks väga edukalt. Laupäeval klubide sarja etapil saime 3. koha, sama koha saime ka sarja kokkuvõttes. Viimasel etapil esindasid klubi Aimar, Kertu, Valmar, Alari, Kuno ja Marek. Üldkokkuvõtte kolmandale kohale aitasid varasemalt kaasa ka Igor ning Peeter. Sarja võitis üldarvestuses Kärdla esindus ning teine oli Saku I koosseis.


Pühapäeval toimus Eestis esmakordne võistlus - masters. Tegemist formaadiga, kus olid kohal kõik tipud, kuid võistkonnad olid segatud, st pidid mängima inimestega, kellega reeglina pole varem mänginud. Võistlus oli äärmiselt õnnestunud nii korraldusliku poole kui ka tartlaste tulemuste poolest. Kohal oli 10 võistkonda, kõik tartlased said 4 hulka! 1. koha võitis turniiril võistkond Veiko Proos, Toomas Tauk ja Kaur Kangur. Teiseks tulid Valmar Pantšenko, Margus Berkmann ning Kevin Kangur. Kolmandat-neljandat kohta jäid jagama võistkonnad Aimar Poom, Kuno Kolk ning Mihkel Filipenko ning Marek Kolk, Kenneth Muusikus ja Roger Viks.


Lisainfot mõlema võistluse kohta leiate EPKL lehelt: https://www.petanque.ee/

Tartlased Valga meistrid

25. mail toimusid Valga meistrivõistlused paarismängus:

🥇Aimar Poom ja Valmar Pantšenko

🥈Tiit Kattai ja Janek Kangur

🥉Jaan Joonas ja Tõnu Haga


Tulistamise Eesti sisemeistrivõistlused 16.05.21

Pühapäeval toimusid Eesti tulistamise sisemeistrivõistlused. Tartlasi oli stardis mitu, parima koha sai Aimar, kes teenis hõbemedali. Esikümnesse jõudsid veel Kuno ja Kertu - 6. koht ning Valmar - 9. koht. Meestest võitis Veiko Proos ning naistest Marju Velga.

Laupäeval toimunud klubide sarja teisel etapil saime 4. koha, võitsime küll enda alagrupi, kuid poolfinaalis saime ülinapi ning valusa kaotuse Tõrvalt ning kolmanda koha mängus taas napi kaotuse Sakult. Mängisime reeglina kenasti, kuid kohamängudes peame veidi paremaks saama. Esikoha võitis Kärdla klubi.

Klubide Sarjas I etapi III koht

Laupäeval, 8.05.21 toimus üle pika aja üks petangivõistlus - klubide sarja 1. etapp, oli väga tore ning meeleolukas päev Harku petangihallis. Tartu võistkond sai igati tubli 3. koha, kaotades päeva jooksul vaid ühe kohtumise - hilisematele võitjatele. Võistkonnas olid Aimar, Igor, Kertu, Valmar, Kuno, Marek ning Peeter.

2020


Hooaja lõpetamine 6.11.2020 Eesti Spordi- ja olümpiamuusemis

Saime osa uuest näitusest Eesti Spordi- ja olümpiamuusemis. Tegime kokkuvõtte lõppenud hooajast, autasustasime hooaja parimaid ja eriliselt silma jäänud tegijaid:

Medal - Heivo Kikkatalo Tartu petangi parim abimees 2020

Medal - Kuno Kolk Tõusev täht Tartu petangis 2020

Rõõmustasime, et Tartu klubi seest on tekkinud kaks uut klubi: Järvamaa ja Võhma klubi. Täname järvakaid ja võhmakaid panuse ja meeldiva koostöö eest!

Klubi senine juhatus kooseisus Kertu, Elle, Aimar, Valmar ja Anti jätkab tegutsemist Tartu petangi hüvanguks.

Õhtu lõppes meeleoluka miniturniiriga sisehallis.

Pildid.

Järvamaa-Tartu kohtumine 18.10.2020

Pühapäeval toimus esimene Järvamaa - Tartu sõpruskohtumine Väätsa sisehallis. Kummastki piirkonnast osales kaks paari: kolm segapaari ja kaks meestepaari. Mängiti viis vooru teise piirkonna esindajatega. Üldarvestuses võttis napi võidu kohalik võistkond seisuga 13-12. Parim paar oli Kertu-Raivo, järgnesid Anti-Valmar ning Ain-Jaanus. Aitäh Kalevile jt korraldajatele ägeda võistluse ja auhindade eest! - kartulid ja kõrvits leidsid väärilised inimesed.

Positiivne, et järvakad on jõudnud oma petangihalli ja -klubi loomiseni. Järgmiste kohtumisteni!

IV Agnes Sirkeli mälestusturniir petangis

19. septembril peeti Tartus Eesti Rahva muuseumi Viinaköögis järjekorras neljandad Agnes Sirkeli mälestusvõistlused petangis. Taas oli kavas paarismäng, sel korral oli koroona-viiruse tõttu osalejaid ainult Eestist, kuid 33 paari on igati hea tulemus. Mängiti 6 vooru šveitsi süsteemi. Lõplik paremusjärjestus kujunes äärmiselt pingeliseks, kus esikohta lahutas kuuendast vaid 1 punkt. Turniiri võitsid Tiit Kattai ning Janek Kangur, teiseks tulid Ivan Ignatov ning Raivo Ignatov, kolmandaks Martti Männiste ja Hanna Rebane.

Aitäh ürituse kordaminemist toetanud Tartu linnale, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupile, Eesti Rahva Muuseumile, Tartu Spordiselts Kalevile ja Tartu Spordiveteranide Koondisele. Veel aitäh võistluse tublile kohtunikule Kertu Palmile, aga ka kõikidele teistele abilistele ning osalejatele ja ilmataadile. Tänu heale ilmale ning teie positiivsele kaasalöömisele kujunes sellest üks tore päev! 😊

Aimar Poom, võistluse peakorraldaja

Tulemused: http://turna.ee/swiss.php?tid=346

Pildid: https://photos.app.goo.gl/wvcJrEGUfc51teoR8

Selgusid Tartu paremad asetajad 2020

Võistlus toimus ringide süsteemis, kus eesmärgiks oli asetada snadile võimalikult lähedale väikse ringi sisse (3 punkti). Kui kuul jäi snadist kaugemale teise või kolmanda ringi sisse, sai vastavalt 2 või 1 punkti. Ühes voorus tuli viielt erinevalt kauguselt asetada kolm viset, kokku 15 viset. Nii visati kokku 4 vooru ehk 60 viset. Tulemused:

Naiste esikolmik:

Kertu 97 punkti

Marta 95 punkti

Malle 93 punkti - isiklik rekord

Meeste esikolmik:

Peeter 116 punkti - isiklik rekord ja Tartu läbi aegade teine tulemus!

Anti 105 punkti - isiklik rekord

Aimar 103

Tartu edetabeleid näeb: https://sites.google.com/view/tartupetank/statistika

Tartu tulistamisvõistlustel sündis rekordeid

Tartu tulistamise võistlusel osales kokku kümme võistlejat. Tehti mitu uut rekordit. Kõik viskasid 3 korda igalt kauguselt (6m, 7m, 8m, 9m, 10m) kolm ringi, ehk siis 45 viset. Arvesse läksid kõik visked.

Paremusjärjestus:

1. Valmar 144 uus isiklik ja Tartu rekord 57 (46, 57, 41)

2. Kertu 135 uus isiklik rekord 49 (49, 42, 44)

3. Kuno 133 uus isiklik rekord 48 (48, 42, 43)

4. Anti 130 uus isiklik rekord 54 (30, 54, 46)

5. Aimar 114 (36, 37, 41)

6. Peeter 107 uus isiklik rekord 46 (46, 37, 24)

7. Eve 86 (28, 29, 29)

8. Marko 82 (27, 25, 30)

9. Elle Aili 71 uus isiklik rekord 28 (18, 25, 28)

10. Malle 39 uus isiklik rekord 15 (15, 12, 12)

Toomemäel saadi osa Tartu vaimust

2020. aasta turniir Tartu Vaim toimus 29. augustil. Lossivaremete vahelise ala väiksuse tõttu pääses võistlema ainult 10 võistkonda. Tartu võistkondadel õnnestustus võtta kaksikvõit ning taas jääb rändkarikas Tartusse.

Info: https://sites.google.com/view/tartupetank/tartu-vaim

Tartu meistrivõistlused triodele 6.08.2020

Uue uulitsas toimusid Tartu triode meistrivõistlused. Osales kuus võistkonda ja 20 mängijat. Esikoha sai võistkond Leena-Alari-Marek. Teiseks tulid Anti-Peeter-Marta ning kolmandaks Elle-Märten-Vello-Siim.

Tartu meistrivõistlused paarismängus 30.07.2020

Tartu Tamme Gümnaasiumi juures toimusid Tartu MV-d paarismängus. Vaatamata ennustustele oli ilm üllatavalt kena. 1. koha võitsid Kertu-Aimar (neli võitu). Teisel kuni neljandal kohal oli kõigil kolm võitu. Kokkuvõttes tulid teiseks Varje-Valmar ning kolmandaks Leena-Ivan. Raivo-Anti jäid napilt punktivahega neljandaks. Marta ja Peeter said viienda koha (kaks võitu) ning Malle-Egon jäid kuuendaks.

Eesti meistrivõistlustel üksikmängus 18.07.2020

Oli ilus petangipäev Vokas, kus osalesid paljud tartlased Eesti meistrivõistlustel petangi üksikmängus. Juuniore meil kahjuks pole, naisi osales kaks, Marta sai 14 ning Kertu 11. koha, kusjuures tema puulist tulid kaks esikohta ning puuli otsustava mängu kaotas Kertu väga pingelises mängus 12-13. Meie mehed olid aga väga stabiilsed, 43 mehe konkurentsis sai neid 16 hulka tervelt 6 ning 8 hulka 3, ühelgi teisel klubil pole sellele midagi vastu panna! I-le jäi aga täpp panemata, sest meeste lõppkohtadeks kujunesid: Aimar 5, Valmar 6, Marek 7, Raivo 11, Peeter 13 ning Ivan 14. Veel osalesid meie klubist Ilmar (22. koht), Alari (25), Kuno (28) ning Enn (38).

Vägagi rõõmutekitavad tulemused, meie klubi tase tõuseb pidevalt.

Täpsemalt saate võistluse kohta lugeda petangiliidu lingi alt, kust leiate ka pilte ja videosid ning isegi ERR-i uudise!

https://www.petanque.ee/index.php?id=&news_id=1279Tartu meistrivõistlused üksikmängus 16.07.2020

Forseliuse kooli staadionil toimusid Tartu MV üksikmängus.

Meeste esikolmik: Aimar, Peeter, Anti

Naiste esikolmik: Leena, Kertu, Elle

Meeste täpsemaid tulemusi näed siit: http://turna.ee/swiss.php?tid=324

Kärdla võistluste kokkuvõte 3.-5.07.2020

Läinud nädalavahetusel toimusid Kärdlas kolmed Eesti meistrivõistlused: tulistamine, duppel ja trio.

Reede õhtul toimunud tulistamise võistluse võitis esmakordselt Mihkel Filipenko, teine oli Veiko Proos ja kolmas Roger Viks. Tartlased lõid stabiilselt hästi, kuid kohati jäid puudu üksikud punktid veelgi parematest kohtadest: 5. Marek, 9. Aimar, 12. Valmar ja 14. Anti. Naistest võitis Marju Velga Maris Rõõmu ja Kadri Arunurme ees. Kertu sai 7. koha. Mehi osales tulistamisvõistlusel rekordiliselt 47 ja naisi 12.

Paarismängus osales rekordilised 40 paari, võitis duo Kaarel Mikk - Mihkel Filipenko, teise koha said tartlased Marek, Valmar ja Aimar ning kolmanda koha Kevin Sten Liik ja Meelis Münt. Päev ise oli äärmiselt pikk ning väsitav, algus kell 10.00, kohati tugev vihmasadu, mistõttu mängud kuni paariks tunniks peatati, finaal lõppes autotulede valgel kell 23.30.

Triosid osales 24, meie sama meeskond Valmar-Marek-Aimar võttis võidu, neile järgnesid Roger Viks, Harry Kanistik ja Martin Mänd, kolmandaks tulid Katri Aavekukk, Külli Kariste, Marju Velga. Tartu klubi liikmed Ivan Ignatov, Raivo Ignatov, Ilmar Roosioks ja Angelika Roosioks näitasid triode võistlusel väga head mängu, saades lõpuks hinnatava 7. koha. Hästi mängis ka võistkond Anti-Kertu-Leena-Peeter, kes said 12. koha ning edestasid näiteks ka tiitlikaitsjaid Kevin Sten Liik, Silver Kingissepp, Ruudi Väärtnõu.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tartu klubi näitas head stabiilset taset, sellel aastal oleme medaliarvestuses ülitugeva Kärdla klubi järel teisel kohal, see on tubli tulemus, samas on ka arenguvaru!

Mõned pildid on manuses ja täpsemaid tulemusi näete petangiliidu kodulehelt: https://www.petanque.ee/

Tartu tulistamise meistrivõistlused 25.06.2020

Eile toimusid Viinaköögis suurepärase suveilma saatel Tartu MV tulistamises. Oli nii häid tulemusi kui väga pingelisi heitlusi. Päeva parima tulemuse sai kirja Kertu - 24 - mis on ühtlasi ka Tartu klubi uueks naiste rekordiks. Meeste parim tulemus Antilt - 22 punkti. Parima keskmise lõi aga Aimar: 20, 21, 21. Sellest stabiilsusest piisas, et võita meeste finaal 21-19.

Naiste esikolmik: Kertu, Marta, Eve

Meeste esikolmik: Aimar, Anti, Igor

Väätsa-Tartu sõpruskohtumine

Suurepärasel suvepäeval toimus Väätsal esimest korda Väätsa-Tartu sõpruskohtumine petangis. Mängiti sõbralikult võitluslikus õhkkonnas. Esikoha napsas pingelises heitluses Tartu I, järgnesid Tartu II, Väätsa I ning Väätsa II. Aitäh korraldajatele, eriti Kalevile, ning meeleoluka järgmise kohtumiseni!

Tartumaa suvemängude petank Alatskivil

Tartumaa suvemängude petangivõistlus toimus 18. juunil Alatskivi lossi juures. Mängupaik oli võrratu. Võistlus kulges mõnusas jaanipäevaeelses soojuses ja meeleolus. Valdadest olid edukamad Tartu ja Luunja vald (pildil esikolmik).

Paremusjärjestus:

1. Tartu vald 1 - Kertu Palm, Valmar Pantšenko, Aimar Poom

2. Luunja vald 2 - Elmo Kuslap, Olav Türk, Rain Sirendi

3. Tartu vald 2 - Marta Ruus, Peeter Zirk, Anti Alasi, Igor Kostin

4. Peipsiääre vald - Jaako Lindmäe, Andrus Salu ja Ille Sinilaht

5. Kambja vald - Vello Pluum, Siim Oks, Heivo Kikkatalo

6. Luunja vald 1 - Enn Tõppan, Elle Aili Tamm, Jelena Brakina

Täname Tartumaa Spordiliitu ja Alatskivi lossi sündmuse õnnestumisele kaasaaitamise eest.

Tartumaa esindus Valgas Jõudi meistrivõistlustel 13.06.2020

Tartumaa petangimängijad esindasid väärikalt maakonda. Saavutati 2. koht Ida-Virumaa järel. Põhiklassis saadi 20 võistkonna seas 2. , 7. ja 12. koht ning naiste arvestuses 8 võistkonnast 2. koht.

Info: http://www.valgapetank.ee/moodul.php?moodul=CMS&Komponent=NewsFront&f=viewNews&id=289

Tartlased tulid Valga valla meistriteks

Tartu petangiklubi liikmed tulid 2. juunil Valga valla lahtistel meistrivõistlustel Valga valla meistriteks.

Esikolmik:

1. Kertu Palm, Valmar Pantšenko, Aimar Poom (Tartu)

2. Tiit Kattai, Janek Kangur, Mati Rõõm, Sander Rebane

3. Anneli Kattai, Ille Sõrmus, Tõnu Sõrmus


Selgusid parimad Tartu triode lahtisel sisevõistlusel

Kolmandat korda toimunud Tartu triode lahtisel sisevõistlusel Hugo Treffneri Gümnaasiumis osales 9 võistkonda üle Eesti. Kohati nägi äärmiselt kõrget taset, esikoha saavutasid valitsevad Eesti meistrid Silver Kingissepp, Kevin Sten Liik ja Ruudi Väärtnõu. Teiseks jäid üllatajatest tartlased Igor Kostin, Jelena Brakina ja Elle Aili Tamm ning kolmandaks eelmise aasta võitjad Ivo Veimen, Marko Neemelaik ja Janek Kiisk.

Pildid: https://photos.app.goo.gl/YGAoKuEP8byUiEwF6

Eesti 102 turniir Vokas 22.02.2020

Rahvusvahelisel turniiril Vokas tulid kaks Tartu võistkonda kolme parema hulka:

1. Sankt Peterburg II

2. Tartu II (Igor, Aimar, Kertu)

3. Tartu I (Marek, Alari, Valmar)

Eesti sisemeister tulistamises on Kertu

Veebruari esimesel nädalavahetusel toimusid Tallinnas Algi petangihallis Eesti sisemeistrivõistlused üksikmängus ja tulistamises.

Üksikmängus sai parima tartlasena Aimar 5. koha, Alari oli 7. Tulistamises võitis esimese individuaalse kuldmedali Kertu. Palju õnne! Meestest sai Alari 6. ning Aimar 7. koha. Lisaks osalesid võistlustel Marek ja Valmar.


Selgusid Tartu sisemeistrid paarismängus

27. jaanuaril toimusid Tartu sisemeistivõistlused paarismängus. Mängiti Šveitsi süsteemis neli vooru. Seekord läks esikoht Ennule ja Annelile, kes otsustavas mängus alistasid Valmari ja Kertu. Kolmandaks tulid Rein ja Enn K. Täpsemad tulemused: http://turna.ee/swiss.php?tid=262

2019


Tartu sisemeistrivõistluste paremad mehed üksikmängus

16. detsembri õhtul selgus põnevates ja tasavägistes mängudes Tartu meeste esikolmik: Valmar, Aimar ja Kuno. Kokku osales 9 meest.

Sel aastal rohkem võistlusi ei toimu. 6. jaanuaril jätkame sarjaga Ole aktiivne.

Selgusid Tartu naiste sisemeistrivõistluste paremad

9. detsembril toimusid läbi ajaloo esimesed Tartu sisemeistrivõistlused üksikmängus. Kõige filigraansemat mängu näitas Marta. Teiseks tuli Kertu ning kolmandaks Elle.

Kertu maailmameistrivõistlustel Kambodžas

Novembris toimusid Kambodžas naiste maailmameistrivõistlused, kus osales Eesti koondise liikmena tartlane Kertu. Koos Varje, Maive ja Triin Greteliga tuli 26. koht.

Petangihooaja lõpetamine

Tartu petangihooaja lõpetamine toimus 1. novembril 2019 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis. Tegime edukast hooajast kokkuvõtte. Valisime uue juhatuse järgmiseks aastaks klubi asju otsustama. Uued juhatuse liikmed on Kertu Palm, Elle Aili Tamm, Valmar Pantšenko, Aimar Poom ja Anti Alasi.

Loomulikult mängisime ka petanki naabermajas asuvas sisehallis.

Tartlased Euroopa meistrivõistlustel

Tartlased Aimar, Marek, Valmar ja Igor koos treener Alariga osalesid septembris petangi Euroopa meistrivõistlustel Bulgaarias. Saavutati 33. koht. Suurvõistluste kogemus on nüüd ka olemas.

Petank Alatsikivil

Tartu GP etapp augusti alguses Alatskivil on saanud iga-aastaseks traditiooniks. Ilmselt on see üks Eesti ägedamaid mängukohti.

Ülikõva tulemus Eestimaa suvemängudelt

Tartu petangimängijad võitsid Tartu valla I ja II võistkonnana Eestimaa suvemängudelt 39 võistkonna seas 1. ja 2. koha. Toila vald tuli kolmandaks.

Sari Ole aktiivne on täies hoos

Sarja Ole aktiive jaanipäeva eriturniiril 24.06.2019 osalejad

Võru jaaniturniir

Võru jaaniturniiri võitsid Igor ja Valmar.

Veiko Proosi petangikoolitus

22. mail 2019 toimus ERM-i viinaköögis läbi aegade Eesti parima petangimängija Veiko Proosi koolitus.