Заклад дошкільної освіти

 ясла-садок "Ромашка"

Городненської сільської ради. Болградського району Одеської області

Ласкаво просимо

Городненський заклад дошкільної освіти ясла-садок

                                    «Ромашка»

                    Городненської сільської ради 

                  Болграського району Одеської області

                Адреса:

          вулиця Миру 76-а      село Городнє

       


                                    Зустрічає всіх діток

                                Наш садок «Ромашка».

                             Тут на них чекає  казка,

                              Доброта, тепло і  ласка 

                         

                                                         Режим роботи:  

                                           Понеділок — П’ятниця   08.00-18.30

                                                    Шановні батьки!

                                                   Ми завжди раді Вас вітати !

            Дитсадок - веселий дім!

Тут робота є усім.

Тут майструють,

Тут будують.

   Лисові хвоста малюють.

      З пластиліну ліплять вовка.

         Швидко шиють нитка й голка,

  А тому батьки і мами,

І сестрички із братами,

І бабусі й дідусі -

  Дитсадочок люблять всі!

  


      Рішенням сесії Городненської сільської ради у 1968 році було створено наш заклад, за ці роки у його стінах виросло близько двох тисяч малюків. Це весела країна дитинства в якій  усім затишно. безпечно та весело.

         Мета нашого закладу дошкільної освіти - створення найбільш сприятливих умов для розвитку дітей, виявлення і розвитку їх здібностей, розкриття потенціалу кожної дитини.

Основними завданнями роботи закладу є формування у дітей допитливості та інтересу до природи через використання методів і прийомів ТРВЗ, зміцнення фізичного здоровя шляхом використання традиційних та нетрадиційних методів оздоровлення.

      Саме завдяки увазі кваліфікованих педагогів, використанню ефективного педагогічного досвіду і новітніх технологій дитячий садок "Ромашка" не тільки добре здійснює ефективну підготовку дошкільників до школи, виховання і навчання тут закладають надійний фундамент для подальшого інтелектуального і фізичного розвитку дітей.

       Наш заклад виховує здорову творчу особистість , громадянина України – носія національних та загальнолюдських цінностей, формує у дітей почуття національної свідомості шляхом активізації емоційно-пізнавальної сфери.

  Пріорітетний напрям закладу дошкільної освіти  -  патріотичне виховання дитини.

 

 

 



 


Звіт директора Городненського закладу дошкільної освіти ясла-садка «Ромашка»

Коджебаш Юлії Володимирівни

перед колективом та громадськістю

за 2023 р.

          На виконання Національної доктрини розвитку освіти та наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005р. №55 “Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», відповідно Положення про дошкільний навчальний заклад та Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю в  липні поточного року проведено звітування директора  ЗДО  Коджебаш Юлії Володимирівни.

  

Загальні відомості про ЗДО.

    Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

    Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти : збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості , розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту ; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Безпосереднє керівництво дошкільним закладом здійснюю  я, директор, згідно з Статутом.

   Дошкільний навчальний заклад розрахований на 41 місце, станом на 01.09.2023 р виховується 56 д ітей  дошкільного віку. Групи комплектуються залежно від умов роботи закладу та віковими ознаками. У дошкільному закладі функціонують 3 групи : старша  (17 дітей ) середня ( 21 дитини), 1 група різновікова молодша ( 18 дітей). Зараховування дітей до дошкільного закладу здійснюється на підставі заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини, ксерокопії свідоцтва про народження дитини.

Дошкільний навчальний заклад працює з 8.00 – до 18.30 годин з п’ятиденним робочим тижнем та 10,5 годинним перебуванням дітей.

        Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

   Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

   План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується і погоджується з відділом  освіти Городненської  сільської ради.

Організація навчально-виховного процесу здійснюється на державній мові згідно з Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мови», «Про охорону дитинства»; Національної доктрини розвитку освіти, Конвенції «Про права дитини»; Положення «Про дошкільний навчальний заклад»; Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (нова редакція), Положення «Про батьківські комітети (раду) дошкільного навчального закладу» наказ МОН молоді та спорту №398 від 26.04.11 р., «Положення про методичний кабінет».

    Головною метою дошкільного закладу є забезпечення дошкільної освіти дітей, створення умов для їх психофізичного, розумового, естетичного розвитку, корекція психофізичного розвитку особливих дітей.

    Розподіл навчального навантаження побудований з урахуванням максимально допустимого навантаження на дітей упродовж тижня. При цьому, освітній процес базується на поєднанні різних видів занять: фронтальних та групових при умові, що тривалість фронтальних занять не повинна перевищувати 15-35 хвилин (відповідно віку дітей), групових -15-30 хвилин, що дає можливість додержуватися регламенту навчального часу в день на одну дитину.

       Відповідно до штатного розкладу в ЗДО  20 працівників, з них педагогічних – 7.

 

     З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою дитячого садка, традиційно, у жовтні та квітні було проведено Тиждень відкритих дверей для батьків наших вихованців . Була надана можливість переглянути організацію життєдіяльності дітей, заняття, вернісажі дитячих та колективних з вихователями робіт, оглянути предметно – ігрове середовище групових кімнат.

 

       Створення умов та вжиті заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес.

       Плануваня роботи в дошкільному закладі здійснюся відповідно до Інструктивно – методичного листа Міністерства освіти і науки України. На основі міністерських рекомендацій та відповідно до програмових вимог програми розвитку дитини дошкільного віку "Я у світі" та «Впевнений старт» і складається річний план роботи нашого закладу. Саме річним планом регламентувалася організація методичної роботи дошкільного навчального закладу, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, згідно з концептуальними засадами Базового компоненту дошкільної освіти (нової редакції). Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ЗДО функціонує міні методичний кабінет, який є науково – методичним осередком для педагогів та батьків. Протягом року кабінет поповнився наочно – дидактичними посібниками, науковою, навчально – методичною літературою, дидактичним аудіо та відео матеріалом. Під керівництвом завідуючої педагогічний колектив має змогу здійснювати переорієнтацію всього освітньо-виховного процесу з навчального на розвивальний. Вихователі користуються сучасними науковими розробками, авторськими методиками, розробками занять, свят та розваг, матеріалами з досвіду роботи кращих педагогів, періодичними педагогічними виданнями: Педагогам дошкільного закладу надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахового майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів нашого ЗДО,  інших областей, проходження курсів підвищення кваліфікації.

      На протязі року проходить впровадження в практику роботи інноваційного підходу на основі сучасних вимог до використання засобів фізичного виховання дошкільників, наступності в роботі практичного психолога, вузьких спеціалістів та вихователів сприяло досягненню високого рівня рухової активності дітей на заняттях з фізкультури та правильного розподілу психофізичного навантаження під час проведення рухливих і спортивних ігор в повсякденному житті.

 

 

 

 

 

 

   Матеріально-технічна база ЗДО.

      Для створення оптимальних умов перебування дітей в дошкільному закладі матерільно-технічна база постійно удосконалюється і модернізується,

   1. На виконання Закону України «Про енергозбереження» закінчено заміну міжкімнатних дверей, продовжується заміна старих вікон на склопакети.

   2. З метою забезпечення безпеки життєдіяльності дітей під час прогулянки продовжено роботу по благоустрою території дошкільного закладу:

- продовжено обрізування старих дерев;

- проведено роботу по усучасненню дизайну території дошкільного закладу.

  3. Зроблено капітальний ремонт коридорів в молодшій та середній групі – стіни відремонтовані, замінена підлога..

 

    Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров’я вихованців та педагогічних працівників.

    Згідно із Законом України «Про охорону праці» у дошкільному закладі здійснюється робота з охорони праці і техніки безпеки, призначені відповідальні з питань охорони праці, затверджені інструкції з безпеки на робочому місці і безпеки організації життєдіяльності дітей та учасників освітньо – виховного процесу. Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності дошкільного закладу та учасників освітньо – виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базою та заходів безпеки праці.

    За період роботи ЗДО  нещасних випадків з дітьми під час освітньо – виховної роботи і робітниками на робочому місці не відбувалося.

Колектив бере участь у розробці та обговоренні комплексних планів щодо покращення умов праці, санітарно – оздоровчих заходів, охорони довкілля і вживає заходів щодо їх виконання.

     Адміністрація закладу організовувала нормальні умови для праці та освітньо – виховної діяльності членів трудового колективу.

     При складанні річного плану роботи плануються заходи щодо організації роботи з охорони праці, збереження життя, здоровя дітей і працівників, попередження дитячого та дорослого травматизму.

Забезпечено проведення первинного, періодичного та інших видів інструктажів з техніки безпеки. Відповідно до ГОСТ  не допускається до роботи люди, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці. Травматичних та нещасних випадків за період роботи дошкільного закладу не було

 Здійснюються виплати з фонду соціального страхування за період тимчасової непрацездатності працівників. Всі працівники закладу забезпечені спецодягом в достатній кількості.

      Організовано проводяться при прийомі на роботу і періодичні ( двічі на рік) медичні огляди працівників.

       Профспілковий комітет бере участь у розробці комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів з охорони праці, в роботі комісії з атестації посадових осіб на знання ними нормативних актів з охорони праці. Він також здійснює суспільний контроль за охороною праці в особі своїх вибраних органів і представників.

        Робота педагогічного колективу та всіх робітників   щодо профілактики дитячого травматизму будується на Базовому компоненті дошкільної освіти який спрямовує роботу педагогів на формування у дошкільників певної життєвої позиції, елементарної життєвої компетентності. Тільки систематична робота з дітьми щодо безпеки життєдіяльності може виробити в дитячій свідомості стереотипи безпеки в життєвому середовищі. Тому робота нашого дошкільного закладу з профілактики дитячого травматизму має такі завдання:

- поліпшення якості навчально – виховної роботи з дітьми щодо питань особистої безпеки та захисту життя;

- удосконалення теоретичних знань та практичних навичок вихователів щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоровя та життя;

- пропагування здорового способу життя серед дітей та батьків;

- проведено інструктаж з першочергових дій персоналу і посадових осіб ДНЗ у разі загрози виникнення терористичних або деверсійних актів.

       Протипожежна безпека у дошкільному навчальному закладі посідає важливе місце в організації всієї роботи з охорони праці. Розроблено плани евакуації дітей на випадок пожежі, маються 6 вогнегасників, призначено відповідальних осіб. Проводяться евакуаційні заходи на випадок виникнення пожеж, тиждень пожежної безпеки згідно з наказом по ЗДО. У квітні 2021  року був проведений «Тиждень безпеки».

Щороку по завершенню «Тижня безпеки» діти узагальнюють одержані знання у своїх творчих роботах ( малюнки, вірші, творчі оповідання).

      Охорона життя, збереження та зміцнення фізичного та психічного здоровя дітей – важливе завдання дошкільного закладу.

У дошкільному закладі здійснюється соціальний захист працівників.

     Між адміністрацією і трудовим колективом закладу складений Колективний договір. Цей договір є нормативним актом, на підставі якого здійснюється регулювання соціально – економічних, виробничих і трудових відносин.

      Щодо соціально – трудових пільг, гарантій, компенсацій адміністрація та орган профспілкової первинної організації забезпечують належні умови соціального захисту працівників.

      Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконуються. В 2021році вчасно виплачуються заробітна плата і аванс, всі педагоги отримують доплату за вислугу років, та престиж (10%), отримали грошову винагороду до Дня працівників освіти (100%), всі працівники отримують матеріальну допомогу на оздоровлення під час відпустки теж в повному обсязі.

 

         Забезпечення фізичного виховання, медичного обслуговування та організації харчування вихованців

      На виконання вимог з фізичного виховання дітей дошкільного віку, робота велася в декількох напрямах відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про фізичну культуру і спорт», Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах України

Вирішенню завдань фізичного розвитку дітей в дусі відповідального ставлення до власного здоров′я та профілактики захворюваності, сприяли:

- систематичне і своєчасне проводення медичних оглядів дітей згідно наказу МОЗ України „Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні” № 434 від 29.11.2002;

- систематичне медико-педагогічне вивчення організації навчально-виховного процесу: здійснення постійного контролю адміністрації за дотриманням рухового режиму протягом дня та розподілом психофізичного навантаження на заняттях з фізкультури.

Велику увагу протягом навчального року колектив дошкільного закладу приділив формуванню здоров’язберігаючої компетентності дітей.

Ефективність оздоровчих заходів визначалася поєднанням комплексної інтенсивної оздоровчо-профілактичної роботи з корекційно-педагогічними заходами в умовах звичайного режиму життя дошкільників.

Результати роботи розглядались на педраді, виробничій нараді, раді ЗДО та на педгодинах.

Серед багатьох чинників, що забезпечує необхідний рівень фізичного та психічного розвитку дитини, одним з головних, є раціональний режим. Основним принципом правильної організації режиму дня є його відповідність віковим психофізичним особливостям дошкільника. Вона обумовлюється задоволенням потреб організму у сні, відпочинку, їжі, діяльності, рухах, тому режим дня для дітей різного віку у дошкільному закладі підібраний згідно до віку дитини.

     Щомісячно старшою медичною сестрою Недельчевою І.П. проводився аналіз стану захворюваності і здоров’я дітей. Педагогами враховувалися ці показники під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму продовж дня, загартовуючих заходів, рухливих ігор тощо. У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров’я вихованців, згідно з яким проводилось маркування меблів, здійснювався індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

        Особлива увага приділялась дітям раннього віку в період адаптації (індивідуальна робота вихователів  з дітьми з важкою адаптацією, впровадження гнучкого режиму, консультативна робота з батьками) по забезпеченню їхньої оптимальної життєдіяльності під час перебування в дитячому садку - чергування освітньо-ігрової діяльності та фіізкультурного дозвілля, широке застосування сенсорних технологій, пальчикової гімнастики тощо. Результатом цієї роботи є динаміка зниження вірусних та гострих простудних захворювань в групах раннього віку .

      У дні карантинів та в періоди підвищеної захворюваності в режимі дня збільшувалась загальна тривалість перебування дітей на свіжому повітрі, змінювалася змістовна сторона занять з підвищеним фізичним та інтелектуальним навантаженням.

В дошкільному закладі створювались сприятливі умови для організації доцільного та якісного харчування.

    З боку директора та медичного працівника протягом року здійснювався систематичний контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних умов організації харчування. Відповідно до графіка проводились планові та оперативні перевірки щодо організації харчування, виходу страв та якістю приготування їжі. Готуючи страви, кухар суворо дотримувався технології приготування їжі, нормативного об’єму страв. Продукти харчування та продовольча сировина надходили від постачальників із супровідними документами. З боку вихователів здійснювався постійний контроль за культурою харчування вихованців. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.В ЗДО впроваджується система НАССР, та готується підґрунтя для переходу на нові норми харчування дітей.

Ми і надалі разом з колективом та батьками за дієвої підтримки сільської ради, благодійників  будемо створювати ще кращі умови для наших діток , та робити наш садок серцем квітучого села Городнє.

 


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                 ЗАТВЕРДЖЕННО

                                                                                                               рішенням Городненської сільської ради

                                                                                                               Болградського району Одеської області      

                                                                                                               № 78-VIII          від 25 січня 2021 року

                                                                                                                                                                     Голова Городненської сільської ради

 

                                                                                                                                                                                                   Богоєв М.Д.

 

                        Статут 

 

           Городненського  закладу дошкільної освіти

                       ясла-садка  «Ромашка»

 

                  Городненської сільської ради

           Болградського району Одеської області

                   

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Городненський заклад дошкільної освіти  ясла-садок «Ромашка» Городненської сільської ради Болградського району Одеської області (повна назва), є правонаступником Городненського дошкільного навчального закладу ясла-садок «Ромашка» з дня державної реєстрації – рішення IVсесії VIII скликання Городненської сільської ради Болградського району Одеської області №78 від  25.012021  р.

       Скорочена назва закладу дошкільної освіти:  ЗДО  «Ромашка».

       Тип закладу –   ясла – садок.

Організаційно-правова форма: комунальний заклад.

1.2. Місце знаходження : 68712  Одеська  область, Болградський район, село Городнє  вул. Миру 76-а,  

1.3.Засновником закладу освіти є територіальна громада села Городнє Болградського району Одеської області, в особі Городненської сільської ради, уповноваженим органом засновника з питань освіти є управління освіти ,молоді, спорту, культури та туризму Городненської сільської ради Болградського району Одеської області.

1.4. Заклад освіти в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, Положенням  про  дошкільний  навчальний  заклад (далі – Положення), Базовим компонентом дошкільної освіти   та  іншими нормативно-правовими актами,  власним статутом.

1.5.Заклад освіти є юридичною особою, має свій ідентифікаційний код, печатку   встановленого зразка, бланки з власними  реквізитами.

1.6. Головною метою закладу освіти є забезпечення реалізації   права дитини на здобуття дошкільної  освіти,  цілісного розвитку дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей, поглибленого гуманітарного розвитку шляхом виховання, навчання, соціалізації, формування необхідних життєвих навичок та готовності продовжувати освіту.

1.7.Діяльність закладу освіти спрямована на реалізацію особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти в процесі розв’язання основних   завдань  дошкільної  освіти:

– збереження  та  зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дитини;

– виховання у дітей любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, рідної та регіональних мов, національних цінностей Українського народу, а також цінностей інших націй і народів, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

–  формування  особистості дитини, розвиток  її творчих  здібностей, набуття нею соціального досвіду;

формування духовності, соціальної компетентності, гуманізму;

–   виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти,та готовності продовжувати освіту;

здійснення інклюзивної освіти (за потребою  батьків);

проведення соціально-педагогічного патронату сімей;

– раціональне використання в освітньому процесі інноваційних педагогічних технологій, авторських методик, кадрового потенціалу, фінансових засобів для успішного засвоєння змісту чинних програм  навчання, виховання та розвитку дітей раннього та передшкільного віку.

1.8. Заклад освіти здійснює свою діяльність за ліцензію на право провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти, виданої у встановленому законодавством України порядку.

1.9.Заклад освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах  компетенції, передбаченої чинним законодавством,   Положенням та даним статутом.

1.10.Заклад освіти  несе відповідальність перед територіальною громадою села, здобувачами освіти, суспільством і державою та має повноваження:

– задовольняє потреби громадян відповідної території у здобутті дошкільної освіти та реалізує завдання дошкільної освіти, що визначені Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» та Базовим компонентом дошкільної освіти ;

– дотримується прав  дитини у сфері дошкільної освіти;- забезпечує  рівень дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;

– створює безпечні  та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;

– формує у дітей гігієнічних навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;

– сприяє збереженню та зміцненню здоров’я, розумовому, психологічному і фізичному розвитку дітей;

– здійснює соціально-педагогічний патронат, взаємодію з сім’єю;

– поширює серед батьків психолого-педагогічні та фізіологічні знання про дітей дошкільного віку;

– планує  свою діяльності та формує стратегії розвитку закладу освіти;

формує освітню програму закладу освіти;

забезпечує добір і розстановку кадрів;

відповідно до установчих документів утворює, реорганізує та ліквідує структурні підрозділи (відділення, групи);

– виконує угоди укладені між батьками та закладом дошкільної освіти  і затвердженої загальними зборами щодо навчання виховання та збереження життя і здоров’я дітей;

– додержується фінансової дисципліни та зберігає  матеріально-технічну базу;

– здійснює інші повноваження  відповідно до даного статуту.

1.11. Взаємодія сім’ї  і закладу освіти:

– сім’я зобов’язана сприяти здобуттю дитиною освіти у закладі дошкільної освіти або забезпечити дошкільну освіту в сім’ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти;

– відвідування дитиною закладу освіти не звільняє сім’ю від обов’язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі;

– батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

– за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, діти можуть здобувати дошкільну освіту:

– у закладах освіти незалежно від підпорядкування, типів і форми власності;

– у структурних підрозділах юридичних осіб приватного і публічного права, у тому числі закладів освіти;

– у сім’ї – за сімейною (домашньою) формою здобуття дошкільної освіти;

– за допомогою фізичних осіб, які мають педагогічну освіту або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, у тому числі які провадять незалежну професійну діяльність;

– за допомогою фізичних осіб – підприємців, основним видом діяльності яких є освітня діяльність.

1.12.Для створення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно- розвиткової роботи у складі закладу дошкільної освіти можуть створюватися спеціальні та інклюзивні групи для виховання і навчання дітей з особливими освітніми потребами.

1.13.Заклад  освіти надає дошкільну освіту:

– громадянам України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак;

– іноземцям та особам без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, у порядку  встановленому для громадян України.

– для задоволення освітніх потреб дітей за згодою батьків  можуть вводитись додаткові освітні послуги.

1.14.Заклад освіти може створювати умови для здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами та здійснювати її за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Державної базової програми центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

1.15. Взаємовідносини між закладом освіти  з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними

.1.16.Заклад освіти  є некомерційним і неприбутковим закладом освіти.

1.17. Працівники закладу освіти  несуть відповідальність за життя, фізичне і психічне здоров’я кожної дитини відповідно до чиного законодавства.

II. КОМПЛЕКТУВАННЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

2.1. Заклад освіти розрахований на  41 місце

2.2. Групи у закладі освіти комплектуються за віковими  (одновіковими, різновіковими).Комплектування групи за віком передбачає перебування в ній дітей однакового віку або з різницею у віці.

Групи комплектуються відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у закладі дошкільної освіти.

2.3. За  бажанням батьків або осіб, які їх замінюють

у  закладі освіти можуть функціонувати чергові групи в ранкові, вечірні години.

2.4.Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

2.5. У  закладі освіти функціонує 3  груп з денним режимом перебування.

2.6. Наповнюваність груп дітьми становить:

– для дітей віком від одного до трьох років – до 15 осіб;

– для дітей віком від трьох до шести (семи) років – до 20 осіб;

– різновікові – до 15 осіб;

– в оздоровчий період – до 15 осіб;

– в інклюзивних групах – до 15 осіб (з них не більше трьох дітей з особливими освітніми потребами).

2.7. Для  зарахування  дитини  у  заклад освіти необхідно пред’явити:

– заяву одного з батьків або особи, яка їх замінюють;

– медичну довідку про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, про те, що  дитина може відвідувати заклад освіти;

– медичну довідку дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;

– свідоцтво про народження дитини;- документ, який підтверджує статус пільгової категорії сім’ї.

2.8.  За  дитиною  зберігається  місце  у закладі освіти у разі:

–   її  хвороби, карантину;

–   санаторно-курортного  лікування та реабілітації;

–   на  час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють;

–   у літній оздоровчий період (75 днів).

2.9. Відрахування   дітей   із   закладу освіти може здійснюватись:

–  за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють ;

– на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість  її  подальшого  перебування в закладі освіти цього типу;

– у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх  замінюють, коштів за харчування дитини протягом 2-х місяців;

– якщо дитина  не відвідує дошкільний заклад без поважних причин більше 2-х місяців.

2.10.Адміністрація закладу освіти  письмово  повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш  як за 10 календарних днів.

2.11.Забороняється безпідставне відрахування дитини із закладу освіти.

III. РЕЖИМ РОБОТИ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

3.1.Режим роботи закладу освіти встановлюється засновником відповідно до законодавства України.

3.2. Заклад освіти працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 10.5 годин. Вихідні дні: субота, неділя, святкові та неробочі дні впродовж календарного року.

3.3. Щоденний графік роботи закладу освіти: початок  роботи закладу освіти з 8.00,  закінчення – 18.30.

3.4. Заклад освіти  за потребою та за кошти батьків, або спонсорів  може організовувати групи вихідного дня: субота та неділя з графіком роботи з 8.30 до 13-00

IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ  В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

4.1. Навчальний рік у закладі освіти  починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, а оздоровчий період – з 1 червня по 31 серпня.

4.2.Заклад освіти здійснює свою діяльність відповідно до річного плану,  який  складається  на  навчальний  рік  та  оздоровчий період.

4.3. План роботи закладу освіти схвалюється  педагогічною радою закладу, затверджується директором закладу освіти.

4.4.  Освітній процес  проводиться українською мовою.

4.5. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом та реалізується згідно з чинною програмою (програмами) розвитку дітей та навчально-методичними посібниками затвердженими в установленому порядку МОН України.

4.6. Базовий компонент дошкільної освіти – це державний стандарт, що містить норми і положення, які визначають державні вимоги до рівня розвиненості та вихованості дитини раннього та передшкільного віку, а також умови, за яких вони можуть бути досягнуті. Виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти є обов’язковим.

Процедура досягнення  здобувачами дошкільної освіти результатів навчання (набуття компетентностей), передбачених Базовим компонентом дошкільної освіти, визначається освітньою програмою закладу освіти.

4.7. Навчально-методичне забезпечення реалізації Базового компонента дошкільної освіти здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

4.8. Освітня програма – це єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих закладом дошкільної освіти для досягнення вихованцями результатів навчання (набуття компетентностей), визначених Базовим компонентом дошкільної освіти.

4.9. Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу освіти та затверджується його керівником.

4.10.Освітня програма, що розробляються на основі типових освітніх програм, не потребує окремого затвердження центральним органом забезпечення якості освіти.

4.11. Додаткові освітні послуги, які не визначені Базовим компонентом дошкільної освіти, вводяться лише за згодою батьків дитини або осіб, які їх замінюють,  за  рахунок  коштів  батьків або осіб, які їх замінюють, фізичних та юридичних осіб на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та закладом освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини.

Відмова батьків або осіб, які їх замінюють, від запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини з закладу освіти.

Платні послуги не можуть надаватися замість або в рамках Державної програми за якою працює заклад освіти.

4.12.Заклад освіти для здійснення освітнього процесу має право обирати  чинну програму (програми) розвитку дітей із затверджених в установленому порядку МОН України.

V. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

5.1. Учасниками  освітнього процесу  у закладі освіти  є:

– діти дошкільного віку;

– педагогічні працівники: директор,  вихователі, асистенти вихователів інклюзивних груп, вчителі-логопеди, практичні психологи, соціальні педагоги, інструктор з фізкультури,  музичні керівники, керівники гуртків, студій, секцій, інших форм гурткової роботи та інші спеціалісти;

помічники вихователів  та няні;

медичні працівники;

– батьки або особи, які їх замінюють;

– асистенти дітей з особливими освітніми потребами;

фізичні особи, які мають право здійснювати освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

5.2. Права і обов’язки дитини визначені Конституцією України, Законом України “Про освіту”, Законом України «Про дошкільну освіту» та іншими нормативно-правовими актами, охороняються конвенцією ООН «Про права дитини», чинним законодавством, а також угодою між дошкільним закладом і батьками.

5.3.Кожна дитина, що виховується в закладі освіти, має гарантоване державою право на :

– безоплатну дошкільну освіту в державних і комунальних закладах дошкільної освіти;

– безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

– захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;

– безоплатне медичне обслуговування;

– захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також від фізичного та психологічного насильства, приниження її гідності;

– здоровий спосіб життя;

– якісне навчання за державними та авторськими програмами;

– вибір  занять у гуртку за інтересами;

– розвиток своїх творчих здібностей та інтересів;

5.4. Права батьків або осіб , які їх замінюють:

– вибирати заклад освіти та форму здобуття дитиною дошкільної освіти;

– обирати і бути обраним до органів громадського самоврядування закладу освіти;

– звертатися до адміністрації закладу, відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

– брати участь в покращенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази закладу освіти;

–отримувати систематичну інформацію про розвиток дитини, її

здоров’я, особливості поведінки в колективі однолітків;

– захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних та судових органах;

– заслуховувати звіти директора, спеціалістів та групових вихователів про роботу закладу освіти;

– вимагати уважного і дбайливого ставлення персоналу закладу освіти до особистості дитини, охорони  її життя і здоров’я, встановлення  оптимального  режиму перебування дитини в закладі освіти;

– завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

– отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є ) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності;

– вимагати виконання умов  Угоди між закладом  освіти  і батьками.

5.5.  Батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані:

– виховувати у дітей любов до України, повагу до національних,

історичних, культурних цінностей українського народу,  толерантність,  дбайливе ставлення до довкілля;

– забезпечувати умови для здобуття дітьми  старшого дошкільного віку

дошкільної освіти за будь-якою формою;

– постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан  дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних задатків, нахилів та здібностей, формувати навички   здорового способу життя;

– поважати гідність дитини, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

– настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

– дотримуватись установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договорів про спільну діяльність між закладом освіти та батьками; та про надання освітніх послуг (за наявності);

–виховувати у дитини працелюбність, шанобливе ставлення до

старших за віком, повагу до державної і рідної мови, до державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, до народних традицій і звичаїв;

– своєчасно вносити плату за харчування дитини в закладі освіти у встановленому порядку (до 15 числа кожного місяця);

–своєчасно повідомляти заклад освіти про можливість

відсутності або хвороби дитини;

– слідкувати за станом здоров’я дитини;

– забезпечувати інформаційні потреби своєї дитини;

– підтримувати наступність у роботі сім’ї і закладу освіти з питань виховання і навчання дітей раннього і передшкільного віку;

– інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.

– 5.6. Педагогічний  працівник  закладу дошкільної освіти – особа з  високими моральними якостями, яка має вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, забезпечує результативність  та якість роботи, а також фізичний і психічний стан якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.

5.7. Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу освіти  на тиждень, що відповідає тарифній ставці, становить:

– директора – 40 годин;

– вихователя – методиста – 36 годин;

– вихователя групи загального типу – 30 годин;

– вихователя інклюзивної групи, групи компенсую чого  типу – 25годин;

– практичного психолога – 40 годин;

– музичного керівника – 24 годин;

– інструктора з фізкультури – 30 годин;

-асистента вихователя інклюзивної групи – 36 годин;

 

5.8.Педагогічне навантаження педагогічного працівника закладу освіти обсягом менше тарифної ставки, встановлюється лише за його письмовою згодою у порядку, передбаченому законодавством України.

5.9.Оплата праці педагогічних працівників, спеціалістів, обслуговуючого персоналу  та інших працівників закладу дошкільної освіти здійснюються згідно з Кодексом законів про працю України та іншими нормативно-правовими актами.

5.10.Трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законами України “Про освіту” ”Про дошкільну освіту” іншими нормативно – правовими актами, прийнятими відповідно до них, Правилами внутрішнього розпорядку закладу освіти.

5.11. Педагогічні працівники закладу освіти мають право:

– на академічну свободу;

– на  вільний  вибір  педагогічно  доцільних  форм,  методів  і засобів розвитку, виховання та навчання, що відповідають освітній програмі;

– на проходження сертифікації – зовнішнього оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника (у тому числі з педагогіки та психології, практичних вмінь застосування сучасних методів і технологій навчання), що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення  практичного досвіду роботи.

– запроваджувати в практику роботи з дітьми кращі досягнення педагогів власного закладу освіти, області, держави, зарубіжні досягнення;

– брати участь у  роботі органів самоврядування закладу освіти;

– на  підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;

– проводити в установленому порядку науково-дослідну, пошукову та експериментальну роботу;

– вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу освіти;

– на  соціальне  та  матеріальне  забезпечення  відповідно  до законодавства;

– на участь у роботі колегіальних органів управління закладу освіти;

– на безпечні і нешкідливі  умови праці;

– об’єднуватися  у  професійні  спілки  та  бути  членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;

– на захист професійної честі та власної гідності;

– на педагогічну ініціативу, розроблення та упровадження авторських освітніх програм, проектів, методик, технологій, насамперед методик компетентнісного навчання;

– на доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому просторі;

– на справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;

– на відзначення успіхів у  своїй професійній діяльності;

– інші права, що не суперечать законодавству України.

5.12. Педагогічні працівники зобов’язані:

– виконувати  Статут,  Правила  внутрішнього трудового  розпорядку, умови контракту чи трудового договору;

– дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

– співпрацювати з сім’ями здобувачів освіти дошкільного закладу з питань виховання та навчання дітей;

– забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм  експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;

– настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

– брати  участь  у  роботі  педагогічної ради та інших методичних  заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальної та політичної культури;

–  виконувати накази та розпорядження керівництва;- дотримуватись академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі;

– берегти майно закладу освіти: обладнання, посібники, іграшки, підтримувати чистоту і дотримуватись правил санітарії, техніки безпеки, пожежної безпеки;

– постійно підвищувати свій професійний та загальнокультурний рівні, педагогічну майстерність;

– виконувати освітню програму для досягнення дітьми передбачених нею результатів розвитку, виховання та навчання;

– сприяти розвитку здібностей дітей, формуванню у них навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

– виховувати повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до навколишнього природного середовища;

– інші обов’язки, що не суперечать законодавству України.

5.13.Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до закладу директором закладу дошкільної освіти.

5.14.Працівники закладу освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я дитини згідно з чинним законодавством.

5.15.Працівники закладу  освіти відповідно до статті 26 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”  проходять періодичні безоплатні медичні огляди.

5.16. Педагогічні працівники закладу освіти відповідно до ст.. 51 п.2 Закону України «Про освіту» можуть проходити сертифікацію.

Сертифікація педагогічного працівника   відбувається на добровільних засадах виключно за його ініціативою.

За результатами успішного проходження сертифікації педагогічному працівнику  видається сертифікат, який є дійсним упродовж трьох років. Успішне проходження сертифікації зараховується як проходження атестації педагогічним працівником.

5.17. Педагогічний працівник, який пройшов сертифікацію, отримує щомісячну доплату в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката згідно із Законом України «Про освіту»

5.18. Педагогічні працівники закладу освіти підлягають обов’язковій атестації, яка проводиться, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України

5.19. У між атестаційний період відповідно до ст.. 59 п.2 Закону України «Про освіту» педагогічні працівники  підвищують власну кваліфікацію, яка може здійснюватися за різними видами (навчання за освітньою програмою, стажування, участь у сертифікаційних програмах, тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, семінарах-тренінгах, вебінарах, майстер-класах тощо) та у різних формах (інституційна, дуальна, на робочому місці (на виробництві) тощо).

5.20.За успіхи у роботі працівникам  встановлюється  матеріальне та моральне заохочення, відповідно до чинного  законодавства.

5.21.Педагогічним працівникам закладу освіти ( також  обслуговуючому персоналу за наявності коштів у місцевому бюджеті ) виплачується допомога на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

5.22.Працівники, які систематично порушують Статут, Правила внутрішнього розпорядку закладу освіти, не виконують посадових обов’язків, умов трудового договору (контракту) або за результатами атестації, не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно  до чинного законодавства.

VI. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

6.1. Управління закладом освіти  здійснюється засновником, в особі  відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму Городненської сільської  ради  Болградського району  Одеської області .

6.2. Безпосереднє керівництво роботою закладу освіти здійснює його директор, який призначається і звільняється з посади  відділом освіти Городненської сільської ради з дотриманням  чинного  законодавствата з погодженням з виконавчим комітетом  Городненської сільської ради Болградського району Одеської області.

На   посаду   керівника  закладу дошкільної освіти призначається особа, яка є громадянином України, має вищу освіту  не  нижче ступеня бакалавра, стаж педагогічної  роботи не менш як три роки,  вільно володіє державною  мовою,  а також  має організаторські здібності, фізичний і  психічний  стан якої не перешкоджає виконанню  професійних  обов’язків.

6.3.Директор закладу освіти:

–  організовує діяльність закладу освіти;

–відповідає за реалізацію  завдань дошкільної  освіти,   що визначені

Законом України  “Про  дошкільну  освіту”,  та  забезпечення  рівня

дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

– затверджує освітню програма схвалену педагогічною радою закладу освіти;

–  забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

– є представником закладу освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу;

– вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти;

–  розпоряджається в установленому  порядку майном і коштами закладу освіти;

– відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження  матеріально-технічної бази закладу освіти;

– признача   на  посаду та звільняє з посади працівників закладу освіти, визначає їх функціональні обов’язки

–видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження, контролює

їх виконання;

– контролює   відповідність   застосованих   форм,   методів   і   засобів розвитку, виховання і навчання дітей до їх вікових, психофізіологічних

особливостей, здібностей  і потреб;

– контролює   організацію   харчування   і   медичного   обслуговування дітей;

– затверджує штатний розпис та кошторис за погодженням з управлінням освіти;

–затверджує Правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові

інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;

–забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил   техніки  безпеки,   вимог  безпечної  життєдіяльності   дітей   і працівників;

– забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти;

– підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітнього процесу, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

– організовує  різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

– щороку  звітує  про  навчально-виховну,  методичну,  економічну  і фінансово-господарську діяльність закладу освіти   на  загальних зборах колективу та батьків, або осіб, які їх замінюють.

– відповідно до ст..61 п.7 «Закону про освіту» України, установчих документів та колективного договору, має право встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проектів тощо.

– здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу.

6.4.Постійно діючий колегіальний орган у закладі освіти – педагогічна рада.  До складу педагогічної  ради  входять:  директор, педагогічні  працівники,  медичні  працівники, інші спеціалісти.  Можуть   входити   голови  батьківських  комітетів. Запрошеними з правом  дорадчого  голосу можуть бути представники громадських  організацій,  педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, які їх замінюють. Головою педагогічної ради є директор закладу освіти.   Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний  рік.   Педагогічна рада закладу освіти:

– схвалює освітню програму закладу, оцінює результативність її виконання та виконання Базового компонента дошкільної освіти, хід якісного виконання програм розвитку, виховання і навчання дітей у кожній віковій групі;

– формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

– розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу у закладі;

– визначає план роботи закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;

– затверджує заходи  щодо  зміцнення  здоров’я  дітей;

– обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи;

–  затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

– заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;

– розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

–  визначає шляхи співпраці закладу дошкільної освіти з сім’єю;

– ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;

– розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

– має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;

– розглядає інші питання, віднесені законом та/або установчими документами закладу до її повноважень.

Рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти вводяться в дію рішеннями керівника закладу.

6.5.   У  закладі дошкільної освіти можуть діяти:

–  органи самоврядування працівників закладу освіти;

–  органи батьківського самоврядування;

– інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

6.6. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування закладу освіти є загальні збори (конференція) колективу закладу освіти, які скликаються не рідше одного разу на рік. Кількість учасників загальних зборів від працівників закладу освіти – 2/3, батьків та представників громадськості – 1/3.

Термін їх повноважень становить один рік. Рішення   загальних   зборів  приймаються  простою  більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

Загальні збори (конференція) :

– заслуховують звіти керівника закладу дошкільної освіти з питань статутної діяльності та дають оцінку його професійно-педагогічної діяльності;

– розглядають питання освітньої, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти.

–  обирають  раду закладу освіти,  її  членів  і  голову, встановлюють терміни її повноважень;- затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку дошкільного закладу.

6.7.  У    період  між  загальними зборами може  діяти  рада закладу освіти. Кількість засідань ради визначається за потребою. Засідання  ради    закладу освіти є  правомірним, якщо в ньому  бере  участь  не  менше  двох  третин її членів (працівники закладу освіти, батьки). Рада  закладу освіти  організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає  питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення  матеріально-технічної  бази,  поповнення й використання бюджету закладу,   вносить   пропозиції   щодо   морального   і матеріального  заохочення  учасників  освітнього процесу, погоджує зміст і форми роботи з педагогічної освіти батьків або осіб, які їх замінюють.

6.8. За рішенням засновника відповідно до спеціальних нормативних актів у закладі освіти може створюватись наглядова (піклувальна рада). Порядок формування наглядової (піклувальної) ради, її відповідальність, перелік і строк повноважень, а також порядок її діяльності визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.

 

VІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ  ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ                                  

 

 7.1. Заклад  освіти  забезпечує  збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів, визначених спеціально уповноваженим центральним органом  виконавчої  влади у галузі охорони здоров’я спільно з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої  влади у галузі освіти і науки за погодженням з спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у  галузі фінансів.

7.2.  У закладі освіти встановлено 3-и разове харчування.

7.3. Організація та відповідальність за харчування дітей  у закладі освіти покладаються на Городненську сільську раду   Болградського району Одеської області,   відділ  освіти ,молоді , спорту, культури і туризму  Городненської  сільської ради, а також на директора  закладу освіти.

7.4.Контроль і державний нагляд за якістю харчування у закладі освіти покладаються на Городненську сільську раду, відповідні органи управління охорони здоров’я та відділ освіти ,  молоді спорту . культури та туризму Городненської сільської ради  Болградського району Одеської області

7.5. Контроль   за   організацією   та   якістю   харчування, закладкою продуктів харчування,  кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю  зберігання,   дотриманням   термінів  реалізації  продуктів  покладається  на  медичного   працівника ,  директора закладу освіти та громадську раду контролю за харчуванням.

7.6. Пільгові умови оплати харчування дітей у закладі освіти для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

7.7. Порядок встановлення плати за харчування дитини у державному та комунальному закладі визначається Кабінетом Міністрів України. 

 

VIІІ. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

8.1. Медичне обслуговування дітей закладу освіти здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками, які входять до штату закладу або відповідних закладів охорони здоров’я, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

8.2.До основних обов’язків медичних працівників закладу освіти  належать:

– моніторинг стану здоров’я, фізичного та нервово психічного розвитку дітей, надання їм невідкладної медичної допомоги;

– організація і проведення медичних оглядів, у тому числі,   поглиблених,  профілактичних та лікувально-оздоровчих заходів, оцінка їх ефективності;

– здійснення контролю за організацією та якістю харчування,  дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, навчального навантаження;

– медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму;

–  проведення санітарно-просвітницької роботи серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників закладу.

8.2.Заклад освіти надає приміщення і забезпечує  належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

8.3. Органи охорони здоров’я, заклади охорони здоров’я разом з органами управління освітою здійснюють контроль за дотриманням санітарного законодавства у закладах дошкільної освіти, щорічно забезпечують  безоплатний медичний огляд дітей, моніторинг і корекцію стану їх здоров’я, несуть відповідальність за додержання санітарно-гігієнічних норм, проведення лікувально-профілактичних заходів у закладах дошкільної освіти незалежно від підпорядкування, типу і форм власності.

 

 IX. МАЙНО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

9.1. Майно закладу освіти становлять основні фонди, а також інші цінності, вартість та структура яких відображається у балансі;

9.2.Майно закладу освіти є комунальною власністю і належить йому на правах  оперативного  управління;

9.3.Матеріально-технічна база закладу освіти  включає будівлі, споруди, земельну ділянку, комунікації, інвентар, обладнання, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у    балансі закладу дошкільної освіти.

9.4. Вимоги до матеріально-технічної бази закладу освіти визначаються  відповідними   будівельними та санітарно-гігієнічними нормами і правилами, а також Типовим переліком обов’язкового обладнання закладу дошкільної освіти, навчально-наочних  посібників, іграшок, навчально-методичної, художньої та іншої літератури.

9.5. Будівлі, споруди, устаткування та інше майно, що належить до основних засобів закладу освіти, не може бути предметом застави, на нього не може бути накладене стягнення;

9.6. Об’єкти та майно комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню не за освітнім призначенням.

9.7. Збитки, завдані закладу освіти, в результаті порушення майнових прав, громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються закладові за рішенням суду.

9.8. Засновник здійснює контроль за ефективністю використання та збереження закріпленого за закладом освіти комунального майна, правомочністю дій стосовно комунальної власності та веденням фінансово-господарської діяльності відповідно до  чинного законодавства;

X. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

10.1. Фінансово-господарська діяльність закладу освіти здійснюється відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про дошкільну освіту”, законів про бюджет, власність, місцеве самоврядування та інших нормативно-правових актів.

10.2. Утримання та розвиток матеріально-технічної бази закладу освіти  фінансуються за рахунок коштів засновника.

10.3. Джерелами фінансування закладу освіти можуть бути кошти:

– сільського бюджету, що, надходять у розмірі, передбаченому нормативами фінансування;

–  батьків або осіб, які їх замінюють;

– добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб та інші надходження, не заборонені законодавством України;

– плата за надання освітніх та інших послуг відповідно до укладених договорів.

10.4. Заклад освіти може надавати платні освітні та інші послуги, перелік яких затверджує Кабінет Міністрів України. Засновник закладу освіти має право затверджувати переліки платних освітніх та інших послуг, що не увійшли до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

10.5. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в закладі освіти визначений керівником закладу відповідно до законодавства. За рішенням керівника закладу освіти бухгалтерський облік здійснюється самостійно закладом освіти .

10.6. Заклад освіти самостійно визначає потребу у матеріальних ресурсах і продуктах харчування, одержує їх на договірних основах, згідно з нормами, визначеними МОЗ України.

10.7. Штатні розписи  закладу освіти затверджуються директором за погодженням управління освіти виконавчого комітету Городненської сільської ради на основі Типових штатних нормативів закладів дошкільної освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади.

10.8. Заробітна плата працівників закладу освіти  залежить від навантаження. Установлюється за результатами атестації у відповідності з єдиною тарифною сіткою оплати праці працівників бюджетних установ.  Питання про надбавки і доплати вирішується  директором  за  погодженням  профспілкового  комітету.

10.9.Педагогічним працівникам встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах:

– понад три роки – 10 відсотків;

– понад 10 років – 20 відсотків;

– понад 20 років – 30 відсотків посадового окладу.

10.11.Заклад освіти відповідно до ст..61 п.6 «Закону про освіту» України, має право за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним працівникам доплати, надбавки,  премії та інші види заохочень.

10.12. Педагогічним працівникам закладу освіти за рахунок власних надходжень  відповідно до ст..61 п.8 «Закону про освіту» України, може надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови надання такої допомоги визначаються установчими документами закладу освіти або колективним договором.

 

XI. КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ 

11.1 Державний нагляд (контроль) за діяльністю закладу здійснюється  центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та її територіальними органами відповідно до Закону України «Про освіту». Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов. Інституційний аудит може бути проведений за ініціативою засновника, керівника. Колегіального органу управління або піклувальної ради закладу освіти у випадках передбачених чинним законодавством.

11.2.Заклад освіти підпорядкований і підзвітний відділу освіти,молоді, спорту, культури і спорту Городненської сілької ради  Болградського району Одеської області.

11.3.Зміст, форми, періодичність контролю, не пов’язаного з освітнім процесом, встановлюється управлінням освіти, згідно з чинним законодавством;

11.4. Контроль за іншими сторонами діяльності закладу освіти здійснює державна фіскальна служба, контрольно-ревізійні органи відповідно до  чинного  законодавства.

11.5. Громадський  нагляд  (контроль)  у  системі дошкільної освіти здійснюється суб’єктами громадського нагляду .

11.6.Безпосередньо в закладі освіти громадський нагляд (контроль) може проводитися виключно з дозволу керівника закладу освіти, крім випадків, встановлених законодавством.

 

XIІ.  МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО.

12.1.Міжнародне  співробітництво  у системі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України «Про освіту»,  «Про дошкільну освіту»,  інших нормативно-правових актів, а також міжнародних договорів України, згода  на  обов’язковість  яких  надана  Верховною  Радою  України.

12.2.Держава сприяє міжнародному співробітництву у системі дошкільної освіти.

 

XІІІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

13.1.Працівники закладу освіти, що винні у порушенні законодавства про дошкільну освіту, несуть відповідальність у порядку, встановленому законами України.

13.2. Невиконання закладом освіти ліцензійних умов може бути підставою для позбавлення його ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти.

 

 

 

 



                    СХВАЛЕНО




                                                                                                                                                                                                                 АТВЕРДЖУЮ

Рішенням педагогічної ради




Начальник відділу освіти,

молоді.спорту,культури та туризму

Городненського ЗДО

ясла-садка "Ромашка"

(протокол № __ від ___________)




  

 _____Марина СЕМКОВА






 

 

 

 

 

 

 

 

 

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

ГОРОДНЕНСЬКОГО  ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 ЯСЛА – САДКА  «РОМАШКА» ГОРОДНЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

на 2024-2029 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                  Село Городнє 2024

 

 

 

ЗМІСТ

І. ВСТУП……………………………………………………………………………………………….3

ІІ. ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА……………………………………...……….4

2.1.  Паспорт Стратегії розвитку закладу дошкільної освіти……………………………………….4

2.2.  Інформаційно-статистична довідка……………………………………………………………...5

2.3.  Стратегічний аналіз діяльності закладу……………………………………...…………………9

ІІІ. КОНЦЕПТУАЛЬНА ЧАСТИНА. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ………………………..…14

3.1. Цінності, місія, візія, принципи діяльності…………………………………………………….14

3.2. Мета, цілі,  завдання Стратегії розвитку закладу освіти…………………………………..….15

3.3. Аналіз внутрішніх можливостей закладу, аналіз зовнішнього середовища.

ІV. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ…………………………………..………………18

4.1.Проєкт «Створення  сучасного безпечного освітнього середовища»………………………...18

4.2.Проєкт «Заклад освіти – простір освітніх можливостей»……………………………………..20

4.3.Проєкт «Виховання і розвиток особистості дитини»…………………………………………..23

4.4.Проєкт «Співпраця ЗДО та НУШ: педагогіка партнерства»………………………………….24

4.5.Проєкт «Плекаємо патріотів України»……………………………………………………..…..26

4.6.Проєкт «Нерозлучні друзі: діти – батьки – педагоги»……………………………………...…28

V. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ З РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ………………………...………………………………………………………...…………..31

VІ. МОНІТОРИНГ ВИКОНАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ……………………………………...……………………………………………………….32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І. ВСТУП.

Реформування соціально-економічної, політичної систем розвитку України припускає багатофункціональну перебудову всіх сфер діяльності, в тому числі, і в освіті, яка потребує змін в організації та змісті сучасного педагогічного процесу.

Самостійної системою та обов’язковою складовою освіти в Україні є дошкільна освіта. Саме вона є першою ланкою, що спрямовує розвиток дитини протягом життя та гармонійно поєднує сімейне й суспільне виховання.

 Заклад дошкільної освіти сьогодні має відповідати  європейським стандартам, потребам сучасного життя, запитам суспільства щодо надання якісних освітніх послуг.

Якісна діяльність закладу неможлива без аналізу стану його функціонування, а головне,  розуміння напрямів та шляхів подальшого розвитку. 

Перехід закладу освіти в режим розвитку означає пошук нових форм у навчанні та вихованні дітей. Традиційно замкнутий заклад дошкільної освіти має  набути ознак відкритої освітньої системи, повʼязаної з соціальним середовищем.

Розвитку закладу можна досягнути в результаті управлінських дій, заснованих на підходах стратегічного планування. Саме тому, у закладі створено Стратегію розвитку закладу дошкільної освіти. 

Стратегія розвитку — це документ, який формує базу для підвищення якості освіти та якості освітньої діяльності на тривалий період часу.

Планування розвитку навчальної системи закладу дошкільної освіти зумовлено необхідністю підвищення якості і конкурентоспроможності закладу освіти, вирішення стратегічних завдань, що стоять перед колективом закладу в нових економічних і соціокультурних умовах.

Працюючи над розробкою документу, обрано модель Стратегії поступового вдосконалення. Документ розраховано на 2024 – 2029 рр. та визначає стратегічні пріоритети розвитку установи, започатковує організаційні шляхи реалізації, обґрунтовує ресурсні потреби, зміцнює переваги, які заклад вже досягнув.

 

ІІ. ІНФОРМАЦІЙНО - АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА

 

2.1.Паспорт стратегії розвитку закладу дошкільної освіти.

 

Назва документу

 СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГОРОДНЕНСЬКОГО ЗАКЛАДУ 

ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЛА – САДКА  «РОМАШКА»  

ГОРОДНЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БОЛГРАДСЬКОГО

РАЙОНУ    ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

   на 2024-2027 роки

  Підстава для розробки

 Необхідність підвищення якості і конкурентоспроможності закладу 

освіти, вирішення стратегічних завдань, що стоять перед колективом

закладу в нових економічних і соціокультурних умовах

 Нормативно-правова 

 база

Конституція України; Закони України «Про освіту», «Про дошкільну 

освіту», «Про охорону дитинства», «Про захист персональних

даних», Державний стандарт дошкільної освіти, БКДО (нова

редакція), Перелік навчальної літератури та програм, рекомендованих

МОН (дошкільна освіта).

Розробники Стратегії

   Директор ЗДО  Юлія КОДЖЕБАШ,

     Вихователі  -  Надія ВОДІНЧАР ,  

     Марія ГРЕКОВА , Ганна КОПУЩУ, Зінаїда ДІМІРОВА,

     Асистент вихователя Інна ДІМІРОВА,

     Музичний керівник     Марія     ЧЕПРАЗОВА

Виконавці основних  

заходів

ГОРОДНЕНСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЛА – 

  САДОК  «РОМАШКА» ГОРОДНЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ

  РАДИ   БОЛГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

   Мета Стратегії

Визначити перспективи розвитку закладу для створення освітнього середовища відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави та рідного краю, яке плекає творчу особистість, створю­є умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку здобувачів освіти, максимально розкриває потенціал кожної дитини та її майбутнього у всіх сферах життєдіяльності, забезпечує доступну, якісну і ефективну освіту як найважливішого ресурсу

 Завдання Стратегії

-  надання освітніх послуг через форми здобуття освіти згідно чинного законодавства;

-  формування цінностей, необхідних для самореалізації здобувачів освіти;

-  гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до учасників освітнього процесу;

-  забезпечення якості надання освітніх послуг на дошкільному рівні освіти;

-  виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям, громадськості, суспільства;

-  розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів у пошуках нових форм і методів професійної діяльності для надання якісних освітніх послуг;

-  прищеплення здобувачам освіти шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну;

-  врахування вікових та індивідуальних особливостей здобувачів освіти, вибір оптимальної системи засобів навчання і виховання з урахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини;

-  створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (інклюзивне);

-  забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу;

-  збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу;

-  підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно Положення про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників;

-  розвиток системи управління ЗДО на основі підвищення компетентності батьків з питань взаємодії з закладом дошкільної освіти;

-  забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному веб-сайті та соціальних мережах.

 Термін реалізації 

 Стратегії розвитку ЗДО

     2024-2027 роки.

 Структура Стратегії

  Вступ, інформаційно-аналітична частина, концептуальна частина, пріоритетні напрями розвитку, очікувані результати, моніторинг виконання стратегії розвитку закладу дошкільної освіти

Основні етапи 

реалізації Стратегії

розвитку

    І етап - організаційно-мобілізаційний (січень-серпень 2024 р.).  

     Діагностика наявних та виявлення альтернативних ресурсів 

  (людських, матеріально-технічних, фінансових), пошук умов для

   реалізації та виконання Стратегії розвитку.

       II етап - реалізація Стратегії  (вересень 2024 - липень 2027 р.).

 Практична реалізація інноваційних проектів Стратегії; організація 

моніторингового спостереження за результатами; координація дій.

    ІІІ етап - аналітико-прогнозуючий (серпень – грудень 2027 р.).

 Аналіз результатів впровадження Стратегії розвитку закладу дошкільної освіти; визначення перспектив подальшої життєдіяльності закладу дошкільної освіти.

Очікувані результати

  Системні позитивні зміни у діяльності закладу, зокрема:

- створення соціально сприятливих умов для здобуття дошкільної освіти;

-  формування свідомого ставлення дітей до власного здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності;

- підвищення рівня фізкультурно-оздоровчої роботи;

- формування морально-духового розвитку дитини, ціннісного ставлення до природи, мистецтва, людей, власного «Я»; здатності приймати самостійні рішення, здійснювати свідомі вибори, відповідально самовизначатися, проявляти свій потенціал;

-  формування вміння та навичок, необхідних для продовження освіти в школі;

- раціональне використання освітніх методик та інновацій, ідей ППД та розробки власних педагогічних технологій, що сприятимуть підвищенню якості освітнього процесу;

- створення сприятливих умов для підвищення науково-теоретичної, методичної, практичної  та психологічної підготовки педагогічних кадрів; ·

- покращення матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти;

- висока результативність надання додаткових освітніх послуг; ·

-  забезпечення активної участі громадськості, батьків до формування освітньої діяльності закладу дошкільної освіти.

Контроль, корекція й 

оцінювання виконання 

Стратегії розвитку

Системний моніторинг реалізації Стратегії розвитку та її фінансування; участь батьків і громадськості у незалежному оцінюванні якості освіти

 

 

 

2.2.Інформаційно-статистична довідка.

 

2.2.1.      Відомості про заклад дошкільної освіти.

Адреса

68712, Одеська область, Болградський район,  село Городнє вулиця Миру 76/А

Рік заснування закладу

1968

Тип закладу

Дитячий ясла-садок

Приміщення

Одноповерховий комунальний заклад

Площа будівлі (кв.м.)

 664 м²

Організаційно - правова форма

навчальний заклад

Форма власності

комунальна

Орган управління освітою

Відділ освіти Городненської сільської ради

Статут затверджено та зареєстровано

Наказом відділу освіти Болградської міської ради від 28.07.2023 року № 92

Виписка з єдиного державного реєстру підприємств та організацій

Ідентифікаційний код 39295114

Акт готовності навчального закладу до нового навчального року

Від 17.08.2023

Проектна потужність закладу

41

Кількість груп за проектом

3

Мова навчання

державна (українська)

Режим роботи закладу

10,5 годин з  8 00.до 18.30 за п’ятиденним робочим тижнем

Додаткові освітні послуги

-

Повна юридична та поштова адреси

68712, Одеська область, Болградський район, село Городнє  вулиця Миру 76/А

Телефон (код)

(04846) 97195

Е-mail

 sadromachka@ukr.net

Офіційний сайт закладу

https://sites.google.com/view/

 

Станом на 01.09.2023р в Городненському ЗДО ясла-садку «Ромашка» виховуються  56 дітей    (26 хлопчиків, 30 дівчаток). З них:  2  дитини з ООП, 1 дитина, батько якої є учасником АТО, 4 дітей з багатодітних сімей.

Аналізуючи наявну кількість груп у закладі дошкільної освіти  за останні чотири роки спостерігається зменшення   кількості дітей на 26%. 

 Це обумовленно поширенням у 2019 році короновірусної  інфекції,  введенням воєнного стану в Україні з 24.02.2022 року.

 

 

 

 

 

2.2.2.  Кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти.

Завдання щодо задоволення потреб здобувачів освіти в освітньо-виховній діяльності здійснює педагогічний колектив та обслуговуючий персонал закладу дошкільної освіти.

На початок 2023-2024 навчального року кількість працівників закладу дошкільної освіти становить 20 осіб та розподілено наступним чином:

 

 

 

 

Облікова кількість штатних працівників, осіб






Кількість посад, од



 

з них





За штатним розписом

Фактично зайнятих


жінки

 

особи у віці


особи, які мають освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень)






до

35 років

36-60

 років

61 рік

і старше

молодший бакалавр, молодший спеціаліст

бакалавр, спеціаліст, магістр



Усього

20

0

 

3

11

5

22.38

20.00

у тому числі

педагогічний персонал

7

0

6

1

2

5

8.38

7.9

з них

директори

1

 

1

 

 

1

1

1

вихователі

4

0

3

1

2

2

7.2

5.4

вихователі-методисти

0

 

0

 

 




практичні психологи

0

0

0

 

 

0

0.5

0

соціальні педагоги

0

 

 

 

 

 

 

 

асистенти вихователів

в інклюзивних групах

1

 

1



1

1

1

інший педагогічний

персонал

 

1

0

1

 


1

0.75

0.5

Медичній персонал

1

 

1

 

1

 

1,00

1,00

технічний персонал

12

0

10

2

4

0

13.35

11.1

 

Кадрова політика Городненського  ЗДО ясла-садка «Ромашка» спрямована на створення сприятливих умов для формування  дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного педагога, підвищення його кваліфікаційного рівня.

Освітній рівень педагогічних працівників Городненського ЗДО ясла-садка «Ромашка»                становить:

Всього педагогічних працівників

За освітою






За стажем





Вища освіта

%

Середньо - спеціальна

%

Навчаються заочно

%

До 3-х років

3-10 років

10-20 років

 

Понад 20 років

7

5


2




1


   1

     5

 

Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників:

з/п

Кваліфікаційна категорія

Кількість

%

1

Спеціаліст

5


2

ІІ категорія

0

0

3

І категорія

1


4

Вища категорія

1


5

10 тарифний розряд

                              0


6

11 тарифний розряд

5


 

 

 

2.2.3.  Матеріально-технічне забезпечення закладу дошкільної освіти

Будівля Болградського закладу дошкільної освіти «Усмішка» містить обладнані та функціональні приміщення.  

№ з/п

Назва приміщення

Площа

І поверх



1.

3 групові приміщення

486,7 м2

2.

Спортивна зала

немає

3.

Методичний кабінет

немає

4.

Кабінет директора


5.

Ресурсна кімната


6.

Комора завгоспа


7.

Харчоблок


8.

Пральня


9.

Медичний кабінет

м2

10.

Ізолятор

  м2

11.

Кабінет каштелянки

Не має

2.2.4.      Умови фінансування закладу дошкільної освіти

Фінансування Городненського закладу дошкільної освіти ясла-садка «Ромашка» здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та  інших джерел незаборонених чинним законодавством країни.

У 2023 році  на функціонування відповідно до потреб закладу виділено кошти у сумі_____гривнь.  Зокрема витрати на заробітну плату становлять - …..грн, на матеріально-технічне забезпечення закладу - ……, на харчування дітей -……….


2.3.         Стратегічний аналіз діяльності закладу станом на 01.01. 2024 року.

2.3.1.      Організація освітньої діяльності.

Заклад дошкільної освіти організовує та здійснює освітню діяльність відповідно до нормативно-правових документів:

-   Конституції України (від 28.06.1996 № 254к/96-ВР);

-   Закону України «Про освіту» (від 05.09.2017 № 2145-VIII);

-   Закону України «Про повну загальну освіту» (від 16.01.2020 № 463-IX);

-   Закону України «Про дошкільну освіту» (від 11.07.2001 № 2628-III);

-   Закону України «Про охорону дитинства» (від 26.04.2001 № 2402-III);

-   Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (редакція від 01.03.2020);

-   Конвенції про права дитини (від 20.11.1989);

-   Державного стандарту дошкільної освіти в Україні «Базовий компонент дошкільної освіти» (від 12. 01. 2021 р.);

-   Статуту Городненського ЗДО ясла-садка «Ромашка»;

-   Постанови Кабінету Міністрів України «Положення про заклад дошкільної освіти» (від 12.03.2003 № 305);

-   Наказу МОН України «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників» (від 21 грудня 2022 р.за № 1649/38985);

-   Наказу Державної служби якості освіти про «Методичні рекомендації з формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти ЗДО» (від 30.11.2020 № 1480);

-   Наказу МОН України «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності» (від 20.04.2015.№ 446);

-   Наказу МОН України від «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» (від 24.03.2016 № 234);

-   Наказу МОН України «Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти (від 08.06.2018 № 609);

-   Концепції освіти дітей раннього та дошкільного віку (від 09.07.2020 р.);

-   Листа МОНУ «Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців» (від 11.10.2017 № 1/9-546);

-   Листа МОНУ «Щодо визначення рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі» (від 06.11.2015 № 1/9-535»;

-   Методичних рекомендацій щодо впровадження професійного стандарту керівника (директора) закладу дошкільної освіти;

-   Наказу МОН України №128 від 20.02.2002 року «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних-загально-освітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та порядку поділу класів на групи при вивчені окремих предметів загальноосвітніх навчальних закладах;

-   Про застосування Типових штатних нормативів дошкільних закладів (лист від 18.02.2011 №1/9-114); 

-   Про режим роботи дошкільних навчальних закладів (лист МОН України №1/9-36 від 24.01.2007 р.);

-   Листа МОН від 14.02.2019 р. №1/11-1491 "Організація роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в ЗДО";

-   Листа МОН України від 19.04.2018 р. №1/9-249 ІМР "Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти";

-   Базового компонента дошкільної освіти(нова редакція)( наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.05.2012 № 61504);

- Програми розвитку дитини  від народження до шести років «Я у Світі» (наук .кер.  О.Л.Кононко. Лист Міністерства Освіти і Науки України від 12.07.2019);

-   парціальної програми «Україна – моя Батьківщина» (парціальна програма з національно-патріотичного виховання для дітей середнього і старшого дошкільного віку під ред. Рейпольської О.Д. Пр.№3 від 21.06.2015);

-   парціальної програми «Моя країна – Україна»(парціальна програма з національно-патріотичного виховання для дітей старшого дошкільного віку під ред. Гавріш Н.В.);

-   освітньої програми  Городненського ЗДО ясла-садка «Ромашка» Городненської сільської ради  Болградського району в Одеській області  на 2023-2024 навчальний рік;

-   схваленого та затвердженого плану роботи  на навчальний рік та оздоровчий період.

 

Навчальний рік у ЗДО ясла-садку «Ромашка» починається з  1 вересня та закінчується 31 травня наступного року. Літньо – оздоровчий період  триває з 1 червня по 31 серпня. Загальна тривалість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 104 дні.

Освітній процес у ЗДО  складається з:

1.    спеціально організованого навчання у формі занять (тематичні, комбіновані, комплексні, інтегровані);

2.    спільної партнерської діяльності дорослого з дітьми (режимні моменти);

3.    гурткової роботи;

4.    вільної самостійній діяльності самих дітей.

Дані форми організації освітнього процесу відкривають можливість для реалізації вікових розвивальних завдань, створюють простір гнучкого проектування освітнього процесу з врахуванням дитячих інтересів, забезпечує психологічну підготовку до навчання в школі дітей старшого дошкільного віку.

Реалізація освітньо-виховних завдань за програмами здійснюється на засадах особистісно орієнтованої моделі організації  педагогічного процесу з використанням психолого–педагогічного проектування. З цією метою систематично проводятся засідання педагогічної ради, консультації, семінари, огляди, організовані відкриті перегляди.              В методичному кабінеті постійно оновлюються матеріали згідно БКДО.

Незважаючи на воєний стан, впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно-динамічні заняття.

Постійно оновлюється сайт закладу та сторінка в фейсбуці група Городненський ЗДО «Ромашка», на яких висвітлюються  основні події  життя закладу.

Протягом року педагоги закладу   постійно працюють над підвищенням рівня професіоналізму,  відповідно до перспективних планів,  проходять атестацію та  курсову перепідготовку.

З метою аналізу якості організації освітнього процесу, його ресурсного забезпечення  та результатів у закладі дошкільної освіти проводиться внутрішній контроль якості освітньої діяльності та внутрішній моніторинг якості освіти.

Для виявлення професійної підготовки педагогів у закладі щорічно проводиться моніторинг рівня обізнаності. Так за результатами тестування, проведеного на початку навчального року, виявлено достатній  рівень знання програми та методики. Але разом із цим помітно недостатнє володіння цифровими технологіями та низький рівень комп’ютерної грамотності   (60 відсотків педагогічних працівників не володіють комп’ютером).

      Здійснюються заходи з контролю навчально-виховного процесу, аналізується стан готовності груп до нового навчального року, виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, стан ведення документації, відвідування дітьми закладу, організація харчування.

       З метою визначення рівня досягнень здобувачів освіти щорічно, тричі на рік проводиться моніторинг знань, умінь і навичок дітей.

Результати діагностики за перше півріччя 2023-2024 навчального року становлять:

Напрямок освітньої діяльності

Рівень досягнень (%) станом

на 15.09.2023




Рівень досягнень (%) станом

 на 15.01.2024





високий

середній

достатній

низький

високий

середній

достатній

низький

Ознайомлення з соціумом

21

49

14

16

32

48

10

10

Ознайомлення з природою

19

46

16

19

30

45

11

14

Розвиток мовлення

9

49

18

24

20

56

12

12

грамота

0

0

0

0

23

42

21

14

математика

18

52

12

18

34

51

10

5

 

Отримані дані свідчать про те, що освітня діяльність з вихованцями у закладі є ефективною і ведеться на належному рівні.  Однак необхідно вдосконалити роботу з розвитку зв’язного мовлення дошкільнят, виховання патріотичних почуттів до рідного міста, країни.

У закладі дошкільної освіти створено усі необхідні умови для задоволення освітніх потреб вихованців, незалежно від її психологічних та фізичних особливостей. Створено інклюзивне освітнє середовище, Активно впроваджується безбарєрність та організовується  робота з дітьми з ООП.

 Взаємодія педагогів з родинами здійснюється через різні форми роботи з батьками, а саме:

-       проводиться просвітницька та консультаційна робота;

-       працює піклувальна рада;

-       проводяться тематичні декадники роботи з батьками;

-       надається наочна інформація;

-       батьки залучаються до проведення заходів на рівні дитячого садка та громади.

    Аналізуючи  роботу з батьками, можна зробити висновок, що більшість з них активні, зацікавлені та із задоволенням беруть участь у житті закладу. Разом з тим спостерігається проблема нерозуміння батьками необхідності систематичного відвідування дитиною закладу освіти  та пропуску навчальних днів без поважних причин, що призводить до низької середньої відвідуваності вихованців.

Заклад тісно співпрацює з іншими установами. Спостерігається ефективна взаємодія між дитячим садком та початковою ланкою освіти. Діти із задоволенням відвідують дитячу бібліотеку, музей болгарської культури,  пошту, спостерігають за роботою працівників. Кожного року, виставами і концертами до нас приходять діти з дитячої музичної школи.

  Проводяться заходи щодо  забезпечення безпеки дітей та працівників: навчальна евакуація учасників освітнього процесу під час евакуації, встановлена тривожна кнопка.

2.3.2.  Медико-педагогічна робота. Організація харчування

Удосконаленню системи фізичного виховання в закладі дошкільної освіти сприяє чіткий та систематичний медико - педагогічний  контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців.

На підставі  медичних документів  медсестрою закладу здійснюється розподіл дітей на фізкультурні групи. В основній групі – фізична підготовка проводиться в повному обсязі відповідно до навчальних програм,  у спеціальній групі – з урахуванням характеру та ступеню відхилень здоров’я дитини.

У закладі щоденно проводиться облік відвідування та аналіз  захворюваності вихованців із відповідним зображенням документів.

Значна увага приділялася питанню безпеки життєдіяльності вихованців.

За перше півріччя 2023/2024 навчального року у закладі не зафіксовано випадків дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу, однак  діти отримували  дрібні травми вдома. Значно зменшилась кількість звертань за медичною допомогою в результаті дрібних травм.

На належному рівні проводиться робота щодо дотримання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, Постанови Кабінету міністрів України від 24.03.2021р № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Впроваджено систему ХАССП. 

Систематично здійснюється контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Результати контролю відображаються і в Журналі контролю за харчуванням, в протоколах виробничих нарад. 

Важливою умовою комфортного перебування дітей у закладі та частиною медичного обслуговування є організація харчування.

       В закладі організовано триразове харчування дітей, складені примірні чотирьох тижневі меню на всі чотири сезони, які затверджені та узгоджені з начальником Болградського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Станом на 1 вересня 2023 року вартість харчування  складає 45 грн. для дітей дошкільного віку та 34.50 грн. для дітей раннього віку, що становить для батьків 50 % від вартості харчування , 50% виплачується з бюджету міста.

У закладі харчуються діти пільгових категорій:

безкоштовно:

-  діти, батьки яких мають статус учасника АТО ;

-  діти з ООП, діти сжо

На підставі медичних довідок від лікаря, організовано дієтичне  харчування вихованців. 

Меню відрізняється різноманітнісю страв.  Виконуються норми харчування на одну дитину, що складає 63 відсотків.

 Однак у зв’язку  з обмеженням вартості харчування в розмірі 60 грн. на день на одну дитину, високою закупівельною ціною або відсутністю в переліку постачальника деякі продукти харчування (сезонні та  ранні овочі та фрукти, м'ясо теляче)  заклад не замовляє.

Питання захворюваності, відвідування та виконання норм харчування дітей систематично розглядаються на засіданнях при директорові, аналізуються показники та розробляються заходи щодо їх покращення.

Підсумовуючи вищезазначене, можна зробити висновок, що для реалізації завдань із зміцнення фізичного і психічного здоров’я, формування ціннісного ставлення дитини до свого здоров’я, інтересу до здорового способу життя в ЗДО  «Ромашка» створені всі необхідні умови.

 

2.3.3.  Матеріально-технічна та навчально-методична база.

Будівля ЗДО ясла-садка «Ромашка» одноповерхова. 

Приміщення складається з 3 групових блоків (до групового блоку належать: групова, спальня, роздягальня, туалетна кімната ), ресурсної кімнати,   кабінету директора , кастелянки, завідувача з господарства, медичного кабінету, прального блоку, харчоблоку; овочесховища. У кожному приміщенні створені оптимальні безпечні умови для організації життєдіяльності дітей, які естетично оформлені, впорядковані меблями згідно з віковими  особливостями дітей, відповідають гігієнічним та санітарним вимогам.  Заклад забезпечений твердим та частково м’яким інвентарем (необхідне придбання та заміна білизни, рушників, спецодягу).

 Медичний блок складається з кабінету  медичної сестри,  ізолятора на 1 місця, до якого входить санвузол та коридор.

В харчоблоці закладу умовно чистий, гарячий (чистий), холодильна кімната та кімната для зберігання миючих та дезінфікуючих засобів, інвентарю. Проведений капітальний сучасний ремонт харчоблоку

Завдяки ефективній співпраці закладу з Городненською сільською радою, батьківським комітетом груп та піклувальною радою  матеріально-технічна база дитячого садка протягом останніх трьох років покращилася. Але разом з тим є низка питань, що потребують уваги та вирішення.

Будівля знаходиться у належному стані і  задовілому відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень. Але  потребують реконструкції та капітального ремонту вимощення споруди .

У закладі є в наявності протипожежний інвентар, пожежний щит, вогнегасники. Заклад забезпечений централізованою подачею холодної води, наявна каналізаційна система та забезпечення гарячою водою.

  Територія закладу має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий майданчик з тіньовими навісами та зеленими насадженнями.  Наявний спортивний майданчик та господарський двір. До групових, спортивного майданчиків та господарського двору ведуть асфальтовані доріжки, які потребують заміни задля забезпечення безпечних умов пересування. Оновлення та заміни потребує також й ігрове та спортивне обладнання.

Аналізуючи стан матеріально-технічного забезпечення закладу помітно, що основними причинами, які ускладнюють його функціонування, є економічні чинники.  Проблема фінансування ЗДО у повному обсязі не дає змоги на належному рівні зміцнити та покращити  матеріально-технічну базу.

 

 

ІІІ. КОНЦЕПТУАЛЬНА ЧАСТИНА. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

3.1. Цінності, місія, візія, принципи діяльності закладу дошкільної освіти.

Цінності закладу дошкільної освіти

-  патріотизм, національна свідомість;

-  рівні можливості;

-  колективізм, партнерство, дружба;

-  турбота про себе, про інших людей, про суспільство;

-  духовність та культура;

-  висока моральність;

-  відповідальність, чесність;

-  здоров’я, здоровий спосіб життя;

-  повага до особистості дитини й дорослого;

-  спільна праця, взаємодопомога, довіра;

-  професійність, безперервний розвиток педагогічних працівників.

Місія закладу освіти: створення якісної, сучасної, індивідуально орієнтованої системи освіти, що забезпечує всебічний розвиток соціально - компетентної особистості. 

Візія закладу дошкільної освіти. Городненський ЗДО ясла-садок «Ромаішка» – заклад здорових, успішних, щасливих дітей з інтелектуально-емоційним освітнім простором, в якому працюють творчі педагоги на засадах етичності, інтелігентності та особистого фахового росту.

Принципи діяльності закладу освіти:

-  єдність навчання, виховання та розвитку;

-  взаємодія дітей, батьків та працівників закладу;

-  академічна доброчесність, розсудливість, цілісність;

-  демократизм;

-  рівність умов для реалізації здібностей, таланту, всебічного розвитку дошкільника;

-  розвиток у закладі інклюзивного освітнього середовища доступність та безбар’єрність освіти.

-  гуманізм, пріоритетність загальнолюдських цінностей;

-  творчий пошук резервів і джерел вдосконалення роботи закладу освіти;

-  прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень.

 

 

 

3.2. Мета, цілі, завдання Стратегії розвитку закладу освіти.

 

Мета Стратегії розвитку закладу освіти: визначити перспективи розвитку закладу для створення освітнього середовища відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави та рідного краю, яке плекає творчу особистість, створю­є умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку здобувачів освіти, максимально розкриває потенціал кожної дитини та її майбутнього у всіх сферах життєдіяльності, забезпечує доступну, якісну і ефективну освіту як найважливішого ресурсу.

 

Цілі Стратегії розвитку закладу освіти:

-  підвищення якості освітнього процесу;

-  формування здорового способу життя здобувачів освіти;

-  підвищення професійної компетентності педагогів;

-  розвиток ІТ - орієнтованого навчання;

-  розвиток внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

-  створення сучасного освітнього середовища;

-  покращення навчально-матеріальної бази.

 

Завдання Стратегії розвитку закладу освіти

-  надання освітніх послуг через форми здобуття освіти згідно чинного законодавства;

-  формування цінностей, необхідних для самореалізації здобувачів освіти;

-  гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до учасників освітнього процесу;

-  забезпечення якості надання освітніх послуг на дошкільному рівні освіти;

-  виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям, громадськості, суспільства;

-  розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів у пошуках нових форм і методів професійної діяльності для надання якісних освітніх послуг;

-  прищеплення здобувачам освіти шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну;

-  врахування вікових та індивідуальних особливостей здобувачів освіти, вибір оптимальної системи засобів навчання і виховання з урахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини;

-  створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (інклюзивне);

-  забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу;

-  збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу;

-  підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно Положення про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників;

-  розвиток системи управління ЗДО на основі підвищення компетентності батьків з питань взаємодії з закладом дошкільної освіти;

-  забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному веб-сайті та соціальних мережах.

 

 

3.3.Аналіз внутрішніх можливостей закладу, аналіз зовнішнього середовища.

З метою виявлення сильних та слабких сторін діяльності закладу дошкільної освіти, а також  можливих загроз та можливостей у закладі  проведено SWOT-аналіз.

Процес SWOT-аналізу на основі діяльності ЗДО формувався за допомогою блоків питань (напрямків діяльності):

-          освітній процес;

-          інноваційна діяльність;

-          кадрова політика, управління персоналом;

-          маркетинг;

-          взаємодія з батьками;

-          фінансування;

-          матеріально-технічна бази

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SWOT – аналіз сучасного стану Городненського ЗДО ясла-садка «Ромашка»

 

«S» - СИЛЬНІ СТОРОНИ:

-  багаторічний досвід роботи;

 наявність стратегії розвитку навчального закладу та сприйняття її всіма членами колективу;

-  відсутність  плинності кадрів, стабільне кадрове забезпечення;

-  освітній рівень педагогів (більшість педагогів мають вищу освіту або тарифний розряд);

-  наявність усталених традицій навчального закладу;

-  наявність сприятливого психологічного мікроклімату в колективі;

-  наявність ефективної системи виховної роботи в навчальному закладі;

-  наявність комп’ютерної техніки в закладі;

-  упровадження інноваційних та інформаційно-комунікаційних технологій      в навчально-виховний процес та управлінську діяльність;

-  навчальний заклад підключено до мережі Інтернет;

-  наявність та активна робота сайту закладу освіти ;

-  зв’язки з громадськістю;

-  навчально-виховний процес відбувається відповідно до державних стандартів та програм;

-  чіткий розподіл функціональних обов’язків між членами колективу;

-  оптимальність вибору стилю управління колективом;

-  партнерство у відносинах між адміністрацією і колективом закладу;

-  гнучкість колективу до впровадження інновацій.

«W» - СЛАБКІ СТОРОНИ:

-       низька заробітна плата педагогів та недостатність заохочувань досягнень педагогів

-       відсутність спортзали та музичної зали

-       негативний вплив навколишнього середовища на виховання особистості;

-       дефіцит вільного часу для самоосвіти і підвищення загального культурного рівня педагогів;

-       недостатність державного фінансування;

-       неповна відповідність сучасним вимогам ДСПіН утримання вихованців;

-       недостатнє матеріально-технічне забезпечення;

-       низький рівень використання комп’ютерних програм у навчально- виховному процесі;

-       недостатня матеріально-технічна база закладу освіти (програмне забезпечення);

-       недостатня забезпеченість мультимедійними засобами групових приміщень;

-       низький рівень розвитку навичок зв’язного мовлення у  дошкільнят;

-       недостатність використання педагогами  інноваційних форм і методів роботи з дітьми


«О» - МОЖЛИВОСТІ:

-         підвищення рівня конкурентноспроможності ЗДО;

-         створення web – сторінки групи, особистого блогу кожного педагога;

-         формування культури використання інформації як засобу прийняття рішень;

-         участь у міжнародних проектах;

-         розробки проектів та їх презентація для широкого загалу;

-         підвищення кваліфікації педагогів;

-  використання інноваційних технологій у педагогічній діяльності, у  навчально-виховному та управлінському процесах;

-         співпраця з місцевими підприємствами та підприємцями;

«Т» - ЗАГРОЗИ:

-         зростання соціально-політичної нестабільності та темпів інфляції;

-         зменшення мережі груп та зміна штатного розкладу ( можливість скорочення);

-         недосконала нормативно-правова база щодо організації роботи ЗДО;

-         нестабільність бюджетного фінансування ЗДО;

-          негативний вплив засобів масової інформації на формування ціннісних  орієнтацій

  вихованців;

- низька народжуваність у селі;

- низька наповнюваність груп або відвідуваність  вихованців;

- збільшення соціально-неблагополучних сімей та дітей зі статусом ВПО.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ 

 

4.1. Проєкт «Створення  сучасного безпечного освітнього середовища».

Для якісної організації освітнього процесу у закладі дошкільної освіти забезпечуватимуться необхідні умови: матеріально-технічні, навчально-методичні; психолого-педагогічні, медико-соціальні.

Мета: 

1) створення у закладі комфортних та безпечних умов навчання та праці.

Завдання:

- зробити дизайн освітнього середовища закладу освіти функціональним, який дозволяє максимально ефективно використовувати приміщення та територію закладу в освітньому процесі;

- створювати безпечні умови для перебування здобувачів освіти та працівників в закладі освіти;

- проводити роботу щодо профілактики та запобіганню дитячого травматизму;

- навчати дітей правилам та нормам безпечної поведінки у довкіллі;

- дотримуватись вимог санітарно-гігієнічних правил і норм;

- створювати умови для здорового харчування;

- створювати умови для безпечного використання мережі Інтернет.

Шляхи  реалізації:

№ з/п

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавець

1.

Забезпечити  належні санітарно-гігієнічні умови в закладі освіти для догляду, виховання, навчання та розвитку дітей.

2024/2027

Педагогічні

працівники

2.

Забезпечити розробку і виконання закладом освіти комплексу заходів з охорони праці та правил безпеки.

2024/2027

Директор ЗДО

Коджебаш Ю.В.

3.

Проводити навчання  працівників  з  охорони  праці  та безпеки  життєдіяльності відповідальних за технічний стан, безпечну та економічну експлуатацію теплового господарства.

2024/2027

Завідувач господарства

Недельчева О.І

4.

Один раз на два роки проводити  перевірку  захисного  заземлення, опору ізоляції, засобів індивідуального захисту.

2024/2027

Завідувач господарства

Недельчева О.І

5.

Працювати над створенням здоров’язбережувального середовища в закладі освіти.

2024/2027

Всі учасники освітнього  процесу

6.

Щорічно проводити перевірку, перезарядку засобів пожежогасіння.

2024/2027

Зав.господарства

Недельчева О.І

7.

Здійснювати санітарно-технічну розчистку

зелених насаджень та зрізування аварійних дерев.

2024/2027

Зав.господарства

Недельчева О.І

8.

Проводити профілактичні бесіди з безпеки життєдіяльності.

2024/2027

Педагогічні працівники

9.

Впровадження системи НАССР у закладі освіти.

2024/2027

Відповідальні особи

10.

Забезпечити проведення планових  медичних

профілактичних оглядів працівників закладу.

2024/2027

Сестра медична старша

Недельчева І.П.

 

 

2) Створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

Завдання:

-         створення психологічно комфортного середовища для вихованців, їхніх батьків та педагогічних працівників;

-         продовження антибулінгової політики закладу;

-         постійний моніторинг виконання та регулярний перегляд антибулінгової політики та її складової-плану заходів із протидії булінгу;

-         проведення  інформаційно-просвітницьких заходів для батьків щодо профілактики насильства вдома і у дитячому колективі, тощо;

-         моніторинг ситуації щодо обізнаності педагогів із засобами протидії насильству в дитячому колективі та їх умінню  протидії цьому явищу. 

Шляхи реалізації:

№ з/п

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавець

1.

Оприлюднювати правила поведінки учасників освітнього процесу, що забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини.

2024/2027

Всі учасники освітнього процесу

2.

Проводити ранкові зустрічі з метою формування дружніх стосунків, позитивного мікроклімату та толерантної взаємодії під час освітнього процесу

2024/2027

Всі учасники освітнього процесу

3.

Організовувати роботу психологічної служби, у тому числі для психологічного супроводу учасників освітнього процесу, які стали свідками або постраждали від булінгу, іншого насильства.

2024/2027

Педагогічні працівники

4.

Взаємодіяти з органами та службами щодо захисту прав дітей, правоохоронними  органами, у тому числі залучає їх до заходів із запобігання булінгу, іншому насильству.

2024/2027

Директор ЗДО

 Коджебаш Ю.В.

 

3)  Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору.

Завдання:

-   забезпечення доступності здобуття дошкільної освіти;

-   забезпечення підготовки дітей до подальшого успішного навчання в школі;

-   збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей з раннього віку;

-   розроблення індивідуальних програм для дітей з особливими освітніми потребами (за потреби);

-   сприяння проходженню вихователями та вчителями курсів, семінарів, тренінгів з питань методик роботи з дітьми з ООП;

-   методична підтримка педагогів для роботи з дітьми з ООП;

-   урізноманітнення форм спільної роботи з батьками;

-   розвиток освітнього середовища у напрямі здоров’язбереження та здорового способу життя.

Шляхи реалізації:

№ з/п

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавець

1.

Забезпечувати реалізацію Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» у частині забезпечення обов’язковості  здобуття дітьми дошкільної освіти. 

2024-2027

Всі учасники освітнього процесу

2.

Створювати  належні умови для здобуття освіти дітьми дошкільного віку.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В. зав.господарства

Недельчева О.І

3.

Забезпечувати системну  організаційно-методичну  та роз’яснювальну   роботу   серед   працівників   щодо забезпечення  права  на  освіту  дітям  з  особливими потребами.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

4.

Впровадження  інклюзивної  освіти  в  заклад  освіти (за потреби).

Розвивати зв’язок з родинами вихованців з особливими освітніми потребами, залучати їх до команди фахівців з розроблення  індивідуальної програми розвитку та іншої необхідної підтримки під час навчання.

2024-2027

Всі учасники освітнього процесу

5.

Підтримувати зв’язки    з інклюзивно-ресурсним центром,  залучаючи  його  фахівців  до  розроблення індивідуальних   програм   розвитку,   консультацій педагогів  закладу  для  надання  якісного  психолого-педагогічного супроводу учнів в освітньому процесі.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

6.

Впроваджувати   в   освітній   процес інноваційні педагогічні та інформаційно-комунікаційні технології.

2024-2027

Педагогічні працівники

7.

Впроваджувати в педагогічний процес

здоров’язберігаючі  технології  соціально-оздоровчі проекти.

2024-2027

Педагогічні працівники

8.

Забезпечувати належний стан медичного обслуговування дітей.

2024-2027

Сестра медична старша

Недельчева І.П.

9.

Забезпечити харчування дітям пільгових категорій.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

10.

Забезпечувати раціональне, збалансоване харчування дітей в закладі освіти з дотриманням натуральних норм харчування та врахування віку здобувачів освіти.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.., сестра медична

Недельчева І.П.

 

 

  4.2. Проект «Заклад освіти – простір освітніх можливостей».

 

  4.2.1. Система оцінювання  освітньої діяльності здобувачів освіти.

Мета: сприяти вдосконаленню системи внутрішнього моніторингу.

Завдання: застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти

Шляхи реалізації:

з/п

Зміст заходів

Термін

Виконавець

1.

Здійснювати   аналіз  результатів   і динаміки 

навчальних досягнень вихованців

2024-2027

Всі учасники освітнього

процесу

2.

Оцінювати навчальні досягнення вихованців з метою

виявлення творчих та обдарованих дітей

2024-2027

Всі учасники освітнього

процесу

 

4.2.2. Система педагогічної діяльності.

4.2.2.1. Кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти.

Мета: оптимізувати кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти.

Завдання :

-  оновлення змісту та форм професійної діяльності педагогічних працівників;

-  підготовка та підтримка компетентного педагога;

 

Шляхи реалізації:

з/п

Зміст заходів

Термін

Виконавець

1

Формувати штат закладу, залучаючи кваліфіковані педагогічних та інших працівників відповідно до штатного розпису та освітньої програми

щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

2

Забезпечити100% володіння педагогічними працівниками ЗДО інноваційних технологій та впровадження їх в навчально-виховний процес.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

 

педагогічні працівники

3

Здійснювати   атестацію педагогічних

працівників відповідно до Типового Положення

про атестацію.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

 педагогічні працівники

4

Використовувати педагогічними працівниками інноваційних освітніх технологій та форм організації освітнього  процесу,  спрямовані на формування ключових компетенцій і умінь вихованців відповідно до Державного стандарту

2024-2027

Директор

 

Коджебаш Ю.В.

 педагогічні працівники

5

Брати участь у конкурсах фахової майстерності серед педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

 педагогічні працівники

6

Забезпечувати обов’язкове проходження педагогічними працівниками закладу курсової підготовки у між атестаційний період відповідно до перспективного плану.

2024-2027

Директор 

Коджебаш Ю.В.

 

 педагогічні працівники

7

Мотивувати працівників до якісної роботи, через систему матеріального та морального заохочення, у тому числі педагогічних працівників до саморозвитку, здійснення методичної, інноваційної, роботи

2024-2027

Директор 

Коджебаш Ю.В.

 

 педагогічні працівники

  

 4.2.2.2. Рівень професійної компетентності та майстерності педагогічних працівників.

         Мета: підвищувати рівень професійної компетентності та майстерності педагогічних працівників.

         Завдання:

1. створити сприятливі умови для підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності, творчої ініціативи та самовдосконалення педагогічних працівників;

2. надавати методичну допомогу педагогічним працівникам щодо організації освітньої роботи з дошкільниками;

3. вдосконалювати навчально-методичне забезпечення освітнього процесу

в закладі дошкільної освіти;

4. впроваджувати інноваційні методики, технології, програми в практику роботи з метою забезпечення ефективності освітнього процесу.

Шляхи реалізації:

з/п

Зміст  заходів

Термін

Виконавець

1

Впроваджувати систему методичних заходів, спрямованих на розвиток професійної компетентності, творчих можливостей педагогів.

2024-2027

Директор

 Коджебаш Ю.В.

 педагогічні працівники

2

Створювати умови для систематичного

Поповнення та використання педагогічними працівниками закладу літератури, методичних матеріалів, інтернет -ресурсу.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

3

Залучати педагогів до вивчення та

впровадження інноваційних педагогічних технологій, методик, програм.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

4

Забезпечувати якісний моніторинг стану освітньої діяльності педагогічних працівників.

2024-2027

Всі учасники освітнього

процесу

5

Постійно оновлювати відповідно до сучасних вимог навчально-методичне забезпечення

Освітнього процесу.

2024-2027

Педагогічні працівники

 

  4.2.3. Система управлінської діяльності.

Мета: створити та підтримувати атмосферу довіри, інформаційної прозорості, конструктивної співпраці між учасниками освітнього процесу та громадою.

Шляхи реалізації:

з/п

Зміст заходів

Термін

Виконавець

1

Здійснювати річне планування та відстеження  його результативності відповідно до стратегії розвитку т аз

Урахуванням освітньої програми закладу

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

2

Щорічно здійснювати само оцінювання якості освітньої діяльності

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

3

Розподілити обов’язки та повноваження між адміністрацією закладу дошкільної освіти для забезпечення ефективного управління закладом дошкільної освіти та вдосконалення якості освітньої

діяльності.

2024-2027

Директор

   Коджебаш Ю.В.

4

Утримувати у належному стані будівлі, приміщення, обладнання закладу освіти

2024-2027

Завгосп

Недельчева О.І.

5

Створити у закладі систему інформаційного забезпечення( у тому числі електронний документообіг)та автоматизоване середовище для роботи з даними.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

6

Створити та забезпечувати необхідні умови для діяльності різноманітних форм громадського самоврядування

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

7

Створити умови для формування відкритого освітнього середовища через залучення учасників освітнього процесу до різноманітних суспільно-значущих заходів поза межами закладу: екскурсії, відвідування установ культури тощо.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

8

Створити психологічно комфортне середовище, яке забезпечує конструктивне спілкування учасників освітнього процесу та сприяє формуванню їх взаємної довіри.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

9

Оприлюднювати інформацію про свою діяльність на відкритих загальнодоступних ресурсах

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

Очікувані результати:

-     раціональне використання інноваційних педагогічних технологій, методик, програм, що сприятимуть підвищенню якості знань дошкільників;

- систематичне включення ІКТ в освітній процес ЗДО;

- модернізація матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти;

- активна участь громадськості та батьків у формуванні освітнього  просторуЗДО

- формування у дошкільників вмінь та навичок, необхідних для продовження освіти в школі;

- сформованість свідомого ставлення дітей до власного здоров’я;

- підвищення рівня професійної підготовки педагогічних працівників;

- підвищення якості освіти шляхом використання інноваційних  технологій;

- відсутність яскравих проявів професійного вигорання.

 

     4.3. Проект  «Виховання і розвиток особистості дитини».

Мета: створити єдине освітнє середовище, яке сприятиме фізичному, інтелектуальному і особистісному розвитку дітей;  забезпечити особистісне зростання кожної дитини з урахуванням її нахилів, здібностей, індивідуальних, психологічних та фізичних особливостей.

  Завдання:

-   створити належні умови для функціонування освітнього закладу, який забезпечує розвиток, виховання і навчання дитини, реалізацію інтелектуальних, культурних, творчих можливостей дошкільників;

-   підвищити особистісно-орієнтованого підхід у становленні цілісної особистості дошкільника шляхом впровадження інноваційних технологій, альтернативних методик;

-   модернізація змісту дошкільної освіти;

-   надавати кваліфіковану допомогу дитині у формуванні вмінь та навичок, необхідних для продовження освіти в школі;

-   створення і запровадження інноваційних технологій розвитку, навчання та виховання дитини дошкільного віку;

-   створити оновлене матеріально-технічне забезпечення закладу

відповідно до вимог часу.

 

Шляхи реалізації:

Зміст роботи

Термін виконання

Виконавець

1

Поповнювати розвивальне предметне середовище в групових кімнатах згідно з типовим переліком обов’язкового обладнання.

 2024-2027

Педагоги закладу

2

Обладнати у групах осередки приналежності

2025

Педагоги закладу

3

Продовжувати впроваджувати в освітню діяльність закладу організацію тематичних тижнів–здоров'я та спорту, тижнів безпеки, тижня права, тощо.

Щорічно

 Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу


4

Активізувати роботу з ознайомлення дітей із знаннями про болгарську та українську культуру та звичаї, як важливими чинниками  національно - патріотичного виховання.

2024-2027

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

5

Впроваджувати нові форми, методи та засоби роботи для підвищення пізнавальної активності дітей.

Постійно

Педагоги

6

Розробити систему занять з використанням ІКТ

2026

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

7

Продовжити роботу із логіко-математичного розвитку з використанням блоків Дьєнеша, паличок Кюїзенера, лабіринтів Воскобовича

Постійно

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

8

Обладнати куточки усамітнення в усіх

вікових групах

2024-2025

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

9

Поповнення картотеки інтегрованих занять для дітей, спрямованих на уточнення понять про духовні цінності.

2024-2027

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

10

Продовжувати поповнювати розвивальне середовище закладу з усіх розділів програми

2024-2027

  Коджебаш Ю.В.

11

Продовжувати використовувати на заняттях інноваційні та нетрадиційні методики.

2024-2027

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

12

Оформляти тематичні виставки робіт дітей

та батьків.

Постійно

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

 

Очікуваний результат: розвиток ключових компетентностей вихованців  закладу дошкільної освіти.

  4.4. Проект  «Співпраця ЗДО та НУШ: педагогіка партнерства».

Мета: створення умов для формування у дітей старшого дошкільного віку «дошкільної зрілості», як підґрунтя готовності дітей старшого дошкільного віку до шкільного життя; реалізація спільних планів, заходів щодо забезпечення наступності між ЗДО «Ромашка» та Городненською ЗОШ; оновлення предметно-розвивального середовища в старших групах ЗДО; реалізація інтерактивних форм взаємодії з батьками й громадськістю.

Завдання проекту:

-   організувати освітній процес з урахуванням індивідуальних вікових і психологічних особливостей кожної дитини;

-   створити предметно-розвивальне середовище для ознайомлення дітей зі школою;

-   виявити у дітей старшого дошкільного віку сформованість навчальних навичок та вмінь, оцінити їх емоційне ставлення до майбутнього процесу в школі;

-   створювати умови для активної співпраці із дітьми, спрямованої на всебічний розвиток дитини;

-   забезпечувати умови безболісної адаптації першокласника;

-   створити психологічний комфорт під час перебування дитини в освітньому закладі, передумов для кращого входження в повноцінну освітню діяльність;

-   створити умови для підвищення особистісної компетенції батьків у питанні формування у дітей позитивної мотиваційної готовності дошкільного життя; залучити батьків до проекту.

 

Шляхи реалізації:

Зміст роботи

Термін виконання

Виконавець

1

Діагностичне обстеження дітей

Вересень

Травень

Директор

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

2

 

Формування творчої проектної групи

педагогів, дітей і батьків

«Готуємося до навчання у школі»

 

2024-2025

Директор

 

Вихователі, Коджебаш Ю.В. батьки


3

Аналіз інструктивно-методичних

Рекомендацій щодо організації діяльності закладів освіти у новому навчальному році, забезпечення

Наступності дошкільної та початкової освіти, ознайомлення з планом спільної роботи

2024

 

Адміністрація  ЗДО  «Ромашка»,

 та адміністрація Городненської ЗОШ

4

Екскурсії до шкільної бібліотеки, майбутнього1класу,спортивного майданчику, зустрічі першокласників із вихованцями старшої групи

Протягом навчального року

Педагоги ЗДО,

Вчителі початкових

класів

5

Створення предметно-розвивального

Середовища в закладі дошкільної освіти

2024-2027

Директор Коджебаш Ю.В.

 

 Педагогічні працівники

6

Проведення консультації «Про сучасні аспекти взаємодії дошкільного закладу, закладу і сім'ї щодо гармонійного розвитку особистості»

2024-2025

Адміністрація  ЗДО  «Ромашка»,

 та адміністрація Городненської ЗОШ

7

Проведення семінару «Забезпечення єдності,

перспективності, наступності, мети, змісту, методів, форм навчання з урахуванням вікових особливостей дітей в освітньому просторі двох суміжних

ланок освіти»

2026-2027

Адміністрація ЗДО «Ромашка»,

 та адміністрація Городненської ЗОШ

8

Проведення круглого столу «Новий освітній простір для НУШ».

Проведення батьківських зустрічей «Від

дошкільника до школяра».

Проведення психологічного  тренінгу «Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми

потребами».

2024-2025

 

 

2025-2026

 

 

2026-2027

Адміністрація ЗДО «Ромашка»,

 та адміністрація

Городненської ЗОШ

9

Педагогічний всеобуч «НУШ: як прокласти місток?», «Гармонійний розвиток особистості дитини у період дошкільного дитинства та старту шкільного життя– основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя», «Створення оптимальних умов для

успішного навчання першокласника».

2025-2027

 

 

 

 

 

 

Педагоги ЗДО,

Вчителі початкових

класів

 

 

 

 

10

«Психологічна готовність дитини до закладу»

Підготовка рекомендацій для

батьків про готовність до закладу

щорічно

 

 

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

11

Консультування батьків щодо готовності дітей до навчання в школі.

Квітень, травень

кожного року

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

12

Взаємо відвідування занять та уроків учителями початкових класів та вихователями ЗДО

Протягом року

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

13

 

Відкриті виховні заходи для майбутніх

першокласників

 

Протягом року

Коджебаш Ю.В

педагогічні працівники

14

Проведення загальних батьківських зборів

«Заклад дошкільної освіти і НУШ:   як прокласти місток»

 

2028-2027

Директор

Коджебаш Ю.В

педагогічні працівники

15

Висвітлення інформації про співпрацю на сайті закладу освіти та сторінках соціальних мереж.

Постійно

Директор

Коджебаш Ю.В.

 

Очікувані результати:

-   поєднання дошкільної та початкової ланки освіти;

-   забезпечення зв’язку вихованців і педагогів закладу дошкільної освіти та школи;

-   практики взаємовідвідування старшими дошкільниками сумісних занять, виховних заходів із закладом освіти;

-   встановлення тісного взаємозв’язку між ЗДО, школою та батьками;

-   розкриття творчих здібностей учасників проекту.

 

 

4. 5. Проект «Плекаємо патріотів України».

  Мета:

-         сприяти вихованню у молодого покоління національно-патріотичних почуттів;

-         поглибити знання вихованців з історії української державності й громадянства, культури народу, його традицій;

-         формувати повагу до культурного та історичного минулого України, високий рівень національної, правової свідомості і самосвідомості, громадянської, соціальної відповідальності, готовності працювати в ім’я розквіту України, усвідомлення необхідності досконалого знання державної мови;

-         розвивати інтелектуальні, духовні, трудові, художньо-естетичні риси, розумні потреби та установки, ініціативність, творчі здібності й таланти вихованців;

-         виховувати високі моральні якості особистості;

-         стимулювати постійне зростання вихованців як особистостей, прагнення до самовираження, самореалізації та самоствердження, активної діяльності;

-         здатність до виконання громадянського обов’язку;

-         забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку.

Завдання:

-   підвищити статус патріотичного виховання в українському суспільстві загалом та закладу дошкільної освіти зокрема;

-   зорієнтувати виховну систему у закладі дошкільної освіти на визнання пріоритету патріотичного виховання особистості;

-   виявлення рівня сформованості у вихованців патріотичних і громадянських якостей;

-   розвиток інтелектуальної, емоційно-почуттєвої та вольової сфери особистості;

-   впровадження активних форм, методів і видів виховної діяльності;

-   інформувати всіх учасників навчально-виховного процесу про досягнення і нововведення у сфері національно-патріотичного виховання;

-   активізувати роботу педагогічного колективу, батьківської громадськості з питань національно – патріотичного виховання;

-   активізувати форми масової національно- патріотичної діяльності (тематичних заходів, пов’язаних із знаменними та пам’ятними датами);

-   вивчати та популяризувати серед освітянського загалу передовий педагогічний досвід з питань формування громадянина- патріота України.

-    

Шляхи реалізації:

Зміст заходу

Термін реалізації

Виконавці

1

Базовий етап, під час якого відбувається  підготовка до реалізації проекту, підготовка  нормативних

документів, розробка перспективних планів, моніторинг базової  системи патріотичного

виховання в закладі

2024-2025

Директор

Коджебаш Ю.В.

2

Основний етап реалізації  змісту проекту, що передбачає впровадження системи заходів із патріотичного  виховання дошкільників

2025-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

3

Тиждень патріотичного виховання, що включає тематичні дні, заходи, присвячених Дню захисника України, Дню Перемоги тощо.

Щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

4

Поповнення картотек дидактичних ігор з національно – патріотичного виховання

Постійно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

5

Проведення інтегрованих занять з ознайомлення із соціумом та розвитку мовлення з

патріотичної тематики у закладі дошкільної освіти, бібліотеках, музеях.

Щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні  працівники

6

Реалізація патріотичного виховання в

повсякденній діяльності здобувачів освіти (бесіди, вікторини, виставки, прогулянки, екскурсії патріотичної спрямованості)

Постійно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

7

Патріотичне виховання в рамках роботи з

батьками:

-  Консультації з батьками патріотичної спрямованості;

-  допомога в організації та проведенні

заходів;

-  залучення батьків до організації екскурсій, розваг;

-  участь батьків у спільних заходів (виставки,

конкурси, екскурсії)

Постійно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

8

Висвітлення досвіду роботи закладу дошкільної освіти на сайті закладу та сторінках соціальних мереж

 

Постійно

 

 

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

 

 

 

 

Очікувані результати:

1.Сформованість у вихованців високих моральних цінностей, патріотизму, етнічної та національної свідомості, любові до рідної землі, родини, народу, бажання сприяти історико-культурному розвитку України;

2. Виховання дисциплінованості, сумлінності та чесності, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

3. Формування здорового способу життя, прагнення фізичного саморозвитку, сприяння протидії негативним впливам і явищам, які існують у сучасному суспільстві;

4. Вироблення       єдиних       поглядів     на    проблему   виховання громадянина, патріота;

         5. формування  компетентної                              особистості, орієнтованої на  загальнонародні традиції, з усвідомленою громадянською позицією;

         6. Залучення до співпраці щодо реалізації проекту батьківський комітет, громадськість міста, позашкільні установи.


4. 6.  Проект «Нерозлучні друзі: діти – батьки – педагоги».

 

Мета: актуалізація позиції партнерства між закладом дошкільної освіти, батьками та соціальним оточенням, в основу якого закладено ідеї гуманізації відносин, пріоритет загальнолюдських цінностей з акцентом на особистісно - діяльнісний підхід.

Завдання:

-   залучати батьків в процес планування та побудови освітнього процесу шляхом постійного інформування;

-   сприяти актуалізації позиції партнерства між учасниками освітнього процесу;

-   вивчення кращого досвіду сімейного виховання, пропаганда його серед батьківського колективу, впровадження в роботу ЗДО позитивного досвіду сімейного виховання;

-   забезпечити участь батьків у формуванні освітньої політики ЗДО;

-   підвищувати рівень професійної компетентності педагогічних працівників із питань організації взаємодії закладу і сім’ї;

-   створення сприятливих умов для підвищення педагогічної та психологічної грамотності батьків щодо виховання та навчання дітей дошкільного віку;

-   реалізовувати навчальну роботу з дітьми на підставі особистісної та соціально орієнтованої моделі спілкування у тріаді «педагог – дитина – батьки».

 

Шляхи реалізації

№ з/п

Зміст заходу

Термін виконання

Виконавець

1

Надання додаткових освітніх послуг з пізнавальної, художньої та предметно-практичної діяльності (гуртки)

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

2

Батьківська конференція «Готовність сім’ї та дитини до навчання в школі»

2027 р.

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

3

Проведення консультацій для батьків

Протягом року

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

4

Залучення батьків до оформлення груп та території ЗДО

Щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

5.

Проведення конкурсів, виставок

Щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

6.

Проведення декадника «Моя родина»

Щорічно

(лютий)

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

7.

Проведення фестивалю «Талановита родина»

Щорічно (березень)

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

8.

Залучення батьків до участі в освітньо-виховному процесі, розвагах, святах

Протягом року

Педагогічні працівники

9.

«Тато, мама й Я – спортивна сім’я» родина спортивна розвага

Щорічно

(листопад)

педагоги, батьки

10

Моніторингові дослідження рівня задоволеності батьків якістю надання освітніх послуг

Щорічно

(квітень)

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

 

Очікувані результати:

      піднесена на якісно новий рівень робота педагогічного колективу з батьками вихованців;

      належний рівень педагогічної культури батьків;

      зорієнтованість батьків на виховання і розвиток дитини;

      наявність доброзичливої атмосфери між працівниками ЗДО і батьками.


  V. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ З РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ. 

 

Реалізація положень Стратегії розвитку закладу дошкільної освіти забезпечить:

-            створення у закладі дошкільної освіти сучасного освітнього середовища для здобуття сучасної, доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів  особистості й потреб держави;

-            підвищення рівня професійної компетентності  педагогів (психолого-педагогічними знаннями та вміннями, володіння прийомами індивідуалізації  навчання та виховання здобувачів освіти);

-            підвищення рівня досягнень дошкільників. Підвищення якості вихованості здобувачів освіти;

-            створення позитивного іміджу закладу дошкільної освіти в соціумі, підвищення його конкурентоздатності.

 

Індикатори досягнення цілі.

Стабільний розвиток і перехід на якісно вищий рівень забезпечення освітніх інтересів і потреб здобувачів освіти через:

-   впровадження інноваційних технологій з метою підвищення процесу навчання;

-   широке використання різних форм і методів навчання, як засобу гармонійного розвитку дитини;

-   формування ключових компетентностей вихованців, як результату інноваційної діяльності закладу дошкільної освіти;

-   формування іміджу закладу дошкільної освіти;

-   участь у конференціях, конкурсах;

-   у системі методичної роботи раціональне поєднання колективних, групових та індивідуальних форм роботи;

-   стимулювання самоосвіти і професійного розвитку педагогів, шляхом створення умов для їх реалізації;

-   володіння 100% педагогів ЗДО інформаційними технологіями.

 

Можливий ризик, пов’язаний з реалізацією Стратегії розвитку закладу освіти

-   Зміни у змісті освіти, пов’язані із змінами політики у галузі освіти;

-   Недостатність виділених та залучених коштів для реалізації основних напрямків стратегії розвитку;

-   Втрата актуальності окремих пріоритетних напрямків;

-   Недостатнє розуміння частиною батьківської спільноти стратегічних завдань розвитку закладу.

 

Шляхи розв’язання:

-   Внесення змін та доповнень до стратегії розвитку;

-   Додаткове залучення позабюджетних джерел фінансування;

-   Підвищення ступеня відкритості закладу дошкільної освіти, висвітлення діяльності педагогічного колективу в ЗМІ, на сайті закладу освіти, у соціальних мережах, у формі звіту директора перед громадськістю та колективом.

 

 

 

 

 

 

VІ. МОНІТОРИНГ ВИКОНАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ.

Моніторинг виконання Стратегії здійснюється щорічно в травні.

Форма - звіт директора про результати діяльності ЗДО та виконання Стратегії розвитку.

Системний моніторинг реалізації Стратегії та її фінансування.

Загальні підсумки реалізації Стратегії будуть підведені у грудні 2027 року шляхом публічного звіту колективу навчального закладу про виконання Стратегії розвитку перед громадськістю та батьками, на сайті закладу дошкільної освіти.

Моніторинг процесу впровадження Стратегії полягатиме у фіксації даних за наступними  індикаторами розвитку закладу:

1) відсоток вихованців, які навчаються на достатньому та високому рівні навчальних досягнень;

2) кількість вихованців (по групах), рівень навчальних досягнень яких змінився (на вищий або на нижчий) за результатами підсумкового оцінювання та за результатами моніторингових досліджень;

3) середньостатистичний показник кількості вихованців у групі;

4) рейтинг закладу за результатами підготовки до нового навчального року;

5) відсоток педагогічних працівників із педагогічними званнями, дипломантів конкурсів фахової майстерності;

6) кількість педагогічних працівників, яким підвищена кваліфікація;

7) звіти за результатами моніторингових досліджень та підсумки самооцінювання якості освітніх послуг;

8) участь у проєктній діяльності;

9) висновки про імідж та конкурентоздатність закладу на ринку освітніх послуг.

 

Систематичний аналіз отриманих даних дозволить встановити проміжні та кінцеві результати реалізації цієї Стратегії, своєчасно виявляти відхилення від очікуваних результатів і проводити необхідну корекцію, забезпечувати ефективне використання ресурсів закладу, мінімізувати ризики та негативні наслідки впровадження передбачених у Стратегії заходів.

 


 

 



                    СХВАЛЕНО




ЗАТВЕРДЖУЮ

Рішенням педагогічної ради




Начальник відділу освіти,

молоді.спорту,культури та туризму

Городненського ЗДО

ясла-садка "Ромашка"

(протокол № __ від ___________)




  

 _____Марина СЕМКОВА






 

 

 

 

 

 

 

 

 

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

ГОРОДНЕНСЬКОГО  ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 ЯСЛА – САДКА  «РОМАШКА» ГОРОДНЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БОЛГРАДСЬКОГО РАЙОНУ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

на 2024-2029 роки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                  Село Городнє 2024

 

 

 

ЗМІСТ

І. ВСТУП……………………………………………………………………………………………….3

ІІ. ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА……………………………………...……….4

2.1.  Паспорт Стратегії розвитку закладу дошкільної освіти……………………………………….4

2.2.  Інформаційно-статистична довідка……………………………………………………………...5

2.3.  Стратегічний аналіз діяльності закладу……………………………………...…………………9

ІІІ. КОНЦЕПТУАЛЬНА ЧАСТИНА. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ………………………..…14

3.1. Цінності, місія, візія, принципи діяльності…………………………………………………….14

3.2. Мета, цілі,  завдання Стратегії розвитку закладу освіти…………………………………..….15

3.3. Аналіз внутрішніх можливостей закладу, аналіз зовнішнього середовища.

ІV. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ…………………………………..………………18

4.1.Проєкт «Створення  сучасного безпечного освітнього середовища»………………………...18

4.2.Проєкт «Заклад освіти – простір освітніх можливостей»……………………………………..20

4.3.Проєкт «Виховання і розвиток особистості дитини»…………………………………………..23

4.4.Проєкт «Співпраця ЗДО та НУШ: педагогіка партнерства»………………………………….24

4.5.Проєкт «Плекаємо патріотів України»……………………………………………………..…..26

4.6.Проєкт «Нерозлучні друзі: діти – батьки – педагоги»……………………………………...…28

V. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ З РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ………………………...………………………………………………………...…………..31

VІ. МОНІТОРИНГ ВИКОНАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ……………………………………...……………………………………………………….32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

І. ВСТУП.

Реформування соціально-економічної, політичної систем розвитку України припускає багатофункціональну перебудову всіх сфер діяльності, в тому числі, і в освіті, яка потребує змін в організації та змісті сучасного педагогічного процесу.

Самостійної системою та обов’язковою складовою освіти в Україні є дошкільна освіта. Саме вона є першою ланкою, що спрямовує розвиток дитини протягом життя та гармонійно поєднує сімейне й суспільне виховання.

 Заклад дошкільної освіти сьогодні має відповідати  європейським стандартам, потребам сучасного життя, запитам суспільства щодо надання якісних освітніх послуг.

Якісна діяльність закладу неможлива без аналізу стану його функціонування, а головне,  розуміння напрямів та шляхів подальшого розвитку. 

Перехід закладу освіти в режим розвитку означає пошук нових форм у навчанні та вихованні дітей. Традиційно замкнутий заклад дошкільної освіти має  набути ознак відкритої освітньої системи, повʼязаної з соціальним середовищем.

Розвитку закладу можна досягнути в результаті управлінських дій, заснованих на підходах стратегічного планування. Саме тому, у закладі створено Стратегію розвитку закладу дошкільної освіти. 

Стратегія розвитку — це документ, який формує базу для підвищення якості освіти та якості освітньої діяльності на тривалий період часу.

Планування розвитку навчальної системи закладу дошкільної освіти зумовлено необхідністю підвищення якості і конкурентоспроможності закладу освіти, вирішення стратегічних завдань, що стоять перед колективом закладу в нових економічних і соціокультурних умовах.

Працюючи над розробкою документу, обрано модель Стратегії поступового вдосконалення. Документ розраховано на 2024 – 2029 рр. та визначає стратегічні пріоритети розвитку установи, започатковує організаційні шляхи реалізації, обґрунтовує ресурсні потреби, зміцнює переваги, які заклад вже досягнув.

 

ІІ. ІНФОРМАЦІЙНО - АНАЛІТИЧНА ЧАСТИНА

 

2.1.Паспорт стратегії розвитку закладу дошкільної освіти.

 

Назва документу

 СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГОРОДНЕНСЬКОГО ЗАКЛАДУ 

ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЛА – САДКА  «РОМАШКА»  

ГОРОДНЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ БОЛГРАДСЬКОГО

РАЙОНУ    ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

   на 2024-2027 роки

  Підстава для розробки

 Необхідність підвищення якості і конкурентоспроможності закладу 

освіти, вирішення стратегічних завдань, що стоять перед колективом

закладу в нових економічних і соціокультурних умовах

 Нормативно-правова 

 база

Конституція України; Закони України «Про освіту», «Про дошкільну 

освіту», «Про охорону дитинства», «Про захист персональних

даних», Державний стандарт дошкільної освіти, БКДО (нова

редакція), Перелік навчальної літератури та програм, рекомендованих

МОН (дошкільна освіта).

Розробники Стратегії

   Директор ЗДО  Юлія КОДЖЕБАШ,

     Вихователі  -  Надія ВОДІНЧАР ,  

     Марія ГРЕКОВА , Ганна КОПУЩУ, Зінаїда ДІМІРОВА,

     Асистент вихователя Інна ДІМІРОВА,

     Музичний керівник     Марія     ЧЕПРАЗОВА

Виконавці основних  

заходів

ГОРОДНЕНСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ЯСЛА – 

  САДОК  «РОМАШКА» ГОРОДНЕНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ

  РАДИ   БОЛГРАДСЬКОГО  РАЙОНУ

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

   Мета Стратегії

Визначити перспективи розвитку закладу для створення освітнього середовища відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави та рідного краю, яке плекає творчу особистість, створю­є умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку здобувачів освіти, максимально розкриває потенціал кожної дитини та її майбутнього у всіх сферах життєдіяльності, забезпечує доступну, якісну і ефективну освіту як найважливішого ресурсу

 Завдання Стратегії

-  надання освітніх послуг через форми здобуття освіти згідно чинного законодавства;

-  формування цінностей, необхідних для самореалізації здобувачів освіти;

-  гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до учасників освітнього процесу;

-  забезпечення якості надання освітніх послуг на дошкільному рівні освіти;

-  виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям, громадськості, суспільства;

-  розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів у пошуках нових форм і методів професійної діяльності для надання якісних освітніх послуг;

-  прищеплення здобувачам освіти шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну;

-  врахування вікових та індивідуальних особливостей здобувачів освіти, вибір оптимальної системи засобів навчання і виховання з урахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини;

-  створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (інклюзивне);

-  забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу;

-  збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу;

-  підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно Положення про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників;

-  розвиток системи управління ЗДО на основі підвищення компетентності батьків з питань взаємодії з закладом дошкільної освіти;

-  забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному веб-сайті та соціальних мережах.

 Термін реалізації 

 Стратегії розвитку ЗДО

     2024-2027 роки.

 Структура Стратегії

  Вступ, інформаційно-аналітична частина, концептуальна частина, пріоритетні напрями розвитку, очікувані результати, моніторинг виконання стратегії розвитку закладу дошкільної освіти

Основні етапи 

реалізації Стратегії

розвитку

    І етап - організаційно-мобілізаційний (січень-серпень 2024 р.).  

     Діагностика наявних та виявлення альтернативних ресурсів 

  (людських, матеріально-технічних, фінансових), пошук умов для

   реалізації та виконання Стратегії розвитку.

       II етап - реалізація Стратегії  (вересень 2024 - липень 2027 р.).

 Практична реалізація інноваційних проектів Стратегії; організація 

моніторингового спостереження за результатами; координація дій.

    ІІІ етап - аналітико-прогнозуючий (серпень – грудень 2027 р.).

 Аналіз результатів впровадження Стратегії розвитку закладу дошкільної освіти; визначення перспектив подальшої життєдіяльності закладу дошкільної освіти.

Очікувані результати

  Системні позитивні зміни у діяльності закладу, зокрема:

- створення соціально сприятливих умов для здобуття дошкільної освіти;

-  формування свідомого ставлення дітей до власного здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності;

- підвищення рівня фізкультурно-оздоровчої роботи;

- формування морально-духового розвитку дитини, ціннісного ставлення до природи, мистецтва, людей, власного «Я»; здатності приймати самостійні рішення, здійснювати свідомі вибори, відповідально самовизначатися, проявляти свій потенціал;

-  формування вміння та навичок, необхідних для продовження освіти в школі;

- раціональне використання освітніх методик та інновацій, ідей ППД та розробки власних педагогічних технологій, що сприятимуть підвищенню якості освітнього процесу;

- створення сприятливих умов для підвищення науково-теоретичної, методичної, практичної  та психологічної підготовки педагогічних кадрів; ·

- покращення матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти;

- висока результативність надання додаткових освітніх послуг; ·

-  забезпечення активної участі громадськості, батьків до формування освітньої діяльності закладу дошкільної освіти.

Контроль, корекція й 

оцінювання виконання 

Стратегії розвитку

Системний моніторинг реалізації Стратегії розвитку та її фінансування; участь батьків і громадськості у незалежному оцінюванні якості освіти

 

 

 

2.2.Інформаційно-статистична довідка.

 

2.2.1.      Відомості про заклад дошкільної освіти.

Адреса

68712, Одеська область, Болградський район,  село Городнє вулиця Миру 76/А

Рік заснування закладу

1968

Тип закладу

Дитячий ясла-садок

Приміщення

Одноповерховий комунальний заклад

Площа будівлі (кв.м.)

 664 м²

Організаційно - правова форма

навчальний заклад

Форма власності

комунальна

Орган управління освітою

Відділ освіти Городненської сільської ради

Статут затверджено та зареєстровано

Наказом відділу освіти Болградської міської ради від 28.07.2023 року № 92

Виписка з єдиного державного реєстру підприємств та організацій

Ідентифікаційний код 39295114

Акт готовності навчального закладу до нового навчального року

Від 17.08.2023

Проектна потужність закладу

41

Кількість груп за проектом

3

Мова навчання

державна (українська)

Режим роботи закладу

10,5 годин з  8 00.до 18.30 за п’ятиденним робочим тижнем

Додаткові освітні послуги

-

Повна юридична та поштова адреси

68712, Одеська область, Болградський район, село Городнє  вулиця Миру 76/А

Телефон (код)

(04846) 97195

Е-mail

 sadromachka@ukr.net

Офіційний сайт закладу

https://sites.google.com/view/

 

Станом на 01.09.2023р в Городненському ЗДО ясла-садку «Ромашка» виховуються  56 дітей    (26 хлопчиків, 30 дівчаток). З них:  2  дитини з ООП, 1 дитина, батько якої є учасником АТО, 4 дітей з багатодітних сімей.

Аналізуючи наявну кількість груп у закладі дошкільної освіти  за останні чотири роки спостерігається зменшення   кількості дітей на 26%. 

 Це обумовленно поширенням у 2019 році короновірусної  інфекції,  введенням воєнного стану в Україні з 24.02.2022 року.

 

 

 

 

 

2.2.2.  Кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти.

Завдання щодо задоволення потреб здобувачів освіти в освітньо-виховній діяльності здійснює педагогічний колектив та обслуговуючий персонал закладу дошкільної освіти.

На початок 2023-2024 навчального року кількість працівників закладу дошкільної освіти становить 20 осіб та розподілено наступним чином:

 

 

 

 

Облікова кількість штатних працівників, осіб






Кількість посад, од



 

з них





За штатним розписом

Фактично зайнятих


жінки

 

особи у віці


особи, які мають освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень)






до

35 років

36-60

 років

61 рік

і старше

молодший бакалавр, молодший спеціаліст

бакалавр, спеціаліст, магістр



Усього

20

0

 

3

11

5

22.38

20.00

у тому числі

педагогічний персонал

7

0

6

1

2

5

8.38

7.9

з них

директори

1

 

1

 

 

1

1

1

вихователі

4

0

3

1

2

2

7.2

5.4

вихователі-методисти

0

 

0

 

 




практичні психологи

0

0

0

 

 

0

0.5

0

соціальні педагоги

0

 

 

 

 

 

 

 

асистенти вихователів

в інклюзивних групах

1

 

1



1

1

1

інший педагогічний

персонал

 

1

0

1

 


1

0.75

0.5

Медичній персонал

1

 

1

 

1

 

1,00

1,00

технічний персонал

12

0

10

2

4

0

13.35

11.1

 

Кадрова політика Городненського  ЗДО ясла-садка «Ромашка» спрямована на створення сприятливих умов для формування  дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного педагога, підвищення його кваліфікаційного рівня.

Освітній рівень педагогічних працівників Городненського ЗДО ясла-садка «Ромашка»                становить:

Всього педагогічних працівників

За освітою






За стажем





Вища освіта

%

Середньо - спеціальна

%

Навчаються заочно

%

До 3-х років

3-10 років

10-20 років

 

Понад 20 років

7

5


2




1


   1

     5

 

Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників:

з/п

Кваліфікаційна категорія

Кількість

%

1

Спеціаліст

5


2

ІІ категорія

0

0

3

І категорія

1


4

Вища категорія

1


5

10 тарифний розряд

                              0


6

11 тарифний розряд

5


 

 

 

2.2.3.  Матеріально-технічне забезпечення закладу дошкільної освіти

Будівля Болградського закладу дошкільної освіти «Усмішка» містить обладнані та функціональні приміщення.  

№ з/п

Назва приміщення

Площа

І поверх



1.

3 групові приміщення

486,7 м2

2.

Спортивна зала

немає

3.

Методичний кабінет

немає

4.

Кабінет директора


5.

Ресурсна кімната


6.

Комора завгоспа


7.

Харчоблок


8.

Пральня


9.

Медичний кабінет

м2

10.

Ізолятор

  м2

11.

Кабінет каштелянки

Не має

2.2.4.      Умови фінансування закладу дошкільної освіти

Фінансування Городненського закладу дошкільної освіти ясла-садка «Ромашка» здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та  інших джерел незаборонених чинним законодавством країни.

У 2023 році  на функціонування відповідно до потреб закладу виділено кошти у сумі_____гривнь.  Зокрема витрати на заробітну плату становлять - …..грн, на матеріально-технічне забезпечення закладу - ……, на харчування дітей -……….


2.3.         Стратегічний аналіз діяльності закладу станом на 01.01. 2024 року.

2.3.1.      Організація освітньої діяльності.

Заклад дошкільної освіти організовує та здійснює освітню діяльність відповідно до нормативно-правових документів:

-   Конституції України (від 28.06.1996 № 254к/96-ВР);

-   Закону України «Про освіту» (від 05.09.2017 № 2145-VIII);

-   Закону України «Про повну загальну освіту» (від 16.01.2020 № 463-IX);

-   Закону України «Про дошкільну освіту» (від 11.07.2001 № 2628-III);

-   Закону України «Про охорону дитинства» (від 26.04.2001 № 2402-III);

-   Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (редакція від 01.03.2020);

-   Конвенції про права дитини (від 20.11.1989);

-   Державного стандарту дошкільної освіти в Україні «Базовий компонент дошкільної освіти» (від 12. 01. 2021 р.);

-   Статуту Городненського ЗДО ясла-садка «Ромашка»;

-   Постанови Кабінету Міністрів України «Положення про заклад дошкільної освіти» (від 12.03.2003 № 305);

-   Наказу МОН України «Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників» (від 21 грудня 2022 р.за № 1649/38985);

-   Наказу Державної служби якості освіти про «Методичні рекомендації з формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти ЗДО» (від 30.11.2020 № 1480);

-   Наказу МОН України «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності» (від 20.04.2015.№ 446);

-   Наказу МОН України від «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» (від 24.03.2016 № 234);

-   Наказу МОН України «Про затвердження Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої та дошкільної освіти (від 08.06.2018 № 609);

-   Концепції освіти дітей раннього та дошкільного віку (від 09.07.2020 р.);

-   Листа МОНУ «Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців» (від 11.10.2017 № 1/9-546);

-   Листа МОНУ «Щодо визначення рівня розвитку дитини старшого дошкільного віку за допомогою кваліметричної моделі» (від 06.11.2015 № 1/9-535»;

-   Методичних рекомендацій щодо впровадження професійного стандарту керівника (директора) закладу дошкільної освіти;

-   Наказу МОН України №128 від 20.02.2002 року «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних-загально-освітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп подовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та порядку поділу класів на групи при вивчені окремих предметів загальноосвітніх навчальних закладах;

-   Про застосування Типових штатних нормативів дошкільних закладів (лист від 18.02.2011 №1/9-114); 

-   Про режим роботи дошкільних навчальних закладів (лист МОН України №1/9-36 від 24.01.2007 р.);

-   Листа МОН від 14.02.2019 р. №1/11-1491 "Організація роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в ЗДО";

-   Листа МОН України від 19.04.2018 р. №1/9-249 ІМР "Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти";

-   Базового компонента дошкільної освіти(нова редакція)( наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22.05.2012 № 61504);

- Програми розвитку дитини  від народження до шести років «Я у Світі» (наук .кер.  О.Л.Кононко. Лист Міністерства Освіти і Науки України від 12.07.2019);

-   парціальної програми «Україна – моя Батьківщина» (парціальна програма з національно-патріотичного виховання для дітей середнього і старшого дошкільного віку під ред. Рейпольської О.Д. Пр.№3 від 21.06.2015);

-   парціальної програми «Моя країна – Україна»(парціальна програма з національно-патріотичного виховання для дітей старшого дошкільного віку під ред. Гавріш Н.В.);

-   освітньої програми  Городненського ЗДО ясла-садка «Ромашка» Городненської сільської ради  Болградського району в Одеській області  на 2023-2024 навчальний рік;

-   схваленого та затвердженого плану роботи  на навчальний рік та оздоровчий період.

 

Навчальний рік у ЗДО ясла-садку «Ромашка» починається з  1 вересня та закінчується 31 травня наступного року. Літньо – оздоровчий період  триває з 1 червня по 31 серпня. Загальна тривалість канікул, під час яких заняття з вихованцями не проводяться, складає 104 дні.

Освітній процес у ЗДО  складається з:

1.    спеціально організованого навчання у формі занять (тематичні, комбіновані, комплексні, інтегровані);

2.    спільної партнерської діяльності дорослого з дітьми (режимні моменти);

3.    гурткової роботи;

4.    вільної самостійній діяльності самих дітей.

Дані форми організації освітнього процесу відкривають можливість для реалізації вікових розвивальних завдань, створюють простір гнучкого проектування освітнього процесу з врахуванням дитячих інтересів, забезпечує психологічну підготовку до навчання в школі дітей старшого дошкільного віку.

Реалізація освітньо-виховних завдань за програмами здійснюється на засадах особистісно орієнтованої моделі організації  педагогічного процесу з використанням психолого–педагогічного проектування. З цією метою систематично проводятся засідання педагогічної ради, консультації, семінари, огляди, організовані відкриті перегляди.              В методичному кабінеті постійно оновлюються матеріали згідно БКДО.

Незважаючи на воєний стан, впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно-динамічні заняття.

Постійно оновлюється сайт закладу та сторінка в фейсбуці група Городненський ЗДО «Ромашка», на яких висвітлюються  основні події  життя закладу.

Протягом року педагоги закладу   постійно працюють над підвищенням рівня професіоналізму,  відповідно до перспективних планів,  проходять атестацію та  курсову перепідготовку.

З метою аналізу якості організації освітнього процесу, його ресурсного забезпечення  та результатів у закладі дошкільної освіти проводиться внутрішній контроль якості освітньої діяльності та внутрішній моніторинг якості освіти.

Для виявлення професійної підготовки педагогів у закладі щорічно проводиться моніторинг рівня обізнаності. Так за результатами тестування, проведеного на початку навчального року, виявлено достатній  рівень знання програми та методики. Але разом із цим помітно недостатнє володіння цифровими технологіями та низький рівень комп’ютерної грамотності   (60 відсотків педагогічних працівників не володіють комп’ютером).

      Здійснюються заходи з контролю навчально-виховного процесу, аналізується стан готовності груп до нового навчального року, виконання правил внутрішнього трудового розпорядку, стан ведення документації, відвідування дітьми закладу, організація харчування.

       З метою визначення рівня досягнень здобувачів освіти щорічно, тричі на рік проводиться моніторинг знань, умінь і навичок дітей.

Результати діагностики за перше півріччя 2023-2024 навчального року становлять:

Напрямок освітньої діяльності

Рівень досягнень (%) станом

на 15.09.2023




Рівень досягнень (%) станом

 на 15.01.2024





високий

середній

достатній

низький

високий

середній

достатній

низький

Ознайомлення з соціумом

21

49

14

16

32

48

10

10

Ознайомлення з природою

19

46

16

19

30

45

11

14

Розвиток мовлення

9

49

18

24

20

56

12

12

грамота

0

0

0

0

23

42

21

14

математика

18

52

12

18

34

51

10

5

 

Отримані дані свідчать про те, що освітня діяльність з вихованцями у закладі є ефективною і ведеться на належному рівні.  Однак необхідно вдосконалити роботу з розвитку зв’язного мовлення дошкільнят, виховання патріотичних почуттів до рідного міста, країни.

У закладі дошкільної освіти створено усі необхідні умови для задоволення освітніх потреб вихованців, незалежно від її психологічних та фізичних особливостей. Створено інклюзивне освітнє середовище, Активно впроваджується безбарєрність та організовується  робота з дітьми з ООП.

 Взаємодія педагогів з родинами здійснюється через різні форми роботи з батьками, а саме:

-       проводиться просвітницька та консультаційна робота;

-       працює піклувальна рада;

-       проводяться тематичні декадники роботи з батьками;

-       надається наочна інформація;

-       батьки залучаються до проведення заходів на рівні дитячого садка та громади.

    Аналізуючи  роботу з батьками, можна зробити висновок, що більшість з них активні, зацікавлені та із задоволенням беруть участь у житті закладу. Разом з тим спостерігається проблема нерозуміння батьками необхідності систематичного відвідування дитиною закладу освіти  та пропуску навчальних днів без поважних причин, що призводить до низької середньої відвідуваності вихованців.

Заклад тісно співпрацює з іншими установами. Спостерігається ефективна взаємодія між дитячим садком та початковою ланкою освіти. Діти із задоволенням відвідують дитячу бібліотеку, музей болгарської культури,  пошту, спостерігають за роботою працівників. Кожного року, виставами і концертами до нас приходять діти з дитячої музичної школи.

  Проводяться заходи щодо  забезпечення безпеки дітей та працівників: навчальна евакуація учасників освітнього процесу під час евакуації, встановлена тривожна кнопка.

2.3.2.  Медико-педагогічна робота. Організація харчування

Удосконаленню системи фізичного виховання в закладі дошкільної освіти сприяє чіткий та систематичний медико - педагогічний  контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців.

На підставі  медичних документів  медсестрою закладу здійснюється розподіл дітей на фізкультурні групи. В основній групі – фізична підготовка проводиться в повному обсязі відповідно до навчальних програм,  у спеціальній групі – з урахуванням характеру та ступеню відхилень здоров’я дитини.

У закладі щоденно проводиться облік відвідування та аналіз  захворюваності вихованців із відповідним зображенням документів.

Значна увага приділялася питанню безпеки життєдіяльності вихованців.

За перше півріччя 2023/2024 навчального року у закладі не зафіксовано випадків дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу, однак  діти отримували  дрібні травми вдома. Значно зменшилась кількість звертань за медичною допомогою в результаті дрібних травм.

На належному рівні проводиться робота щодо дотримання вимог Інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах, Постанови Кабінету міністрів України від 24.03.2021р № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». Впроваджено систему ХАССП. 

Систематично здійснюється контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Результати контролю відображаються і в Журналі контролю за харчуванням, в протоколах виробничих нарад. 

Важливою умовою комфортного перебування дітей у закладі та частиною медичного обслуговування є організація харчування.

       В закладі організовано триразове харчування дітей, складені примірні чотирьох тижневі меню на всі чотири сезони, які затверджені та узгоджені з начальником Болградського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.

Станом на 1 вересня 2023 року вартість харчування  складає 45 грн. для дітей дошкільного віку та 34.50 грн. для дітей раннього віку, що становить для батьків 50 % від вартості харчування , 50% виплачується з бюджету міста.

У закладі харчуються діти пільгових категорій:

безкоштовно:

-  діти, батьки яких мають статус учасника АТО ;

-  діти з ООП, діти сжо

На підставі медичних довідок від лікаря, організовано дієтичне  харчування вихованців. 

Меню відрізняється різноманітнісю страв.  Виконуються норми харчування на одну дитину, що складає 63 відсотків.

 Однак у зв’язку  з обмеженням вартості харчування в розмірі 60 грн. на день на одну дитину, високою закупівельною ціною або відсутністю в переліку постачальника деякі продукти харчування (сезонні та  ранні овочі та фрукти, м'ясо теляче)  заклад не замовляє.

Питання захворюваності, відвідування та виконання норм харчування дітей систематично розглядаються на засіданнях при директорові, аналізуються показники та розробляються заходи щодо їх покращення.

Підсумовуючи вищезазначене, можна зробити висновок, що для реалізації завдань із зміцнення фізичного і психічного здоров’я, формування ціннісного ставлення дитини до свого здоров’я, інтересу до здорового способу життя в ЗДО  «Ромашка» створені всі необхідні умови.

 

2.3.3.  Матеріально-технічна та навчально-методична база.

Будівля ЗДО ясла-садка «Ромашка» одноповерхова. 

Приміщення складається з 3 групових блоків (до групового блоку належать: групова, спальня, роздягальня, туалетна кімната ), ресурсної кімнати,   кабінету директора , кастелянки, завідувача з господарства, медичного кабінету, прального блоку, харчоблоку; овочесховища. У кожному приміщенні створені оптимальні безпечні умови для організації життєдіяльності дітей, які естетично оформлені, впорядковані меблями згідно з віковими  особливостями дітей, відповідають гігієнічним та санітарним вимогам.  Заклад забезпечений твердим та частково м’яким інвентарем (необхідне придбання та заміна білизни, рушників, спецодягу).

 Медичний блок складається з кабінету  медичної сестри,  ізолятора на 1 місця, до якого входить санвузол та коридор.

В харчоблоці закладу умовно чистий, гарячий (чистий), холодильна кімната та кімната для зберігання миючих та дезінфікуючих засобів, інвентарю. Проведений капітальний сучасний ремонт харчоблоку

Завдяки ефективній співпраці закладу з Городненською сільською радою, батьківським комітетом груп та піклувальною радою  матеріально-технічна база дитячого садка протягом останніх трьох років покращилася. Але разом з тим є низка питань, що потребують уваги та вирішення.

Будівля знаходиться у належному стані і  задовілому відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень. Але  потребують реконструкції та капітального ремонту вимощення споруди .

У закладі є в наявності протипожежний інвентар, пожежний щит, вогнегасники. Заклад забезпечений централізованою подачею холодної води, наявна каналізаційна система та забезпечення гарячою водою.

  Територія закладу має огорожу по всьому периметру. Кожна група має окремий майданчик з тіньовими навісами та зеленими насадженнями.  Наявний спортивний майданчик та господарський двір. До групових, спортивного майданчиків та господарського двору ведуть асфальтовані доріжки, які потребують заміни задля забезпечення безпечних умов пересування. Оновлення та заміни потребує також й ігрове та спортивне обладнання.

Аналізуючи стан матеріально-технічного забезпечення закладу помітно, що основними причинами, які ускладнюють його функціонування, є економічні чинники.  Проблема фінансування ЗДО у повному обсязі не дає змоги на належному рівні зміцнити та покращити  матеріально-технічну базу.

 

 

ІІІ. КОНЦЕПТУАЛЬНА ЧАСТИНА. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

3.1. Цінності, місія, візія, принципи діяльності закладу дошкільної освіти.

Цінності закладу дошкільної освіти

-  патріотизм, національна свідомість;

-  рівні можливості;

-  колективізм, партнерство, дружба;

-  турбота про себе, про інших людей, про суспільство;

-  духовність та культура;

-  висока моральність;

-  відповідальність, чесність;

-  здоров’я, здоровий спосіб життя;

-  повага до особистості дитини й дорослого;

-  спільна праця, взаємодопомога, довіра;

-  професійність, безперервний розвиток педагогічних працівників.

Місія закладу освіти: створення якісної, сучасної, індивідуально орієнтованої системи освіти, що забезпечує всебічний розвиток соціально - компетентної особистості. 

Візія закладу дошкільної освіти. Городненський ЗДО ясла-садок «Ромаішка» – заклад здорових, успішних, щасливих дітей з інтелектуально-емоційним освітнім простором, в якому працюють творчі педагоги на засадах етичності, інтелігентності та особистого фахового росту.

Принципи діяльності закладу освіти:

-  єдність навчання, виховання та розвитку;

-  взаємодія дітей, батьків та працівників закладу;

-  академічна доброчесність, розсудливість, цілісність;

-  демократизм;

-  рівність умов для реалізації здібностей, таланту, всебічного розвитку дошкільника;

-  розвиток у закладі інклюзивного освітнього середовища доступність та безбар’єрність освіти.

-  гуманізм, пріоритетність загальнолюдських цінностей;

-  творчий пошук резервів і джерел вдосконалення роботи закладу освіти;

-  прозорість і публічність прийняття та виконання управлінських рішень.

 

 

 

3.2. Мета, цілі, завдання Стратегії розвитку закладу освіти.

 

Мета Стратегії розвитку закладу освіти: визначити перспективи розвитку закладу для створення освітнього середовища відповідно до суспільних потреб, зумовлених розвитком української держави та рідного краю, яке плекає творчу особистість, створю­є умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку здобувачів освіти, максимально розкриває потенціал кожної дитини та її майбутнього у всіх сферах життєдіяльності, забезпечує доступну, якісну і ефективну освіту як найважливішого ресурсу.

 

Цілі Стратегії розвитку закладу освіти:

-  підвищення якості освітнього процесу;

-  формування здорового способу життя здобувачів освіти;

-  підвищення професійної компетентності педагогів;

-  розвиток ІТ - орієнтованого навчання;

-  розвиток внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

-  створення сучасного освітнього середовища;

-  покращення навчально-матеріальної бази.

 

Завдання Стратегії розвитку закладу освіти

-  надання освітніх послуг через форми здобуття освіти згідно чинного законодавства;

-  формування цінностей, необхідних для самореалізації здобувачів освіти;

-  гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до учасників освітнього процесу;

-  забезпечення якості надання освітніх послуг на дошкільному рівні освіти;

-  виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям, громадськості, суспільства;

-  розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів у пошуках нових форм і методів професійної діяльності для надання якісних освітніх послуг;

-  прищеплення здобувачам освіти шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну;

-  врахування вікових та індивідуальних особливостей здобувачів освіти, вибір оптимальної системи засобів навчання і виховання з урахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини;

-  створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами (інклюзивне);

-  забезпечення системного психолого-педагогічного супроводу всіх учасників освітнього процесу;

-  збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу;

-  підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно Положення про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників;

-  розвиток системи управління ЗДО на основі підвищення компетентності батьків з питань взаємодії з закладом дошкільної освіти;

-  забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному веб-сайті та соціальних мережах.

 

 

3.3.Аналіз внутрішніх можливостей закладу, аналіз зовнішнього середовища.

З метою виявлення сильних та слабких сторін діяльності закладу дошкільної освіти, а також  можливих загроз та можливостей у закладі  проведено SWOT-аналіз.

Процес SWOT-аналізу на основі діяльності ЗДО формувався за допомогою блоків питань (напрямків діяльності):

-          освітній процес;

-          інноваційна діяльність;

-          кадрова політика, управління персоналом;

-          маркетинг;

-          взаємодія з батьками;

-          фінансування;

-          матеріально-технічна бази

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SWOT – аналіз сучасного стану Городненського ЗДО ясла-садка «Ромашка»

 

«S» - СИЛЬНІ СТОРОНИ:

-  багаторічний досвід роботи;

 наявність стратегії розвитку навчального закладу та сприйняття її всіма членами колективу;

-  відсутність  плинності кадрів, стабільне кадрове забезпечення;

-  освітній рівень педагогів (більшість педагогів мають вищу освіту або тарифний розряд);

-  наявність усталених традицій навчального закладу;

-  наявність сприятливого психологічного мікроклімату в колективі;

-  наявність ефективної системи виховної роботи в навчальному закладі;

-  наявність комп’ютерної техніки в закладі;

-  упровадження інноваційних та інформаційно-комунікаційних технологій      в навчально-виховний процес та управлінську діяльність;

-  навчальний заклад підключено до мережі Інтернет;

-  наявність та активна робота сайту закладу освіти ;

-  зв’язки з громадськістю;

-  навчально-виховний процес відбувається відповідно до державних стандартів та програм;

-  чіткий розподіл функціональних обов’язків між членами колективу;

-  оптимальність вибору стилю управління колективом;

-  партнерство у відносинах між адміністрацією і колективом закладу;

-  гнучкість колективу до впровадження інновацій.

«W» - СЛАБКІ СТОРОНИ:

-       низька заробітна плата педагогів та недостатність заохочувань досягнень педагогів

-       відсутність спортзали та музичної зали

-       негативний вплив навколишнього середовища на виховання особистості;

-       дефіцит вільного часу для самоосвіти і підвищення загального культурного рівня педагогів;

-       недостатність державного фінансування;

-       неповна відповідність сучасним вимогам ДСПіН утримання вихованців;

-       недостатнє матеріально-технічне забезпечення;

-       низький рівень використання комп’ютерних програм у навчально- виховному процесі;

-       недостатня матеріально-технічна база закладу освіти (програмне забезпечення);

-       недостатня забезпеченість мультимедійними засобами групових приміщень;

-       низький рівень розвитку навичок зв’язного мовлення у  дошкільнят;

-       недостатність використання педагогами  інноваційних форм і методів роботи з дітьми


«О» - МОЖЛИВОСТІ:

-         підвищення рівня конкурентноспроможності ЗДО;

-         створення web – сторінки групи, особистого блогу кожного педагога;

-         формування культури використання інформації як засобу прийняття рішень;

-         участь у міжнародних проектах;

-         розробки проектів та їх презентація для широкого загалу;

-         підвищення кваліфікації педагогів;

-  використання інноваційних технологій у педагогічній діяльності, у  навчально-виховному та управлінському процесах;

-         співпраця з місцевими підприємствами та підприємцями;

«Т» - ЗАГРОЗИ:

-         зростання соціально-політичної нестабільності та темпів інфляції;

-         зменшення мережі груп та зміна штатного розкладу ( можливість скорочення);

-         недосконала нормативно-правова база щодо організації роботи ЗДО;

-         нестабільність бюджетного фінансування ЗДО;

-          негативний вплив засобів масової інформації на формування ціннісних  орієнтацій

  вихованців;

- низька народжуваність у селі;

- низька наповнюваність груп або відвідуваність  вихованців;

- збільшення соціально-неблагополучних сімей та дітей зі статусом ВПО.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VІ. ПРІОРИТЕТНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ 

 

4.1. Проєкт «Створення  сучасного безпечного освітнього середовища».

Для якісної організації освітнього процесу у закладі дошкільної освіти забезпечуватимуться необхідні умови: матеріально-технічні, навчально-методичні; психолого-педагогічні, медико-соціальні.

Мета: 

1) створення у закладі комфортних та безпечних умов навчання та праці.

Завдання:

- зробити дизайн освітнього середовища закладу освіти функціональним, який дозволяє максимально ефективно використовувати приміщення та територію закладу в освітньому процесі;

- створювати безпечні умови для перебування здобувачів освіти та працівників в закладі освіти;

- проводити роботу щодо профілактики та запобіганню дитячого травматизму;

- навчати дітей правилам та нормам безпечної поведінки у довкіллі;

- дотримуватись вимог санітарно-гігієнічних правил і норм;

- створювати умови для здорового харчування;

- створювати умови для безпечного використання мережі Інтернет.

Шляхи  реалізації:

№ з/п

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавець

1.

Забезпечити  належні санітарно-гігієнічні умови в закладі освіти для догляду, виховання, навчання та розвитку дітей.

2024/2027

Педагогічні

працівники

2.

Забезпечити розробку і виконання закладом освіти комплексу заходів з охорони праці та правил безпеки.

2024/2027

Директор ЗДО

Коджебаш Ю.В.

3.

Проводити навчання  працівників  з  охорони  праці  та безпеки  життєдіяльності відповідальних за технічний стан, безпечну та економічну експлуатацію теплового господарства.

2024/2027

Завідувач господарства

Недельчева О.І

4.

Один раз на два роки проводити  перевірку  захисного  заземлення, опору ізоляції, засобів індивідуального захисту.

2024/2027

Завідувач господарства

Недельчева О.І

5.

Працювати над створенням здоров’язбережувального середовища в закладі освіти.

2024/2027

Всі учасники освітнього  процесу

6.

Щорічно проводити перевірку, перезарядку засобів пожежогасіння.

2024/2027

Зав.господарства

Недельчева О.І

7.

Здійснювати санітарно-технічну розчистку

зелених насаджень та зрізування аварійних дерев.

2024/2027

Зав.господарства

Недельчева О.І

8.

Проводити профілактичні бесіди з безпеки життєдіяльності.

2024/2027

Педагогічні працівники

9.

Впровадження системи НАССР у закладі освіти.

2024/2027

Відповідальні особи

10.

Забезпечити проведення планових  медичних

профілактичних оглядів працівників закладу.

2024/2027

Сестра медична старша

Недельчева І.П.

 

 

2) Створення освітнього середовища вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації

Завдання:

-         створення психологічно комфортного середовища для вихованців, їхніх батьків та педагогічних працівників;

-         продовження антибулінгової політики закладу;

-         постійний моніторинг виконання та регулярний перегляд антибулінгової політики та її складової-плану заходів із протидії булінгу;

-         проведення  інформаційно-просвітницьких заходів для батьків щодо профілактики насильства вдома і у дитячому колективі, тощо;

-         моніторинг ситуації щодо обізнаності педагогів із засобами протидії насильству в дитячому колективі та їх умінню  протидії цьому явищу. 

Шляхи реалізації:

№ з/п

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавець

1.

Оприлюднювати правила поведінки учасників освітнього процесу, що забезпечують дотримання етичних норм, повагу до гідності, прав і свобод людини.

2024/2027

Всі учасники освітнього процесу

2.

Проводити ранкові зустрічі з метою формування дружніх стосунків, позитивного мікроклімату та толерантної взаємодії під час освітнього процесу

2024/2027

Всі учасники освітнього процесу

3.

Організовувати роботу психологічної служби, у тому числі для психологічного супроводу учасників освітнього процесу, які стали свідками або постраждали від булінгу, іншого насильства.

2024/2027

Педагогічні працівники

4.

Взаємодіяти з органами та службами щодо захисту прав дітей, правоохоронними  органами, у тому числі залучає їх до заходів із запобігання булінгу, іншому насильству.

2024/2027

Директор ЗДО

 Коджебаш Ю.В.

 

3)  Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору.

Завдання:

-   забезпечення доступності здобуття дошкільної освіти;

-   забезпечення підготовки дітей до подальшого успішного навчання в школі;

-   збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей з раннього віку;

-   розроблення індивідуальних програм для дітей з особливими освітніми потребами (за потреби);

-   сприяння проходженню вихователями та вчителями курсів, семінарів, тренінгів з питань методик роботи з дітьми з ООП;

-   методична підтримка педагогів для роботи з дітьми з ООП;

-   урізноманітнення форм спільної роботи з батьками;

-   розвиток освітнього середовища у напрямі здоров’язбереження та здорового способу життя.

Шляхи реалізації:

№ з/п

Зміст заходів

Термін виконання

Виконавець

1.

Забезпечувати реалізацію Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» у частині забезпечення обов’язковості  здобуття дітьми дошкільної освіти. 

2024-2027

Всі учасники освітнього процесу

2.

Створювати  належні умови для здобуття освіти дітьми дошкільного віку.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В. зав.господарства

Недельчева О.І

3.

Забезпечувати системну  організаційно-методичну  та роз’яснювальну   роботу   серед   працівників   щодо забезпечення  права  на  освіту  дітям  з  особливими потребами.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

4.

Впровадження  інклюзивної  освіти  в  заклад  освіти (за потреби).

Розвивати зв’язок з родинами вихованців з особливими освітніми потребами, залучати їх до команди фахівців з розроблення  індивідуальної програми розвитку та іншої необхідної підтримки під час навчання.

2024-2027

Всі учасники освітнього процесу

5.

Підтримувати зв’язки    з інклюзивно-ресурсним центром,  залучаючи  його  фахівців  до  розроблення індивідуальних   програм   розвитку,   консультацій педагогів  закладу  для  надання  якісного  психолого-педагогічного супроводу учнів в освітньому процесі.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

6.

Впроваджувати   в   освітній   процес інноваційні педагогічні та інформаційно-комунікаційні технології.

2024-2027

Педагогічні працівники

7.

Впроваджувати в педагогічний процес

здоров’язберігаючі  технології  соціально-оздоровчі проекти.

2024-2027

Педагогічні працівники

8.

Забезпечувати належний стан медичного обслуговування дітей.

2024-2027

Сестра медична старша

Недельчева І.П.

9.

Забезпечити харчування дітям пільгових категорій.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

10.

Забезпечувати раціональне, збалансоване харчування дітей в закладі освіти з дотриманням натуральних норм харчування та врахування віку здобувачів освіти.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.., сестра медична

Недельчева І.П.

 

 

  4.2. Проект «Заклад освіти – простір освітніх можливостей».

 

  4.2.1. Система оцінювання  освітньої діяльності здобувачів освіти.

Мета: сприяти вдосконаленню системи внутрішнього моніторингу.

Завдання: застосування внутрішнього моніторингу, що передбачає систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного здобувача освіти

Шляхи реалізації:

з/п

Зміст заходів

Термін

Виконавець

1.

Здійснювати   аналіз  результатів   і динаміки 

навчальних досягнень вихованців

2024-2027

Всі учасники освітнього

процесу

2.

Оцінювати навчальні досягнення вихованців з метою

виявлення творчих та обдарованих дітей

2024-2027

Всі учасники освітнього

процесу

 

4.2.2. Система педагогічної діяльності.

4.2.2.1. Кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти.

Мета: оптимізувати кадрове забезпечення закладу дошкільної освіти.

Завдання :

-  оновлення змісту та форм професійної діяльності педагогічних працівників;

-  підготовка та підтримка компетентного педагога;

 

Шляхи реалізації:

з/п

Зміст заходів

Термін

Виконавець

1

Формувати штат закладу, залучаючи кваліфіковані педагогічних та інших працівників відповідно до штатного розпису та освітньої програми

щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

2

Забезпечити100% володіння педагогічними працівниками ЗДО інноваційних технологій та впровадження їх в навчально-виховний процес.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

 

педагогічні працівники

3

Здійснювати   атестацію педагогічних

працівників відповідно до Типового Положення

про атестацію.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

 педагогічні працівники

4

Використовувати педагогічними працівниками інноваційних освітніх технологій та форм організації освітнього  процесу,  спрямовані на формування ключових компетенцій і умінь вихованців відповідно до Державного стандарту

2024-2027

Директор

 

Коджебаш Ю.В.

 педагогічні працівники

5

Брати участь у конкурсах фахової майстерності серед педагогічних працівників закладів дошкільної освіти.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

 педагогічні працівники

6

Забезпечувати обов’язкове проходження педагогічними працівниками закладу курсової підготовки у між атестаційний період відповідно до перспективного плану.

2024-2027

Директор 

Коджебаш Ю.В.

 

 педагогічні працівники

7

Мотивувати працівників до якісної роботи, через систему матеріального та морального заохочення, у тому числі педагогічних працівників до саморозвитку, здійснення методичної, інноваційної, роботи

2024-2027

Директор 

Коджебаш Ю.В.

 

 педагогічні працівники

  

 4.2.2.2. Рівень професійної компетентності та майстерності педагогічних працівників.

         Мета: підвищувати рівень професійної компетентності та майстерності педагогічних працівників.

         Завдання:

1. створити сприятливі умови для підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності, творчої ініціативи та самовдосконалення педагогічних працівників;

2. надавати методичну допомогу педагогічним працівникам щодо організації освітньої роботи з дошкільниками;

3. вдосконалювати навчально-методичне забезпечення освітнього процесу

в закладі дошкільної освіти;

4. впроваджувати інноваційні методики, технології, програми в практику роботи з метою забезпечення ефективності освітнього процесу.

Шляхи реалізації:

з/п

Зміст  заходів

Термін

Виконавець

1

Впроваджувати систему методичних заходів, спрямованих на розвиток професійної компетентності, творчих можливостей педагогів.

2024-2027

Директор

 Коджебаш Ю.В.

 педагогічні працівники

2

Створювати умови для систематичного

Поповнення та використання педагогічними працівниками закладу літератури, методичних матеріалів, інтернет -ресурсу.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

3

Залучати педагогів до вивчення та

впровадження інноваційних педагогічних технологій, методик, програм.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

4

Забезпечувати якісний моніторинг стану освітньої діяльності педагогічних працівників.

2024-2027

Всі учасники освітнього

процесу

5

Постійно оновлювати відповідно до сучасних вимог навчально-методичне забезпечення

Освітнього процесу.

2024-2027

Педагогічні працівники

 

  4.2.3. Система управлінської діяльності.

Мета: створити та підтримувати атмосферу довіри, інформаційної прозорості, конструктивної співпраці між учасниками освітнього процесу та громадою.

Шляхи реалізації:

з/п

Зміст заходів

Термін

Виконавець

1

Здійснювати річне планування та відстеження  його результативності відповідно до стратегії розвитку т аз

Урахуванням освітньої програми закладу

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

2

Щорічно здійснювати само оцінювання якості освітньої діяльності

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

3

Розподілити обов’язки та повноваження між адміністрацією закладу дошкільної освіти для забезпечення ефективного управління закладом дошкільної освіти та вдосконалення якості освітньої

діяльності.

2024-2027

Директор

   Коджебаш Ю.В.

4

Утримувати у належному стані будівлі, приміщення, обладнання закладу освіти

2024-2027

Завгосп

Недельчева О.І.

5

Створити у закладі систему інформаційного забезпечення( у тому числі електронний документообіг)та автоматизоване середовище для роботи з даними.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

6

Створити та забезпечувати необхідні умови для діяльності різноманітних форм громадського самоврядування

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

7

Створити умови для формування відкритого освітнього середовища через залучення учасників освітнього процесу до різноманітних суспільно-значущих заходів поза межами закладу: екскурсії, відвідування установ культури тощо.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

8

Створити психологічно комфортне середовище, яке забезпечує конструктивне спілкування учасників освітнього процесу та сприяє формуванню їх взаємної довіри.

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

9

Оприлюднювати інформацію про свою діяльність на відкритих загальнодоступних ресурсах

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

Очікувані результати:

-     раціональне використання інноваційних педагогічних технологій, методик, програм, що сприятимуть підвищенню якості знань дошкільників;

- систематичне включення ІКТ в освітній процес ЗДО;

- модернізація матеріально-технічної бази закладу дошкільної освіти;

- активна участь громадськості та батьків у формуванні освітнього  просторуЗДО

- формування у дошкільників вмінь та навичок, необхідних для продовження освіти в школі;

- сформованість свідомого ставлення дітей до власного здоров’я;

- підвищення рівня професійної підготовки педагогічних працівників;

- підвищення якості освіти шляхом використання інноваційних  технологій;

- відсутність яскравих проявів професійного вигорання.

 

     4.3. Проект  «Виховання і розвиток особистості дитини».

Мета: створити єдине освітнє середовище, яке сприятиме фізичному, інтелектуальному і особистісному розвитку дітей;  забезпечити особистісне зростання кожної дитини з урахуванням її нахилів, здібностей, індивідуальних, психологічних та фізичних особливостей.

  Завдання:

-   створити належні умови для функціонування освітнього закладу, який забезпечує розвиток, виховання і навчання дитини, реалізацію інтелектуальних, культурних, творчих можливостей дошкільників;

-   підвищити особистісно-орієнтованого підхід у становленні цілісної особистості дошкільника шляхом впровадження інноваційних технологій, альтернативних методик;

-   модернізація змісту дошкільної освіти;

-   надавати кваліфіковану допомогу дитині у формуванні вмінь та навичок, необхідних для продовження освіти в школі;

-   створення і запровадження інноваційних технологій розвитку, навчання та виховання дитини дошкільного віку;

-   створити оновлене матеріально-технічне забезпечення закладу

відповідно до вимог часу.

 

Шляхи реалізації:

Зміст роботи

Термін виконання

Виконавець

1

Поповнювати розвивальне предметне середовище в групових кімнатах згідно з типовим переліком обов’язкового обладнання.

 2024-2027

Педагоги закладу

2

Обладнати у групах осередки приналежності

2025

Педагоги закладу

3

Продовжувати впроваджувати в освітню діяльність закладу організацію тематичних тижнів–здоров'я та спорту, тижнів безпеки, тижня права, тощо.

Щорічно

 Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу


4

Активізувати роботу з ознайомлення дітей із знаннями про болгарську та українську культуру та звичаї, як важливими чинниками  національно - патріотичного виховання.

2024-2027

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

5

Впроваджувати нові форми, методи та засоби роботи для підвищення пізнавальної активності дітей.

Постійно

Педагоги

6

Розробити систему занять з використанням ІКТ

2026

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

7

Продовжити роботу із логіко-математичного розвитку з використанням блоків Дьєнеша, паличок Кюїзенера, лабіринтів Воскобовича

Постійно

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

8

Обладнати куточки усамітнення в усіх

вікових групах

2024-2025

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

9

Поповнення картотеки інтегрованих занять для дітей, спрямованих на уточнення понять про духовні цінності.

2024-2027

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

10

Продовжувати поповнювати розвивальне середовище закладу з усіх розділів програми

2024-2027

  Коджебаш Ю.В.

11

Продовжувати використовувати на заняттях інноваційні та нетрадиційні методики.

2024-2027

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

12

Оформляти тематичні виставки робіт дітей

та батьків.

Постійно

Коджебаш Ю.В.

Педагоги закладу

 

Очікуваний результат: розвиток ключових компетентностей вихованців  закладу дошкільної освіти.

  4.4. Проект  «Співпраця ЗДО та НУШ: педагогіка партнерства».

Мета: створення умов для формування у дітей старшого дошкільного віку «дошкільної зрілості», як підґрунтя готовності дітей старшого дошкільного віку до шкільного життя; реалізація спільних планів, заходів щодо забезпечення наступності між ЗДО «Ромашка» та Городненською ЗОШ; оновлення предметно-розвивального середовища в старших групах ЗДО; реалізація інтерактивних форм взаємодії з батьками й громадськістю.

Завдання проекту:

-   організувати освітній процес з урахуванням індивідуальних вікових і психологічних особливостей кожної дитини;

-   створити предметно-розвивальне середовище для ознайомлення дітей зі школою;

-   виявити у дітей старшого дошкільного віку сформованість навчальних навичок та вмінь, оцінити їх емоційне ставлення до майбутнього процесу в школі;

-   створювати умови для активної співпраці із дітьми, спрямованої на всебічний розвиток дитини;

-   забезпечувати умови безболісної адаптації першокласника;

-   створити психологічний комфорт під час перебування дитини в освітньому закладі, передумов для кращого входження в повноцінну освітню діяльність;

-   створити умови для підвищення особистісної компетенції батьків у питанні формування у дітей позитивної мотиваційної готовності дошкільного життя; залучити батьків до проекту.

 

Шляхи реалізації:

Зміст роботи

Термін виконання

Виконавець

1

Діагностичне обстеження дітей

Вересень

Травень

Директор

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

2

 

Формування творчої проектної групи

педагогів, дітей і батьків

«Готуємося до навчання у школі»

 

2024-2025

Директор

 

Вихователі, Коджебаш Ю.В. батьки


3

Аналіз інструктивно-методичних

Рекомендацій щодо організації діяльності закладів освіти у новому навчальному році, забезпечення

Наступності дошкільної та початкової освіти, ознайомлення з планом спільної роботи

2024

 

Адміністрація  ЗДО  «Ромашка»,

 та адміністрація Городненської ЗОШ

4

Екскурсії до шкільної бібліотеки, майбутнього1класу,спортивного майданчику, зустрічі першокласників із вихованцями старшої групи

Протягом навчального року

Педагоги ЗДО,

Вчителі початкових

класів

5

Створення предметно-розвивального

Середовища в закладі дошкільної освіти

2024-2027

Директор Коджебаш Ю.В.

 

 Педагогічні працівники

6

Проведення консультації «Про сучасні аспекти взаємодії дошкільного закладу, закладу і сім'ї щодо гармонійного розвитку особистості»

2024-2025

Адміністрація  ЗДО  «Ромашка»,

 та адміністрація Городненської ЗОШ

7

Проведення семінару «Забезпечення єдності,

перспективності, наступності, мети, змісту, методів, форм навчання з урахуванням вікових особливостей дітей в освітньому просторі двох суміжних

ланок освіти»

2026-2027

Адміністрація ЗДО «Ромашка»,

 та адміністрація Городненської ЗОШ

8

Проведення круглого столу «Новий освітній простір для НУШ».

Проведення батьківських зустрічей «Від

дошкільника до школяра».

Проведення психологічного  тренінгу «Створення умов для навчання дітей з особливими освітніми

потребами».

2024-2025

 

 

2025-2026

 

 

2026-2027

Адміністрація ЗДО «Ромашка»,

 та адміністрація

Городненської ЗОШ

9

Педагогічний всеобуч «НУШ: як прокласти місток?», «Гармонійний розвиток особистості дитини у період дошкільного дитинства та старту шкільного життя– основа подальшого її успіху в умовах безперервної освіти впродовж дорослого життя», «Створення оптимальних умов для

успішного навчання першокласника».

2025-2027

 

 

 

 

 

 

Педагоги ЗДО,

Вчителі початкових

класів

 

 

 

 

10

«Психологічна готовність дитини до закладу»

Підготовка рекомендацій для

батьків про готовність до закладу

щорічно

 

 

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

11

Консультування батьків щодо готовності дітей до навчання в школі.

Квітень, травень

кожного року

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

12

Взаємо відвідування занять та уроків учителями початкових класів та вихователями ЗДО

Протягом року

Коджебаш Ю.В.

педагогічні працівники

13

 

Відкриті виховні заходи для майбутніх

першокласників

 

Протягом року

Коджебаш Ю.В

педагогічні працівники

14

Проведення загальних батьківських зборів

«Заклад дошкільної освіти і НУШ:   як прокласти місток»

 

2028-2027

Директор

Коджебаш Ю.В

педагогічні працівники

15

Висвітлення інформації про співпрацю на сайті закладу освіти та сторінках соціальних мереж.

Постійно

Директор

Коджебаш Ю.В.

 

Очікувані результати:

-   поєднання дошкільної та початкової ланки освіти;

-   забезпечення зв’язку вихованців і педагогів закладу дошкільної освіти та школи;

-   практики взаємовідвідування старшими дошкільниками сумісних занять, виховних заходів із закладом освіти;

-   встановлення тісного взаємозв’язку між ЗДО, школою та батьками;

-   розкриття творчих здібностей учасників проекту.

 

 

4. 5. Проект «Плекаємо патріотів України».

  Мета:

-         сприяти вихованню у молодого покоління національно-патріотичних почуттів;

-         поглибити знання вихованців з історії української державності й громадянства, культури народу, його традицій;

-         формувати повагу до культурного та історичного минулого України, високий рівень національної, правової свідомості і самосвідомості, громадянської, соціальної відповідальності, готовності працювати в ім’я розквіту України, усвідомлення необхідності досконалого знання державної мови;

-         розвивати інтелектуальні, духовні, трудові, художньо-естетичні риси, розумні потреби та установки, ініціативність, творчі здібності й таланти вихованців;

-         виховувати високі моральні якості особистості;

-         стимулювати постійне зростання вихованців як особистостей, прагнення до самовираження, самореалізації та самоствердження, активної діяльності;

-         здатність до виконання громадянського обов’язку;

-         забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку.

Завдання:

-   підвищити статус патріотичного виховання в українському суспільстві загалом та закладу дошкільної освіти зокрема;

-   зорієнтувати виховну систему у закладі дошкільної освіти на визнання пріоритету патріотичного виховання особистості;

-   виявлення рівня сформованості у вихованців патріотичних і громадянських якостей;

-   розвиток інтелектуальної, емоційно-почуттєвої та вольової сфери особистості;

-   впровадження активних форм, методів і видів виховної діяльності;

-   інформувати всіх учасників навчально-виховного процесу про досягнення і нововведення у сфері національно-патріотичного виховання;

-   активізувати роботу педагогічного колективу, батьківської громадськості з питань національно – патріотичного виховання;

-   активізувати форми масової національно- патріотичної діяльності (тематичних заходів, пов’язаних із знаменними та пам’ятними датами);

-   вивчати та популяризувати серед освітянського загалу передовий педагогічний досвід з питань формування громадянина- патріота України.

-    

Шляхи реалізації:

Зміст заходу

Термін реалізації

Виконавці

1

Базовий етап, під час якого відбувається  підготовка до реалізації проекту, підготовка  нормативних

документів, розробка перспективних планів, моніторинг базової  системи патріотичного

виховання в закладі

2024-2025

Директор

Коджебаш Ю.В.

2

Основний етап реалізації  змісту проекту, що передбачає впровадження системи заходів із патріотичного  виховання дошкільників

2025-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

3

Тиждень патріотичного виховання, що включає тематичні дні, заходи, присвячених Дню захисника України, Дню Перемоги тощо.

Щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

4

Поповнення картотек дидактичних ігор з національно – патріотичного виховання

Постійно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

5

Проведення інтегрованих занять з ознайомлення із соціумом та розвитку мовлення з

патріотичної тематики у закладі дошкільної освіти, бібліотеках, музеях.

Щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні  працівники

6

Реалізація патріотичного виховання в

повсякденній діяльності здобувачів освіти (бесіди, вікторини, виставки, прогулянки, екскурсії патріотичної спрямованості)

Постійно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

7

Патріотичне виховання в рамках роботи з

батьками:

-  Консультації з батьками патріотичної спрямованості;

-  допомога в організації та проведенні

заходів;

-  залучення батьків до організації екскурсій, розваг;

-  участь батьків у спільних заходів (виставки,

конкурси, екскурсії)

Постійно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

8

Висвітлення досвіду роботи закладу дошкільної освіти на сайті закладу та сторінках соціальних мереж

 

Постійно

 

 

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

 

 

 

 

Очікувані результати:

1.Сформованість у вихованців високих моральних цінностей, патріотизму, етнічної та національної свідомості, любові до рідної землі, родини, народу, бажання сприяти історико-культурному розвитку України;

2. Виховання дисциплінованості, сумлінності та чесності, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

3. Формування здорового способу життя, прагнення фізичного саморозвитку, сприяння протидії негативним впливам і явищам, які існують у сучасному суспільстві;

4. Вироблення       єдиних       поглядів     на    проблему   виховання громадянина, патріота;

         5. формування  компетентної                              особистості, орієнтованої на  загальнонародні традиції, з усвідомленою громадянською позицією;

         6. Залучення до співпраці щодо реалізації проекту батьківський комітет, громадськість міста, позашкільні установи.


4. 6.  Проект «Нерозлучні друзі: діти – батьки – педагоги».

 

Мета: актуалізація позиції партнерства між закладом дошкільної освіти, батьками та соціальним оточенням, в основу якого закладено ідеї гуманізації відносин, пріоритет загальнолюдських цінностей з акцентом на особистісно - діяльнісний підхід.

Завдання:

-   залучати батьків в процес планування та побудови освітнього процесу шляхом постійного інформування;

-   сприяти актуалізації позиції партнерства між учасниками освітнього процесу;

-   вивчення кращого досвіду сімейного виховання, пропаганда його серед батьківського колективу, впровадження в роботу ЗДО позитивного досвіду сімейного виховання;

-   забезпечити участь батьків у формуванні освітньої політики ЗДО;

-   підвищувати рівень професійної компетентності педагогічних працівників із питань організації взаємодії закладу і сім’ї;

-   створення сприятливих умов для підвищення педагогічної та психологічної грамотності батьків щодо виховання та навчання дітей дошкільного віку;

-   реалізовувати навчальну роботу з дітьми на підставі особистісної та соціально орієнтованої моделі спілкування у тріаді «педагог – дитина – батьки».

 

Шляхи реалізації

№ з/п

Зміст заходу

Термін виконання

Виконавець

1

Надання додаткових освітніх послуг з пізнавальної, художньої та предметно-практичної діяльності (гуртки)

2024-2027

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

2

Батьківська конференція «Готовність сім’ї та дитини до навчання в школі»

2027 р.

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

3

Проведення консультацій для батьків

Протягом року

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

4

Залучення батьків до оформлення груп та території ЗДО

Щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

5.

Проведення конкурсів, виставок

Щорічно

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

6.

Проведення декадника «Моя родина»

Щорічно

(лютий)

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

7.

Проведення фестивалю «Талановита родина»

Щорічно (березень)

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

8.

Залучення батьків до участі в освітньо-виховному процесі, розвагах, святах

Протягом року

Педагогічні працівники

9.

«Тато, мама й Я – спортивна сім’я» родина спортивна розвага

Щорічно

(листопад)

педагоги, батьки

10

Моніторингові дослідження рівня задоволеності батьків якістю надання освітніх послуг

Щорічно

(квітень)

Директор

Коджебаш Ю.В.

Педагогічні працівники

 

Очікувані результати:

      піднесена на якісно новий рівень робота педагогічного колективу з батьками вихованців;

      належний рівень педагогічної культури батьків;

      зорієнтованість батьків на виховання і розвиток дитини;

      наявність доброзичливої атмосфери між працівниками ЗДО і батьками.


  V. ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ З РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ. 

 

Реалізація положень Стратегії розвитку закладу дошкільної освіти забезпечить:

-            створення у закладі дошкільної освіти сучасного освітнього середовища для здобуття сучасної, доступної та якісної освіти відповідно до вимог суспільства, запитів  особистості й потреб держави;

-            підвищення рівня професійної компетентності  педагогів (психолого-педагогічними знаннями та вміннями, володіння прийомами індивідуалізації  навчання та виховання здобувачів освіти);

-            підвищення рівня досягнень дошкільників. Підвищення якості вихованості здобувачів освіти;

-            створення позитивного іміджу закладу дошкільної освіти в соціумі, підвищення його конкурентоздатності.

 

Індикатори досягнення цілі.

Стабільний розвиток і перехід на якісно вищий рівень забезпечення освітніх інтересів і потреб здобувачів освіти через:

-   впровадження інноваційних технологій з метою підвищення процесу навчання;

-   широке використання різних форм і методів навчання, як засобу гармонійного розвитку дитини;

-   формування ключових компетентностей вихованців, як результату інноваційної діяльності закладу дошкільної освіти;

-   формування іміджу закладу дошкільної освіти;

-   участь у конференціях, конкурсах;

-   у системі методичної роботи раціональне поєднання колективних, групових та індивідуальних форм роботи;

-   стимулювання самоосвіти і професійного розвитку педагогів, шляхом створення умов для їх реалізації;

-   володіння 100% педагогів ЗДО інформаційними технологіями.

 

Можливий ризик, пов’язаний з реалізацією Стратегії розвитку закладу освіти

-   Зміни у змісті освіти, пов’язані із змінами політики у галузі освіти;

-   Недостатність виділених та залучених коштів для реалізації основних напрямків стратегії розвитку;

-   Втрата актуальності окремих пріоритетних напрямків;

-   Недостатнє розуміння частиною батьківської спільноти стратегічних завдань розвитку закладу.

 

Шляхи розв’язання:

-   Внесення змін та доповнень до стратегії розвитку;

-   Додаткове залучення позабюджетних джерел фінансування;

-   Підвищення ступеня відкритості закладу дошкільної освіти, висвітлення діяльності педагогічного колективу в ЗМІ, на сайті закладу освіти, у соціальних мережах, у формі звіту директора перед громадськістю та колективом.

 

 

 

 

 

 

VІ. МОНІТОРИНГ ВИКОНАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ.

Моніторинг виконання Стратегії здійснюється щорічно в травні.

Форма - звіт директора про результати діяльності ЗДО та виконання Стратегії розвитку.

Системний моніторинг реалізації Стратегії та її фінансування.

Загальні підсумки реалізації Стратегії будуть підведені у грудні 2027 року шляхом публічного звіту колективу навчального закладу про виконання Стратегії розвитку перед громадськістю та батьками, на сайті закладу дошкільної освіти.

Моніторинг процесу впровадження Стратегії полягатиме у фіксації даних за наступними  індикаторами розвитку закладу:

1) відсоток вихованців, які навчаються на достатньому та високому рівні навчальних досягнень;

2) кількість вихованців (по групах), рівень навчальних досягнень яких змінився (на вищий або на нижчий) за результатами підсумкового оцінювання та за результатами моніторингових досліджень;

3) середньостатистичний показник кількості вихованців у групі;

4) рейтинг закладу за результатами підготовки до нового навчального року;

5) відсоток педагогічних працівників із педагогічними званнями, дипломантів конкурсів фахової майстерності;

6) кількість педагогічних працівників, яким підвищена кваліфікація;

7) звіти за результатами моніторингових досліджень та підсумки самооцінювання якості освітніх послуг;

8) участь у проєктній діяльності;

9) висновки про імідж та конкурентоздатність закладу на ринку освітніх послуг.

 

Систематичний аналіз отриманих даних дозволить встановити проміжні та кінцеві результати реалізації цієї Стратегії, своєчасно виявляти відхилення від очікуваних результатів і проводити необхідну корекцію, забезпечувати ефективне використання ресурсів закладу, мінімізувати ризики та негативні наслідки впровадження передбачених у Стратегії заходів.