Харчування

Правила поведінки в шкільній їдальні

Правила поведінки в шкільній їдальні


В їдальні завжди багато дітей, адже всім треба встигнути поїсти протягом 20 хвилин. Тому тут особливо важливо дотримання цілком певних правил:
• не поспішайте в їдальню, вирушайте туди разом зі своїм класом у відведений для вас час;
• не біжіть і не поспішайте зайняти місце за столом першими, не розштовхувати інших учнів;
• дотримуйтесь черги;
• пересуваючись по їдальні, дивіться під ноги, щоб не посковзнутися і не впасти;
• перед тим як сісти за стіл, не забудьте ретельно вимити руки;
• будьте обережні, користуючись виделкою, щоб не поранити себе або оточуючих;
• намагайтеся не пролити на себе або сусідів гарячий суп або чай;
• сидите за столом прямо, не кладіть ногу на ногу, не штовхайте сусідів і не кладіть лікті на стіл;
• під час їжі дотримуйтеся тиші: не розмовляйте голосно, не чавкайте, не дуйте на гарячі страви, не стукайте виделками та ложками про тарілки і чашки;
• правильно користуйтеся столовими приладами: не забувайте, які страви їдять ложкою, а які - вилкою;
• якщо ви забруднилися, скористайтесь серветкою або носовою хусткою;
• дотримуйтесь чистоту: впустивши що-небудь на підлогу, підніміть і викиньте у відро для сміття;
• не забудьте після їжі прибрати за собою посуд;
• будьте ввічливими: побажайте приємного апетиту вашим однокласникам, подякуйте працівникам  їдальні.

МЕНЮ ВЕСНА 2024

меню 1-4 клас весна 2024 (1).xlsx
меню 5-11 клас весна 2024 (1).xlsx

УКРАЇНА

ІЗЯСЛАВСЬКА МІСЬКА РАДА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

РАДОШІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

НАКАЗ

 

01.01. 2024  р.                                  с. Радошівка                               № 2

 

Про організацію харчування

здобувачів освіти в   в II семестрі

2023-2024 навчального року

 

Відповідно статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту», статті 20 Закону України «Про повну загальну середню освіту», статті 56 «Про освіту» організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних закладах освіти покладаються на органи місцевого самоврядування, а також на керівників закладів освіти. Надсилаємо копію рішення виконавчого комітету Ізяславської міської ради від 20.12.2023 року № 247 «Про звільнення батьків від сплати за харчування дітей, що відвідують заклади освіти Ізяславської міської ради на 2024 рік», в якому визначено категорії, які звільняються від сплати за харчування та її розмір. Також зазначаємо, що рішенням виконавчого комітету Ізяславської міської ради від 29.08.2023 року № 162 встановлено вартість харчування для здобувачів освіти Ізяславської міської ради з 01 вересня 2023 року.; відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021року № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», наказу відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради від 28.12.2023  № 1330/01-14 «Про організацію харчування здобувачів освіти в закладах освіти громади в II семестрі 2023/2024 навчального року»

  Організувати безоплатне харчування :

1.1.дітям-сиротам- 0 учнів

1.2.дітям, позбавленим батьківського піклування- 2 учні

1.3.дітям з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціальних тач інклюзивних класах (групах) (стаття 56 «Про освіту», стаття 5 Закону України «Про охорону дитинства»)- 2 учні

1.4. дітям у санаторних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу (постанова Кабінету Міністрів України «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26 серпня 2002 р. № 1243)- 0 учнів

1.5. діти з малозабезпечених сімей (тобто сімей, які з поважних або незалежних від них причин, мають середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї) та сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»- 3 учні

1.6.діти з сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, визначених у статтях 10 та 10 і Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», частина 3 статті 56 Закону України «Про освіту», (зокрема: сім’ї осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також інші сім’ї. Докладно - у статтях 10 та 10 і Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») -0 учнів

1.7.учням закладів освіти, розташованих на радіоактивно забруднених територіях, а також дітям з інвалідністю, отриманою внаслідок Чорнобильської катастрофи; дітям, яких евакуювали із зони відчуження та тим, які жили в зоні обов’язкового відселення з моменту аварії до ухвалення постанови про відселення (Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи») – 0 учнів

1.8.дітям зі статусом внутрішньо переміщених чи статусом постраждалих від воєнних дій і збройних конфліктів (Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб»)- 4 учні

1.9.дітям з інвалідністю- 2учні

1.10  дітям батьки, яких є учасниками бойових дій, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України-12 учнів

1.11. батьків, які беруть (брали) безпосередню участь у бойових діях у період після оголошення воєнного стану в Україні відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України», на підставі підтверджуючого документа з військової частини- 2 учні:

1.12.учнів 1-4 класів (31 учень)

2.Організувати безкоштовне або на пільгових умовах харчування здобувачів освіти пільгових категорій, забезпечити належну організацію харчування відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 року № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку»

3.Встановити вартість харчування учнів пільгових категорій  в ІІ семестрі 2022-2023 року 1-4 класи  в розмірі 32 грн; 5-11 класи в розмірі 34грн.

4. Встановити вартість харчування для учнів 5-11 класів за кошти батьків в ІІ семестрі 2023-2024  року в розмірі 20.00 грн.

5.Організувати з ІІ семестрі 2023-2024 року харчування учнів ГПД за кошти батьків та встановити вартість харчування  15 грн. 

6. Посилити особистий контроль за дотриманням вимог Санітарних регламентів, ведення документації та порядку на харчоблоці.

7. Дирекції закладу:

7.1. Забезпечити контроль за організацією та якістю харчування та нести повну відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства щодо харчування дітей.

7.2. Зобовʼязати класних керівників здійснювати облік дітей, охоплених безоплатним харчуванням, надавати дані про таких дітей відповідальному за харчування в школі.

7.3. Активізувати роботу класних керівників по формуванню культури харчування дітей різних вікових категорій.

7.4. Зобовʼзати класних керівників проводити розʼяснювальну роботу з учнями та батьками щодо необхідності отримання гарячого харчування.

7.5. Проконтролювати своєчасну здачу звітів по харчуванню до відділу освіти; недопущення заборгованості в частині «батьківська плата по харчуванню»; оформлення кухарем якісних заявок на продукти харчування.

7.6. Забезпечити умови для дотримання працівниками правил особистої

гігієни – рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або  електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук.

8.Відповідальному за харчування :

8.1. Не допускати прийому продуктів харчування  без супровідних документів (накладні, сертифікати відповідності, тощо).

8.2. Контролювати якість та кількість продуктів харчування згідно супровідних документів та накладних.

9. Працівникам кухні:

Дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог

на харчоблоці.

10.  Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Документи про харчування у  Радошівському ліцеї