Комунальний заклад освіти
«Середня загальноосвітня школа № 20»
Дніпровської міської ради

Наша адреса :

49111, вул. Високовольтна буд. 30

Соборний район, м.Дніпро 

 

Телефон:

38(098)-427-6282


Електронна пошта:

sz020@dhp.dniprorada.gov.ua

Мова освітнього процесу :   УКРАЇНСЬКА

    У затишному куточку одного із центральних районів міста Дніпро знаходиться Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа № 20».

 

    Теплої пори року  будівля закладу потопає у зелені і квітах. А на шкільному подвір’ї майже завжди вирує життя: не тільки учні школи, але й жителі довколишніх будинків полюбляють займатися на тренажерах, грати у спортивні ігри на полі зі штучним покриттям.  Сюди також приводять на прогулянки свою малечу молоді мами, які є випускницями цієї школи.

 

    У мирні часи школа завжди була осередком культури, острівцем спілкування для дітей і дорослих. В актовій залі збиралась вдячна аудиторія глядачів, коли проводились розважальні заходи, концерти за участі учнів та вчителів школи. Зараз, під час війни, школа організовує допомогу нашим захисникам, тісно співпрацює з волонтерами.

 

    За 60 років свого існування навчальний заклад дав старт у широкий світ своїм вихованцям, які стали гордістю не тільки школи, а й всієї України: 

    Величко Олександр Григорович
– ректор Національної Металургійної академії м.Дніпро 

Лазько Олексій Миколайович
– меценат Міжнародного конкурсу знавців української мови ім.П.Яцика 

Сергій Перхун
– член збірної команди України з футболу 

Попов Іван Петрович
– професор, автор багатьох наукових видань в області медицини 

    Соня Куссекала
– срібна призерка Європейського олімпійського фестивалю з легкої атлетики, член збірної команди України.


    З теплотою та вдячністю згадують свою школу випускники різних років. Сюди ж, у рідну двадцяту приводять вони своїх дітей, бо впевнені: тут їхній малечі буде комфортно і цікаво. 

Особливості функціонування закладу

 Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №20» Дніпровської міської ради заснований у 1963 році. З 1993 року школі надано статус україномовної.


          Школа працює в одну зміну. В другій половині дня школярі мають можливість займатися в гуртках та факультативах, спортивних секціях, секції «Шахова королева», студії «Петриківський розпис», хореографічних гуртках «Малві» та «Майстерня хореографії». Для молодших учнів працюють 4 групи подовженого дня.

З 2018 року активно впроваджується Концепція "Нова українська школа" у 1-4 класах. Учні працюють за Типовими освітніми програмами для закладів загальної середньої освіти, розроблених під керівництвом О.Я. Савченко. Також з 2018 року вчителями початкової школи розпочато роботу за науково-педагогічним проєктом «Світ чекає крилатих» під науковим керівництвом  А. Д. Цимбалару.

Учні 5-11 класів навчаються за Типовими освітніми програмами закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня і ІІІ ступеня з навчанням українською мовою.

В школі  ведеться системна робота з проєктної діяльності вчителів та учнів. Здійснюється соціально-психологічний супровід учасників освітнього процесу.

Станом на 01.09.2023 року сформовано  21 клас, в них навчається 532 учні:  1-А, 1-Б, 2-Б, 3-А, 3-В, 5-А, 9-А класи навчаються за змішаною формою у приміщенні Гімназії № 79 Дніпровської міської ради, останні учні 14 класів навчаються дистанційно. Для учнів, які навчаються  за змішаною формою організовано підвезення  до/з місця навчання. 

У відповідності до чинного законодавства КЗО «Середня загальноосвітня школа № 20» ДМР  створює умови для досягнення здобувачами результатів навчання відповідно до Освітньої програми закладу, забезпечує відповідність рівня повної загальної середньої освіти відповідно до Державних стандартів.

   Школа здійснює освітній процес відповідно до рівнів освіти:

   Початкова освіта: забезпечує всебічний розвиток дитини, її талантів, здібностей, компетентностей та наскрізних умінь відповідно до вікових та індивідуальних психофізіологічних особливостей і потреб, формування цінностей, розвиток самостійності, творчості та допитливості.

   Базова середня освіта: забезпечує розвиток природних здібностей, інтересів, обдарувань учнів, формування компетентностей, необхідних для їх соціалізації та громадянської активності, свідомого вибору подальшого життєвого шляху та самореалізації, продовження навчання на рівні профільної освіти або здобуття професії, виховання відповідального, шанобливого ставлення до родини, суспільства, навколишнього природного середовища, національних та культурних цінностей українського народу.

Повна (профільна) середня освіта: забезпечує всебічний розвиток, виховання і соціалізацію особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору, само-реалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.

      Освітньо-виховний процес будується виключно на засадах наукової методології. Зміст, форми і методи навчання та виховання, теоретичні і практичні відомості на будь-якому рівні вивчення та з будь-якого предмета відповідають даним сучасної науки, нормам загальнолюдської моралі. Педагогічний колектив школи систематично використовує в роботі рекомендації Інституту модернізації змісту освіти України, Дніпровської академії неперервної освіти та інших інституцій, що забезпечують сучасний розвиток освіти в Україні.

Нині школа – це життєвий простір для самореалізації учнів, яскрава різноманітна палітра можливостей для розвитку здібностей та талантів у дружній та безпечній атмосфері. Простір школи сприяє становленню національної свідомості і лідерських якостей, розвитку духовності, ключових компетентностей та емоційного інтелекту.

Наш колектив продовжує примножувати славні традиції освітян Дніпропетровщини до розвитку нової генерації духовної та інтелектуальної молодої еліти нації, від якої залежить майбутнє України.

Головними завданнями школи є:

 

Місія школи:

· створення розвивального, комфортного освітнього середовища для успішного розкриття й розвитку здібностей, таланту і можливостей дитини на основі партнерства між учителем, учнем і батьками;

· створення умов для формування індивідуальних освітніх маршрутів учнів в умовах Нової української школи та в системі роботи з обдарованими учнями.

Візія школи:

      Школа – сучасний заклад освіти, який виховує відповідальних та готових до глобальних викликів учнів.  Це правильно організоване дорослими безбар’єрне середовище, у якому перебувають учні, варіативність і різноманітність змісту, методів і засобів навчання та оцінювання дітей сприяють розвиткові їх здібностей, формуванню творчої, інтелектуальної, креативної особистості, забезпечують комфортне емоційне благополуччя, відповідають їх інтересам та потребам.

Цінності школи:

·  людина;

·  моральність;

·  дитиноцентризм;

·  відкритість;

·  безбар’єрність;

·  безпечне освітнє середовище;

·  прагнення до постійного розвитку;

·  здатність до критичного мислення;

·  творчість і свобода вибору;

·  патріотизм.

Принципи діяльності:

-  гуманізація – пріоритет завдань самореалізації учнів , створення умов для виявлення обдарованості й талантів; формування гуманної особистості;

- єдність національного й загальнолюдського формування гідності та національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, своєї мови; прищеплення шанобливого ставлення до культури, спадщини, традицій свого народу;

- природовідповідність – урахування багатогранної й цілісної природи , вікових та індивідуальних особливостей учнів;

- культуровідповідність – забезпечення духовної єдності, наступності та спадкоємності, органічного зв’язку з історією українського народу та його мовою;

- демократизація та соціальне партнерство – розвиток різноманітних форм співробітництва між учасниками освітнього процесу;

-   діагностико-прогностична реалізованість;

-   варіативність, альтернативність, гнучкість навчання;

-   безперервність і наступність – цілісність у навчанні і вихованні;

-   принцип урахування потреб учнів школи. Психолого – педагогічний супровід учасників освітнього процесу.

   Педагогічний колектив значну увагу приділяє інноваційним формам та методам організації освітнього процесу:

-  принцип зв’язку з життям, актуальності, орієнтації організаторів методичної роботи на врахування сучасного соціального замовлення;

-  принцип науковості методичної роботи: відповідність усієї системи підвищення кваліфікації вчителів сучасним науковим досягненням у різноманітних сферах; реалізація цього принципу включає діагностику, проблемний аналіз, самоаналіз, рефлексію;

- принцип комплексності методичної роботи: єдність і взаємозв’язок з усіх сторін та напрямів удосконалення кваліфікації вчителів;

-  принцип єдності теорії і практики виступає одночасно проти  недооцінки ролі теорії та надлишкової теоретичності методичної роботи;

-  принцип творчого ставлення до вчительської праці: активізація всіх педпрацівників закладу, створення кожним учителем власної технології навчання й виховання;

-  принцип колегіальності методичної роботи дозволяє раціонально поєднувати колективні, групові та індивідуальні форми методичної роботи;

-   принцип комфортності: створення сприятливих соціально-психологічних та демократичних умов щодо ефективної роботи вчителів у безпечному освітньому середовищі закладу.