Бібліотека

Раді вітати Вас на сторінці бібліотеки

Рудківської гімназії-філії Китайгородського ліцею Китайгородської сільської ради 

Україна памятає, світ визнає 32-33рр..

 

Щорічно в четверту суботу листопада Україна відзначає національний День памяті жертв Голодоморів.З метою вшанування жертв Голодоморів у шкільній бібліотеці Рудківської гімназії-філії було презентовано книжкову виставку: «Минуле з гірким присмаком», що висвітлює трагедію масових голодоморів.  Особливо заслуговують на увагу художні твори українських письменників: «Жовтий князь» В.Барки, «Марія» У.Самчука, «Дівчинка у вінку» Ю.Яновського та інші видання. Ці книги бентежать душу, наповнюють серце пекучим болем, адже в них показана жахлива   картина голодомору, велика трагедія українських родин. Кожна книга з цієї виставки стане одним із місточків, що єднає нас з минулим, допомагає розібратись в тих білих плямах, які виникають на карті історії України. Учні нашої гімназії могли ознайомитись з літературою, яка представлена на книжковій виставці.

 25листопада  о 16.00 оголошується хвилина мовчання і по всій Україні відбувається акція «Запали свічку», тож в знак пам֓яті та вшанування невинно замученого голодом українського народу, хай кожен з нас запалить свічку пам֓яті . Україна пам֓ятає, світ визнає!  

                               

 


21 листопада - День Гідності та Свободи

   День Гідності та Свободи – свято в Україні, що відзначають щороку, вшановуючи полеглих Героїв Небесної Сотні. В Рудківській    гімназії-філії було оформлено виставку: «Свобода, воля і честь понад усе!» на якій представлені для перегляду матеріали про ті події. А також можна ознайомитися  з бібліографічним списком літератури: «Навіки герої, яких забути не можна…», присвяченому вшануванню пам’яті  Героїв Небесної Сотні.


День пам’яті Героїв Крут 2024: Україна вшановує 

106-ту річницю бою під Крутами

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут – українських студентів, які ціною  власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті  Героїв Крут.

  В бібліотеці Рудківської гімназії  було проведено заходи присвячені Дню вшанування пам’яті  героїв  Крут: оформлено  книжкову виставку «Крути: подвиг і трагедія  України», представлено рекомендацій бібліографічний список літератури «Пам’ятаємо героїв Крут»  та    проведено  огляд  літератури  "Любіть  Україну,  як  вірні  сини» для учнів 4 класу, мета  якого -   розкрити  причини  трагедії під   Крутами,  виховувати  інтерес і  повагу  до  історичного  минулого  своєї  країни, до  борців  за  незалежність  України.

Відвага і патріотизм  юних  студентів  назавжди  залишаться  в пам’яті українського народу. Крути стали легендою, символом жертовності та незламності молодого покоління. Вічна слава й пам’ять Героям, які полягли в бою за наше сьогодення та свободу України. Слава Україні!!!

Моя рідна — солов’їна, барвінкова,

                                                          соковита, вишивана, співанкова,

джерельна, яскрава, мелодійна,

промовиста, щебетлива, унікальна,

розмаїта, дзвінка, неповторна… 

Моя рідна — українська мова…

                                Марко Терен

     З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови у бібліотеці Рудківської гімназії-філії  експонується книжкова виставка «Звучи, рідна мово!», яка пропонує розширити кругозір про нашу рідну українську мову. Виставка допоможе здійснити літературну подорож, познайомить з історією становлення та розвитку нашої мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з    добрими порадниками та помічниками – словниками.

   Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним,    М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями. Вітаю вас, дорогі друзі, з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

 


До 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка

Цьогоріч виповнюється 210 років від дня народження геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Це привід не лише вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.

З метою вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців у шкільній бібліотеці Рудківської гімназії  розгорнуто  книжкову виставку «Скарби безсмертного Кобзаря».

...Свою Україну любіть,

Любіть її… Во врем’я люте,

В останню тяжкую минуту                  

За неї Господа моліть.

                          (Т.Шевченко)

 Цими словами звертався до своїх нащадків видатний син українського народу – Тарас Григорович Шевченко.

Великий Кобзар заповідав нам любити свою Україну, свій народ, пам’ятати свою історію і берегти рідну мову. На виставці представлені книги, які допоможуть доторкнутися до поезії Кобзаря. Життєдайна сила кобзаревого слова завжди надихала українців.

  Для кожного з нас Тарас Шевченко означає так багато і він завжди з нами. Він невичерпний і нескінченний…

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде ...
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.


Олена Матушек

38 років тому відбулась найбільша техногенна катастрофа в історії людства — вибух на Чорнобильській атомній електростанції. Трагедія 1986 року змінила життя цілого покоління, забрала життя тисяч людей та вплинула на життя мільйонів.

Напередодні роковин Чорнобильської трагедіїу бібліотеці Рудківської гімназії-філії  презентували виставку до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії  «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…» та складений рекомендований список літератури «Чорнобиль у літературі: книги про українську трагедію».Учні та вчителі  гімназії завітали до бібліотеки та ознайомитись з книжковою виставкою на тему «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…» та списком літератури.

На виставці представлені книги українських та зарубіжних видавництв, що розповідають про Чорнобильську трагедію. Автори-документалісти та історики з максимальною об’єктивністю підійшли до висвітлення цієї теми. Запропонована література, наповнена переживаннями та тужливими спогадами про минуле, по-різному повертає читача у квітень 1986 року.

Низький уклін та глибока вдячність учасникам ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС! Хай залишиться в минулому і не повториться жах тієї страшної катастрофи! Здоров’я і витримки нашим захисникам, героям-ліквідаторам ядерної стихії, мирного неба нам і Перемоги!