Konferencja metodyczna. Kreatorzy Zmian

Szanowni Dyrektorzy i Nauczyciele, w imieniu organizatorów pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie edukacyjne, jakim jest konferencja pn. „Kreatorzy Zmian”, organizowana przez Fundację Rozwoju Edukacji, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze oraz Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego w dniu 22 maja 2024 r.

Konferencja „Kreatorzy Zmian” to platforma, która ma na celu inspirowanie i promowanie innowacyjnych metod nauczania, wspieranie rozwoju edukacji oraz umożliwienie wymiany doświadczeń między nauczycielami, dyrektorami szkół oraz ekspertami z dziedziny edukacji. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych umiejętności oraz nawiązania wartościowych kontaktów z profesjonalistami z branży. W programie konferencji przewidujemy szereg interesujących prezentacji oraz panel dyskusyjny, które pozwolą na zgłębienie tematów związanych z nowoczesnym nauczaniem, wyzwaniami edukacyjnymi oraz najlepszymi praktykami w dziedzinie nauczania i uczenia się.

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w konferencji, aby wspólnie tworzyć lepszą przyszłość dla naszych uczniów i edukacji w Polsce.

Limit miejsc 100

Obowiązuje kolejność zapisów.

ERASMUS+ MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ 

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa Salomon  W RAMACH AKCJI ERASMUS+ MOBILNOŚĆ KADRY EDUKACJI SZKOLNEJ W SEKTORZE EDUKACJA SZKOLNA od 01.12.2023 do 31.03.2025, realizuje projekt Edukacja językowa drogą rozwoju Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Salomon w Zielonej Górze. Projekt w całości finansowany jest ze środków UE.

Projekt został przygotowany w celu umożliwienia nauczycielom Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Salomon w Zielonej Górze doskonalenia kompetencji językowych poprzez szkolenia i doświadczenia w wymiarze międzynarodowym. Projekt zakłada przeszkolenie 13 uczestników w zakresie kompetencji językowych. Zdobyte doświadczenie i nabyte kompetencje zostaną włączone do planu rozwoju szkoły, co usprawni proces dydaktyczny oraz będzie miało wpływ na zwiększenie udziału szkoły w realizacji projektów w ramach eTwining, a także udziału kadry szkoły w konferencjach międzynarodowych w obszarze edukacji.

Dofinansowanie projektu z UE:  38 971,00 EURO/184 235,40 PLN


W załączeniu:

Regulamin Rekrutacji

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Lista rankingowa

ZDROWY KROK W NOWY ROK ZDROWE CIAŁO, ZDROWA GŁOWA 

to projekt, który realizujemy w naszej szkole dzięki środkom finansowym otrzymanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży i nauczycieli ChSP SALOMON, Przedszkola Salomonek oraz uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Przyjazna Szkoła w Droszkowie.

Akcja wpisuje się w działania w zakresie profilaktyki otyłości oraz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Chcemy zachęcić uczniów, przedszkolaków, nauczycieli do zdrowego trybu życia, prawidłowego żywienia oraz aktywności fizycznej, ale również nauczyć odpowiedzialności za własne zdrowie w ramach profilaktyki otyłości oraz wpływu zdrowego trybu życia na zdrowie psychiczne, proces uczenia się i funkcjonowanie w otoczeniu szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym. Zdrowa, zbilansowana dieta oraz ruch to kluczowe elementy dłuższego, zdrowszego, szczęśliwszego życia.

Ciekawe warsztaty, zabawy ruchowe przy muzyce, zdrowe przekąski - wszystko dla naszego zdrowia.


Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”

to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Uczniowie Naszej Szkoły realizują projekt na Kółku Matematycznym 

https://bycjakignacy.pl/#program