Всім! Всім! Всім! Не чули? Нарешті тепер є і в нашому ліцеї! Що?! Соціально-психологічна служба! Тут ви можете дізнатися, як треба виходити зі стану стресу? Що робити, якщо в родині аб'юзер... та багато іншого. Це сайт для батьків, здобувачів освіти та майстрів і викладачів! Заходьте! Дивіться! Користуйтесь порадами!
Діяльність соціального педагога в закладах освіти передбачає створення умов для успішної соціалізації та адаптації дитини, як процесу набуття нею соціальної компетентності, формування і ствердження її як особистості, входження в активне громадське життя.
Соціальний педагог - це одна із головних фігур нашого ліцею, яка покликана об’єднати зусилля сім’ї, закладу освіти, громадськості для надання допомоги здобувачу освіти.
Головна проблема, над якою працюємо «Профілактика та розвиток життєви х компетентностей для успішної самореалізації».
Формування життєвої компетентності особистості сьогодні виступає однією з ключових задач сучасної освіти, яка орієнтована на всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, на формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, на виховання і соціалізацію особистості, яка була б здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, прагнула самовдосконалення і навчання впродовж життя, була б готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації.
Важливе місце у становленні особистості учня, формуванні його життєвої компетентності займає освітній заклад, який виступає платформою й потужним стратегічним ресурсом, покликаним забезпечити якісно новий за змістом і формою рівень розвитку та освіти особистості дитини. Ключовою фігурою у закладі освіти, яка забезпечує соціально-педагогічний супровід та патронаж учнів, всебічний розвиток дітей та формування їх життєвої компетентності виступає соціальний педагог. Його професійним завданням є організація постійного соціального діалогу та координація взаємодії всіх суб’єктів освітнього процесу задля забезпечення комфортних умов здобуття освіти й особистісного розвитку учнів. Соціальний педагог покликаний сприяти розвитку освітніх, інтелектуальних, загальних, спеціальних та соціальних здібностей учнів, формуванню їх мотивації до освітньої діяльності; сприяти успішній адаптації до умов навчання і життєдіяльності; консультувати й допомагати у вирішенні проблем щодо розвитку, виховання, навчання; формувати ключові компетентності для життя .
Випускник закладу освіти має не тільки володіти академічними знаннями, а й бути гармонійною, творчою, успішною особистістю, соціально активною, соціально мобільною, уміти діяти в будь-якій життєвій ситуації. Ефективний розвиток життєвої компетентності учня можливий саме на засадах співдіяльності та співтворчості дітей, їхніх батьків психологічної служби та педагогічного колективу.
Працюючи з дітьми, провідну ідею вбачаю:
у прагненні зробити дитину щасливою в родинному, професійному, громадському та державному житті;
розвитку гармонійної, творчої та успішної особистості, її життєвої компетентності засобами взаємодії школи, кожної сім’ї, батьківської громади, позашкільних установ, гуртків, громадськості.