Новини

28 листопада 2019 року на базі ЦРД "Сонечко" смт.Драбів відбулася педагогічна майстерня керівників районних методичних об'єднань з проблеми: "Нові домінанти методичної роботи для формування ключових компетентностей педагогічних працівників закладів дошкільної освіти." Методист районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Просяник О.М. проінформувала присутніх про новини із завдань МОН України щодо поліпшення якості дошкільної освіти. Педагоги ознайомились з новими формами підвищення кваліфікації педагогічних працівників,обговорили шляхи маркетингового підходу у процесі професійного розвитку педагогів-дошкільників, в також провели практикум з використання вебквест-технологій для активізації педагогів при ознайомленні із новими практиками та інноваціями в дошкільній освіті.

З 2 по 6 грудня 2019 року у закладах дошкільної освіти району було проведено Тиждень безпеки дитини, який є є формою систематизації знань дітей про безпечну поведінку й довкілля. Діти дізнавалися про правила безпечної поведінки і від педагогів та від батьків. Така робота проводилася комплексно, передбачаючи взаємодію всіх учасників освітнього процесу. У ході різноманітних заходів малята поглибили знання та і практичні навички безпечної поведінки. У ЗДО Казка", садка Софії Русової с.Драбове-Барятинське, ЦРД "Сонечко" смт.Драбів, ЦРД "Берізка"с.Шрамківка , ДНЗ "Колосок" с.Білоусівка ДНЗ "Яблунька" с.Кононівка навчання дошкільнят безпечної поведінки не обмежувалося лише засвоєнням ними норм і правил. Робота з дітьми була спрямована на формування свідомої обачності у малят, навичок орієнтування та швидкого реагування за надзвичайних ситуацій. Педагоги психологічно готуюгь дітей належно поводитися у разі повідомлення про небезпеку, зокрема: адекватно сприймати інформацію, не панікувати уважно слухати накази дорослих виконувати практичні дії.


Освітній процес по безпеці життєдіяльності з вихованцями у ЗДО Казка", садка Софії Русової с.Драбове-Барятинське

Освітній процес по безпеці життєдіяльності з вихованцями у ЦРД "Сонечко" смт.Драбів,

Навчаються дошкільники ЦРД "Берізка" с.Шрамківка

Навчаються вихованці ДНЗ "Колосок" с.Білоусівка

Навчаються педагоги - початківці

18 грудня 2019 року на базі Демківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено районний інтегрований семінар вчителів початкових класів, історії, української мови та літератури, біології з проблеми: «Використання інноваційних технологій для проведення нестандартних інтегрованих уроків».

Вчитель початкової школи Бойко Руслана Василівна провела для колег-початківців інтегрований урок з природознавства, математики та образотворчого мистецтва з учнями 3-го класу. Обравши тему уроку «Птахи», вчитель використала хороший демонстраційний матеріал, закріпила вміння учнів додавати та віднімати круглі десятки із переходом через розряд ознайомила учнів з додаванням і відніманням круглих сотень. Школярі у парах творчо виготовили аплікацію «Птахи - снігурі». Робота педагога відзначалася активністю здобувачів освіти, майстерним використанням інформаційних технологій.

Колеги району обмінялися досвідом роботи з використання інноваційних технологій для реалізації Концепції нової української школи.

У ході педагогічного брифінгу педагоги-початківці обговорили нормативні документи та новинки навчально-методичних посібників МОН України новій українській школі.




















Навчаються вчителі - початківці

13 січня 2020 року у Великому залі Будинку рад було проведено районний семінар-практикум вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти Драбівського району з проблеми «Концепція Нової української школи в дії», який провела завідувач відділу початкового навчання КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Добровольська Людмила Насибівна.

Відкрила роботу семінару начальник відділу освіти райдержадміністрації Шевчук Валентина Степанівна, яка подякувала колегам за успішне впровадження НУШ, побажала плідної праці.

Запрошена гостя зосередила увагу присутніх на тому, що відповідно Концепції Нової української школи вчитель отримав свободу дій для навчання учнів початкової школи по-новому, адже мета НУШ – виховати інноватора та громадянина, який вміє ухвалювати відповідальні рішення. Замість запам’ятовування фактів та визначень понять, учні набуватимуть компетентностей – динамічної комбінації знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися. Тобто формується ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи в майбутньому житті.

Спільними для всіх компетентностей є наскрізні вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати свою позицію, творчість, ініціативність, розв’язувати проблеми, здатність співпрацювати з іншими людьми. Щоб набувати компетентностей, школярі повинні навчатися за діяльнісним підходом – тобто частіше щось робити, замість сидіння за партами і слухаючи вчителя.

Колега дала вичерпне роз’яснення присутнім щодо ведення класних журналів, оцінювання знань учнів. Педагоги також тотримали відповіді на всі хвилюючі їх питання.

Методист рай методкабінету Олена ПРОСЯНИК