Дістанційна робота з дітьми з ООП під час карантину

#05# Заняття за 02.03.2022

Тема: «Сприйняття форми, величини, кольору; конструювання предметів».

Мета: Розвивати уявлення про форму, розвивати логічне мислення, увагу, пам”ять, дрібну моторику.

Хід заняття:

Вправа «Малювання великих і маленьких фігур»

- Спочатку намалювати великі геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник, прямокутник.

Потім намалювати тіж самі геометричні фігури, але меньші за розміром.

- Назвати та порівняти геометричні фігури за розміром.


#08# Заняття за 04.03.2022

Тема: «Розвиток моторики»

Мета: Розвиток координації рухів руки й очей.

Хід заняття:

Вправа « Малюємо по клітинках»

Дорослий малює в зошиті малюнок (лінії малюнка проходять точно по клітинкам). Дитині пропонуємо намалювати такий же малюнок.


#04# Заняття за 07.03.2022

Тема: «Розвиток зорового сприймання і зоровой пам’яті.

Мета: Розвиток вміння аналізувати зразок, порівнювати.

Хід заняття:

Дидиктична гра «Якої деталі не вистачає»

Показати картинки на яких не вистачає деталей наприклад ( у стола- ніжки, у стільця -спинки, у відра -ручки і таке інше).

Заняття за 09.03.2022

#01#

Тема: « Розвиток зорового сприймання і зоровой пам*яті»

Хід заняття:

Знаходження відмінних і спільних ознак 2-х предметів різних груп.

« Порівняй предмети» Розвиток мислення на основі групування спільних і відмінних ознак предметів.


Заняття за 26.03.2020

#12#

Тема: « Активізація емоційно-вольової сфери»

Мета: Розвиток уваги, пам*яті, уяви, мислення, вміння відділятисуттєві ознаки предметів.

Хід заняття:

Хід вправи: дитині пропонується розглянути малюнки з зображенням контурів знайомих предметів, закреслених різноманітними лініями (горизонтальними, вертикальними, косими, спіральними і т. д.) Дитина має побачити, який предмет зображено, назвати та обвести його по контуру. Формат аркушу з зображенням повинен бути не менш ніж А-4, на аркуші не більше одного малюнка. Демонструвати малюнки необхідно почергово (тільки прибравши попередній, пропонувати наступний).

Заняття за 26.03.2020

#07#

Тема: « Конструктивно-будівельні ігри»

Мета: Формування вміння діяти з будівельним матеріалом, ознайомити з їх різновидом.

Хід заняття:

«Споруда будиночка для кішки, собачки і козлика»

Мета: Розвивати вміння дітей, будувати будиночок. Вчити виконувати будівництво в потрібній послідовності. Сприяти формуванню спільної гри

Матеріал: кубики і цеглинки, пластини.

Хід гри. - Подивіться, йде дощ, і наш щеня БІМКО промок, він сидить під деревом і тремтить. Йому потрібно побудувати теплий будиночок - будку. Пропонується побудувати будиночок для собачки. Дитина сама підбирає матеріал, сама придумує будинок.


Заняття за 06.04.2020

#11#

Тема: « Активізація процесів мислення, уваги, пам*яті. Розвиток емоціональної сфери. Формування комунікативних вмінь»

Мета: створити атмосферу довіри, розвивати тактильну чутливість, мислення та увагу. Підтримувати атмосферу довіри, учити узагальнювати і виділяти зайве, розвивати вміння працювати самостійно. Розвивати дивергентне мислення, формувати вміння швидко орієнтуватися у просторі.

Хід заняття:

Позаду стає старший, легенько вистукуючи ритм на спині дитини. Дитина повинна повторити цей ритм. Виконайте вправу кілька разів.

Вправа "Назви протилежність двома словами"

Хід заняття:

Потрібно назвати протилежність двома словами:

> білий день - чорна ніч;

> маленька мишка - великій кіт;

> радісна зустріч - сумне прощання;

> початок ночі - кінець дня;

> високий хлопчик - низенька дівчинка;

> широкий вихід - вузький вхід.


Заняття за 06.04.2020

#05#

Тема: «Сприйняття форми, величини, кольору; конструювання

предметів»

Мета: Поняття довгий-короткий

Хід заняття:

"Чудовий мішечок"

У непрозорий мішечок кладуть предмети різної форми, величини, фактури (іграшки, геометричні фігури і тіла, пластмасові букви і цифри і ін). Дитині пропонують на дотик, не заглядаючи в мішечок, знайти потрібний предмет.


Заняття за 06.04.2020

#06#

Тема: «Тактильнл-рухове сприйняття»

Мета: Розвиток умінь виконувати трудові операції за наочною

опорою (показом, малюнком)

Хід заняття:

Контурна аплікація з пластилину.

Зліпити іграшку за схематичним малюнком.

Виконувати завдання за індивідуальним показом та поясненням дорослого.


Заняття за 06.04.2020

#01#, #02#, #03#

Тема: «Ознайомити дитину з ознаками різних емоцій, вміти їх

розпізнавати, розвивати комунікативні здібності».

Мета: вчити розпізнавати емоції за зовнішніми сигналами.

Хід заняття:

1. « Покажи емоцію»

1.Смуток.

2. Веселість.

3. Подив.

4. Страх.

5. Образа.

6. Скромність.

7. Сором’язливість.

8. Втома.

9. Жах.

10. Злість.

11. Спокій.

12. Задоволення.

13. Щастя.

14. Хвалькуватість.

2. Продовжити речення:

-я гніваюся, коли...

- я ображаюся, коли...

- я радію, коли...

- я сумую, коли...

- я відчуваю провину, коли...

- я дивуюся, коли...


Заняття за 08.04.2020 для #04# #11# #12# #10#

Тема:

«Сприйняття форми, величини, кольору; конструювання предметів».

Мета: Корекція сприймання, уваги.

Хід заняття:

Запропонувати дитині малюнки з зображенням контурів предметів накладених один поверх одного. Дитині необхідно назвати предмети, які зображені та обвести їх по контуру:

1-й варіант - зображення повинно бути не більше двох на одному малюнку;

2-й варіант – декілька;

3-й варіант - далі це можуть букви, цифри;

Пізніше можна запропонувати дітям здійснити класифікацію за родовими ознаками: згрупувати зображені предмети за спільною ознакою (овочі, фрукти, посуд,інструменти і т. д.)

Заняття за 08.04.2020 для #10 #

Тема: «Сприйняття форми, величини, кольору; конструювання предметів».

Хід заняття:

Дитині дається аркуш на якому зображені різної висоти відрізки. Дорослий показує зразок і пропонує дитині на своєму аркуші знайти відрізок такої ж висоти.


Заняття за 08.04.2020 для #03#

Тема: «Розвиток зорового сприймання і зоровой пам*яті».

Мета: розвиток цілісності сприймання.

Хід заняття:

Вправа «Що хотів намалювати художник?»

Дитині пропонується серія малюнків (4-6) на яких зображені окремі деталі. На кожному наступному кількість деталей збільшується. Дитина має здогадатися, що ж хотів намалювати художник.


Заняття за 08.04.2020 для #02#

Тема: «Розвиток

зорового сприймання».

Мета: вчити співвідносити об'єкти за кольором.

Хід заняття:

Вправа «Співвідношення об'єктів за кольором»

Дитині дається картка і кольорові фішки. Дорослий говорить: «Розглянь картку, там зображені кольорові кулі - це« будиночки »для фішок. Поставте кожну фішку в свій будиночок. ». Що стосується труднощі дорослий допомагає співвіднести спочатку жовту фішку з відповідним кулею, потім червону, зелену і синю. При цьому кожен раз дорослий повідомляє: «жовта фішка - жовтий будиночок» і т.і. Завдання можна ускладнити: дитина знаходить всі жовті, зелені. червоні і сині кулі, потім всі більші кулі і всі маленькі кулі.


Заняття за 08.04.2020 для #07#

Тема: «Розташування предметів у порядку зростання і зменшення».

Мета: вчити розташовувати предмети за величиною в порядку зростання і

зменшення.

Хід заняття:

Дитині даються 4 картки із зображенням матрьошок різного розміру. Потрібно розкласти їх від найбільшого розміру до найменшого. При труднощах дорослий допомагає дитині порівняти матрьошки по висоті попарно.

Заняття за 09.04.2020 для #05#

Тема: «Сприймаття форм, величини, кольору; конструювання предметів».

Мета: поняття «товстий-тонкий». Формування уявлень про пласкі та об*ємні предмети.

Хід заняття:

Спитати дитину яка ниточка довга, а яка коротка.

|----------|

|------------------|

Дитина показує, як треба покласти ниточки, щоб визначити їх довжину. Дорослий каже, що з ниточки можна зробити геометричні фігури, наприклад коло. Дитина робить два кола. З'ясувати, що з якої нитки вийшло, порівняти. Аналогічно, зробити два овалу.

Заняття за 09.04.2020 для #12#

Тема: «Корекція зорового сприймання та пам'яті».

Мета: виділяти суттєві ознаки предметів

Хід заняття:

Дитині пропонується розглянути малюнок із зображенням п’яти предметів і

запам’ятати

їх. Потім демонструється інший малюнок, де зображення тих же предметів

(без одного),

але

змінено їх розташування. Дитина повинна сказати якого предмета не

вистачає.


Заняття за 09.04.2020 для #01#

Тема: «Коректурна проба».

Мета: розвиток уваги, мислення

Хід заняття:

Дитині пропон ується бланк із зображенням фігурок та завдання :

-

знайти всі круги і підкреслити однією рискою

-

знайти всі квадрати і викреслити їх вертикальною рискою


Заняття за 09.04.2020 для #07#

Тема: ««Слухняні пальчики».

Мета: розвиток дрібної моторики.

Хід заняття:

« Річка» - імітація хвиль: долоні в горизонтальному положенні.

«Човник» -пальці разом, долоні стулені в горизонтальному положенні.

«Черепаха»-пальці рук зімкнути в замок, великі пальці з'єднати, утворивши

голову черепахи.

«Рибки» -долоні вертикально ребром, пальці разом, імітація плавання риб.

«Равлик» -одну руку покласти на стіл, підняти вказівний та середній пальці,

розставивши їх, накрити руку долонею другої руки.

Заняття за 13.04.2020 для #05#

Тема: вправи для «слухняних» пальчиків.

Мета: діагностика та розвиток тактильних відчуттів

Хід заняття:

«Дім» - підняти руки вгору долонями одна до одної, розташувавши пальці горизонтально, з`єднати кінчики середнього та безіменного пальців обох рук.

«Прапорці» - усі пальці з`єднати разом, крім великого , який виправити вгору.

«Стіл» - одну руку стиснути в кулак, на неї зверху покласти іншу долоню.

«Стілець» - одну руку стиснути в кулак, долоню іншої приставити до неї вертикально.

«Крісло» - одну руку стиснути в кулак, ледь зігнуту долоню іншої приставити горизонтально, великий палець загнутий всередину .



Заняття за 13.04.2020 для #11#

Тема: «Знайди відмінності»

Мета: Розвиток спостережливості, зорової пам`яті.

Хід заняття:

Дитині пропонується розглянути 2 однакові малюнки, які мають відмінності (5-10). Дитина повинна знайти, чим малюнки відрізняються.

Заняття за 13.04.2020 для #08#

Тема: «Що змінилося?»

Мета: Розвиток активної уваги, просторової орієнтації.

Хід заняття:

Дорослий розкладає на столі від 3 до 5 предметів (іграшок), в залежності від індивідуальних можливостей дитини. Дитині пропонується уважно роздивитися та запам’ятати порядок розташування предметів після чого повернутися до столу спиною. Дорослий змінює місце розташування предметів на столі та їх положення запрошує дитину знову повернутися до столу і пропонує сказати що змінилося та повернути все на свої місця.

Заняття за 13.04.2020 для #06#

Тема: «Чотири стихії»

Мета: Корекція уваги, моторики.

Хід заняття:

Земля – руки вниз,

Повітря – руки вгору,

Вода – руки вперед,

Вогонь – руки в сторони.

Спочатку дорослий супроводжує наочним показом, потім дає тільки словесну команду, а на наступному етапі виконує рухи, які не відповідають словам, дитина повинна виконати команду, а не копіювати рухи.


Заняття за 13.04.2020 для #01# #02# #03#


Тема: "Великодня писанка"

Мета: розвивати почуття композиції, вміння підбирати яскраві фарби, посилюючи яскравість один одного;

Матеріал: зразки писанок для розглядання, простий олівець, гуаш, кісті , вологі серветки, стакан з водою, силуети яєць білого і жовтого кольору з щільного картону .

Хід заняття:

Подивитись на зразки і обрати той візерунок, який хочете намалювати на силуеті яйця. Спочатку зробити начерк простим олівцем, а потім зафарбувати зображення гуашшю, самостійно підбираючи яскраві кольори.





Заняття за 14.04.2020 для #04#

Тема: “Транспорт”

Мета: Розвиток зорового та слухового сприйняття і уваги, тактильного сприйняття; формування навичок співпраці, взаєморозуміння, доброзичливості, вміння працювати з дидактичним матеріалом.

Хід заняття:

У дитини на столі лежать малюнки різних видів транспорту (трамвай, автобус, вантажівка, автомобіль, екскаватор, трактор). На аркуші паперу намальовані тіньові зображення різних видів транспорту. Дитина уважно роздивляється тіньові зображення та визначає за контуром свого малюнку вид транспорту. Потім дитині пропонується прикріпити свій малюнок транспорту на тіньові зображення.



Заняття за 15.04.2020 для #07#

Тема: «На пташиному дворі»

Мета: Формувати уявлення про сім’ю свійських птахів: півника, курочки, курчаток. Збагачувати словник дітей, розвивати наочно-образне мислення, спостережливість, увагу, вміння виділяти характерні ознаки та здійснювати класифікацію.

Хід заняття:

Розгляд сюжетних картинок «Свійські тварини»,та «Домашні тварини та птахи» . Закріплення назв птахів та тварин, за якими доглядають люди. Закріпити поняття «Домашні тварини та птахи». Закріплення частин тіла тварин та птахів.

Заняття за 15.04.2020 для #03#

Тема: «Геометричні фігури»

Мета: закріпити знання дитини про геометричні фігури та способи дій з ними; продовжувати вчити вирішувати логічні завдання на основі зорового сприйняття.

Хід заняття:

Викласти геометричні фігури в певному порядку. Дитина називає їх і запам’ятовуює розташування. За сигналом дорослого дитина заплющують очі, дорослий забирає одну або дві фігури. Розплющивши очі, дитина має визначити, яких фігур не вистачає. Повторювати вправу два-три рази.

Заняття за 15.04.2020 для #02#

Тема: «Розвиток логічного мислення».

Мета: Розвивати творчу уяву, мислення, робити логічні висновки.

Хід заняття:

Дитині показати картки та запитати, що зайве? Дитина повинна відповісти ( або показати).

  • Знайди зайве (штани, куртка, футболка, кросівки)

  • Підстав замість знака питання (собаці - будка, рибкі - акваріум, пташці - ?)

  • Хто зайвий (верблюд, кенгуру, ведмідь, кінь)

  • Хто зайвий (акула, щука, окунь, дельфін)

  • Чого не вистачає (яблуко, слива, вишня ...)

  • Який одяг потрібен для немовляти (галстук, штани, плаття, носочки).

Заняття за 15.04.2020 для #10# #11# #12#

Тема:. «Метелик».

Мета: Розвиток моторики пальців рук, пам'ять, увагу.

Хід заняття:

1. Вибрати папір яскравого кольору.

2. Зігнути квадрат по діагоналях.

3. Увігнути бічні трикутники всередину.

4. Зігнути трикутник навпіл.

5. Бічні сторони верхнього трикутника зігнути до середньої лінії вгору.

6. Відігнути частини, прилеглі до середньої лінії, до протилежних сторін.

7. На великому трикутнику зробити трикутну виїмку.

8. Прикрасьте метелика за власним бажанням, приклейте йому вусики.

9. Метелик готовий.

Заняття за 15.04.2020 для #10#

Тема:.«НАШІ ОЧЕНЯТА – ЦЕ ВІКОНЕЧКА У СВІТ»

Мета: Розкрити значення зору для сприймання довкілля в житті людини.

Хід заняття:

1. Запропонувати пройти по покладеній на підлогу мотузці спочатку з розплющеними, а потім з заплющеними очима. Запитати у дитини Коли було легше іти? Чому?

2. Дорослий питає дитину якого кольору в нього очі?

Перед дитиною покласти круг з паперу і запропонувати намалювати в ньому очі!

Заняття за 16.04.2020 для #05#


Тема: « Знайди відповідну тінь».


Мета: Розвиток зорового та слухового сприйняття і уваги


Хід заняття:

Знайти відповідну тінь предмета, що намальований.


Заняття за 16.04.2020 для #12#

Тема: «Геометричні фігури»

Мета: закріпити знання дитини про геометричні фігури та способи дій з ними; продовжувати вчити вирішувати логічні завдання на основі зорового сприйняття.

Хід заняття:

Назвати геометричні фігури, та розфарбувати кожну фігуру у відповідний колір.


Заняття за 16.04.2020 для #01#

Тема: « Знайди пару»

Мета: Розвиток процесів мислення, уваги.

Хід заняття:

З*єднати лініями малюнки, які відповідають один одному.


Заняття за 21.04.2020 для #04#

Тема: «Склади картинку»

Мета: розвивати логічне мислення, уяву, увагу, пам’ять, комбінаторні здібності, кмітливість, готовність вирішувати проблемні завдання.

Хід заняття:

Дитині видається конверт із геометричними фігурами, з яких складається певна картинка. Дорослий пропонує розглянути, з яких геометричних фігур складаються картинки, та скласти таку саму. Потім просить розповісти про розташування тієї чи іншої фігури на малюнку.


Заняття за 22.04.2020 для #04# #12# #11# 10#

Тема: «Скульптурне ліплення. Морква »

Мета: продовжувати розширювати знання дітей про городину; ознайомлювати з поняттями «куля», «овал», «конус» (загострений овал); удосконалювати вміння створювати фігури з пластиліну прийомами скачування й витягування; закріплювати навички усної лічби; розвивати впевненість у своїх можливостях; виховувати акуратність.

Хід заняття:

Практична робота

1. Відщипніть від помаранчевого пластиліну шматочок завбільшки з волоський горіх.

2. Скачайте з нього кулю.

3. Розкачуйте кулю до її перетворення на видовжений овал.

4. Щоб отримати гострий кінчик морквини, розкачайте один бік овалу.

5. Відірвіть від зеленого бруска шматочок завбільшки з квасолину.

6. Розкачайте його в ковбаску розміром із мізинець.

7. Поділіть ковбаску на три частини.

8. Розплющте кожну частину за допомогою щипків. Вийшли три листочки.

9. Примажте листочки до товстої частини морквини.

10. Стекою проріжте риски по тілу морквини.


Заняття за 22.04.2020 для #02#

Тема: . «Склади пейзаж»

Мета: вчити відчувати характер кольорів і створювати свій образ весни. Удосконалювати композиційні навички: вміння створювати композицію на певну тему.

Хід заняття:

Потрібно пригадати з дитиною , якими кольорами можно зобразити весну. Дорослий показує дитині намальовані дерева, рослини у різні пори року. Запропонувати дитині підібрати ті, які відповідають весняній порі року. Дитина підбирає зображення і викладає весняний пейзаж.


Заняття за 22.04.2020 для #10#

Тема: «Конструювання»

Мета: розвивати навички формування, конструювання моделей з конструктора LEGO за уявою; розвиток дрібної моторики.

Хід заняття:

Запропонувати дитині зробити з LEGO-конструктора різнокольорові квіти.


Заняття за 23.04.2020 для #05#

Тема: « Розвиток вміння складати зображення з окремих частин»

Мета: Розвиток вміння складати зображення з окремих частин; формувати вміння орієнтуватись у просторі; розвивати здатність співпереживати й радіти з результатів спільної праці.

Хід заняття:

Дорослий роздає дитині малюнок розрізаний на три частини. Перемішує їх. Далі дорослий пропонує дитині скласти з половинок малюнок.

Заняття за 23.04.2020 для #01#

Тема: «Кружечки»

Мета: розвивати точність зорового сприйняття, здатність комбінувати, перетворювати.

Хід заняття:

Викласти перед дитиною три кружечки. Дорослий дає завдання розкласти їх так, щоб білий круг був посередині. Потім — щоб був посередині жовтий круг. Після цього дорослий пропонує дитині покласти в центрі коричневий кружечок. Далі жовтий і білий покласти обабіч коричневого. Потім коричневий і жовтий — із боків.


Заняття за 23.04.2020 для #12#

Тема: «Ракета»

Мета:

формувати навички ділити ціле на частини; навчати приєднувати одну частину до іншої, розвивати відчуття простору, точність зорового сприйняття, здатність комбінувати, уміння малювати візерунки на обмеженому просторі.

Хід заняття:

1. Викладіть перед дитиною великий і маленький круги. Покажіть маленький і великий круги.

2. Розріжте великий круг навпіл по лінії.

3. На кольоровому картоні викладіть точно по центру два півкруги, залишивши між ними проміжок завтовшки у два пальці.

4. Змажте клеєм кожний півкруг і приклейте до тла.

5. Розріжте по лініях маленький круг на частини. Порахуйте, скільки частин вийшло. (Чотири.)

6. Дві частини з чотирьох приклейте під великим нижнім півкругом. Вийшли ніжки місяцехода.

7. Третю частину маленького круга змажте клеєм і приклейте між двома великими півкругами («вершечком» униз). Вийшло вікно.

8. Четверту частину маленького круга змажте клеєм і приклейте «вершечком» догори. Вийшов локатор.

9. Сухою ганчірочкою промокніть надлишки клею.

10. Чорним фломастером намалюйте деталі місяцехода за власним задумом.


Заняття за 23.04.2020 для #07#

Тема: «Весна».

Мета: Удосконалювати вміння дитини творчо мислити, передавати в руховій діяльності об'єкти живої природи.

Хід заняття:

Дорослий просить дитину підбірати рими: весна-красна, ясна, запашна; сонечко – віконечко; бурульки – цокотульки, веселуни; квіточки – діточки, зіроньки; деревце – стебельце; пташка – комашка, ромашка; комашки – пташки, пастушки.

Дорослий просить дитина намалювати весняні слова, називаючи, що малює:

Я малюю веселе сонечко.

Я малюю зелену травичку.

Я малюю дзвінкий струмочок.

Я малюю блакитну квіточку.

Я малюю рясний дощ.

Я малюю тендітний підсніжник.

Я малюю блакитне небо .



Заняття за 27.04.2020 для #05#

Тема: «Склади тваринку » (на розвиток дрібної моторики)

Мета:

розвивати логічне мислення, пам’ять, творчу уяву, розвиток дрібної моторики.

Дорослий дає дитині паперові геометричні фігури, за допомогою яких дитина складає тварину .



Заняття за 27.04.2020 для #01# #03# #02#

Тема: «Весна».

Мета: закріплювати уявлення про весну та її прикмети; уточнювати, розширювати й активізувати словник з теми «Весна»;

Хід заняття:

Дорослий пропонує розглянути кілька явищ і просить відповісти, чим це добре, а чим погано.

1. Іде дощ.

Добре

· Рослини краще будуть рости

· По калюжах можна пускати кораблики

· Вулиці будуть чисті

Погано

· Не можна гуляти на вулиці

· Можна намокнути й захворіти

· Річка може вийти з берегів

Заняття за 27.04.2020 для #06#

Тема: «Весна».

Мета: закріплювати уявлення про весну

Хід заняття:

Підберіть олівець за кольором і розфарбуйте коло.


Заняття за 27.04.2020 для #08#

Тема: « малювання по клітинках»

Мета: розвивати дрібну моторику рук, готувати руку до письма, покращувати зорове сприйняття і підвищувати уважність.

Хід заняття:

Для цього вам будуть потрібні зошитові листи в клітинку і те, чим можна малювати – ручки, олівці або фломастери.


Заняття за 27.04.2020 для #11#

Тема: « Транспорт»

Мета: розвиток творчого уявлення; розвиток зорового та слухового сприйняття і уваги, тактильного сприйняття; розвиток логічного мислення .

Хід заняття:

Дорослий пропонує дитині уважно роздивитися зашумлені картинки різних видів транспорту та відгадати, що зображено.


Заняття за 28.04.2020 для #04#

Тема: «Покажи птиці шлях до гнізда»

Мета: формувати стійкі уявлення про кольорі, формі, величині, вдосконалювати навички малювання пензлем

Хід заняття:

Проведіть лінії так, щоб всі птахи потрапили в своє гніздо.


Заняття за 29.04.2020 для #03#

Тема: «Природа, та природні явища»

Мета: збагачувати уявлення дітей про природне довкілля, розвивати уяву, пам'ять;

Хід заняття:

Сказати слово, що позначає дію, наприклад, ліс – прокидається, зеленіє, шумить…

Земля – ... квітує…

Зайчик – … квіти –…

Камінь –… метелик - …

Роса –… хмари - …

Лісник – … сонце - …

Море – … дощ - …

Заняття за 29.04.2020 для #10#

Тема: «ПІЗНАВАЛЬНИЙ РОЗВИТОК»

Мета: розвивати творчість, увагу, пам*ять, уяву.

Хід заняття:

Дорослий показує дитині декілька карток, на яких зображено частини якогось предмета (явища, об’єкта). Вона має назвати, елементом чого є ця частина, де може розташовуватися предмет. Наприклад: колесо, руль, люстерко (машина, велосипед); цеглина, кран, лопата (будівельний майданчик); машина, світлофор, пішохідний перехід (дорога в місті); тигр, слон, верблюд (зоопарк, цирк); хліб, молоко, цукерки (магазин).




Заняття за 29.04.2020 для #07#

Тема: « Розвиток зорового сприйняття»

Мета: Розвивати мислення, увагу, сприяти розвитку пізнавальної активності.

Хід заняття:

Назвати геометричні фігури. Провести лінію від предмета до геометричній фігури якій він відповідає.



Заняття за 29.04.2020 для #02#

Тема: «МАТЕМАТИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП»

Мета: розвивати навчально-пізнавальні навички – уміння слухати

Хід заняття:

ри руді лисиці,

Грались на травиці.

З них одна сховалась,

Скільки їх зосталось? (2)

Купила в крамниці сестричка,

Сім метрів шовкової стрічки.

Три мені віддала,

А скільки ж собі узяла? (4)

3.Вісім спілих грушок

На гілочці годайдались,

Три грушки з’їв Павлушка,

То скільки груш зосталось?(5)




Заняття за 29.04.2020 для #04# #10# #11# #12#

Тема: «Весела кішка»

Мета: Розвивати образне сприйняття і уявлення, розвивати дрібну моторику, виховувати інтерес до роботи з пластиліном, виховувати любов до природи і тварин.

Хід заняття:


Заняття за 30.04.2020 для #12#

Тема: «Різнокольорові фігури»

Мета: розвиток зорового сприйняття, пам*яті, уваги

Хід заняття:

1. Підібрати по формі і кольору геометричну фігуру.

2. Знайти якої частини не вистачає.


Заняття за 30.04.2020 для #05#

Тема: «Лабіринт»

Мета: розвиток уваги, розвиток логічного мислення

Хід заняття:


Заняття за 30.04.2020 для #01#

Тема: «Знайди зайве»


Хід заняття:

Дорослий пояснює дитині як називають птахів, які відлітають зимувати на південь?

(Перелітні)

.

Потім пояснює дитині про птахів, які залишаються зимувати

(Зимуючі)

Показати ту пташку котра зайва.


Заняття за 04.05.2020 для #05#

Тема: Зорова гімнастика «Їжачок».

Мета: формувати вміння орієнтуватись у просторі; розвивати здатність співпереживати й радіти з результатів спільної праці.

Хід заняття:

Ходить їжачок по стежці, шукає він гриби в кошик (ходьба на місці. Повороти голови вправо-вліво)

Очки мружив. Відкривав, але грибів тут не побачив.

(прискіпливіше і відкрити очі, розвести руки в сторони)

Вгору дивився він, вниз дивився

(подивитися вгору-вниз)

Сам тихенько сопів

( «Пих», «пих». «Пих»)

Дивився вліво, дивився вправо,

(голова нерухома, подивитися вліво-вправо)

Раптом побачив гриб на славу!

(закрити і широко відкрити очі)

(руки заховати за спину, повернути голову вліво, подивитися назад)

Їжак затупотів по стежці і грибок забрав на спинці.

(ходьба на місці, високо піднімаючи ноги).

Заняття за 04.05.2020 для #06#

Тема: «Хто де живе?»

Мета: розвивати точність зорового сприйняття, формувати вміння емоційно реагувати на природні об’єкти.

Хід заняття:

Перед дитиноювикласти три великі аркуші паперу жовтого, зеленого і синього кольорів. В довільному порядку розкладаються картинки тварин різних широт. Дитина повинна розкласти картинки на жовтий колір – тих, хто живе в пустелі; на зелений – тварин лісу; на синій – тварин півночі.)

Заняття за 04.05.2020 для #01# #02# #03#

Тема: «Ракета»

Мета:

формувати навички ділити ціле на частини; навчати приєднувати одну частину до іншої, розвивати відчуття простору, точність зорового сприйняття, здатність комбінувати, уміння малювати візерунки на обмеженому просторі.

Хід заняття:

1. Викладіть перед дитиною великий і маленький круги. Покажіть маленький і великий круги.

2. Розріжте великий круг навпіл по лінії.

3. На кольоровому картоні викладіть точно по центру два півкруги, залишивши між ними проміжок завтовшки у два пальці.

4. Змажте клеєм кожний півкруг і приклейте до тла.

5. Розріжте по лініях маленький круг на частини. Порахуйте, скільки частин вийшло. (Чотири.)

6. Дві частини з чотирьох приклейте під великим нижнім півкругом. Вийшли ніжки місяцехода.

7. Третю частину маленького круга змажте клеєм і приклейте між двома великими півкругами («вершечком» униз). Вийшло вікно.

8. Четверту частину маленького круга змажте клеєм і приклейте «вершечком» догори. Вийшов локатор.

9. Сухою ганчірочкою промокніть надлишки клею.

10. Чорним фломастером намалюйте деталі місяцехода за власним задумом.

Заняття за 04.05.2020 для #11#

Тема: «Яскраві клаптики»

Мета: розвиток дотику і дрібної моторики.

Хід заняття:

Покажіть дитині три пари клаптиків тканини, що найбільше відрізняються текстурою: шовк, вовна, бавовна. Зімніть їх, погладьте руками, зверніть увагу дитини на те, що вони різні: «Цей колючий, як їжачок, а ось цей слизький, як льодинка, а цей м’який, як мамині руки». Потім один клаптик залиште на столі, а пару до нього сховайте в коробочку чи торбинку, але так, щоб дитина не могла його бачити. Перемішайте клаптики в коробці і запропонуйте дитині на дотик дібрати пару до клаптика, який залишився на столі. Якщо дитина впоралася з цим, додайте інші шматочки тканини.


Заняття за 05.04.2020 для #04#

Тема: «Веселий м'яч »

Мета: Розвивати навички просторової орієнтації.

Хід заняття:

1. Підкинути м'яч обома руками і зловити..

2. Підкинути м'яч однією рукою вгору, зловити інший (або двома).

3. Кинути м'яч сильно об підлогу і зловити однією або двома руками .

4. Передача м'яча (волейбольного, баскетбольного, набивного) від грудей партнеру.

5. Передача м'яча партнеру з-за голови.

6. Передача м'яча партнеру однією рукою від плеча.

7. Кидки тенісного м'яча в стіну.

8. Кидки тенісного м'яча в мішень.




Заняття за 06.04.2020 для #03#

Тема: "Відгадай цифру" (літеру)

Мета: навчитися форму та величину як особливі ознаки предметів

Хід заняття:

На спині дитини зворотною стороною олівця (або пальцем) дорослий пише цифру (букву). Дитина повинна визначити, що це за символ.

Заняття за 06.05.2020 для #10#

Тема: "Що всередині?"

Мета: розвивати сприйняття форми, велечини.

Хід заняття:

Дитині пропонують повітряні кульки, що містять всередині різні наповнювачі: воду, пісок, борошно з водою, горох, квасоля, різні крупи: манку, рис, гречку та ін Можна використовувати лійку для наповнення кульок. Кульки з кожним наповнювачем повинні бути парними. Дитина повинна на дотик знайти пари з однаковими наповнювачами.

Заняття за 06.05.2020 для #02#

Тема: «Синій колір».

Мета: Знайомити дітей з кольором як одним з властивостей предмета.

Хід заняття:

1.На столі розставлені предмети різного кольору. Дитина повинна вибрати предмет синього кольору і назвати якого кольору предмет.

2.У кожної дитини набір геометричних фігур різного кольору. Дитина повинна вибрати всі фігури синього кольору .

Заняття за 06.05.2020 для #04# #11# #10# #12#

Тема:

Мета: розвивати вміння дітей користуватися фарбами ; вчити дітей малювати зірочки; розвивати вміння орієнтуватися в просторі; виховувати самостійність та охайність під час виконання завдання.

Хід заняття:

Дорослий показує малюнок з зірками. Запитує дитину, що на ньому намальовано? (Вразі

потреби дорослий допомагає відповісти дитині, що на малюнку намальоване). Дорослий показує як малювати зірочки і пропонує намалювати дитині спочатку пензликом, а потім розфарбувати у різні кольори.


Заняття за 06.04.2020 для #07#

Тема: «Граємо нашими пальчиками»

Мета: Вчити сюжетним пальчиковым вправ, розвивати увагу, пам’ять, орієнтування в просторі, швидкість.

Хід заняття:

Дорослий запитує дитину і демонструє відповідь. Дитина повинна повторити за дорослим.

Як живеш?

– Ось так! (великі пальці вперед)

– Як пливеш?

– Ось так! (імітація плавання)

– Як біжиш?

– Ось так! (вказівні і середні пальці «біжать»)

– Вдалину дивишся?

– Ось так! («бінокль»)

– Чекаєш обід?

– Ось так! (Підперти щоку кулачком)

– Махаєш слідом?

– Ось так! (помахати кистю руки)

– Вранці спиш?

– Ось так! (обидві руки під щоку)

– А дзуськи?

– Ось так! (грюкнути по надутим щоках)


Заняття за 11.05.2020 для #04#

Тема: « Покажи казку пальчиками»

Мета: вчити сюжетним пальчиковым вправ, розвивати увагу, пам’ять, швидкість; розвивати дрібну моторику рук.

Хід заняття:

Дорослий перед дитиною розкладає картки з відповідними тваринами. Спочатку демонструє рухи рук , дитина повинна повторити, а потім пропонує показати тварину про котру ідеться.

Покотився Колобок,

(Кругові рухи кістей рук, одна навколо іншої)

Колобок - рум'яний бік.

(Показ зайчика )

Маленького Шалунішка.

Пісню заспівав - не полінувався, (стискання- розтискання пальців)

Ну і далі покотився.

Покотився Колобок, (кругові рухи кістей рук, одна навколо іншої)

Колобок - рум'яний бік.

Потім зустрівся дзига, (показ вовка)

Дзига - сіренький бочок.

Пісню заспівав - не полінувався, (стискання - розтискання пальців)

Ну і далі покотився.

Покотився Колобок, (кругові рухи кистей рук, одна навколо іншої)

Колобок - рум'яний бік.

Зустрів ведмедика на шляху,

(Показ ведмедя)

Від нього він зміг піти.

Пісню заспівав - не полінився,

(Стискання- розтискання пальців)

Ну і далі покотився.

А потім в густому лісі

Зустрів кумасю - лисицю.

(Показ лисиці пензлем )

Пісню заспівав - не полінився, (стискання- розтискання пальців)

Ледве - ледве покотився!

(Швидкі кругові рухи кістями рук)


Заняття за 13.05.2020 для #02#

Тема: «Кружечки»

Мета: розвивати точність зорового сприйняття, здатність комбінувати, перетворювати.

Хід заняття:

Викласти перед дитиною три кружечки. Дорослий дає завдання розкласти їх так, щоб білий круг був посередині. Потім — щоб був посередині жовтий круг. Після цього дорослий пропонує дитині покласти в центрі коричневий кружечок. Далі жовтий і білий покласти обабіч коричневого. Потім коричневий і жовтий — із боків.


Заняття за 13.05.2020 для #07#

Тема: « Розвиток дрібної моторики»

Мета: формувати зорове сприйняття, аналізувати складні форми предметів та

їх зображення; розвивати дрібну моторику кистей рук.

Хід заняття:

Запропонувати дитині заштрихувати фігурки прямими лініями не виходячи за контур.


Заняття за 13.05.2020 для #04# #10# #11# #12#

Тема: « Равлик з квасолинок»

Мета: розвиток дрібної моторики рук

Хід заняття:

Щоб зробити цього веселого равлика, вам знадобиться заготовлений заздалегідь на цупкому папері чи картоні силует. Якщо самостійно намалювати буде занадто складно, можна скористатися пропонованою заготовкою і роздрукувати її. Також підготуйте клей ПВА та пригорщу невеликих за розміром квасолинок, буде цікавіше, якщо вони будуть різних кольорів.

Запропонуйте дитині викладати хатку равлика з квасолинок на добре промащену клеєм поверхню.


Заняття за 13.05.2020 для #03#

Тема: «Закономірності в таблицях»

Мета: продовжувати вчити дитину вибирати та розташовувати геометричні фігури за заданими правилами, знаходити найпростіші закономірності розташування

Хід заняття:

Запрпонувати дитині подивитись уважно на розташування геометричних фігур у таблиці. Попросити розказати, в якому порядку вони розташовані і запропонувати домалювати геометричні фігури в порожніх клітинках так, щоб порядок їх розташування зберігся.


Заняття за 14.05.2020 для #05#

Тема: Пальчикова гра «Теремок»

Мета: розвивати простежуючу функцію очей; сприяти розумінню дитини словесних вказівок;

Хід заняття:

Дорослий запитує дитину і демонструє відповідь. Дитина повинна повторити за дорослим.

Стоїть в полі теремок,


Із труби іде димок (відкопилили середні пальчики),


На дверях висить замок (стиснули пальчики),


Дринь дрок, цок і цок (руки повертаємо в різні сторони),


Розвалився наш замок (роз’єднали пальчики).

Заняття за 14.05.2020 для #07#

Тема: Зорова гімнастика «Їжачок».

Мета: формувати вміння орієнтуватись у просторі; розвивати здатність співпереживати й радіти з результатів спільної праці.

Хід заняття:

Дорослий демонструє дитині вправи. Дитина повинна повторити за дорослим.

Ходить їжачок по стежці, шукає він гриби в кошик (ходьба на місці. Повороти голови вправо-вліво)

Очки мружив. Відкривав, але грибів тут не побачив.

(прискіпливіше і відкрити очі, розвести руки в сторони)

Вгору дивився він, вниз дивився

(подивитися вгору-вниз)

Сам тихенько сопів

( «Пих», «пих». «Пих»)

Дивився вліво, дивився вправо,

(голова нерухома, подивитися вліво-вправо)

Раптом побачив гриб на славу!

(закрити і широко відкрити очі)

(руки заховати за спину, повернути голову вліво, подивитися назад)

Їжак затупотів по стежці і грибок забрав на спинці.

(ходьба на місці, високо піднімаючи ноги).

- Що люблять їсти їжаки? (яблука, гриби).

(Пропоную підійти дітям до робочих столів)

Заняття за 14.05.2020 для #01#

Тема: «Зорове сприймаття»

Мета: розвиток зорового сприймаття, мислення, уваги.

Хід заняття:

Знайти однакові зображення.


Заняття за 19.05.2020 для #04#

Тема: «Зорове сприймаття»

Мета:розвиток зорового сприймаття

Хід заняття:

Знайти відповідне зображення.


Заняття за 20.05.2020 для #03#

Тема: «Зорове сприймаття»

Мета: розвиток зорового сприймаття

Хід заняття:

Назвати, предмети які зображені .


Заняття за 21.05.2020 для #05#

Тема: “Що в мішечку?“

Мета: Розвивати у дитини мислення, пам’ять, сенсорні здібності.

Хід заняття:

В мішечок покласти декілька тварин. Попросити дитину дістати з мішечка одну тварину і запитати:

– Яка тваринка? Як звати? Як розмовляють? Що їдять? Що дають нам? (молоко, м’ясо)

– Назви, що є у тваринок (вухо, хвостик, лапи, носик, ротик).

Заняття за 21.05.2020 для #01#

Тема: «Прокоти м'яч».

Мета: Розвивати увагу, навички спілкування з дорослим, мовлення, мислення, пам'ять, загальну й дрібну моторику, сенсорні здібності.

Хід заняття:

На підлозі розставлені іграшки синього та жовтого кольорів. Дитина прокочуює м'ячик за вказівкоюдорослого: прокоти м'яч до синьої пірамідки, до жовтої машинки, до жовтої пірамідки тощо.)


Заняття за 25.05.2020 для #05#

Тема: «Повтори за мною»

Мета: розвиток пам*яті та уваги

Хід заняття:

Дорослий показує дитині будь який рух. Дитина повинна повторити рух який показали.

Заняття за 25.05.2020 для #06#

Тема: «Що змінилось?»

Мета: розвиток уваги, спостережливості.

Хід заняття:

1.На стіл поставити 2 кубики (червоний і зелений). Дитині пропонується уважно подивитись, назвати кольори або показати.

2.На стіл поставити червоний кубик і спитати який кубик добавився, що змінилось?

Заняття за 25.05.2020 для #08#

Тема: « Розвиток зорового сприйняття»

Мета: розвиток спостережливості

Хід заняття:

Знайти цвітову схему.


Заняття за 25.05.2020 для #11#

Тема: « Розвиток зорового сприйняття»

Мета: розвиток спостережливості та дрібної моторики

Хід заняття:

Назвати геометричні фігури , та розфарбувати:

Трикутник- червоний

Коло- зелений

Квадрат-синій


Заняття за 27.05.2020

Тема: «Арт-терапія»

Мета:

Ми всі знаємо, що сенсорне дослідження важливе для дитини, що розвивається. Діти так багато навчаються за допомогою дотику та почуття стосовно того, як їх тіла працюють у навколишньому середовищі, в якому вони перебувають. Існує маса ідей щодо дотику та гри руками, але останнім часом ми спостерігаємо акцент у сенсорних прогулянках. Ходити босоніж та досліджувати реакцію ваших ніг на різні текстури - це не лише весело, але й важливо для сприяння гострому усвідомленню почуттів та оточення.

Хід заняття:


Заняття за 01.06.2020 #05#

Тема: «Розвиток тактильного сприйняття»

Мета: розрізняти долонькою фактуру, форму предметів

Хід заняття:

Малювання по піску! Або цукрі, або манці. Візьміть тацю (не білу, бажано) або велику тарілку. Насипте туди манку або цукор так, щоб закрити поверхню, але не товстий шар. Просіть намалювати щось пальчиком. Покажіть самі, як це. Коли малюк захоче зробити інший малюнок, просто поворушіть тацю вліво-вправо, щоб цукор (манка, пісок) знову розподілився по поверхні.

Заняття за 01.06.2020 #06#

Тема: «Ми крокуємо в зоопарк».

Мета: розвивати зорову пам'ять; зорово-моторну координацію.

Хід заняття:

Дорослий розповідає та показує дитині руками, дитина повинна повторити:

Ми крокуємо в зоопарк, побувати там кожен радий!

(катаємо су-джок двома руками)

Там поні, зебри, крокодили, папуги і горили

(«одягаємо» колечко з су-джок на кожен палець правої руки по черзі),

Там жирафи і слони, мавпи, тигри, леви

(«одягаємо» колечко з су-джок на кожен палець лівої руки по черзі).

Заняття за 01.06.2020 для #11#

Тема: «Розвиток тактильного сприйняття»

Мета: розрізняти долонькою фактуру, форму предметів

Хід заняття:

Візьміть пензлик для малювання, попросіть малюка закрити очі, а Ви (сухим) пензлем намалюйте йому на долоньці якусь фігуру: трикутник, коло, квадрат, а малюк повинен вгадати, що Ви намалювали. Виконувати це завдання, звичайно, потрібно, коли дитина вже добре знайома з формами.

Заняття за 01.06.2020 для #08#

Тема: « Логічні задачі»

Мета: формувати у дитини сенсорно-пізнавальну та математичну компетенції

Хід заняття:

Три руді лисиці,

Грались на травиці.

З них одна сховалась,

Скільки їх зосталось? (2)

Купила в крамниці сестричка,

Сім метрів шовкової стрічки.

Три мені віддала,

А скільки ж собі узяла? (4)

3.Вісім спілих грушок

На гілочці годайдались,

Три грушки з’їв Павлушка,

То скільки груш зосталось?(5)


Заняття за 02.06.2020 для #04#

Тема: «Розвиток тактильного сприйняття»

Мета: розрізняти долонькою фактуру, форму предметів

Хід заняття:

Дати дитині різні предмети і запитати ознаки предмета який він на дотик (холодний, круглий, шорсткий, гумовий і т.і). Попросити назвати плоску та об*ємну фігуру.


Заняття за 03.06.2020 #02#

Тема: «Форма і величина предметів»

Мета: розвиток уявлень дитини про форму, величину предметів.

Хід заняття:

Обвести геометричні фігури за допомогою трафаретів.

Викласти візерунки та зображення предметів за зразком та уявою з використанням геометричних фігур).

Заняття за 03.06.2020 #07#

Тема: «Розвиток логічного мислення»

Мета: розвиток уміння знаходити відмінне у властивостях предметів.

Хід заняття:

На малюнках знайти предмет, що відрізняється від решти. Запитати дитину чим відрізняється предмет?.

Заняття за 03.06.2020 #03#

Тема: «Знання та уміння розповідати про різні властивості навколишніх предметів»

Мета: розвиток уміння визначати матеріал, з якого зроблений предмет.

Хід заняття:

Порівняння властивостей паперу й дерева (на прикладі паперового і дерев’яного куба) – міцність, вага, вплив вологи; скла і пластмаси (на прикладі скляного і пластмасового посуду) – прозорість, крихкість, вага; гуми і пластмаси (на прикладі гумової і пластмасової іграшок) – гнучкість, твердість, вага; глини і скла (на прикладі глиняної та скляної вазочок) – міцність, прозорість, твердість; пластмаси і металу (на прикладі іграшкових машин) – міцність, гнучкість, і вага.

Заняття за 03.06.2020 #10#

Тема: «Що відбувається в природі в різні пори року».

Мета: розвиток уявлення.

Хід заняття:

Часові поняття: назвати назви днів тижня та місяців у році, їх послідовність.

Встановити зв’язок між змінами погоди кожної пори року і змінами в житті рослин, тварин і діяльності людей.


Заняття за 04.06.2020 #05#

Тема: «Розвиток наочно-образного мислення засобом конструювання»

Мета: розвиток уміння складати з деталей об’єкт за зразком

Хід заняття:

Складання з деталей об’єктів за зразками з поступовим ускладненням самої фігури; складання з деталей об’єктів за зразками з поступовим ускладнення самої фігури з включенням як необхідних деталей так і зайвих.

Заняття за 04.06.2020 #01#

Тема: «Розвиток довільної уваги».

Мета: розвивати вміння легко уявляти, викликати мисленнєві образи предметів.

Хід заняття:

Розпізнавання предмета за істотними ознаками контуру, на знаходження однакових предметів зоровим зіставленням їх форми – розташуванням, розміром, кольором.

Заняття за 04.06.2020 #07#

Тема: «Розвиток наочно-образного мислення засобом конструювання».

Мета: розвиток уміння співвідносити форми об'ємних предметів і задані еталони форми.

Хід заняття:

Ознайомлення дитини з деталями конструктора (кубик, цеглинка, брусок, трикутна призма), вчити розрізняти їх за формою і кольором на рівні зіставлення й пізнавання. Учити простому аналізу споруд: виділяти форму, розмір, колір конструкторських деталей).


Заняття за 11.01.2021

#12#

Тема: « Активізація емоційно-вольової сфери»

Мета: Розвиток уваги, пам*яті, уяви, мислення, вміння відділятисуттєві ознаки предметів.

Хід заняття:

Хід вправи: дитині пропонується розглянути малюнки з зображенням контурів знайомих предметів, закреслених різноманітними лініями (горизонтальними, вертикальними, косими, спіральними і т. д.) Дитина має побачити, який предмет зображено, назвати та обвести його по контуру. Формат аркушу з зображенням повинен бути не менш ніж А-4, на аркуші не більше одного малюнка. Демонструвати малюнки необхідно почергово (тільки прибравши попередній, пропонувати наступний).

Заняття за 11.01.2021

#07#

Тема: « Конструктивно-будівельні ігри»

Мета: Формування вміння діяти з будівельним матеріалом, ознайомити з їх різновидом.

Хід заняття:

«Споруда будиночка для кішки, собачки і козлика»

Мета: Розвивати вміння дітей, будувати будиночок. Вчити виконувати будівництво в потрібній послідовності. Сприяти формуванню спільної гри

Матеріал: кубики і цеглинки, пластини.

Хід гри. - Подивіться, йде дощ, і наш щеня БІМКО промок, він сидить під деревом і тремтить. Йому потрібно побудувати теплий будиночок - будку. Пропонується побудувати будиночок для собачки. Дитина сама підбирає матеріал, сама придумує будинок.

05# Заняття за 11.01.2021

Тема: «Сприйняття форми, величини, кольору; конструювання предметів».

Мета: Розвивати уявлення про форму, розвивати логічне мислення, увагу, пам”ять, дрібну моторику.

Хід заняття:

Вправа «Малювання великих і маленьких фігур»

- Спочатку намалювати великі геометричні фігури: круг, квадрат, трикутник, прямокутник.

Потім намалювати тіж самі геометричні фігури, але меньші за розміром.

- Назвати та порівняти геометричні фігури за розміром.


#08# Заняття за 11.01.2021

Тема: «Розвиток моторики»

Мета: Розвиток координації рухів руки й очей.

Хід заняття:

Вправа « Малюємо по клітинках»

Дорослий малює в зошиті малюнок (лінії малюнка проходять точно по клітинкам). Дитині пропонуємо намалювати такий же малюнок.


#04# Заняття за 11.01.2021

Тема: «Розвиток зорового сприймання і зоровой пам’яті.

Мета: Розвиток вміння аналізувати зразок, порівнювати.

Хід заняття:

Дидиктична гра «Якої деталі не вистачає»

Показати картинки на яких не вистачає деталей наприклад ( у стола- ніжки, у стільця -спинки, у відра -ручки і таке інше).

Заняття за 13.01.2021

#11#

Тема: « Активізація процесів мислення, уваги, пам*яті. Розвиток емоціональної сфери. Формування комунікативних вмінь»

Мета: створити атмосферу довіри, розвивати тактильну чутливість, мислення та увагу. Підтримувати атмосферу довіри, учити узагальнювати і виділяти зайве, розвивати вміння працювати самостійно. Розвивати дивергентне мислення, формувати вміння швидко орієнтуватися у просторі.

Хід заняття:

Позаду стає старший, легенько вистукуючи ритм на спині дитини. Дитина повинна повторити цей ритм. Виконайте вправу кілька разів.

Вправа "Назви протилежність двома словами"

Хід заняття:

Потрібно назвати протилежність двома словами:

> білий день - чорна ніч;

> маленька мишка - великій кіт;

> радісна зустріч - сумне прощання;

> початок ночі - кінець дня;

> високий хлопчик - низенька дівчинка;

> широкий вихід - вузький вхід.


Заняття за 13.01.2021

#05#

Тема: «Сприйняття форми, величини, кольору; конструювання

предметів»

Мета: Поняття довгий-короткий

Хід заняття:

"Чудовий мішечок"

У непрозорий мішечок кладуть предмети різної форми, величини, фактури (іграшки, геометричні фігури і тіла, пластмасові букви і цифри і ін). Дитині пропонують на дотик, не заглядаючи в мішечок, знайти потрібний предмет.


Заняття за 13.01.2021

#06#

Тема: «Тактильнл-рухове сприйняття»

Мета: Розвиток умінь виконувати трудові операції за наочною

опорою (показом, малюнком)

Хід заняття:

Контурна аплікація з пластилину.

Зліпити іграшку за схематичним малюнком.

Виконувати завдання за індивідуальним показом та поясненням дорослого.


Заняття за 13.01.2021

#01#, #02#, #03#

Тема: «Ознайомити дитину з ознаками різних емоцій, вміти їх

розпізнавати, розвивати комунікативні здібності».

Мета: вчити розпізнавати емоції за зовнішніми сигналами.

Хід заняття:

1. « Покажи емоцію»

1.Смуток.

2. Веселість.

3. Подив.

4. Страх.

5. Образа.

6. Скромність.

7. Сором’язливість.

8. Втома.

9. Жах.

10. Злість.

11. Спокій.

12. Задоволення.

13. Щастя.

14. Хвалькуватість.

2. Продовжити речення:

-я гніваюся, коли...

- я ображаюся, коли...

- я радію, коли...

- я сумую, коли...

- я відчуваю провину, коли...

- я дивуюся, коли...