Шкільне життя

Екскурсія рідним краєм

Учні Великочорнокінецької школи дуже люблять подорожувати. Нещодавно вони побували на Борщівщині. Відвідали мальовниче село Кривче і загадкові печери, що є унікальним природним явищем цілої України. Печери завжди вабили людей: у давні часи як надійне укриття від негоди та звірів, тепер - своєю таємничістю та красою. Печера у с. Кривче ще й дуже красива . ЇЇ називають Кришталева. Загальна протяжність ходів - 22 км. Учні подолали разом із вчителями та екскурсоводом - 3 км. Дуже цікаво було споглядати обриси гіпсових порід на окремих ділянках, що мали незвичайні назви: Буйвол, Коридор чудес, Зоологічний та ін. З захопленням слухали учні легенду про володаря печер та дівчину Наталку. Природа таїть в собі багато таємниць. Одна із них природні печери- привідкрилася нашим учням під час подорожі . Не менш цікавою була й екскурсія стародавнім містом Борщовом та відвідання Борщівського обласного краєзнавчого музею, директором якого є історик та відомий археолог і спелеолог михайло Сохацький. У залах музею учні ознайомилися з експозицією пам'яток Трипільської культури, що були знайдені коло печери Верткба у Більче-Золотому та з дивовижним Михайлівським скарбом знайденим місцевими жителями. Із захопленням розглядали учні експонати борщівської вишиванки. ЇЇ називають чорною сорочкою, бо вишиття переважно чорними нитками із викрапленням червоної, фіолетової, зеленої барви. ці сорочки - оригінальні мистецькі й естетичні зразки української святкової й буденної одежі цього регіону. Учні побували в залі Т.Шевченка. тут представлено багато "Кобзарів" різних років видання, унікальні картини , малюнки. Борщівщина - цікавий мистецький та патріотичний край . До його розвитку прилучаються наші відомі земляки - подружжя Марії Михайлівни та Петра Івановича Довгошиїв. Під час екскурсії вони щиро пригостили учнів чаєм та печивом, провели екскурсію центральною вулицею, познайомили із отцем-патріотом Боднаром . Подорож стежинами рідного краю так сподобалась учням, що вже назбиралась нова група охочих побувати в мальовничих і зазадкових місцинах нашої Батьківщини...

Ми - памятаємо !

До відзначення Дня пам'яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні учні Великочорнокінецької школи разом з вчителями та керівниками упорядкували могили воїнів-односельчан, що у різні часи полягли за волю й незалежність рідної держави , мир і спокій на нашій землі. Учні прибрали могилу воїнів , висадили на ній квіти , впорядкували пам'ятний порстумент в центрі села , на якому викарбувані імена 99-ти жителів рідного села, які полягли в боротьбі з нацизмом.

Прибрали й засвітили свічки пам'яті на могилі Січовим стрільцям, що є правдивим похованням загиблих героїв 1914-1919рр. на старому цвинтарі .

Молоде покоління повинно продовжувати естафету вічнення пам'яті героїв, що поклали своє життя на алтар України.

Патротріотичне слово на сцені школи

У рамках реалізації Української Хартії вільної людини учні 5 - 8 класів Великочорнокінецької ЗОШ І-ІІІ ступенів провели на сцені школи театральну виставу за п'єсою Олександра Олеся "Микита Кожумяка".

Головна ідея п'єси - визволення від лютого змія - відзеркалює проблему сьогодення на сході нашої Вітчизни. У нашого народу завжди знаходяться мужні захисники , котрі стають прикладом для наслідування . Бути вільною людиною - такий вибір роблять герої п'єси.

Учні-актори підібрали аскраві декорації та костюми . Патріотизм та сміливість лунали із уст їх героїв: "Хто не бореться - той раб".

Учні зробили висновок , щоб бути вільною людиною означає чинити добро для ближніх, як зробив це головний герой п'єси Микита Кожум'яка.

Тиждень цивільного захисту

30 квітня з метою ефективних дій під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру, в нашій школі розпочався тиждень цивільного захисту присвячений протипожежній безпеці. Основним його завданням було – вироблення в учнів умінь, навичок грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров'я та життя.


Година пам’яті «Чорна спадщина Чорнобиля»

Чорнобильський вітер по душах мете

Чорнобильський пил на роки опадає.

Годинник життя безупинно іде,

…Лиш пам’ять усе пам’ятає.

В історії нашого народу налічується чимало скорботних дат, спогадів, які пронизують серце і душу гірким болем. Одна з них 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.

Саме цього 2018 року годинник життя відраховує 32 роки Чорнобильської катастрофи. Темною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля, ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей.

У Великочорнокінецькій школі відбувся день пам'яті трагедії , який супроводжувався виховним заходом на тему «Ехо Чорнобиля», який підготували учні 10 та 11 класу, де нагадали нам про трагедію того часу , також відбулася трансляція фільму з подіями які відбулися 32 роки назад.


Урок мужності і доброти

20 квітня у стінах нашої школи відбувся Урок мужності і доброти, де учні і учителі зустрілися із волонтерами-учасниками АТО Шіхмагомнедовим М.М, Куликом М. та Кастранцем А.М.

В актовому залі школи було розміщено багато світлин, що відображали суворі будні буремного сходу нашої Батьківщини. Волонтери привезли з собою й військові трофеї - зброю, що використовується під час оборони і бойових зіткнень сьогодні.

Хвилюючою і проникливою була розповідь волонтерів про їхні нелегкі подорожі до побратимів на бойові позиції. Про небезпеки, які чатували їх на КПП. Великий інтерс, а арзом з тим страх і здивування виявили діти, коли оглядали і приміряли на себе важкі бронежелети, каску, автомат, котрі на жаль , не завжди можуть вберегти від смерті. Вразила дітей розповідь про юну парамедика, котра . ризикуючи життям рятує бійців, не зважажаючи на свою тендітність .

Повчальною була розповідь-інструктаж провідного фахівця Чортківського РВ УДСНС України в Тернопільській області Кастранець А.М. про техніку безпеки під час виявлення незнайомих придметів, при пожежі та терактах.

Учасники зустрічі Шіхмагомедов М.М., Кастранець А.М., кулик Р. справжні патріоти , котрі захищають наш мир та спокій, ризикуючи своїм життям. Урок мужності пробудив у душах дітей і вчителів ще більше любові до України гордості за її захисників.

PISA - 2018 у Великочорнокінецькій школі

Сьогодні, 17 квітня наша школа долучилася до тестувань за програмою PISA.

У 2018 році Україна вперше долучилася до Програми міжнарогодного оцінювання учнів PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).

Дослідження проводиться раз на три роки й спрямоване на оцінювання систем освіти у різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів. Наша Великочорнокінецька ЗОШ І-ІІІ ступенів була однією із шести обраних навчальних закладів області, в котрих відбувалося тестування на виявлення, наскільки в учнів розвинена здатність до читання й розуміннярізноманітних текстів, використання отриманих у школі знань і умінь у реальних життєвих ситуаціях.

У дослідженні 2018 року бере участь близько 80 країн світу, Україна брала участь у паперовій версії тестів, тому всі варіанти тестових буклетів та опитувальників заповнювались учнями вручну.

По закінченні учасники отримали подяки за участь.

Надіємось на гідне місце України серед інших країн-учасниць.

Зустріч з птахами

Щороку навесні наша велика шкільна родина проводить свято "Зустріч птахів". От і сьогодні 20 березня класні керівники початкових класів просели такий вже весняний та веселий захід.

Завдяки злагодженим, професійним діям кожного, свято пройшло на високому рівні. У залі лунали веселі пісні та інсценізації за участі маленьких пташок та квітів.

Тематична лінійка до дня народження великого поета і художника Т.Г. Шевченка

Щороку 9 березня наша школа вшановує пам’ять видатного письменника , невмирущого генія слова, національного пророка, художника, борця за ідеали справедливості та добра, за кращу долю України та українського народу, який став символом України, – Тараса Григоровича Шевченка. В цей день учні школи цитували вірші і твори цього великого генія

Багато років пройшло після смерті Кобзаря. Але його поезії забути не можливо. Вірші Пророка, дух його віршів завжди на слуху. Вони підтримували українців під час багатьох війн, бідування, під час пошестей і голоду. Вони ставали наче добрими порадниками у скруті, бо написані з такою щирістю, що душа бринить від щастя чи від туги. Здається, що словами Шевченка говорить сам український народ . . .

От і сьогодні у нашій школі відбувся конкурс віршів. Багато поезій прозвучало з уст школярів. А найкращих читців було обрано для виступу у сільському БК.


Математичний вечір „Математика з зірками”

Сьогодні у нашій школі пройшов Математичний вечір для учнів 8-9 класів, який підготувала вчитель математики Орел Ольга Михайлівна. Захід пройшов дуже цікаво, з веселими конкурсами та завданнями, які винагороджувалися призами. Учні мали змогу показати свої здібності з математики.

«Жінки, жінки, о скільки в цьому слові…»

З весянним подихом вітру, лагідними сонячними промінчиками, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня.

7 березня Великочорнокынецька школа відзначила Міжнародне жіноче свято... Напевне кожна жінка і дівчина чекає цього свята, але не менше чекають його хлопчики та чоловіки, бо мають змогу привітати своїх матусь, дружин, бабусь, сестричок та подруг. Ось і в цей день від учнів сильної статі нашої школи линули найтепліші слова та побажання до усіх жінок.

Теплий промінь березневий

Розбудив дзвінку весну.

Ароматом квітів перших

День святковий огорнув.

Він вітання наші щирі

Передасть всім дамам милим,

Щоб жили в добрі і мирі

Щоб здійснились їхні мрії,

Щоб коханими були,

Щоб у радості цвіли!!!