Історична довідка

Історична довідка

про створення навчального закладу

У державному архіві м. Ізмаїл у документі «Ведомости о церкви за 1878год» зазначено, що в с. Голиця відкрито народне училище в 1853році. Учнів було 57, з них хлопчиків - 50, дівчаток -7. Перший навчальний корпус було побудовано в 1860-ті роки.

У 1918 р. Голицька школа отримала статут початкової; заняття проводились румунською мовою.

З 1943 р. школа почала працювати як семирічна. Постійно зміцнювалась матеріально-технічна база закладу – в 1944р. побудовано корпус для молодших школярів, а старшокласники змогли увійти у новий корпус у 1963 році.

Голицька семирічна школа отримала статут повної середньої у 1953 р. З того часу і до1979р. працював інтернат, у якому мешкали випускники 9-х класів з Оріхівки та Виноградного. У 80-90 роки в школі навчалося 600 учнів.

Згідно з рішенням ХІХ сесії VІ склику Болградської районної ради від 20.12.2012 № 335-УІ змінено назву школи на «Голицька загальноосвітня школа 1-3 ступенів Болградської районної ради Одеської області».

З 01.09.2016 р. навчальний заклад функціонує як Голицький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Болградської районної ради Одеської області згідно з рішенням V сесії VІІ скликання Болградської районної ради Одеської області від 28.04.2016 р. № 60-VІІ.

Навчальний заклад розташований у 5 одноповерхових приміщеннях: в корпусі № 1 знаходяться обладнані навчальні кабінети для школи 2 ступеню, методичний кабінет, Центр дитячої творчості, ДНЗ, музична зала; в корпусі № 2 - спортивна зала, історико-краєзнавчий музей, бібліотека; учні школи 1 ст. навчаються в корпусі № 3, де обладнані навчальні кабінети, внутрішній туалет. Окремо розташовані їдальня, майстерня, складські приміщення.

На даний час Голицький НВК «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» є загальновизнаним осередком в селі. Учні та вихованці комплексу є постійними учасниками районних та обласних конкурсів, змагань, фестивалів, Міжнародних конкурсів знавців. А забезпечують навчально-виховний процес 17 педагогічних працівників. Серед них педагогічне звання «Старший учитель» мають 2 педагога, кваліфікаційну категорію «Спеціаліст вищої категорії» мають 5 вчителів, «Спеціаліст першої категорії» - 5.