Подорожненський ліцей

Facebook

Посилання на сторінку ліцею в Facebook https://www.facebook.com/groups/442982540024832/?ref=share 

контакти служби у справах дітей -             тел.(03245)7-12-93, e-mail: susdstriy@qmail.com, адреса: м.Стрий, вул.Незалежності, 3, каб. №№6,7,  до якої може дитина звернутися особисто за допомогою 

Звіт

про проведення Дня цивільного захисту та об’єктових тренувань

у Подорожненському ліцеї 

17.04.2024 року

Відповідно до складених планів у цей день було проведено комплексне об’єктове тренування, метою якого було перевірити реальність плану цивільного захисту Подорожненського ліцею, удосконалення навиків командно-начальницького складу у виконанні обов’язків при приведенні формувань в готовність до виконання своїх функціональних обов’язків, готовність персоналу до дій у НС та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у тому числі тих, що виникли внаслідок воєнних (бойових) дій чи терористичних актів, а також проведення відновлювальних робіт на власних об’єктах.

У Подрожненському ліцеї було дано Ввідну №1 "Увага! Повітряна тривога" для 1-4 класів та Ввідну №2 «Виникнення пожежі. Пожежа в їдальні (1-поверх)». Проведено тренування умовного виклику пожежної команди села та повну евакуацію особового складу закладу та всіх учасників освітнього процесу за другою ввідною на територію ліцею

Напередодні Дня ЦЗ класними керівниками 1 – 11 класів були проведені класні збори «Про завдання учнів з дотримання правил безпеки під час проведення Дня цивільного захисту».

Класні керівники 5-11 класів опрацювали, разом з учнями, Методичні рекомендації з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами, додаток 1 до листа Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3485-22 та Методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями закладів загальної середньої освіти з питань поведінки у надзвичайній ситуації, додаток 2 до листа Міністерства освіти і науки України від 17.03.2022 № 1/3485-22. Після проведення вчителями були зроблені відповідні записи в електронних класних журналах.

Проведено навчання та тренування до можливої евакуації учасників освітнього процесу «Відпрацювання алгоритму дій під час пожежі в громадському приміщенні», Дії вчителів та учнів  після сигналу «ТРИВОГА» під керівництвом керівного та особового складу формувань цивільного захисту Подорожненського ліцею

зіт ЦЗ.docx
План проведення.docx

БРАМА- ОНЛАЙН ВАРТА УКРАЇНИ

Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації


Чому БРАМА?

Брама - це ворота, які захищають від не

безпеки та закривають  нас від негативного впливу. 

В історії людства Брама виконувала найважливіші соціальні функції, одна з яких – оборонна, як захищені в’їзди в міста, фортеці, замки, садиби, на мости і шляхи. У середньовіччі Брама уособлювала все місто як захищену спільноту, що відображено в міській геральдиці багатьох українських міст, таких як: Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Херсон та інших.

ПРОБЛЕМА

Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в інформаційну сферу.

Несвідоме споживання інформації та недостатній рівень інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – засилля ворожої пропаганди та фейків. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають завжди бути обачними та вміти розпізнавати фейки, пропаганду та дезінформацію.

Щоденно, гортаючи стрічку у своїх соціальних мережах та месенджерах ми натикаємось на інформацію, яка на нашу думку є неправдивою або небезпечною. У свідомої людини виникає природнє бажання прибрати таку інформацію із медіа простору або заблокувати її поширення.  

УНІКАЛЬНІСТЬ

Ми перейшли від мрій до дій, та вирішуємо проблему кількісно та якісно. 

КІЛЬКІСНО зменшуємо медіаприсутність росіян. Ініціатив, які б вирішували проблему протистояння пропаганді, немає. В 2022 існували подібні проєкти в Telegram та Facebook, але, на жаль, припинили свою діяльність. Наша унікальність – це наявність бази ворожих ресурсів, можливість виявлення осередків пропаганди та їх блокування.

ЯКІСНО ми вчимо виявляти і недовіряти ворожому контенту.

Ми не займаємось ДДОС атаками, або іншими діями які потребують спеціальних знань та навичок, або спеціалізованого програмного забезпечення. Наразі є подібні ініціативи, але ми вважаємо за потрібне підсилити їх. Освітня частина проєкту спрямована, перш за все, на задоволення потреб учасників нашої спільноти та утримання їх мотивації на систематичне виконання дій з блокування. 

Для того, щоб бути частиною проєкту, користувачам достатньо мати мобільний телефон або компʼютер, та трохи часу, який користувач готовий приділити для важливої справи. 

РІШЕННЯ 

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вирогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA». 

Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору  від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації,  протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.

Що ми пропонуємо учасникам:

Також, ми пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки відволіктись від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога. 

ДОСЯГНУТІ РЕЗУЛЬТАТИ

На сьогодні в рамках проєкту функціонує Телеграм бот, який накопичує лінкі на джерела що необхідно заблокувати, телеграм канал де публікуються лінки для блокування спільнотою, Вайбер спільнота, та сторінки в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

З початку діяльності нашого проєкту, користувачі надіслали понад 140 тис. лінків на джерела, які на думку користувачів необхідно заблокувати.

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще дуже багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.

ЯКЩО ТИ НЕ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВОЇМИ СИЛАМИ АБО ФІНАНСАМИ, ТО МИ МОЖЕШ ДОНАТИТИ СВІЙ ЧАС!


Проект Кіберполіції «StopRussia|MRIYA!»

 

Проект MRIYA – це ініціатива з протидії російським окупантам в медіа-просторі, блокуванню ресурсів шахраїв та ресурсів, за допомогою яких здійснюється збут наркотичних речовин.

На сьогодні, це найбільша спільнота, яка успішно блокує та протидіє російській агресії в Інтернеті. Екосистема «МРІЯ» створена для об’єднання проектів, які розроблені у синергії Кіберполіції України та волонтерів, зокрема:

 Канал «StopRussia | MRIYA» https://t.me/+rPL5V0CMx0NlOTky

Канал - це головна інструкція та засіб комунікації з підписниками щодо блокування, а також платформа, де щоденно та систематично надаються онлайн-завдання для підписників, актуальні новини та свіжа інформація, у тому числі навчальні матеріали по кібергігієні та протидії шахрайству.

 

Бот «StopRussia | MRIYA» https://t.me/stopdrugsbot

Приймає інформацію про фейкові ресурси, котрі перевіряються модераторами та відправляються на блокування в Телеграм-канал. У розділі «Надіслати скаргу на ресурс» - кожен може долучитися до блокування ресурсів окупанта.

 

Проєкт «МРІЯ» - став сильною ініціативою протидії російській пропаганді в медіа-просторі.

Проте війна все ще триває. І це стосується кожного з нас.

Саме ти можеш пришвидшити спільну перемогу!

Скануй QR-код та долучайся до ініціативи!

https://prpravda.in.ua/107/4458-4458.html

Платіжна безпека: основні поради від Кіберполіції

 

Не розголошуйте всі реквізити платіжної картки та контролюйте рух коштів на рахунку Банк по телефону може запитати перші 6 та останні 4 цифри платіжної картки. Для отримання платежу на картку достатньо повідомити лише16-значний номер картки.

Перераховуйте необхідну суму з основної картки на віртуальну перед здійсненням покупки. Віртуальну картку також можливо додати і до гаманців Apple Pay, Google Pay. Не переходьте за посиланнями від незнайомців! Шахраї розсилають шкідливі посилання в месенджери, смс, e-mail для зараження пристроїв вірусом, викрадення персональних даних, секретних карткових реквізитів, для переходу на фішингові або інші шахрайські ресурси.

Отримали посилання від друга – не поспішайте на нього клікати. Шахраї могли отримати доступ до акаунта друга. Спершу зателефонуйте другу та запитайте, чи справді посилання від нього.

Не вводьте реквізитів платіжних карток на незнайомих та підозрілих сайтах

Звертайте увагу на протокол сайту http – це ненадійний протокол, це означає, що сайтом користуватися не можна https – потрібно продовжити перевірку сайту Також рекомендується додатково перевірити посилання сумнівних сайтів:

Схема шахрайства може бути абсолютно новою або добре прихованою. Тому, крім перевірки сайту на сайті Кіберполіції в розділі "Стоп фрауд" та сервісі Асоціації "ЄМА" CheckMyLink, проводьте також власну перевірку. Якщо ви випадково розкрили дані платіжної картки на підозрілому сайті, негайно телефонуйте до банку за номером, зазначеним на звороті картки. Якщо ви стали жертвою шахраїв, напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону – 0 800 505 170. Захистіть свої акаунти двічі

1. Створіть складний пароль до електронної пошти, соціальних мереж та інтернетбанкінгу. Складний пароль може містити:

2. Установіть багатофакторну автентифікацію.

Багатофакторна автентифікація – це, коли для входу до акаунта, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток. Налаштування багатофакторної автентифікації на прикладі інстаграму за посиланням.

Надійно зберігайте та не розголошуйте свій пін-код! Змінюйте пін-код до картки:

#ШахрайГудбай! #Кіберполіція #БезпекаДаних

https://prpravda.in.ua/107/4457-4457.html

Звіт директора Подорожненського ліцею відбудеться 02.06.2023 року в приміщенні ліцею (актова зала) о 16.00 год.

звіт директора2023.pptx
протокол звітуПодорожне.23docx.docx
Звіт школи.pptx
photo_2022-08-16_17-05-58.pdf

Про проведення онлайн-опитування У рамках науково-дослідної роботи за темою «Розвиток інформаційного освітнього середовища сучасного навчального закладу України» та з метою оцінки наявної ситуації й масштабів прогалин у галузі кібербезпеки, проблем конфіденційності персональних даних на сайтах закладів освіти та їхніх сторінках у соціальних мережах, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» в партнерстві з ГО «Центр кращого Інтернету» за підтримки Програми досліджень свободи Інтернету «Counterpart International» проводить онлайн-опитування серед педагогічних працівників, представників адміністрації закладів загальної середньої освіти та батьків учнів чи осіб, які їх замінюють. Просимо сприяти проведенню дослідження: поінформувати батьків учнів чи осіб, які їх замінюють про його проведення та розмістити на сайтах закладів загальної середньої освіти посилання щодо опитування респонентів, а саме: учителів, представників адміністрації ЗЗСО https://docs.google.com/forms/d/1JMug47hq9dDUZwxQ0xW3AiJ- 7dX1r3sRBUHbpAV3W8c/edit батьків учнів чи осіб, які їх замінюють https://docs.google.com/forms/d/1AuAfpbR9xVff4kdHTFdqzX_uAS32X22YQJ EJ2uNuqXk/edit Опитування проводитиметься у березні-травні 2021 року на умовах повної анонімності. Також інформуємо що участь в опитуванні добровільною. 

Школа є учасником Всеукраїнського експерименту з медіаграмотності. ttps://m.facebook.com/groups/107759056630905?view=permalink&id=639499160123556 

На лівому березі синьоокої Свічі серед буйної зелені розкинулось наше Подорожне або Баличі Подорожні (за іменем колишнього власника п. Тадея Балицького).

      Рік заснування – приблизно 1386.

      Село вперше згадується в письмових джерелах 1464 року. Під час визвольної війни українського народу (1648 – 1654 рр.) тут відбувалися активні виступи селян. Поблизу села виявлено клад ливарника (бронзові знаряддя праці, зброю), прикраси епохи пізньої бронзи ( Х ст. до н.е.)

      Будинок культури, середня школа, ряд магазинів, сільська рада, відділ зв’язку, церква – таким є лише центр нашого сучасного села Подорожне, а ще ж – амбулаторія, дитсадок, клуб…

      А старожили ще пам’ятають часи, коли у селі не було ні крамниці, ні молочарні. Згадують і про школу… Піклування про дітей у всі часи для наших людей було святою справою. Всі батьки хотіли, щоб їхні діти навчились грамоти. Для цього будували, хоч і невеликі, школи. Будівля школи, як пам’ятають найстарші жителі села, була збудована громадою на тому місці, де зараз знаходиться садиба колишніх жителів Іванкових.

      Це був невеликий будинок, покритий гонтами. 4 класні кімнати. В одній із них жив вчитель і водночас директор школи – Єлевич Григорій. Навчати дітей не кожен мав змогу, оскільки за «науку» треба було платити. А селяни жили бідно.


      На початку ХХ ст. школа була польська, тому майже всі вчителі були поляками.

        У 1935 р. школа перейшла на трьохкласну, а в наступному – 1936, оскільки школярів побільшало, було збудовано нову – у центрі села. Після 1939 р. навчання у школі ведеться рідною мовою. У нелегкі 1941 – 1944рр. директором школи працює Бортник Олександр. У цей час школа стає 4-річною. Будівництво школи недовершено. Викінчений був тільки перший поверх, хоч громада запланувала більше…

Дирекція школи

Стаж роботи на даній посаді:

1. Директор школи — Олег Олексійович Вінтонів - 21р.

2. Заступник директора з навчально-виховної  роботи —Любов Антонівна Матійчук - 18 р.

Заступник директора з виховної  роботи - Марія 3іновіївна Боднар - 18 р.


   Візитка Подорожненського ОЗЗСО I-III ст.2021-2022 н.р.

В школі працює 27 учителів, які навчають і виховують 173 учні. Це досвідчені педагоги,серед них:

 

21-спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

4-вчителям присвоєно педагогічне звання «старший учитель».

5-спеціалістів другої кваліфікаційної категорії.

1-спеціаліст.

1-педагог-організатор-спеціаліст вищої  кваліфікаційної категорії.

1-практичний психолог-спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії


В школі працюють такі гуртки:

Мовні скарби.

Зерно істини

Мандрівник

Джура

Цивільний захист

Туризм

Джерельце

Забуті імена

Цікава математика

Навчальний заклад забезпечений пандусом, що дає можливість навчатися дітям з особливими освітніми потребами