У часи війни онлайн-ризики для дітей особливо посилюються.

 В той час, як дорослі мають проблеми іншого характеру - питання фізичної безпеки себе та дітей, питання побуту, навчання та роботи, питання онлайн безпеки може стати на другий план.

Але, на жаль, ризики у віртуальному світі можуть нести за собою наслідки в реальному. Ми разом із Міністерство освіти і науки України пропонуємо розглянути декілька причин, які впливають на виникнення онлайн-ризиків у часи війни:

- Проблеми із цифровою грамотністю, як дітей, так і батьків. Вони можуть не розуміти наслідків своїх дій в онлайн-середовищі та стати легкою мішенню для кіберзлочинців.

- Проблеми із комунікацією дітей та батьків під час війни, пов’язані з тривожністю, стресом, невідомістю перед майбутнім тощо.

- Проблеми із фізичною безпекою у час війни. У такі моменти, у батьків не завжди є час на контроль та спілкування з дітьми про життя, у тому числі й в онлайні. Але всім дітям потрібна батьківська увага та підтримка, бо якщо її немає, то вони йдуть за цим до інших людей. Наприклад, в інтернет, де і можуть стати легкою здобиччю для інтернет-злочинців.

Також не варто нехтувати і причинами, які не пов'язані із війною, але все одно залишаються вагомими факторами, які дозволяють маніпулювати дитиною в мережі: відсутність критичного мислення, бажання отримати схвальні відгуки від інтернет-спільноти, бажання заробити гроші, пропозиції, які викликають інтерес, дитяча цікавість та допитливість.