шкільне життя

Щасливої дороги випускникам 2020 року!

День вишиванки в Бахмутській школі №3

День вишиванки – не офіційне й відносно молоде, проте дуже улюблене народне свято. Останнім часом вишиванка стала своєрідним символом патріотизму і любові до своєї країни. Багато її люблять за стильність і унікальність, адже кожен вишитий на ній візерунок має свій символ і значення. У 2020 році це свято відзначаємо 21 травня в умовах карантину. До святкування долучилися працівники, батьки та учні школи. Традиційне українське вбрання виглядає дуже святково і дарує всім відмінний настрій.

В Бахмутській ЗОШ №3 відбулися заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щороку в третю неділю травня. 15-го травня вчителем історії Станіславом Єрмолаєнко було проведено тематичні уроки в дистанційному форматі «Пам’яттю реабілітовані». Класні керівники 5 - 9 класів підготували та провели виховні години: «Із забуття – в безсмертя» (5 кл.), «Репресоване відродження» (6 кл.), «День пам’яті жертв політичних репресій» (7 кл.), «Жертви Великого терору» (8 к.), «У світлі воскреслої правди» (9 кл.). Вчителі української літератури Тетяна Горда та Тетяна Старусєва надіслали дітям презентації «Письменники – жертви сталінських репресій». Ми пам’ятаємо та більше ніколи не допустимо такого злочину проти людяності…

В Бахмутській ЗОШ №3 відбулися заходи до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Депортація кримських татар є колосальним порушенням прав людини і великим злочином із точки зору сучасного міжнародного права.

З 15 по 18 травня в Бахмутській загальноосвітній школі І – ІІ ступенів №3 в онлайн – режимі проходили виховні заходи, присвячені Дню пам’яті геноциду кримськотатарського народу.

Учні 3 – 6 класів намалювали тематичні малюнки, сповнені глибоким почуттям жалю, взяли участь у художній виставці «Весна буяла…». Учні середньої ланки переглянули інформаційний вісник, в якому документально була представлена жахлива хронологія кримських подій у травні – липні 1944 року. Про спецоперацію «Переселення кримських татар», під час якої загинуло 46 % депортованого мирного населення, йшлося у відеолекторії «76-ті роковини депортації кримських татар. Геноцид корінного населення Криму». Учні 7-9 класів переглянули тематичний фільм «Чужа молитва»: про біль, сум, горе народу, над яким так бездушно, безпідставно, цинічно вчинили розправу. 18 травня о 12.00 педагоги та школярі вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу хвилиною мовчання, використавши запропонований відео-метроном. Історія депортації кримськотатарського народу нікого не може залишити байдужим.

Україна - це Європа

Напередодні святкування Дня Європи учні 3-го класу під час дистанційного вивчення предмету «Я у світі» опрацювали теми: « Я – європеєць», «Ми всі різні. Я - член європейської спільноти», «Україна- європейська держава. Європейський Союз - співтовариство народів Європи». Класний керівник Анна Матанова надала дітям посилання для перегляду презентацій: «Що я можу розповісти про Україну своїм ровесникам за кордоном?», «Чим цікаві традиції та звичаї європейських народів», «Внесок українців у світову науку і культуру». Діти із задоволенням взяли участь у конкурсі малюнків «Україна – це Європа».

До Дня пам'яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №3 проведено низку виховних заходів у дистанційному форматі

З 4 по 8 травня в рамках тижня «Пам'ятаємо – перемагаємо!» класними керівниками 1-9 класів організована робота щодо вшанування пам’яті героїв та учасників Другої світової війни. Проведені дистанційні виховні години за темами: «Погляд в минуле» (для учнів 5-6 класів) та «Цінуємо твій подвиг, солдате» (для учнів 7-9 класів). Усім дітям та їх родинам розіслано інформаційні повідомлення «8 Травня — День пам’яті та примирення», «2020-й – рік 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років", запропоновано переглянути онлайн-виставки: «У лавах Об’єднаних Націй», “Війна очима дітей”,“ Втрати України за час Другої світової війни”, надані рекомендації, інтернет-посилання щодо перегляду відео, кліпів, презентацій, уривків хронікально – документальних фільмів про Другу світову війну.

З метою відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, вшанування подвигу звитяжців старшого покоління, увічнення пам’яті жертв війни, а також консолідації суспільства та утвердження ідеалів миру класний керівник 5-го класу Владислава Пижова підготувала новітні джерела про ці події та провела етичні бесіди із учнями на тему «Погляд в минуле» під гаслом «НІКОЛИ ЗНОВУ». Була проведена онлайн зустріч на базі інтернет-платформи Zoom. Учні закладу вшанували героїв Другої світової війни хвилиною мовчання, запаливши штучні свічки. Напередодні вони власноруч виготовили червоні маки, як символ Дня пам’яті та примирення. Зроблено викладку електронної літератури «Уклін живим – загиблим слава».

Вихованці закладу доєдналися до міжшкільного челенджу «В пам’яті людській назавжди» та шкільного проєкту «Забуттю не підлягає…»: намалювали малюнки, підготували привітання ветеранам, читали вірші про безсмертний подвиг народу. Учні 5-9 класів взяли участь в онлайн-опитуванні до 75-річчя перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, організованим Донецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти з метою з’ясування особистого ставлення дітей та учнівської молоді щодо історичних уроків Другої світової війни.

В умовах карантину технічними працівниками закладу з дотриманням епідеміологічних вимог проведено прибирання біля пам’ятника І.Г. Чапліну, командиру партизанського загону часів Другої світової війни.

Пам’ять про безсмертний подвиг народу назавжди залишиться у наших серцях! Пам’ятаємо – перемагаємо!



В Бахмутській школі №3 проведені заходи, присвячені

вшануванню пам’яті героїв Небесної сотні

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими й учнів Бахмутської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів №3, в якій відбулися виховні заходи з відзначення Дня Героїв Небесної Сотні. Школярі відвідали кінолекторій «Пливе кача», переглянули документальну хроніку подій на Майдані у лютому 2014 року. В бібліотеці проведено інформаційно-літературну імпрезу «Герої Небесної Сотні – наші земляки», яка стала джерелом нових знань наших вихованців про героїв-патріотів нашого міста, які ціною життя відстоювали свою громадянську позицію, свої погляди та спрямування на європейське майбутнє країни.

20 лютого коридорами закладу освіти лунали національно-патріотичні пісні.

Світлою молитвою за Україну та патріотичними закликами завершився урок демократії «Героям Небесної сотні присвячується…»: «Герої не вмирають! Слава Україні! Слава Нації! Україна – понад усе!”