Schedule/Results
Friday 22th March 2019 (UTC +0)
14h00 - Arena 1
Opening Ceremony
15h00 - Arena 1 - SEGL
Sporting CP - Old Power 11-7
Sporting CP: Leomon Moreno (6), Alexandre Almeida (2), Hadiley Sacramento (2), Romário Marques (1)
Old Power: Ehsan Zoveidavi (4), Bruno Vanhove (2), Erkki Miinala (1)
16h10 - Arena 1 - SEGL
FIFH Malmo - Aisti Sport 14-7
FIFH Malmo: Fatmir Seremeti(4), Mikael Akerberg (3), Stefan Gahne (3), Klison Mapreni (3), Dzenan Ajdinovic (1)
AISTI Sport: Ville Montonen (3), Eetu Eronen (3), Markus Tihumäki (1)
17h20 - Arena 1 - SEWGL
Sporting CP - BSI Copenhagen 8-2
Sporting CP: Sevda Altunoluk (4), Ana Carolina (3), Golsah Duzgun (1)
BSI Copenhagen: Anja Christensen (2)
18h30 - Arena 1 - SEGL
Sporting CP - Aisti Sport 7-3
Sporting CP: Leomon Moreno (6), Hadiley Sacramento (1)
AISTI Sport: Ville Montonen (3)
19h40 - Arena 1 - SEGL
Old Power - GC Perun 12-9
Old Power: Matej Ledinek (7), Erkki Miinala (3), Ehsan Zoveidavi (1), Bruno Vanhove (1)
GC Perun: Jan Bošek (4), Tomáš Jirout (2), Václav Svoboda (2), Josef Sarkány (1)
Saturday 23th March 2019 (UTC +0)
9h00 - Arena 1 - SEWGL
Old Power - Madrid +Ideas 5-2
Old Power: Hannele Grohn (3), Celeste Troost (1), Susanna Halme (1)
Madrid +Ideas: Ester Avila (2)
10h00 - Arena 1 - SEGL
GC Perun - FIFH Malmo 8-5
GC Perun: Jan Bošek (6), Tomáš Jirout (2)
FIFH Malmo: Fatmir Seremeti(3), Klison Mapreni (2)
11h00 - Arena 1 - SEGL
Old Power - Aisti Sport 12-4
Old Power: Erkki Miinala (6), Ehsan Zoveidavi (3), Bruno Vanhove (2), Matej Ledinek (1)
AISTI Sport: Ville Montonen (2), Eetu Eronen (2)
12h00 - Arena 1 - SEWGL
Sporting CP - Old Power 10-4
Sporting CP: Sevda Altunoluk (5), Golsah Duzgun (3), Ana Carolina (1), Cátia Monteiro (1)
Old Power: Hannele Gröhn (2), Stephanie Boenink (2)
13h00 - Arena 1 - SEWGL
Madrid +Ideas - BSI Copenhagen 1-11
Madrid +Ideas: Ester Avila (1)
BSI Copenhagen: Beritan Fener (7), Anja Christensen (4)
14h00 - Arena 1 - SEGL
Sporting CP - GC Perun 8-5
Sporting CP: Leomon Moreno (4), Hadiley Sacramento (2), Alexandre Almeida (2)
GC Perun: Jan Bošek (3), Tomáš Jirout (2)
15h00 - Arena 1 - SEGL
FIFH Malmo - Old Power 3-13
FIFH Malmo: Fatmir Seremeti (2), Mikael Akerberg (1)
Old Power: Erkki Miinala (8), Matej Ledinek (5)
16h00 - Arena 1 - SEWGL
BSI Copenhagen - Old Power 2-6
BSI Copenhagen: Beritan Fener (1), Anja Christensen (1)
Old Power: Stephanie Boenink (3), Hannele Gröhn (2), Susanna Halme (1)
17h00 - Arena 1 - SEWGL
Sporting CP - Madrid +Ideas 10-0
Sporting CP: Ana Carolina (8), Sevda Altunoluk (2)
18h00 - Arena 1 - SEGL
GC Perun - Aisti Sport 9-4
GC Perun: Jan Bošek (5), Tomáš Jirout (2), Václav Svoboda (1)
AISTI Sport: Ville Montonen (2), Eetu Eronen (1), Miika Honkanen (1)
19h00 - Arena 1 - SEGL
Sporting CP - FIFH Malmo 12-5
Sporting CP: Hadiley Sacramento (6), Leomon Moreno (5), Romário Marques (1)
FIFH Malmo: Fatmir Seremeti (3), Mikael Akerberg (1), Stefan Gahne (1)
Sunday 24th March 2019 (UTC +0)
9h00 - Arena 1 - SEWGL Semi-Final
Old Power - BSI Copenhagen 0-1 (Overtime)
BSI Copenhagen: Beritan Fener (1)
10h10 - Arena 1 - SEWGL Semi-Final
Sporting CP - Madrid +Ideas 13-3
Sporting CP: Sevda Altunoluk (8), Ana Carolina (3), Golsah Duzgun (1), Ana Gabriely (1)
Madrid +Ideas: Ester Avila (3)
11h20 - Arena 1 - SEGL Semi-Final
Sporting CP - FIFH Malmo 13-4
Sporting CP: Leomon Moreno (9), Hadiley Sacramento (3), Romário Marques (1)
FIFH Malmo: Fatmir Seremeti (4),
12h30 - Arena 1 - SEGL Semi-Final
Old Power - GC Perun 10-13
Old Power: Erkki Miinala (7), Ehsan Zoveidavi (2), Matej Ledinek (1)
GC Perun: Jan Bošek (5), Tomáš Jirout (5), Václav Svoboda (1), Josef Sarkány (1)
13h40 - Arena 1 - SEWGL Final
Sporting CP - BSI Copenhagen 10-6
Sporting CP: Sevda Altunoluk (6), Ana Carolina (4)
BSI Copenhagen: Anja Christensen (5), Beritan Fener (1)
13h40 - Arena 2 - SEWGL Bronze Game
Old Power - Madrid +Ideas 3-0
Old Power: Hannele Gröhn (2), Iida Kauppila (1)
14h50 - Arena 1 - SEGL Final
Sporting CP - GC Perun 12-6
Sporting CP: Leomon Moreno (8), Hadiley Sacramento (3), Romário Marques (1)
GC Perun: Tomáš Jirout (2), Václav Svoboda (2), Josef Sarkány (1), Jan Bošek (1)
14h50 - Arena 2 - SEGL Bronze Game
FIFH Malmo - Old Power 14-10
FIFH Malmo: Fatmir Seremeti (12), Mikael Akerberg (1), Klison Mapreni (1)
Old Power: Ehsan Zoveidavi (5), Erkki Miinala (4), Bruno Vanhove (1)