Реляційні бази даних, їхні об'єкти. первинні та зовнішні ключі. Практична робота №1
Створення та відкриття бази даних розпочинається з проектування схеми даних. Схема визначає, які параметри повинні мати об'єкти, що зберігаються в базі. В таблиці це задається полями
Наприклад. Предметна галузь Виробництво.
Практична робота №1
1. Запустіть СУБД Access.
2. Збережіть базу даних з іменем Практична робота №1 у своїй папці.
3. У цій базі даних створіть 3 таблиці.
4. Створення зв'язків у СКБД MSAccess
Зв’язок «один-до-багатьох»:
Поля, що містять значення ключів інших таблиць, називають зовнішніми ключами. Кажуть, що зовнішній ключ посилається на таблицю, значення ключа якої він містить. Ключ таблиці називають також первинним ключем.
Правило моделювання зв’язку «один-до-багатьох» у реляційній базі даних: Ключове поле (первинний ключ) з’єднуємо із зовнішнім ключем. (Текстове- з текстовим, числове- з числовимтого ж типу, лічильник – із довгим цілим).
Зв'язок «багато-до-багатьох»:
Щоб створити між таблицями зв'язок «багато-до-багатьох», необхідно створити допоміжну таблицю із таким ж ключовими полями, як у заданих таблицях, і приєднати ї зв’язком 1 до багатьох.
Зв’язок «один-до-одного»
Зв’язок «один-до-одного», так само як і зв’язок «один-до- багатьох», створюють із використанням зовнішнього ключа. Але у зв’язку «один-до-одного» зовнішній ключ має специфічну властивість: його значення не повинні повторюватися. (Створити для зовнішнього ключа додаткове поле і зробити його індексованим без повторень. Індексовані поля — це ті, за значеннями яких СКБД шукає записи в таблиці.)
Домашнє завдання
Таблиця Магазин книжковий
Таблиця Книги
Таблиця Формуляр