КОВІД-19

Алгоритм дій на випадок надзвичайної ситуації, пов'язаною з реєстрацією випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед здобувачів освіти та працівників закладу освіти

в Шевченківській гімназії-філії

1.Загальні принципи

1.1.Алгоритм дії медичних працівників (або відповідальних осіб) при виявленні (підозрі) хворого з гострим респіраторним захворюванням, викликаним корона вірусом COVID-19 розробляється окремим документом та має бути погоджений із завідувачем територіального відокремлено підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний цент МОЗ України».

1.2. В штаті закладу освіти повинна бути введена посада медичного працівника або при його відсутності призначена відповідальна особа за своєчасну організацію та проведення протиепідемічних заходів при виявленні (підозрі) хворого з гострим респіраторним захворюванням, викликаним корона вірусом COVID-19.

1.3. Медичний працівник, який виявив особу, що відповідає визначенню випадку COVID – 19 реєструє випадок в формі первинної облікової документації №060/0 «Журнал обліку інфекційних захворювань» та заповнює форму первинної облікової документації № 058/0 «Екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння. незвичайну реакцію на щеплення», затверджені наказом МОЗ України від 10.01. 2006 року № 1 (далі – ф.058/0). Повинен поінформувати про це керівника закладу освіти, а останній – керівників інших служб, що задіяні в проведенні протиепідемічних заходів (а саме: завідувача територіального відокремлено підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний цент МОЗ України», органи влади, лікувально-профілактичний заклад, куди планується бути госпіталізований хворий). Інформація передається згідно зі схемою сповіщення, яка має бути у кожному закладі освіти.

1.4.Заходи з особистого захисту від інфікування при спілкуванні з хворим.

Медичний працівник, який надає медичну допомогу, повинен захистити відкриті частини тіла, які можуть стати вхідними воротами інфекції (медичний халат, маска хірургічна, шапочка, рукавички, окуляри).

1.5. При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

2. У разі виявлення гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти:

- одягають маску;

- інформують батьків;

- забезпечують тимчасову ізоляцію хворого в окремому приміщенні.

Пересування хворого виключно в масці або респіраторі.

2.1.Термінова госпіталізація хворого здійснюється в умовах максимального забезпечення вимог протиепідемічного режиму, силами швидкої медичної допомоги або лікувально-профілактичного закладу, у стаціонар, передбаченим для госпіталізації таких хворих.

2.2. У випадку лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 в одного з учнів (студентів), всі інші учні (студенти) відповідної групи (класу) визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я.

2.3. Виявлення контактних осіб, що спілкувались з хворим та організація медичного нагляду за ними в осередку:

Медичний працівник закладу освіти на всіх виявлених осіб, що спілкувались з хворим складає списки ( із зазначенням: прізвище, ім’я та по батькові, рік народження, місце проживання, місце роботи, місце і дата захворювання (виявлення), відношення до хворого (однокласник, знайомий, випадковий контакт, контакт з хворим (де, коли, тривалість контакту), підпис особи, що склала список (прізвище, ініціали, посада), дата складання списку).

Медичний огляд контактних протягом 14 діб з моменту госпіталізації хворого, їх обстеження на корона вірусну хворобу проводиться мобільними бригадами територіального медичного закладу.

Тимчасовий медичний нагляд за контактними здійснюється територіальним медичним закладом.

2.4.. Заключна дезінфекція в осередку проводиться після госпіталізації хворого дезбригадами територіального відокремлено підрозділу ДУ «Запорізький обласний лабораторний цент МОЗ України».

3.6. Приймається рішення про тимчасове призупинення функціонування закладу освіти до отримання результатів лабораторних досліджень на SARS-CoV-2 при реєстрації групової захворюваності або коли склалася неблагополучна епідемічна ситуація з корона вірусної інфекції в закладі освіти, що загрожує поширенням інфекційної хвороби.