KADRA

Magdalena Milczarek

dyrektor 

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej na kierunku wychowanie techniczne. Ukończyłam studnia podyplomowe Informatyka dla nauczycieli. W 2006 roku ukończyłam Kurs z zakresu organizacji i zarządzania placówkami oświatowymi.

Swoją przygodę z edukacją rozpoczęłam zaraz po ukończeniu studiów, pracując jako nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej w Ochli, a następnie w Szkole Podstawowej nr 10 w ZSMS w Zielonej Górze, gdzie uczyłam techniki i informatyki.

Z placówkami SALOMON jestem związana od samego początku, tj. od 2006 roku, kiedy to wraz z mężem założyliśmy stowarzyszenie, a następnie Chrześcijańską Szkołę Podstawową Salomon, w której naukę rozpoczęły obie nasze córki. W 2019 roku Rodzina Salomon powiększyła się, powstało Przedszkole Salomonek. Dziś przyszedł czas na kolejny etap – Liceum Ogólnokształcące Salomon.

W SALOMONIE pragniemy umożliwić osiągnięcie sukcesu każdemu uczniowi, staramy się, aby nasze placówki wyróżniały się jakością nauczania, indywidualnym podejściem i wspaniałą atmosferą, w której uczeń może odkryć radość poznawania i doświadczenia świata oraz rozwijać swoje pasje. Wierzę, że kochający Bóg ma moc, aby zesłać mądrość, dobroć i miłość w serce każdego ucznia, które pomogą w kształtowaniu charakteru i  budowaniu mocnych życiowych fundamentów.


Katarzyna Grabias-Banaszewska

wicedyrektor 

Jestem absolwentką zielonogórskiej polonistyki i malarstwa. Ukończyłam również pisanie scenariuszy i dramatu w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk oraz studia podyplomowe z zakresu  bibliotekoznawstwa; doradztwa zawodowego i przedsiębiorczości; nauczania techniki, plastyki i muzyki, ilustratorstwa.  Stopień doktora literaturoznawstwa uzyskałam w 2017 r. Jestem autorką dwóch monografii oraz kilkunastu artykułów na temat historii literatury i metodyki nauczania języka polskiego. Od 2016 roku organizuję Lubuski Konkurs Literacki. Pełnię funkcję sekretarz Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz opiekunki Koła Naukowego. Współpracuję z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury. Prowadzę szkolenia metodyczne oraz warsztaty rozwijające kreatywność. Pracę akademicką, w Pracowni Edukacji Polonistycznej i Badań nad Kulturą, łączę z praktyką szkolną. Uwielbiam pracę z młodymi ludźmi, od których uczę się współczesnego świata.  Fascynuje mnie alternatywne podejście do edukacji, które staram się  wdrażać we wszystkich moich zawodowych ścieżkach.

Moje sposoby na odpoczynek to dobra lektura, malowanie i szydełkowanie. 

Justyna Stańko 

pedagog, tutor

Jestem absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, studiów magisterskich na kierunku pedagogika oraz studiów podyplomowych na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Mam wspaniałego męża i cudowną 14-letnią córkę. Obecnie kończę kurs Tutoringu, i w tym będę się dalej rozwijać. Pracuje w szkole od 17 lat i jest to jedna z najwspanialszych przygód w moim życiu. W mojej pracy najważniejsze są dla mnie uważność na drugiego człowieka oraz cierpliwość. 

Moją największą pasją jest czytanie, ale w wolnych chwilach lubię zachwycać się architekturą miast i pić kawę w klimatycznych kawiarniach. 

Justyna Staszewska 

psycholog

 

Katarzyna Harmak

wychowawca, język polski 

Katarzyna Harmak – to wymagający polonista z wieloletnim doświadczeniem, który po prostu lubi uczyć, to wytrwały rzemieślnik pracujący z przekonaniem aktywnymi metodami, ale przede wszystkim wielbicielka wszelkich wyjazdów, wycieczek, a także rozmów, żartów, przedstawień, literatury, wystaw, to osoba, dla której ważne jest czerpanie z życia szczęścia i zadowolenia oraz budowanie dobrych relacji z innymi ludźmi. Lubi czytać, jeść, śmiać się, poznawać nowe miejsca, chodzić do teatru i na wystawy, a w międzyczasie chaotycznie biegać po lesie. Ceni w ludziach szczerość, poczucie humoru i ambicję, ale też otwartość na innych, życzliwość, tolerancję, empatię, a przede wszystkim odwagę do bycia oryginalnym i niezależnym człowiekiem, do wyrażania i afirmowania swojej indywidualności. Uważa, że kontakt z młodymi ludźmi daje jej wiele radości i inspiruje ją do rozwoju. Poza szkołą ma świetną córkę, dwa zbuntowane psy i trzy rozpieszczone koty, o wiele za dużo książek i roślin, i jest jej w życiu całkiem fajnie.

Katarzyna Urbaniak 

język angielski 

Jestem magistrem filologii angielskiej. Ukończyłam także studia filozoficzne o profilu wiedza o społeczeństwie. Oprócz oczywistej sympatii dla  języka angielskiego traktuję go również jako narzędzie do zdobywania informacji oraz poszerzania horyzontów. W pracy z młodzieżą staram się przekazać te idee; aby traktować umiejętności językowe jako drzwi do samorozwoju. Miałam przyjemność praktykowania  języka w krajach anglojęzycznych, gdzie również pracowałam w sektorze edukacyjnym. Staram się wykorzystywać te doświadczenia w pracy z młodzieżą, przekonując ich o zaletach dwujęzyczności podczas podróżowania,  ilustrując również praktyczny wymiar znajomości języków obcych. 

Relaksuje mnie słuchanie muzyki, jak również odwiedzenie ciekawej wystawy lub interesującego muzeum.  

Kamila Dzieża

biologia, geografia

Jestem nauczycielką przyrody, biologii i geografii. Tytuł magistra biologii obroniłam na Uniwersytecie Wrocławskim (Wydział Nauk Biologicznych). Specjalizuję się w ekologii i ochronie środowiska. Dodatkowo ukończyłam także studia podyplomowe na kierunku: Nauczanie geografii w szkole. Praca z młodzieżą jest dla mnie pasją i fascynującą przygodą, która pozwala mi się rozwijać jako człowiek. Już w dzieciństwie moją ulubioną zabawą była szkoła, w której zawsze byłam nauczycielem, a świetny kontakt z dziećmi tylko uświadomił mnie, w jakim iść kierunku. W nauczaniu bardzo ważne jest dla mnie zaufanie oraz nawiązanie pozytywnych relacji z uczniami, dzięki czemu w czasie moich lekcji uczniowie nie boją się pytać, mówić i odpowiadać. Jeżeli chodzi o nauczane przedmioty, to w szczególności interesują mnie zagadnienia związane z zależnościami między środowiskiem a organizmami oraz genetyka. 

Moją pasją jest podróżowanie oraz siatkówka, w którą gram od najmłodszych lat. 

Maria Mazurkiewicz 

chemia, fizyka

Ukończyłam kierunek studiów nauczycielskich chemii i przyrody oraz chemii analitycznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie pracy z młodzieżą jest mi znane od czasu rozpoczęcia przygody w Małym Inżynierze. Wspólne akademickie wyjazdy na półkolonie oraz eventy po całej Polsce, uświadomiły mi wewnętrzną potrzebę dzielenia się wiedzą i umiejętnościami z młodymi ludźmi. Na ostatnim roku rozpoczęłam studia podyplomowe z nauczania fizyki, które obecnie dają mi możliwość poszerzenia ścieżki zawodowej z ulubionych od szkolnych lat, przedmiotów ścisłych. Na co dzień inspirują mnie nowoczesne metody i formy pracy, które stawiają na pierwszym miejscu aktywizację uczniów.  Nie są mi obce gry i zabawy strategiczne. 

W wolnych chwilach stawiam jednak na wyciszenie i długie spacery w gronie najbliższych. Przy wieczornej herbacie z cytryną lubię obejrzeć animowane filmy i seriale przygodowe. 


Grzegorz Pukacki

wychowanie fizyczne, historia, historia i teraźniejszość 

Danuta Szymańska

język hiszpański 

Jestem absolwentką romanistyki na Uniwersytecie Wrocławskim, pisałam pracę magisterską z literatury hiszpańskiej i po hiszpańsku ją obroniłam. Jestem nauczycielką z wieloletnim stażem o bogatym doświadczeniu zawodowym. W mojej karierze miałam okazję pracować z osobami w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania językowego.  Lubię podróżować, poznawać nowe miejsca, chodzić z kijkami. Dużo czytam, oglądam podcasty Radia naukowego, interesuje mnie historia antyczna, archeologia, sztuka świata hiszpańskojęzycznego i wszystko co jest "latino".

W pracy najbardziej lubię kontakt z młodzieżą i brak nudy, a w życiu staram się kierować takimi wartościami jak: szczerość, tolerancja i odpowiedzialność.