Наукова медична бібліотека 

Черкаської медичної академії

Під час воєнного стану 

на зимовий період

бібліотека працює з 9:00 до 17:00.

Без обідньої перерви.

Субота, неділя – вихідні.21 лютого відзначається Міжнародний день фельдшера – професійне свято медичних фахівців, які несуть важливу місію збереження здоров'я людини. Українські фельдшери - це не лише лікарі, вони - невтомні борці за життя, які без зволікань приходять до тих, хто потребує першої медичної допомоги. Це люди, які присвятили себе наданню допомоги у найскладніших ситуаціях.

Кожний день вони стають на захист здоров'я своїх співвітчизників під час найважчих ситуацій. Багато з них зараз рятують життя воїнів на передовій, часто ризикуючи власним. Вони працюють в умовах, коли кожна секунда має значення, демонструючи неймовірну мужність та професіоналізм.

Міжнародний день фельдшера - час висловити подяку цим надзвичайним людям. Вони - справжні янголи-охоронці, які принесли багато радості та надії багатьом сім'ям.  

20.02.2024
ТЕМАТИЧНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА

"НА ДОПОМОГУ МАЙБУТНЬОМУ ФЕЛЬШЕРУ"

20 лютого Україна вшановує День Героїв Небесної Сотні та 10 річницю пам’яті тих, хто віддав своє життя під час подій Революції Гідності. Ціною власного життя Герої захистили ідеали демократії, європейське майбутнє України та змінили хід історії нашої держави.  

Дата відзначається згідно з Указом Президента України від 2015 року №69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Небесна Сотня - символ мужності, відваги і жертовності. Кожен її учасник став маленьким, але важливим каменем у фундаменті національної гідності. Їхні імена залишаться назавжди в серцях українців як символ незламності та відданості ідеалам. 

Подвиг героїв Революції Гідності дає наснагу до боротьби сьогодні, під час повномасштабної війни, в якій ціна свободи українців і незалежності України збільшується з кожним днем. Але український народ відстояв свій цивілізаційний вибір у 2014 році і героїчно захищає його сьогодні. Ми продовжуємось боротись з агресором за вільну Україну і зараз, і перемога буде за нами! 

19.02.2024
16 лютого виповнюється  130-річчя з дня народження Мацуєва Миколи Івановича, видатного українського бібліографа, бібліотекознавця, літературознавця, одного з фундаторів літературної бібліографії.

Головна праця Мацуєва — багатотомна бібліографія художньої літератури і літературного життя в 1917–1965. Видання виходило з 1926 по 1972 під різними назвами і склало в цілому 15 томів. Бібліографія включала переліки нових видань, рецензій на них і критичних статей про творчість їхніх авторів[

Микола Мацуєв виступав також як автор численних статей і рецензій з питань бібліографії, книжкової та бібліотечної справи, бібліографічних оглядів, робіт, присвячених особистим бібліотекам письменників. Був упорядником численних бібліографічних довідок, рецензентом словників і письменників.

Його наукові праці є неоціненним допоміжником для кожного, хто цікавиться бібліотечною справою та бібліографією. Вони відкривають перед нами світ книг та ресурсів, роблячи наш пошук знань більш ефективним та цікавим. 
15.02.2024

3 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день жінки-лікаря, починаючи з 2016 року. В цей день 1821 р. народилася Елізабет Блеквелл – перша жінка, яка отримала вищу медичну освіту в США і стала практикуючим лікарем. 

У минулому історично сформувалася тенденція, де більшість фахівців у галузі медицини були чоловіками, тоді як жінкам доводилося подолати значно більше труднощів на шляху до професійного розвитку. Однак жінки-лікарі не поступаються чоловікам у компетентності та досягають вражаючих результатів у лікуванні пацієнтів, проявляючи при цьому вищий рівень комунікативності.

Міжнародний день жінки-лікаря створений для визнання та вшанування всіх жінок, які завдяки наполегливій праці досягли професійних висот у медичній сфері.

29 січня Україна вшановує День пам'яті Героїв Крут – 106 річницю бою під Крутами, коли українські студенти ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Несприятливі умови та чисельна перевага супротивника не зупинили цих мужніх молодих людей, які виступили на захист своєї Батьківщини. Їхній подвиг не лише зміцнив дух українців, а й став символом незламності в обличчі будь-яких викликів.

Сьогодні, як і в ті далекі часи, українці продовжують свій героїчний шлях, воюючи з тим самим ворогом, який прийшов на нашу змелю. Такі ж молоді воїни зараз боронять нашу державу від російського окупанта, і так само прикривають собою наступ на Київ.

Подвиг Героїв Крут нагадує, що воля та гідність народу варта будь-якої жертви. Бій під Крутами тоді та війна сьогодні - це наша боротьба за майбутнє української нації. Маємо пам'ятати та захищати свій вибір - бути українцями до кінця!

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року Постановою Верховної Ради від 5 липня 2011.

Голокост - цілеспрямована політика нацистів у роки Другої світової війни щодо знищення євреїв на окупованій території Європи. Це одна з найстрашніших та найжорстокіших сторінок історії людства ХХ сторіччя, яка залишається символом найглибших людських страждань та невиправданої жорстокості.

Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту – нагода ще раз замислитися над недопущенням повторення тих страшних злочинів проти людства, щоб ми ніколи не були жертвами або байдужими до проявів ворожнечі чи насилля.

Пам’ятаймо заради майбутнього!

День Соборності України – важливий та символічний святковий день для нашої країни. Саме 22 січня 1919 року відбулася історична подія, яка об'єднала різні регіони України в єдину державу - Акт Злуки, проголошений 105 років тому. Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року No 42.

Ми відзначаємо День Соборності України у надзвичайно важкий період нашої історії. Хоча війна може випробувати нас на міцність, пам'ятаймо, що єдність народу – це те, що допоможе нам подолати будь-які труднощі та звільнити українські землі від російського окупанта. Завдяки зусиллям наших воїнів-захисників та єдності українців, наша держава зможе подолати випробування і піднятися на новий рівень.

Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. Гасло до відзначення Дня Соборності – 2024 “Наша єдність – наша зброя”.

Слава Україні!

Національно-патріотичне виховання молоді у творчості Ліни Костенко 

Коли в людини є народ, тоді вона вже людина

Л.Костенко

Метою цієї публікації є ознайомлення студентів з національно-патріотичними темами в творчості Ліни Костенко та привернення уваги юнацької аудиторії до творчого шляху української письменниці.

В умовах нових реалій в Україні, пов’язаних з російською агресією, усе більшої актуальності набуває національно-патріотичне виховання молодого покоління. Патріотизм – це любов і відданість Батьківщині, прагнення своїми діями служити її інтересам, повага до національних символів, активна участь у громадсько-політичному житті країни.

Національно-патріотичні теми та ідеї часто віддзеркалюються в творчості Ліни Костенко, видатної української поетеси. Її вислови надихають на зміни і змушують замислитися над вічними темами: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову», «Я не люблю нещасних. Я щаслива. Моя свобода завжди при мені».

Поезія Костенко стала невід'ємною частиною української літератури, її вірші – це про нас, кожен у них впізнає свою душу, свої переживання та проблеми. Вони вчать відчувати прекрасне, бо це і є довершене, безсмертне мистецтво слова, любити рідну землю, мову, народ, прищеплюють почуття причетності до своєї історії, культури:

Історії ж бо пишуть на столі.

Ми ж пишем кров’ю на своїй землі.


Ліна Василівна Костенко - безстрашний, самобутньо й напружено мислячий митець, кришталево чесний перед своїм народом і власною совістю. З початку російської війни в Україні у 2014 році вона брала участь у гуманітарній акції Другий фронт АТО, передавала на фронт збірки своїх поезій. Після повномасштабного вторгнення, уперше за останні 12 років письменниця дала інтерв'ю, у якому розповіла, що не припиняла працювати, навіть коли під Києвом точилися бої: "Перший місяць я стежила за кожним кроком і нюансом цієї війни. А потім узяла себе в руки й почала писати, писати і все. А інші люди кожен у своїй професії робить своє".

І жах, і кров, і смерть, і відчай,

І клекіт хижої орди,

Маленький сірий чоловічок

Накоїв чорної біди.

Це звір огидної породи,

Лох-Несс холодної Неви.

Куди ж ви дивитесь, народи?!

Сьогодні ми, а завтра – ви.

У її творах особливо виділяється глибока любов до України, відображення краси української природи, патріотичні відзвуки, що акцентують на національній гідності. Поетеса неодноразово зверталася до історичних подій, які вплинули на долю нашого народу. Вона висвітлює теми подвигів, трагедій і славетних сторінок історії України, вказуючи на важливість пам'яті та усвідомленні минулого для формування національної самосвідомості: «Фронт національної гідності теж тримають мертві. Коли вже його триматимуть живі?»

Творчість Костенко виражає її підтримку боротьби за незалежність та суверенітет України. Вона вважає, що кожен українець повинен бути гідним представником свого народу. У її віршах висловлюється протест проти будь-якого насильства і агресії, підтримуючи ідею вільного розвитку країни:

Ми воїни. Не ледарі. Не лежні

І наше діло праведне й святе.

Бо хто за що, а ми за незалежність.

Отож нам так і важко через те.


Костенко не має соцмереж і не веде блогів, але її продовжують цитувати, бо ця творчість актуальна на всі роки. Поетесу забороняли до друку, але її вислови сьогодні знає кожен. Таким чином, творчість Ліни Костенко відіграє важливу роль у націонал-патріотичному вихованні молодих українців, сприяючи усвідомленню важливості нашої культурної спадщини.

28 грудня виповнюється 157 років від дня народження українського мікробіолога, першого президента Всеукраїнської Академії наук Заболотного Данила Кириловича. Видатний вчений став основоположником сучасної епідеміології, є автором понад 200 наукових творів, присвячених вивченню холери, бубонної та легеневої форм чуми, сифілісу, газової гангрени, черевного та висипного тифів, дифтерії, малярії, грипу, дизентерії.

   Данило Заболотний багато зробив у вивченні та трактуванні ролі мікробіологічного чинника, біологічних властивостей збудників різних захворювань у виникненні, розвитку та згасанні епідемій, що і принесло йому світове визнання. Його ім’я носить один із найбільших наукових центрів України – Інститут мікробіології та вірусології імені Д.К. Заболотного НАН України. 

27.12.23

          6 грудня Україна відзначає День Збройних сил України – свято, що символізує мужність, відданість та героїзм тих, хто стоїть на стражі нашої країни. Цей день приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято було встановлено та набуло статусу національного у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.

      Нині кожне свято, що присвячене українським оборонцям, має свою цінність та мету. Україна в стані повномасштабної війни як ніколи до того переоцінила роль військовослужбовців та армії. Щодня тисячі бійців ЗСУ захищають країну на передовій, охороняють її кордони на землі, у воді та в повітрі від російських загарбників.

    Щира подяка ЗСУ за виконання військового обов’язку, мужність і рішучість на полі бою. Схиляємо голови перед пам’яттю героїв, які віддали своє життя за Україну. Спільними зусиллями ми зможемо очистити українську землю від російських окупантів та будувати світле майбутнє.

Слава героям ЗСУ!

05.12.23


«Світ ловив мене, та не спіймав ... »

     3 грудня виповнюється 301 рік від дня народження українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета Григорія Сковороди. 

       Його постать – символ мудрості та вічних цінностей. Тексти українського філософа – справжній скарб, який не піддається часу. Він був видатним теоретиком в галузі педагогіки, педагогом-новатором, який вимагав уважного ставлення до особи дитини, закликав розвивати в ній кращі риси, властиві нашому народу, глибоко вірив у силу науки і освіти.

   Висловлені у його творах прогресивні ідеї і думки мали великий вплив на розвиток вітчизняної педагогічної думки, а деякі поради не втратили свого значення і до наших днів та співзвучні з вимогами сучасної педагогіки.

      Учитель, мислитель, філософ – він дарував своїм учням не лише знання, але й ключі до розуміння сутності людської душі. 

   Григорій Сковорода залишив світлу спадщину, яка допомагає нам розуміти сенс життя та цінність глибоких відносин. Його вічні слова про життя, добро та мудрість нагадують нам, що у кожного з нас є потенціал для самовдосконалення та розвитку.


Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день був проголошений у 1988 році згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН задля підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликану поширенням ВІЛ-інфекції.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і важливою можливістю для підвищення рівня знань про це захворювання і його профілактику. Пам'ятаймо, що освіта - це ключ до попередження. Розповідаймо про захист, важливість тестування та підтримку людей, які вже зіштовхнулися з ВІЛ/СНІДом.

В цей день ми відзначаємо не лише боротьбу зі СНІДом, але й вшановуємо тих, хто щодня працює над розробкою нових методів лікування та протидії поширенню ВІЛ. Ми стоїмо разом, щоб зробити світ здоровішим та більш освіченим.

Тематична книжкова виставка

"1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом"

Четверта субота листопада – день, що об’єднує українців через спільне минуле – День пам’яті жертв голодоморів та 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років в Україні. Цьогоріч світ вшановує невинно вбитих голодом українців 25 листопада.

У період між 1932 і 1933 роками Україна стала свідком найстрашнішої трагедії своєї історії - Голодомору, який отримав статус геноциду, забравши мільйони невинних життів. Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського режиму в умовах повномасштабної війни росії проти України. Сьогодні його спадкоємець – рашистський режим прагне знову вчинити на українській землі геноцид, переслідуючи ту саму мету, що й під час голодоморів — знищити нашу ідентичність і народ. 

Але ми є нацією, яку не можна підкорити навіть тотальним голодом. Національна пам’ять надає сил і мужності нашому народу-воїну для подальшої боротьби, адже у нас немає іншого вибору, ніж вистояти.

В цей день українців традиційно закликають долучитися до акції "Запали свічку" та  Загальнонаціональної хвилини мовчання. Ввечері 25 листопада о 16:00 потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом. 
До уваги наших шанованих користувачів!!! 

Наша бібліотека пропонує книгу "Трансплантаційна анестезіологія та інтенсивна терапія" в електронному варіанті. 

Зацікавлених просимо переходити за посиланням

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 

Дата відзначається згідно з указом президента України №872/2014 від 13.11.2014 року. Цьогорічна кампанія до Дня Гідності та Свободи проходить під гаслом «Заряджені гідністю та жагою свободи», акцентуючи на нашій рішучості перемагати, яке є актуальним в умовах повномасштабної війни.

Ця пам’ятна дата є нагадування про те, що наша гідність - невід'ємна частина нашої ідентичності, а свобода – це величезний дар, за який варто боротися.

Вільні творять майбутнє!

Слава Україні!


ДО ВАШОЇ УВАГИ КНИГА-ПОСВЯТА 

УЧАСНИКАМ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

323 (477)

Н 39

Небесна сотня. - Х. : Фоліо, 2014. - 206 с. 

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕНТА

17 листопада відзначається Міжнародний день студента, який об’єднує молодих людей усього світу.  Це міжнародне свято, яке відзначають у багатьох країнах, а також і в Україні.

Сьогодні студент — не лише здобувач освіти. Це борець за свободу і справедливість, патріот-активіст, юний науковець та еталон доброчесності, який внесе свій вклад у краще майбутнє. Нехай ця дата стане приводом не лише святкувати, але й згадати про подальші цілі та мрії. 

Реалізовуйте свої творчі здорові амбіції по максимуму - вам створювати майбутнє України! Дякуємо нашим Захисникам та Захисницям, за можливість навчатися та жити повноцінним студентським життям. 

15-16 жовтня 2023 року відбулася XXI міжнародна науково-практична конференція

«Трансформація діяльності медичних бібліотек України в реаліях сьогодення»

Організована Національною науковою медичною бібліотекою України.  

В заході брали участь всі працівники бібліотеки. З доповіддю «Досвід створення Хабу цифрової освіти у Науковій медичній бібліотеці Черкаської медичної академії» виступила директорка бібліотеки Діхтярук Ліля Петрівна. 

Бібліотека продовжує надавати послуги реєстрації у наукометричних базах студентам. Кожен користувач Наукової медичної бібліотеки може отримати доступ до: 

Наукометричні платформи надають великі можливості для студентів та науковців. Ви можете слідкувати за міжнародними дослідженнями, отримувати актуальну та якісну інформацію. У базах Web of Science, Scopus, Research4Life представлені новітні дослідження з багатьох галузей наук та публікації найпрестижніших наукових журналів,  що допоможе розвивати наукові роботи та отримувати цінні знання.

Щорічно 10 листопада академічна спільнота відзначає Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) – інтернаціональне свято, започатковане ЮНЕСКО в 2001 році. Цей день вшановує великий внесок науки у розвиток нашого світу та наголошує на її важливості у нашому щоденному житті.

Наука - це світло, яке розганяє темряву невідомості. Вона веде нас вперед, висуває нові ідеї, вирішує глобальні проблеми і розкриває таємниці Всесвіту. За кожним великим відкриттям та експериментом стоїть невичерпний запас цікавості та натхнення. Це свято всіх, хто робить свій внесок у розвиток науки: від студента до відомого вченого. Дослідники і науковці роблять наш світ кращим, завдяки своїй праці та актуальним відкриттям.

Нехай наука продовжує розкривати перед нами нові горизонти, а високі технології полегшують наше життя. Завдяки науковим досягненням світ рухається вперед! 


10 листопада відзначається Всесвітній день молоді, свято активних та креативних, які мають потужну силу змінювати світ навколо нас. Його святкують на честь заснування Всесвітньої федерації демократичної молоді в Лондоні 10 листопада 1945 року.

Молодь завжди була двигуном прогресу, прагненням до нових досягнень і бажанням зробити цей світ кращим. Юні та талановиті мають силу змінювати стереотипи, боротися за соціальну справедливість, розвивати нові технології, і працювати над створенням більш яскравого та стабільного майбутнього.

Українська молодь виявляє величезну силу духу, відвагу та вірність патріотичним ідеалам. Вони стають прикладом для молодих людей у всьому світі. Серед них є багато героїв - студентів та громадян, які віддають свої сили і знання для захисту рідної землі. Залишайтеся натхненням для інших і продовжуйте вірити в себе, ваші ідеї та енергія є невичерпним джерелом змін. 

Майбутнє в ваших руках!

09.11.2023

1 листопада -

День заснування Європейського Союзу


1 листопада світова спільнота традиційно відзначає День заснування Європейського Союзу. ЄС утворився на основі підписаного 7-го лютого 1992-го року Маастрихтського договору, який набув чинності 1-го листопада 1993-го року та заклав основи існування Єдиної Європи в тому вигляді, в якому ми знаємо її сьогодні. 

Європейський Союз – це унікальне політичне та економічне об’єднання 28 країн, які об’єдналися на основі загальнолюдських та демократичних цінностей, аби їхні громадяни жили в мирі, стабільності та добробуті.

Цей день є знаковим і для України, адже починаючи з 1993 року ми обрали перспективою української зовнішньої політики членство в Європейських Співтовариствах, а 23 червня 2022 року наша держава отримала статус кандидата у члени Європейського Союзу, а значить – шанс перейти від політики сусідства до політики розширення. Ми вдячні нашим європейським партнерам за всебічну підтримку і дієву допомогу у протистоянні агресії рф. 

Разом переможемо!

31.10.2023

24-25 жовтня 2023 року відбулася V науково-практична конференція з міжнародною участю 

«БІБЛІОТЕКИ І СУСПІЛЬСТВО: РУХ У ЧАСІ ТА ПРОСТОРІ»

Організатором виступила Наукова бібліотека Харківського національного медичного університету.  До заходу долучилися також співробітники Наукової медичної бібліотеки. З доповіддю «Наукова медична бібліотека Черкаської медичної академії – Хаб цифрової освіти» виступила директорка бібліотеки Діхтярук Ліля Петрівна. 

До уваги студентів та викладачів! 

Нагадуємо, що наша бібліотека має доступ до наукометричних баз Web of Science, Scopus, Research4Life. Ці інструменти дають змогу отримати доступ до широкого спектру наукових статей та найновіших досліджень, що допоможе користувачам розвивати свої наукові роботи та залучати нові знання.

Студенти факультету магістерської та бакалаврської підготовки №1 Черкаської медичної академії реєструються та активно користуються  ресурсами баз у підготовці до навчання та написання магістерських робіт. 

До зустрічі у бібліотеці!

ЧЕРКАСЬКІЙ МЕДИЧНІЙ АКАДЕМІЇ - 93 РОКИ!

Черкаська медична академія - це потужний центр підготовки фахівців медичної сфери, який відзначає 93 роки від дня заснування.

Заклад веде свою історію з 15 жовтня 1930 року як медичний технікум фельдшерсько-акушерського профілю.

З 1936 року технікум перейменовано в фельдшерсько-акушерську школу. 

З 1944 року фельдшерсько-акушерська школа працює як Черкаське медичне училище. 

У 1993 році навчальний заклад отримав статус коледжу. 

У 2016 році коледж перейменовано у Черкаську медичну академію.

Нелегкий 2023 рік перегортає сторінку історії, відкриваючи нові обрії для нових злетів.

Черкаська медична академія виховала цілу плеяду студентів та молодих науковців. Зичимо колективу завзяття у навчанні майбутніх медиків, успіхів в академічній та науковій сфері, вагомих здобутків на освітянській ниві. 

Ми горді тим, що є структурним підрозділом Черкаської медичної академії, яка здійснює благородну місію - фахову підготовку майбутніх медичних працівників. 

Сьогодні інформаційна година «Професія лікар: від покликання до порятунку життів» була проведена для студентів груп ЛС 22, ЛС 23.

10.10.2023

Щороку в перший понеділок жовтня у всьому світі відзначають Міжнародний день лікаря. У цьому році він припадає на 2 жовтня. Це свято було затверджено в 1971 році за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я і Міжнародної медичної гуманітарної організації "Лікарі без кордонів".

День лікаря є одним із найважливіших професійних свят у багатьох країнах світу. У цей час суспільство вшановує усіх медичних працівників. Під час війни у нашій державі роль лікарів дуже сильно зросла. Лікарі зараз працюють у різних площинах попри бойові дії та щоденне протистояння ворогу. 

Слава героям у білих халатах, які тримають медичний фронт України та наближають нашу перемогу. Їхня робота – приклад найвищої моральної сили. 

02.10.2023

До Міжнародного дня лікаря бібліотека підготувала інформаційну годину «Професія лікар: від покликання до порятунку життів»:

Черкаської медичної академії; 

Scopus, Research4Life;

На інформаційну годину до бібліотеки завітали студенти факультету магістерської та бакалаврської підготовки №1 

День Захисника і Захисниці України в умовах війни – це особливий і надзвичайно важливий святковий день, коли ми вшановуємо тих, хто навіть у найважчих обставинах віддає перевагу служінню своєму народу та боротьбі за незалежність і безпеку України. Це день, коли ми пам'ятаємо про тих, хто стоїть на передовій оборони нашої країни, ризикуючи власним життям, щоб забезпечити мирне майбутнє для всіх нас.

Умови війни накладають надзвичайно високі вимоги до духу та моралі наших захисників і захисниць. Вони показують вражаючий приклад відваги, самопожертви і відданості своїй країні. Це день, коли ми беремо з них приклад і відзначаємо їхню героїчну сміливість. 

29.09.2023

Всеукраїнський день бібліотек – це свято встановлено Указом Президента України від 14.05.1998 р. № 471/98, враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність подальшого підвищення їх ролі у житті суспільства.

Бібліотека – це книжковий храм, джерело ідей і скарбниця думок. Та зараз вони стали не тільки тим місцем, де на полицях рядами стоять книги, а осередком, де можна з цікавістю провести час не лише за читанням. Бібліотечна галузь тримає свій культурний фронт під час повномасштабного військового вторгнення росії в Україну та військового стану у всій країні.

29.09.2023

З нагоди свята було запрошено першокурсників Черкаської медичної академії (1 м/с А(9), 1 м/с Б (9), 1 ф А (9), 1 ф Б (9), 1 ф В (9)), яким проведені екскурсії по бібліотеці та майстер-клас з користування електронною сторінкою бібліотеки.

"Бібліотека - центр інформаційних ресурсів"

книжкова виставка

З нагоди Дня фармацевтичного працівника, бібліотека провела інформаційну годину для студентів фармацевтичного відділення: 1 Фарм А9, 1 Фарм Б9, М Фарм 11, М Фарм 12. Майбутнім фармацевтам було представлено:

·        презентація «Моя професія – фармацевт»,

·        екскурсія по бібліотеці

·        ознайомлення з унікальним документальним фондом

·        розроблено та розповсюджено рекомендаційний список літератури «Фармація»

·        організовано та представлено тематичну книжкову виставку «Фармація на варті здоров’я».

Здобувачі освіти отримали цінну інформацію з використання фонду бібліотеки для поліпшення їх знань.


М Фарм 11,       М Фарм 12      

1 Фарм А9

1 Фарм Б9

Щороку у третю суботу вересня в Україні відзначають День фармацевтичного працівника. Свято встановлено в Україні «на підтримку ініціативи Міністерства охорони здоров'я України та враховуючи значний внесок працівників фармацевтичної галузі в охорону здоров'я населенн» згідно з Указом Президента України «Про День фармацевтичного працівника» від 07.09.1999 № 1128/99.

В Україні працюють понад 350 000 фармацевтів, провізорів та інших представників цієї галузі. Під час воєнного стану їхня професія, як і всіх спеціальностей, пов'язаних з медициною, стала особливо важливою та актуальною. 

З нагодня свята професійного дня фармацевта бібліотека проводить інформаційну годину "Моя професія - фармацевт" для студентів - майбутніх фамацевтів.

Наша бібліотека отримала доступ до Міжнародної платформи медичної, науково-технічної, природничої літератури Research4Life. Користувачам доступна більшість контенту платформи, обсяг якої досяє 200 тис. одиниць — журналів, книг, баз даних

Доступ до електронних колекцій книг та журналів відкрили такі великі видавничі компанії, як Elsevier, Springer Nature, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press та інші.

Запрошуємо скористатися віддаленим доступом до електронних ресурсів Research4Life з локальної мережі нашої бібліотеки.

05.09.2023

ОГОЛОШЕННЯ

02.09.2023 бібліотека працює 

з 9:00 до 17:00

На

2 вересня виповнюється 212 років з дня народження Івана Миколайовича Вагилевича - особистості, відданої збереженню та вивченню культурної спадщини України.  Письменник,  етнограф, краєзнавець, збирач фольклору, один  із авторів альманаху «Русалка Дністровая», видатний  діяч «Руської Трійці». Досліджував історію та лінгвістику, переклав українською мовою «Слова о полку Ігоревім», здійснив наукову публікацію «Літопису Нестора».

Його внесок у розвиток архівознавства та бібліотечної справи важко переоцінити. Вагилевич вчасно зрозумів невідкладну потребу підготовки бібліографічних оглядів і покажчиків, розгорнув над їх опрацюванням корисну для української культури діяльність, залишивши помітний слід в цій галузі.

Іван Вагилевич був активним сподвижником, який істотно вплинув на розвиток вітчизняної та слов’янської етнографії, фольклористики, історії, археографії, бібліографії та лексикографії.


   1 вересня в Україні традиційно відзначають День знань і початок нового навчального року. У 2023 році це свято вдруге проводиться в умовах воєнного конфлікту. Але, незважаючи на складні обставини, надія та освіта залишаються важливими складовими для майбутнього країни. За рішенням українського Уряду буде відновлено  навчання в офлайн форматі, за умови наявності укриттів.

Початок нового навчального року — важлива подія в житті кожного, чия доля пов’язана з освітньою діяльністю. Це день тих, хто навчає та навчається - викладачів, вчителів, студентів. У часи війни ми усвідомлюємо цінність цієї події, адже дякуючи ЗСУ, маємо можливість розпочати навчання. 

Нехай новий навчальний рік буде багатим на успіхи та наші спільні перемоги. 

Разом до перемоги!

З 1 вересня наша бібліотека приєдналася до мережі Хабів цифрової освіти. Студенти та викладачі зможуть набути цифрові навички та отримати доступ до цифрових послуг.  Послуги, які надає Хаб:

Чекаємо на вас у Хабі цифрової освіти!


 24 серпня ми святкуємо День незалежності України. Це день, коли наша земля огорнулася в прапор синьо-жовтого кольору, символізуючи не лише нашу національну гордість, а й глибокий духовний зв'язок із минулим, сучасністю та майбутнім нашої країни.


У 2023 році Україна відзначить 32-й рік незалежності в умовах повномасштабної війни, коли нашій нації вкотре доводиться відстоювати свою свободу та право на життя. За час війни весь світ побачив хоробрість і самовідданість нашого народу, а ми ще більше пишаємося тим, що ми - українці. На долю України випало чимало випробувань, та ці труднощі лише загартовують характер українців та доводять той факт, що незалежність - це свобода, за яку треба боротися.

Слава Україні! Незламна, незалежна, сильна навіки!             

  
Державний Прапор є одним із національних символів країни.

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів Указом Президента України № 987 встановлено День Державного Прапора України, який відзначається щорічно 23 серпня.

4 вересня 1991 року національний синьо-жовтий стяг замайорів над Верховною Радою України. Прапор віддзеркалює всю історію української державності. Він є символом свободи та боротьби для всього світу. На сьогодні він набув ще більшої вагомості та став знаком непереможності.

 

                                               

У нашій бібліотеці є книги та підручники, призначені для бойових медиків та всіх, хто цікавиться медичною службою на передовій. Ці видання допоможуть розширити знання та навички у медичній галузі, пов'язаній з бойовими діями та наданням допомоги в умовах війни. Запрошуємо до нашої бібліотеки! 

Міжнародний день молоді - щорічне свято, яке символізує майбутнє нашої країни та надії нашої нації. В цьому році ми вдруге святкуємо його з усім світом, згідно указу Президента України № 333/2021 про перенесення дати  на 12 серпня, коли за календарем ООН відзначають Міжнародний день молоді.

Молодість - дивовижна пора, коли весь світ перед тобою, і ти можеш і хочеш щось у ньому змінити і зробити краще. Цьогоріч ми відзначаємо День молоді у непростий час для нашої країни. Сьогодні, коли Україна проходить через випробування війни, цей день набуває особливого значення. Він нагадує нам про хлопців та дівчат, які швидко подорослішали та змушені захищати нашу землю та незалежність.

Наша молодь - це наше майбутнє, яке рухає світ вперед. Їхні зусилля, креативність та рішучість - це те, що визначатиме шлях нашої нації. Вони будують міцні зв'язки, готові творити зміни, мають глибокі цінності та стають прикладом для наступних поколінь.  

День медичного працівника

День медичного працівника вшановує людей, які присвятили своє життя медичній допомозі, рятуючи життя та здоров'я нації. Згідно з Указом Президента України від 13 червня 2023 року № 327/2023 «Про День медичних працівників» ця дата відзначається 27 липня.

Це свято нагадує нам про важливість і невід'ємну роль медичних працівників у житті кожного з нас. Вони є справжніми героями, які дарують нам здоров'я та надію, і без їхньої посильної допомоги функціонування суспільства було б неможливим. День медичного працівника — це чудова нагода показати свою повагу і вдячність всім тим, хто обирає цю благородну професію, щоб служити людству.

В умовах війни багато з них змінили білі халати на однострій і грають надзвичайно важливу роль у збереженні життя і здоров'я військових та цивільних осіб, які потрапили в зону бойових дій. Робота медичних працівників на фронті вимагає мужності, відваги, професіоналізму та безкорисливості, оскільки вони стикаються з небезпеками та стресовими ситуаціями на кожному кроці. Бойові медики, які працюють на передовій, заслуговують на найвищу повагу та вдячність за їхню самопожертву та героїзм. Разом до перемоги!

26.07.2023


 Тематична книжкова виставка 

"27 липня - День медичного працівника"

Олександр Богомолець - українець, який продовжив життя людству

Академік Олександр Олександрович Богомолець - це по-справжньому ім'я, яке заслужує на пам'ять та шану. Він є видатним вченим, лікарем та великим гуманістом, чия робота прославила Україну в усьому світі.

Одним із найбільших досягнень академіка Богомольця є його внесок у вивчення патофізіології - науки про порушення функцій організму, що виникають під час хвороби. Він провів безліч досліджень і вніс вагомий внесок до розуміння причин, механізмів та лікування різноманітних захворювань. Засновник перших в Україні  медичних науково-дослідних установ, творець унікальної «сироватки Богомольця». Його роботи про продовження життя, боротьбу з багатьма на той час невиліковними хворобами стали величезним науковим проривом, який послужив фундаментальною основою для сучасної медицини. 

Академік Богомолець створив нові методи та підходи до лікування захворювань, які досі використовуються в медицинській практиці. Він розробив ефективні методи діагностики та терапії серцево-судинних, нервових та інших захворювань. Його робота дала можливість врятувати безліч життів та поліпшити якість життя багатьох пацієнтів. Олександр Олександрович Богомолець також заснував Київський медичний інститут, що став одним із найпрестижніших навчальних закладів у світі. Він виховав плеяду видатних лікарів та вчених, які продовжують його справу і роблять світ кращим завдяки своїм знанням і вмінням.

День військ ППО Збройних Сил України

Це свято було встановлено Указом Президента України № 602/97 за заслуги Військ ППО у забезпеченні обороноздатності держави. Після початку широкомасштабного вторгнення це слово знає кожен українець. Сили ППО збивають чимало ворожих дронів, ракет і бомбардувальників. Вартові українського неба щодня демонструють професіоналізм, вражаючи ворожі повітряні цілі, та боронять наш повітряний простір. Вони охороняють наш спокійний сон і рятують тисячі життів українців.

Герої української ППО є нашим щитом і опорою у цей небезпечний час. Наші захисники докладають неймовірних зусиль, щоб зберегти країну та її громадян. Пам'ятаймо про це і висловлюймо вдячність та підтримку нашим героям, які служать Україні та її майбутньому, захищаючи нас від ворожих ракет. 

Слава Військам Протиповітряної оборони України, які тримають українське небо! 

Спіров Михайло Сергійович – лікар-анатом, 

доктор медичних наук, професор

2 липня виповнюється 131 річниця з дня народження видатного українського лікаря-анатома, професора, доктора медичних наук, заслуженого  діяча науки Спірова Михайла Сергійовича.

Автор понад 100 наукових праць, зокрема, 5 монографій, присвячених вивченню лімфатичної системи, будови центральної нервової системи людини, тератології, історії анатомії та методики її викладання. Видав посібник із препарування м'язів, зв'язок, судин і нервів для студентів-медиків.  У судовій медицині застосовується пошарове дослідження м’яких тканин шиї за "методом Спірова", з виділенням блукаючих нервів, їх утворень і сонної артерії. Створив наукову школу анатомів, дослідник і популяризатор наукової спадщини М. І. Пирогова. 

Михайло Сергійович Спіров вніс незабутній вклад у розвиток анатомічних досліджень в Україні. Його праця сприяла розширенню наукових знань про будову людського тіла та мала важливе значення для практичної медицини. Його досягнення й вклад в науку послужили основою для подальшого розвитку анатомічних досліджень та покращення медичної практики. 

30.06.2023

28 червня ми святкуємо День Конституції України. Цього дня ми вшановуємо головний закон нашої країни, який гарантує права та свободи українців, закріплює наші обов'язки перед державою та визначає наш шлях. Понад 300 років тому гетьман Пилип Орлик зробив перші кроки до її створення, а 28 червня 1996 року вона була прийнята, як Основний Закон України. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, визначило права, свободи та обов`язки громадян України.

Сьогоднішнє свято має особливий сенс, оскільки ми, як народ, переживаємо нелегкі часи. В умовах війни воно набуло особливого значення і ще більше демонструє незламність нашої держави і нашого народу. Кожен з нас має розуміти, що ми не просто спостерігачі цих подій, ми є активними учасниками. Наша Конституція надає нам право бути голосом, який висловлює наші переконання і визначає майбутнє нашої країни. Ми повинні захищати це право та використовувати його на благо нашої України.

День Конституції - нагадування про нашу силу народу. Патріотизм, єдність і віра в перемогу допоможуть нам пережити навіть найважчі випробування. Ми не забуваємо тих, хто віддає своє життя за країну, захищаючи нашу свободу. Ми пам'ятаємо героїв, які завжди будуть жити в наших серцях.

Настав час об'єднатися ще сильніше, підтримувати один одного і боротися разом. Наша мета - будівництво сильної, процвітаючої та демократичної України. Ми віримо, що наші зусилля приведуть до перемоги над агресором і наша країна знову засяє в сяйві свободи.

Ми - сильні! Ми - вільні!

Слава Україні!

Тематична книжкова виставка

Конституція України - Основний Закон держави

Шановні користувачі! Звертаємо вашу увагу, що Наукова медична біблотека отримала нову періодику. З останніми виданнями ви можете ознайомитися у рубриці "Надходження" - "Періодичні видання"
Підвисоцький Володимир Валеріанович – основоположник експериментальної патології

5 червня виповнюється 166 років від дня народження професора Володимира Підвисоцького, українського патолога, ендокринолога, імунолога, мікробіолога, доктора медицини, професора, основоположника київської школи патологів.

Підвисоцький вивчав захисні функції організму людини, вплив на нього збудників хвороб, патології мікроорганізмів. Він був одним із ініціаторів ендокринологічних досліджень: вивчав розвиток граафових пухирців яєчника, діяльність надниркових залоз. Розпочав експериментальну роботу з хіміотерапії злоякісних новоутворень. Результатом його досліджень стала праця «Основи загальної та експериментальної патології», перекладена на 17 мов світу.

Володимир Валеріанович Підвисоцький усе своє життя присвятив боротьбі з небезпечними інфекціями та фактично врятував Київ від епідемій холери та дифтериту. Серед його учнів були засновники великих наукових шкіл та цілих наукових напрямків,  в тому числі два президенти Академії наук України. 

05.06.2023

1 червня - День захисту дітей

       


Діти — це найдорожче диво, яке наповнює життя дорослих радістю й теплом. Щороку 1 червня День захисту дітей відзначають у десятках країн по всьому світу. В Україні це свято з'явилося у календарі з 1998 року. Головне завдання цього дня – привернути увагу громадськості до реальних дитячих проблем. 

Зараз, під час війни, проблеми збереження здоров'я та благополуччя дітей як ніколи актуальні. Ця важлива подія закликає всіх дорослих до зусиль по забезпеченню дітям гідних умов життя, освіти й відпочинку, а також надійного захисту від насилля. 

31.05.2023


Тематична книжкова виставка

"1 червня - День захисту дітей"

Нагадуємо нашим користувачам, що бібліотека, на своїй сторінці сайту Черкаської медичної академії, в розділі «Електронні ресурси» розміщує посилання на підручники та журнали, які  відкриті для користування. Також бібліотека надає доступ до наукометричних баз Web of Science та Scopus

Перегляньте та скористайтеся доступами, які  натепер відкриті для викладачів та студентів Черкаської медичної академії.


19 ТРАВНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СІМЕЙНОГО ЛІКАРЯ 

Цей день заснувала Всесвітня організація сімейних лікарів (World organisation of family doctors — WONCA), до якої входить і Україна. Ця подія присвячена ролі сімейних лікарів в медичних системах різних країн та підкреслює важливий внесок цих спеціалістів в справу охорони здоров’я населення.

Сімейний лікар може надавати профілактичну, лікувальну та реабілітаційну допомогу всім членам сім'ї. Він — перша медична «інстанція», до якої можна звернутися у разі проблем зі здоров'ям.

Зараз, під час військового стану, для багатьох людей спілкування онлайн із сімейним лікарем становить важливу частину піклування про своє здоров'я. Самовіддана праця медичних фахівців первинної ланки — запорука своєчасного виявлення захворювання та скерування до спеціаліста.

Рекомендаційний список літератури «На допомогу сімейному лікарю»

19.05.2023


Тематична книжкова виставка

"19 травня - День сімейного лікаря"


Наша ДНК вишита хрестиком 


День вишиванки в Україні відзначається щороку з 2006 року. Постійної дати цього свята немає - воно випадає на третій четвер травня. 2023 року українці відзначають його 18 травня. 

День вишиванки є неофіційним народним святом. Воно молоде, але його краса, символічність та потужний посил залучають до святкування тисячі українців, відгукуються 

патріотичними почуттями у серцях багатьох. 

Для наших пращурів вишита сорочка мала містичне, сакральне значення, служила оберегом. Зараз вона пов'язує українців зі своєю історією, є кодом нації й нагадуванням про нашу багату культуру та ідентичність. 

Все, що об'єднує українців, в цей час дуже важливе, бо допомагає нам перемагати. Наразі ми проходимо складний тернистий шлях нашої національної ідентифікації. На жаль, через невимовний біль та втрати. І в той же час відчайдушну боротьбу і непохитну віру в нашу перемогу! Попри все ми об'єднуємось, стаємо більш свідомими і все більше розуміємо глибинну цінність нашої культури. 

ВИШИВАНКА – СИМВОЛ ГЕНЕТИЧНОГО КОДУ УКРАЇНЦІВ 

БЕРЕЖИ УКРАЇНСЬКЕ - НОСИ ВИШИВАНКУ14 травня - День матері


Щороку День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. У 2023 році це свято припадає на 14 травня.  Свято було запроваджене указом президента України від 10 травня 1999 року.


З давніх часів діти і чоловіки оспівували мати як берегиню сім’ї, роду і цілого народу.  Наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої матері. 


В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість. 

12.05.2023

день медичної сестри.pptx

12.05.2023 року була проведена інформаційна година "Наші медсестри - наше майбутнє" для студентів 1 курсу Черкаської медичної академії. Здобувачі освіти ознайомилися: 

Щорічно 12 травня відзначається Міжнародний день медичної сестри. У 1974 році Міжнародна рада медсестер прийняла рішення відзначати свято у день народження Флоренс Найтінгейл – засновниці сетринської справи, яка допомагала пораненим солдатам у Кримській війні. Історія свята символічна для України, адже під час війни українські медсестри виконують неймовірно важливу роботу - рятують життя наших військових у зоні бойових дій. 

Щороку Міжнародний день медичної сестри проходить під певними гаслами. Тема 2023 року – «Наші медсестри. Наше майбутнє».

Міжнародний день медичної сестри в Україні відзначається з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.

12.05.2023

Тематична книжкова виставка 

"12 травня - Міжнародний день медичної сестри"

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БІБЛІОТЕКОЮ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ...

10. 05. 2023 відбулася інформаційна година "Електронні та традиційні ресурси Наукової медичної бібліотеки" онлайн зі студентами галузі знань 22 Охорона здоров’я, спеціальності 223 Медсестринство, ОП Медсестринство, рівень вищої освіти другий (магістерський). Здобувачі освіти ознайомилися з роботою бібліотеки та отримали майстер-клас з користування сторінкою бібліотеки на сайті Черкаської медичної академії та  наукометричними базами Web of Science та Scopus.

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БІБЛІОТЕКОЮ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ...

Сьогодні інформаційна година "Електронні та традиційні ресурси Наукової медичної бібліотеки" була проведена для студентів груп ЛС-1А, ЛС-.  

8 травня - День памяті та примирення

Слава Україні!  

8 травня 2023 року Україна разом з Європою та США відзначає День пам'яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Понад 8 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам'ять означає, що ми пам'ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення - що країни Європи уклали мир після війни.

У 2015 році Верховна Рада України встановила День пам'яті і примирення і День Перемоги над нацизмом 8 травня. Символом дня став червоний мак, який уособлює кривавий слід від кулі.

У 2023 році Україна вдруге відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з рф. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Віримо, що незабаром у календарі свят України з'явиться нова святкова дата - День Перемоги над росією. Історія свідчить: наш народ - непереможний!

Слава захисникам України різних часів!

5 травня - Всесвітній день акушерки

Вже більше двох десятиліть поспіль 5 травня відзначається Всесвітній день акушерки. Ідею свята запропонувала Міжнародна асоціація акушерок на конференції в Нідерландах в 1987 році. Статус офіційного цей день набув тільки в 1992 році. Сьогодні він відзначається більш ніж у 50 країнах, в тому числі і в Україні.

Основна мета свята — інформувати населення про важливість роботи акушерок. Значимість цієї професії переоцінити важко, адже саме від акушерки, її досвіду, знань і навичок дуже часто залежить життя і здоров'я матері та дитини.

04.05.2023

Тематична книжкова виставка

"Міжнародний день акушерки"

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БІБЛІОТЕКОЮ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ...

Сьогодні інформаційна година була проведена для студентів груп ЛС-21, ЛС-23.  


ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БІБЛІОТЕКОЮ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ...

03.05.2023 року до нас завітали групи ЛС-22, ЛС-23, ЛС-24 на інформаційну годину

"Електронні та традиційні ресурси Наукової медичної бібліотеки"

Студентам було надано консультації щодо:

Здобувачі освіти опанували знання з:

Проведена презентація бібліотеки з урахуванням її унікального фонду та специфіки роботи.

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З БІБЛІОТЕКОЮ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ...

02.05.2023 року до нас завітала група ЛС-53 на інформаційну годину

"Електронні та традиційні ресурси Наукової медичної бібліотеки" 

Студенти медичної академії ознайомилися з фондами, цінними та рідкісними виданнями, довідково-пошуковим апаратом та пройшли майстер-клас з користування сторінкою бібліотеки і наукометричними базами Web of Science та Scopus.

26.04.2023 в бібліотеці було проведено інформаційну годину 

"Електронні та традиційні ресурси Наукової медичної бібліотеки" 

студентам груп 1 м/с А (9) та 1 м/с Б (9). 

Студенти медичної академії отримали: 

Екскурсія книгосховищами бібліотеки

Ознайомлення з довідково-пошуковим апаратом

Майстер-клас з користування сторінкою бібліотеки та наукометричними базами

Всеукраїнський день психолога

   23 квітня в Україні прийнято відзначати професійне свято – Всеукраїнський день психолога. Цей день створений, щоб показати важливість психології як науки і допомогти поширити її популярність серед широкої громадськості. У нашому столітті психологія стала надзвичайно популярною, адже ця наука допомагає людям розібратися у кризових ситуаціях. Нею цікавляться не тільки на науковому, а й на побутовому рівні.

    З початком бойових дій в Україні робота психолога набула нових змістів. Зросла значущість та актуальність військових психологів, які своїм професіоналізмом підтримують та фахово опікуються захисниками і членами родин військовослужбовців, піклуються про психічне здоров’я особистості та наближають перемогу. 

Рекомендаційний список літератури «Основи загальної і медичної психології» 

21.04.2023

Тематична книжкова виставка

"Психологія - наука про закони психіки"

23 КВІТНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ КНИГИ ТА АВТОРСЬКОГО ПРАВА

У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права. Він щорічно відзначається з 1996 року як данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу до культури писемного слова, до питань авторського права і захисту інтелектуальної власності, підкреслити особливу роль книг в розвитку культури.

День книги покликаний наголосити на фундаментальній важливості книжки та її незамінності в інформаційному суспільстві. Адже вони  – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.

Запрошуємо до нашої бібліотеки, скористатися багатим та різноманітним книжковим фондом, переглянути наші цікаві та змістовні книжкові виставки.

21.04.2023

7 квітня — Всесвітній день здоров’я

Всесвітній день здоров'я відзначається щорічно 7 квітня. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка в 2023 році відзначить своє 75-річчя. Вперше святкування Всесвітнього дня здоров'я відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Щороку ВООЗ присвячує Всесвітній день здоров'я різним актуальним для сфери охорони здоров'я темам і проводить різні заходи в цей день.

Здоров’я – це велика цінність, особливо під час війни. З початком бойових дій ми гостро зрозуміли, що в житті немає нічого дорожчого за своє здоров'я та здоров’я наших близьких. Наслідки бойових дій та щоденні травми військових та цивільних змушують рухатися швидко та впроваджувати найсучасніші практики у сфері охорони здоров’я.

Бути здоровим – вимога часу, яка має прямий стосунок до Всесвітнього дня здоров’я. Піклуватися про своє здоров’я – це завжди актуально і своєчасно!

06.04.2023

ТЕМАТИЧНА ВИСТАВКА 

"ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ'Я"


Година Землі — щорічна міжнародна екологічна подія 

У 2023 році вона припадає на 25 березня. Традиційно у цей день о 20:30 за місцевим часом мільйони людей по всьому світу на годину символічно вимикають світло в домівках та на робочих місцях, беручи на себе зобов’язання піклуватися про природу щодня. Година Землі триває рівно 60 хвилин, тобто з 20:30 до 21:30. Ця акція є способом привернути увагу до проблем планети, зокрема змін клімату, глобального потепління, забруднення довкілля, споживацтва, неправильного використання ресурсів. 

У межах акції підсвітку вимикають також на спорудах світового значення — Емпайр-Стейт-Білдінг у Нью-Йорку, Тріумфальної арки у Парижі, пірамід в Єгипті, Біг Бену в Лондоні, Великої китайської стіни, Оперного театру в Сіднеї тощо. У 2009 році до всесвітньої екологічної ініціативи долучилася й Україна.

22.03.2023

ТЕМАТИЧНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА 

"ДОВКІЛЛЯ ТА ЗДОРОВ'Я" 


ВОЛОДИМИР ХАВКІН - УКРАЇНЕЦЬ, ЯКИЙ ВРЯТУВАВ СВІТ ВІД ЧУМИ І ХОЛЕРИ

Володимир Хавкін - український бактеріолог, імунолог і епідеміолог. 15 березня виповнюється 163 роки від дня народження видатного науковця, шанованого вченими всього світу. Він зробив видатний внесок у долю всього людства, адже саме завдяки йому були зупинені найстрашніші епідемії на планеті – чума та холера.

Головними дослідженнями Володимира Хавкіна були роботи в галузі захисту людського організму від інфекційних хвороб за допомогою сироваток і вакцин. Саме українець створив перші в історії вакцини проти чуми (1896) і холери (1892), довівши їх ефективність і безпечність. З того часу вакцина Хавкіна почала масово вироблятися. Вона застосовується і сьогодні в модернізованому вигляді.

Цікаві факти:

14.03.2023 

ТВОЯ ПРОФЕСІЯ - МЕДИК

209 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

У 1814 році 9 березня народився Тарас Шевченко - геніальний поет, класик української літератури, мислитель, художник та пророк нації. У 2023 році весь світ відзначає 209-річчя від дня народження письменника.

Шевченко став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність, як у 19 та 20 століттях, так і у 21-му столітті, коли нова російська імперія вкотре намагається знищити все українське.

Прикладом Шевченка надихається багато людей, його пророчі слова дають сили новим героям-захисникам. Тарас Шевченко був і досі є символом опору російській експансії .Цитати та вірші про боротьбу поета за Україну, знову актуальні сьогодні.

Наша дума, наша пісня

Не вмре, не загине…

От де, люди, наша слава,

Слава України! І на оновленій землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі.  

08.03.2023

ВЕЛИКИЙ СИН ВЕЛИКОГО НАРОДУ

Вітаємо нашого ректора,  академіка Української академії наук, заслуженого лікаря України, кандидата медичних наук, повного кавалера ордена «За заслуги» 

Губенко Інну Яківну з Днем народження! 


Нехай Ваш життєвий шлях буде наповненим новими досягненнями, а людська шана буде подякою Вам за плідну працю, чуйність, уміння творити добро. Міцного здоров'я Вам, благополуччя, миру, творчої наснаги у роботі, здійснення заповітних  мрій! 


Дякуємо за плідну співпрацю!

 

ЖИТТЯ ПРИСВЯЧЕНЕ НАУЦІ

27 лютого - День народження  видатного науковця 

Філатова Володимира Петровича

Володимир Петрович Філатов - лікар-офтальмолог, хірург, винахідник, академік, засновник і перший директор Інституту очних хвороб і тканинної терапії НАМН України. Видатний науковець є творцем трьох нових наукових напрямів: пересадка рогівки, тканинна терапія і кругле стебло, які вийшли далеко за межі офтальмології.

В.П. Філатов вперше почав застосовувати методику консервації тканин, які підлягають трансплантації, й довів, що лікувальна пересадка консервованих тканин є новим біологічним принципом лікування в медицині. Одним з видатних його винаходів є метод круглого «крокуючого Філатовського стебла», який відкрив нову еру в розвитку пластичної та реконструктивної хірургії. Він одним з перших у світі розробив методи пересадки рогівки і в 1931 році успішно провів унікальну операцію з трансплантації трупної рогівки. Йому належить особлива роль у розвитку вчення про біогенні стимулятори, на основі якого була розроблена тканинна терапія.

24.02.2023

З нагоди події в бібліотеці оформлено книжкову виставку 

Рік незламності

      24 лютого виповнюється 365 днів від початку злочинного повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Рік тому в українців була остання ніч мирного життя, яке зруйнувала росія. Сотні тисяч зламаних доль та смертей, які ми не маємо права пробачити.

      Цей рік змінив наше життя і змусив весь світ повірити у силу і незламність українського народу. У перші дні здавалося, що ворогові протистояти неможливо, але ми показали протилежне. Нашим захисникам та захисницям вдалося не тільки відбити атаки ворога, а й відвоювати більшу частину захоплених ним територій. Українці вистояли й довели свою спроможність перемагати російську військову агресію.

Вистояли – переможемо! 

                      Слава ЗСУ! 

Слава Україні!

24.02.2023

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ 

21 лютого Україна разом з усім світом відзначає Міжнародний день рідної мови. 

Тема Міжнародного дня рідної мови 2023 року«Багатомовна освіта – необхідність трансформації освіти». З цієї нагоди ЮНЕСКО організовує захід, який буде присвячений наступним темам:


  

Питання мовної самоідентифікації в Україні зараз актуальне, як ніколи. Сьогодні ми є свідками відродження рідної, української мови. На фоні російської агресії та повномасштабної війни з рф українці почали відмовлятись від російської мови, щоб не мати нічого спільного з державою-окупантом. В Україні за рік війни тенденція до переходу на рідну мову не лише збереглася, а й пожвавилася. 

Українська – це мова нашої Перемоги!

20.02.2023

ТЕМАТИЧНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА 

20 лютого в Україні вшановують День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня у центрі столиці, на Майдані Незалежності, загинуло найбільше активістів Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє держави. Полеглих назвали Небесною Сотнею, а в 2023 році буде 9 річниця кривавої дати. День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно, згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

Революція Гідності засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. Сьогодні, в умовах повномасштабного вторгнення та війни з росією, маємо частіше згадувати доленосні події, які стали символом боротьби за свободу та гідність та вшановувати героїв Небесної Сотні. Пам’ять про героїв має бути живою, спонукати українців до активних дій та усвідомлення, що майбутнє Батьківщини залежить від вибору кожного із нас.

Герої не вмирають!

20.02.23

ТЕМАТИЧНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА

"ОСНОВИ РЕАБІЛІТАЦІЇ, ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ, ЕРГОТЕРАПІЇ"

ДО УВАГИ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ! 

КНИЖКОВА ВИСТАВКА НОВИХ НАДХОДЖЕНЬ ДО БІБЛІОТЕКИ

Всесвітній день боротьби проти раку (англ. World Cancer Day) – відзначається щорічно 4 лютого. Проголошений «Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями» (Міжнародний союз проти раку) (англ. Union for International Cancer Control, UICC).


Мета цього заходу – це підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком.

Нова тема кампанії Всесвітнього дня боротьби проти раку на 2022-2024 роки – це «Усунення прогалин у догляді». Трирічна кампанія акцентована на тому, що кожна людина повинна мати доступ до онкологічної допомоги, а мета кампанії поточного року направлена на об’єднання зусиль та вжиття заходів.


Рак — це не вирок. Це хвороба, з якою можна і необхідно боротись, яку можна і необхідно перемагати!

ТЕМАТИЧНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА

04.02.23

Шановні викладачі та студенти!

     Академія отримала доступ до міжнародних  наукометричних баз даних Web of Science та Scopus за організаційної підтримки ДНТБ України. Це дає можливість:

·  стежити за міжнародними науковими дослідженнями;

·  отримувати актуальну та якісну інформацію зі своєї тематики;

·  співпрацювати з іноземними партнерами;

·  отримувати відомості щодо цитування.

      Доступ до БД Web of Science та Scopus здійснюється за ІР-адресою Наукової медичної бібліотеки академії.

     Консультації стосовно роботи із Web of Science та Scopus надаються у нашій бібліотеці.

03.02.23

22 січня Україна відзначає День соборності. 

Соборність України — це єдність усіх українців навколо головних ідей нашого майбутнього. Це неподільність наших земель: від Києва до Севастополя, від Донецька до Львова. Російська окупація недовговічна. Ми як ніколи відчуваємо єдину державу, бо самі творимо її. 

З нагоди події в бібліотеці оформлено книжкову виставку

22.01.2023

22 грудня

День народження Данила Самойловича

(1744-1805)

274 роки тому – 22 грудня 1744 року – багата на історичні постаті чернігівська земля подарувала Україні й світові видатного лікаря та вченого – Данила Самойловича  

 Одне з найважливіших досягнень Данила Самойловича – він винайшов та практикував протичумне щеплення, що призвело до вкрай успішних і небачених досі результатів лікування цієї хвороби. Також він запровадив комплекс протиепідеміологічних заходів включно з ізоляцією хворих, необхідності спецодягу для медперсоналу при транспортуванні хворих .

За своє життя Данило Самойлович брав участь у ліквідації найбільших епідемій чуми (Київ, Кременчук, Херсон, Одеса, Крим). 

У 1796—1799 побував на спалахах чуми в Одесі (1796) в районі Кам'янця-Подільського (1798) у Феодосії і Катеринославі (Дніпро) (1799)  в Євпаторії, Очакові, Миколаєві та інших південних містах.

Самойловича заслужено вважають одним із засновників епідеміології. 

22.12.2022

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч цей день припадає на 26 листопада.

Голодомор –  акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932–1933 роках шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української РСР та Кубані. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення.  Україна внаслідок геноциду 1932–1933 років, масових штучних голодів 1921–1923 та 1946–1947 років втратила мільйони людських життів. Половина загиблих внаслідок Голодомору – діти та підлітки. Геноцид 1932–1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років. 

Нашим спільним обов'язком є гідно вшанувати вбитих голодом жертв комуністичного режиму і передати пам’ять про трагедію наступним поколінням. 

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Його встановлено згідно з Указом Президента України від 13 листопада 2014 року.

Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Революції Гідності та Помаранчевої революції стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору. 

21.11.2022

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПЕДІАТРА

20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. «Людство зобов’язане дати дитині найкраще» – Декларація ООН про права дитини.

Всесвітній день дитини започаткували в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX). В цей день в 1959 році було прийнято Декларацію про права дитини, а ще за 30 років – Конвенцію про права дитини.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованих на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення здоров′я і благополуччя дітей в усьому світі.

Не випадково це свято збігається з Міжнародним днем педіатра.  Здоров’я дитини – найважливіше в житті, від нього залежить майбутнє людства. І саме педіатри дбають про здоровий розвиток малюків. Це Міжнародне свято дитячих лікарів  природним чином сплетено із Всесвітнім Днем дитини.

Завдяки розвитку педіатричної науки і дитячої охорони здоров’я різко знизилася дитяча смертність, значно зменшилася захворюваність та летальність від окремих захворювань, поліпшився фізичний розвиток дітей. На сьогодні педіатрія охоплює вчення не лише про хвору, але й про здорову дитину. Сучасна педіатрія має на меті попередити захворювання, чи звести до мінімуму наслідки вже існуючого. Педіатр консультує батьків з приводу того, як виростити малюка максимально здоровим, супроводжує дитину аж до її повноліття.

ТЕМАТИЧНА КНИЖКОВА ВИСТАВКА

18.11.22

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ СТУДЕНТІВ

Міжнародний день студентів — щорічне міжнародне свято студентської активності, що відзначається 17 листопада. 

Усе почалося з розгону поліцією і підрозділами СС мирної демонстрації з нагоди 21 річниці створення Чехословацької Республіки 28 жовтня 1939 року в Празі, під час якого був тяжко поранений студент медичного факультету Ян Оплетал. 11 листопада він помер. Його похорон перетворився у протест проти окупації, у якому взяли участь тисячі людей. Знову дійшло до сутичок з поліцією. Наступного дня у Берліні відбулася нарада, на якій було прийнято рішення закрити чеські вищі навчальні заклади. 17 листопада відбулися масові арешти чеських студентів у Празі та інших університетських містах. 9 провідних представників студентських організацій було страчено в празьких в'язничних стінах, понад 1200 арештовано і наступного дня відправлено в Заксенгаузен. В гуртожитки вривалися солдати, чинили над студентами побиття.

На своїх зборах 1941 року в Лондоні Міжнародна Рада Студентів прийняла заяву, у якій дата 17 листопада в пам'ять про події в Чехії була оголошена Міжнародним днем студентів. Відтоді міжнародне студентство просуває ідею визнання 17 листопада міжнародним днем студентів на рівні ООН. 

В наші дні День студента позиціонується не як траурний день пам'яті, а як свято молодості, жаги до життя та великих звершень. Адже саме студентство в усі часи в усіх країнах було активною, подекуди радикальною, рушійною силою, яка могла змінювати державний лад та чинити революцію. 

16.11.2022

15.11.2022

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, сексуальної орієнтації, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Декларація принципів терпимості звертається до держав, які мають гарантувати створення справедливого законодавства, дотримання правопорядку, судово-процесуальних та адміністративних норм. У статті 2 Декларації говориться, що для того, щоб зробити суспільство більш терпимим, держави мають ратифікувати існуючі міжнародні конвенції з прав людини, і, якщо це необхідно, розробити нове законодавство з метою забезпечення в суспільстві принципу рівних прав та можливостей для всіх груп та окремих людей.

Навчання починається з дітей, яких варто вчити не просто бути «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Тож ЮНЕСКО пропонує відзначати День толерантності у школах і вищих навчальних закладах усіх країн-членів ООН.

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був заснований у 1991 році Міжнародною діабетичною федерацією (IDF) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я у відповідь на занепокоєність щодо зростаючої загрози здоров’ю, яку становить діабет. Всесвітній день боротьби з діабетом став офіційним днем ​​Організації Об’єднаних Націй у 2006 році, після прийняття резолюції ООН 61/225. Його відзначають щороку 14 листопада, у день народження сера Фредеріка Бантінга, який разом із Чарльзом Бестом у 1922 році відкрив інсулін.

Всесвітній день боротьби з діабетом – це найбільша у світі кампанія з підвищення обізнаності про діабет, яка охоплює глобальну аудиторію понад 1 мільярд людей у ​​понад 160 країнах. Кампанія привертає увагу до проблем, які мають першочергове значення для діабетичного світу, і тримає діабет у центрі уваги громадськості та політики.

Головні завдання Кампанія Всесвітнього дня боротьби з діабетом стати:

Щороку кампанія Всесвітнього дня боротьби з діабетом присвячена певній темі, яка триває один або кілька років. Темою Всесвітнього дня боротьби з діабетом у 2021-2023 роках є «Доступ до лікування діабету»

Рекомендаційний список літератури «Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом»

КНИЖКОВА ВИСТАВКА "ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦУКРОВИМ ДІАБЕТОМ"

11.11.2022

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАУКИ ЗА МИР І РОЗВИТОК

Всесвітній день науки за мир і розвиток, що відзначається щорічно 10 листопада, підкреслює важливу роль науки в суспільстві та необхідність залучення широкого загалу до обговорення наукових питань, що виникають. Цей день також наголошує на важливості та актуальності науки в нашому повсякденному житті.

Тісно пов'язуючи науку із суспільством, Всесвітній день науки за мир та розвиток спрямований на забезпечення поінформованості громадян про наукові досягнення. Крім того, він підкреслює роль вчених у розширенні нашого розуміння чудової та тендітної планети, яку ми називаємо своїм домом, а також у стійкому розвитку нашого суспільства.

Тема Всесвітнього дня науки за мир і розвиток 2022 року "Фундаментальні науки на користь сталого розвитку". Його відзначають у рамках Міжнародного року фундаментальних наук, котрий стартував 8 липня 2022 року.

"Застосування фундаментальних наук життєво важливе для прогресу в медицині, промисловості, сільському господарстві, енергетичному плануванні, охороні навколишнього середовища, комунікації та культурі", – заявила Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй 2 грудня 2021 року, коли було схвалено пропозицію щодо проведення Міжнародного року фундаментальних наук на користь сталого розвитку. Всесвітній день науки робить свій внесок у проведення цього року, відзначаючи цю тему.

09.11.2022

Всесвітній день молоді — неофіційне міжнародне свято молоді під егідою Всесвітньої федерації демократичної молоді, яке відзначається щорічно 10 листопада.

Свято було засновано в 1945 році, через приблизно два місяці після закінчення Другої світової війни. Дата святкування «Всесвітнього дня молоді» приурочена до дня закінчення Всесвітньої конференції молоді, що проходила 29 жовтня — 10 листопада 1945 року в Лондоні, та заснування Всесвітньої федерації демократичної молоді. Міжнародне об’єднання молодіжних організацій – це центр міжнародного демократичного молодіжного руху, який об’єднує молодь незалежно від політичних і релігійних поглядів, расової та національної приналежності. Всесвітня федерація демократичної молоді (ВФДМ) веде боротьбу за мир, права молоді, незалежність народів, інтернаціональне згуртування прогресивної молоді проти колоніалізму, неоколоніалізму, нацизму і расизму. 

09.11.2022

ДЕНЬ ЗАСНУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ

1 листопада день свого заснування відзначає Європейський союз – економічний та політичний союз, що об’єднує 27 незалежних держав-членів, розташованих у Європі.

ЄС бере свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі (ЄСВС) і Європейської економічної спільноти (ЄЕС), які сформувалися з шести країн у 1957 році. 

У наступні роки територія ЄС зростала за рахунок включення нових держав-членів. Водночас збільшувалася сфера впливу шляхом розширення політичних повноважень.

Європейська комісія або Представництво Євросоюзу в Україні з’явилось у Києві невдовзі після проголошення Незалежності – у 1993 році. 

7 лютого 2019 року до Конституції України були внесені зміни й закріплено стратегічний курс до набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО. Тоді свої голоси за це віддали 334 депутати парламенту України.

23 червня 2022 року Лідери Європейського союзу на саміті в Брюсселі затвердили рішення надати Україні та Молдові статус кандидата на вступ.

Україна подала заявку за кілька днів після вторгнення Росії на територію у лютому 2022 року, і процес йшов із рекордною швидкістю.

Вступ до ЄС може тривати певний час, однак, статус кандидата – це перший офіційний крок до членства в ЄС. Цей крок, безперечно, став важливим моментом для України, адже майбутнє України – в ЄС! 

02.11.2022

ДЕНЬ ЗАХИСНИКА І ЗАХИСНИЦІ УКРАЇНИ

День захисників і захисниць України — державне свято України, що відзначається 14 жовтня (водночас зі святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва). Започатковано 14 жовтня 2014 року президентським указом із назвою «День захисника України». Президент Володимир Зеленський підписав Закон про перейменування свята на «День захисників і захисниць України», який набу