Jelentkezés poszterrel (lezárva)

A JELENTKEZÉS MÁR LEZÁRULT.

KÖSZÖNJÜK ÉRDEKLŐDÉSÉT!


A szakmai anyagok elkészítésének és értékelésének kritériumai

A konferenciára gyógypedagógiai pszichológiai tematikájú poszterprezentációk anyagait várjuk.

Egy munkaanyagot egyszer lehet feltölteni, utólagos módosításra nincs lehetőség. A feltöltéskor jelezni szükséges, hogy elméleti vagy empirikus munkát nyújt-e be a szerző.

A poszterprezentációkra szakmai-tudományos anyagok elektronikus benyújtásával lehet jelentkezni. A bemutatandó poszterek mérete: maximum A0 méretűek lehetnek (álló pozícióban).

Az elfogadott poszterek felhelyezésére a konferencia napján, 10.45-ig (első kávészünet végéig) van lehetőség. A poszterek bemutatása, megtekintése a konferencia ebédszünetében egy erre a célra kijelölt teremben zajlik. A Szervezőbizottság a poszterek prezentálóit arra kéri, hogy a poszterek megtekintésének időtartamában legyenek jelen posztereik mellett és támogassák az érdeklődő résztvevőket azok áttekintésében, a felmerülő kérdések megválaszolásában.


Bírálati szempontok és döntéshozatal

A benyújtott szakmai anyagok a Szervezőbizottsághoz érkeznek be. A Szervezőbizottság két, független bírálót kér fel a szakmai anyagok bírálatára, akik anonim módon zajló bírálati folyamat során értékelik a benyújtott munkákat. A bírálók értékelésének maximális figyelembevételével a végső döntést a Szervezőbizottság hozza meg.

A poszterek esetében a levelező szerző megadott határidőig (2019. augusztus 31.) megkapja a bírálatok eredményét és annak indoklását. Nyilvánosságra csak az elfogadott poszterek kerülnek.

Az előadások és a poszterek azonos módon kerülnek értékelésre, ugyanakkor a nem-empirikus (pl. szakirodalom-áttekintés, koncepció-bemutatás) és az empirikus munkák értékelésének szempontjai némileg eltérnek.


Nem-empirikus munkák bírálati szempontjai

  1. Szakirodalmi beágyazottság, a vizsgált kérdés evidenciákon alapuló, kurrens, konszenzuális jellege
  2. Átlátható, világos módszertan (pl. a szakirodalom feldolgozásának módszertana)
  3. Elemzési szempontok, relevanciájuk
  4. Eredetiség, jelentőség
  5. Általános minőség, szerkezet, stílus.


Empirikus munkák bírálati szempontjai

  1. Szakirodalmi beágyazottság, a vizsgált kérdés evidenciákon alapuló, kurrens, konszenzuális jellege
  2. Célok, kutatási kérdések, hipotézisek relevanciája, megfogalmazása
  3. Alkalmazott módszerek
  4. Eredmények bemutatása, értelmezése
  5. Általános minőség, szerkezet, stílus.


Mindegyik kategóriában 0 és 3 közötti pontszámmal értékelik a bírálók a szakmai anyagot, valamint rövid szöveges értékelést is írnak, javaslatot téve az elfogadásra/elutasításra. Ha egy kategóriában a bírálók bármelyike 0 pontra értékeli a benyújtott anyagot, az automatikusan elutasításra kerül. A bírálók értékelésének maximális figyelembevételével a végső döntést a Szervezőbizottság hozza meg.

A döntés lehet: (1) elfogadva; (2) elutasítva.

Elutasítás esetén nincs mód a szakmai anyag javítására és újbóli benyújtására.