Світлини


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ

ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ.

3 грудня учні 9б класу на виховній годині "Толерантне ставлення до людей з особливими потребами" переглянути відео про життя та труднощі людей інвалідів ,висловили думку про необхідність допомагати їм. Приємно, що діти зрозуміли: це такі ж люди, як і всі інші, але їм значно важче в соціумі. На "долоньках" дев'ятикласник написали побажання. Сподіваюся, що діти будуть толерантними, милосердними та уважними до людей з особливими потребами.

Всесвітній день домашніх тварин

Чи знаєте ви, що домашні улюбленці мають свій день? Це 30 листопада - Всесвітній день домашніх тварин, який офіційно затверджений 1931 року у Флоренції Міжнародним конгресом прихильників захисту природи. Сьогодні важко знайти людин, у будинку чи в квартирі якої немає домашніх тварин. У кожного є можливість обрати свого улюбленця: кішку або собаку, папугу або рибок, морську свинку або хом' яка. Це перш за все найвірніші та найвідданіші друзі людини, які потребують любові, догляду та ласки. Вони завжди роблять життя кращим і насиченішим та вчать відповідальності. Будьте добрим другом для своєї тваринки, і вона стане другом для вас! Учні 9 класів надіслали фото своїх улюбленців. Погляньте, які вони гарні.

Голодомор – біль серця всієї України

Щорічно у четверту суботу листопада проводиться День пам’яті жертв Голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі, найстрашнішим став голод 1932-33 років.

26 листопада на годині спілкування учні 9-А класу з’ясували причини та наслідки страшної трагедії. Дітей вразило, що під час жахливих подій померло до 10 мільйонів українців, серед них дітей – понад 1,7 мільйона. Учні переглянули відеофільми «Запали свічку пам’яті» та «Обміняли на їжу все». Вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Діти усвідомили, що необхідно знати як білі, так і чорні сторінки своєї історії. Це допоможе уникнути повторення трагедії в майбутньому.

Найцінніше – життя, бережіть його.

Харківський зоопарк

26 жовтня учні побували в оновленому зоопарку, де волонтери провели чудову екскурсію та розповіли про тварин, які живуть у певних локаціях. Найбільше дітям сподобалися «Африканська саванна», «Планета мавп», «Дика Австралія».

Ліцеїсти побачили бурих ведмедів, слона, бегемота, жирафа, крокодилів, черепах, африканських страусів та інших екзотичних тварин.

Усі отримали багато яскравих емоцій та вражень.

ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ

Україна починається з тебе

30 років тому відбулося відродження української державності. Шлях до цієї історичної події був довгим і важким. Згадати все не можливо, забракне часу. Тому розпочали новий навчальний рік саме із розмови про Україну: її історію, досягнення, культуру.

Учні 9-10 класів взяли участь у заході «Україна починається з тебе». Діти активно відповідали на запитання у квест-точці «Хмара слів», складали пазл «Ми діти твої, Україно», «Українська національна валюта – гривня», співали українські народні пісні на квест-точці «Відгадай мелодію».

Старшокласники розуміють: що буде далі – залежить від того, яким є кожний із нас. Тож учімося бути активними, креативними та відповідальними.

ДАРИ ПІЩАНСЬКОЇ ЗЕМЛІ

24 вересня відбувся шкільний ярмарок "Дари піщанської землі", на якому наші учні виставили овочі та фрукти, вирощені вдома. Панувала дружня та весела атмосфера. Після закінчення свята урожай було передано в шкільну їдальню. Дякуємо всім батькам за велику працю!

Вивчаємо рідний край

Цікава екскурсія була проведена 25 вересня для учнів 9-б класу КЗ «Дергачівський ліцей № 1 ім. Данила Бакуменка ». Спочатку ми відвідали місто Ізюм. Побували на меморіалі Слави загиблих у Другій світовій війні, пам’ятник розташований на горі Кременець, яка домінує над безкрайніми слобожанськими просторами і купає своє підніжжя у водах Сіверського Дінця. Із розповіді екскурсовода учні дізналися, що меморіал був споруджений в 1985 – 1988 роках у пам'ять про тяжкі бої з німецькими загарбниками в травні 1942р. Учні з цікавістю знайомилися з військовою технікою: танки Т -34, міномети «Катюша», самохідні установки, - все це змусило задуматися над минулим.

На вершині гори Кременець екскурсанти відвідали «кам’яні баби» - кам’яні монументи, що сприймалися давніми людьми як ідоли – обереги.

Далі наш шлях проліг до Святогірської лаври, перші згадки про яку датують 1526 роком. Учням сподобалася екскурсія по крейдяних печерах, яку проводив монах.

На шляху додому екскурсанти відвідали Свято – Вознесенський собор в Ізюмі та напилися цілющої води з Святого джерела Піщанської ікони Божої матері.

Під час екскурсії учні поглибили свої знання про історію та культуру рідного краю – Слобожанщину.


Бабин Яр – один з найжахливіших символів Голокосту...

30 вересня у класах пройшов загальнонаціональний урок пам'яті, приурочений 80-ій річниці трагедії Бабиного Яру. Дітей вразило, що внаслідок масових розстрілів 29-30 вересня загинуло понад 33 тисячі мирних людей, більшість з яких євреї, роми, українці.

Дев'ятикласники зареєструвалися на онлайн-платформі " Червона точка пам'яті".

Учні усвідомили, що пам'ять про Голокост необхідна, щоб ніколи не бути жертвами, катами чи байдужими спостерігачами, що забуття може привести до повторення трагедії.

День Захисника України

14 жовтня у день Святої Покрови відзначається День українського козацтва, День захисника і захисниці України.

Свято "День захисника і захисниці України" встановлено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України. Напередодні учні 9 класів взяли участь у Дні цивільного захисту. Було проведено години спілкування, на яких діти переглянули відеофільми « Привітання з Днем захисника України», «Цікаві факти про запорозьких козаків». Дев’ятикласники продемонстрували свої знання про Україну, її історію, звичаї та традиції козаків у вікторині, конкурсі «Вірю – не вірю».