Синельниківський ліцей №2 Синельниківської міської ради Дніпропетровської області
Усі ми прагнемо жити стабільно і благополучно, бути господарями на своїй планеті, в своїй країні, в рідному місті, тому беремо активну участь у проектах, які сприяють подальшому розвитку нашої країни, рідного міста і нашої школи...
Уся навчальна-виховна та науково-методична діяльність ліцею, заходи щодо поліпшення стану навчально-технічної бази підпорядковані Програмі стратегічного розвитку ліцею "ОБРІЇ МАЙБУТНЬОГО".
Це є Програма, що розвивається . В ній зазначені стратегічні пріоритети розвитку ліцею як інноваційного закладу в умовах розбудови Нової української школи на період з 2020 по 2025 рік.
Зміст програми спрямований в площину цінностей особистісного розвитку учня. Вона забезпечує рівний доступ до якісної освіти кожному учаснику навчально-виховного процесу, сприяє всебічному розвитку особистості дитини та створенню належних умов для упровадження моделі сучасного випускника як соціально активної, життєвокомпетентної конкурентноздатної фізично і морально здорової духовнобагатої особистості, здатної працювати у високотехнологічному інформаційному просторі, критично мислити і змінювати себе і світ упродовж життя.
Програма забезпечує відкритість і варіативність освітньої системи закладу. Вона складається з комплексу управлінських, науково-методичних, соціальних, виховних проектів, що забезпечують потреби суспільства щодо рівня освіти, розвиток науково-інформаційних технологій та упровадження педагогічних інновацій.
З метою дієвого управління школою розробляється такі управлінські проекти:
"ГРАНІ ПАРТНЕРСТВА" (проект співпраці з батьками);
"ОСВІТА БЕЗ КОРДОНІВ" (проект педагогічного партнерства);
"КОМФОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ" (створення належних умов для організації сучасного освітнього простору);
Крім вище зазначених проектів, в школі розробляються ряд загальношкільних соціальних проектів та проектів виховної роботи:
"Я – успішна особистість" (громадянське та морально-етичне виховання)
"За здоровий спосіб життя" (школа сприяння здоров'ю),
"Не впустити біду" (перевентивне виховання),
"Евріка" (науково-дослідна робота з учнями),
"Профільне навчання", "Прес-експрес" (проекти профільної та допрофільної підготовки школярів),
Проекти підвищення професійної майстерності та поліпшення кадрового складу вчителів:
"Психологічний супровід навчально-виховного процесу"
"Знайди свій Еверест", "Кадри".
Дослідницько-експериментальна діяльність здійснюється в рамках проекту регіонального рівня «Науково-методичні засади створення інноваційної моделі STEM-освіти»
Школа розвитку – це заклад нової, життєтворчої, життєзберігаючої філософії суспільства сталого розвитку, в основі якої Любов і Істина, тому, усі загальношкільні проекти направлені на розбудову школи як Храму Душі і Розуму.
Освітня діяльність закладу
Створення ефективно діючого навчального закладу - школи розвитку
Повна загальна середня освіта
Інформатизація закладу
До профільна та профільна освіта
Громадянська освіта, патріотичне та морально-етичне виховання школярів
Наші пріоритети:
Проектно-цільовий підхід до управління закладом
Особистісно-орієнтований підхід в управлінський та навчально-виховній діяльності.
Упровадження інноваційних форм роботи з педагогічними кадрами
Гармонізація стосунків через учасників навчально-виховного процесу, формування позитивної "Я-концепції" школяра через:
Упровадження особистісно-оріентованих технологій під час навчально-виховного процесу;
Упровадження у виховній роботі методики колективної творчої справи;
Упровадження педагогіки успішності;
Участь у регіональному експерименті із розробки шкільної моделі STEM-освіти.
Провідний обласний науково-методичний проект «Педагогічний стратегії розвитку самоефективності особистості в освітньому просторі Нової української школи на 2020-2023 роки».
Науково-методична проблема школи: «Формування самоефективної особистості в освітньому просторі закладу в умовах розбудови Нової української школи»
Основний напрямок роботи проблемної творчої лабораторії – участь у загальношкільного науково-методичному проекті «Знайди свій Еверест», «Науково-методичні засади створення інноваційної моделі STEM-освіти».
Основна виховна мета навчального закладу – формування особистості з позитивною «я-концепцією», виховання громадянина світу на основі впровадження у зміст шкільної освіти Концепції розвитку закладу випереджаючої освіти для сталого розвитку, Концепції «Нова українська школа», шкільних програм: Програма громадянської освіти і виховання «Ми українці», Програма морально-етичного виховання «Бути людиною», тематичних загальношкільних проектів, виховної роботи «Я успішна особистість» (2020-2025рр), «Обдарована дитина» (2020-2025рр.), «Прес-експрес» (2020-2025 рр).
Науково-методичний проєкт ліцею:
«Формування самоефективної особистості в освітньому просторі закладу в умовах розбудови Нової української школи»
Науково-дослідний проєкт ліцею:
«Формування стратегій реалізації наскрізних ліній освіти для сталого розвитку у діяльність
закладу освіти»