Наш садок

"ТЕРЕМОК"

Презентація для завідуючої.ppsx

Стоїть садок, як квіточка,

Так тепло серцю в нім.

  Дорослим  і малятам він

Веселий, рідний дім.

Історія і традиції закладу дошкільної освіти.

               Путивльський заклад  дошкільної освіти ( ясла - садок) № 4

 «ТЕРЕМОК» був заснований в 1973 році, в одному з наймальовничіших куточків міста Путивля - на розі вулиць Леніна та Першотравневої. Засновником виступав завод радіодеталей. В дитячому садочку  виховувались діти працівників підприємства. Спочатку був побудований корпус будівлі, розрахований на 120 дітей. Проте , з роками виникла потреба в розширенні дошкільного закладу, і в 1983 році був добудований другий двоповерховий корпус, розрахований ще на 120 місць, з великою кількістю кабінетів, додаткових приміщень, харчоблоком, пральнею. Творчий, працьовитий колектив однодумців з початку заснування очолювали завідуюча – Мазепа Євдокія Григорівна та вихователь – методист Бєлокопитова Валентина Іванівна. В дитячому садку були створені прекрасні умови для малечі : музичний і спортивний зали, ігрові та спортивний майданчики, затишні групові кімнати та спальні, медичний та фізіотерапевтичний кабінети.

  З початку заснування , в закладі працювали вихователі: Куман М.О.,  Коханова Л. М., Лінькова З. Ф., Сахарова Н. С., Бєланова В. І., Старожилова Л.О. Вони виховували у дітей дбайливе ставлення до природи, рідного міста, моральні якості і чесноти, патріотизм, розвивали інтерес до культури і мистецтва, дбали про здоров’я та життя малюків.

  З 1994 року колектив очолили молоді , енергійні, висококваліфіковані педагоги: завідуюча – Степаненко Світлана Євгеніївна та вихователь – методист Грибоєдова Віра Володимирівна,  з 2004 року - Кастиріна Олена Миколаївна, 2015 року - Ларінцева Марина Олександрівна. В своїй роботі вони продовжують  традиції дошкільного закладу та впроваджують в практику роботи нові прогресивні технології та методики.  Під їх керівництвом садок став осередком талановитих педагогів, які з глибокою зацікавленістю ставляться до своєї справи, постійно прагнуть до самовдосконалення. 

   В 1994 році, в зв’язку з реорганізацією Путивльського заводу радіодеталей, дошкільний заклад був переданий в комунальну власність Путивльської міської ради.

   Зараз в закладі  функціонує 10 груп: 3 групи раннього віку, 7 – дошкільних. Заклад відвідує понад 198 дітей, він має п’ятиденний режим роботи, з 10,5 годинним перебуванням дітей. Колектив налічує 50 працівника ( з них 23 – педагогічні працівники).

  Чимало невідкладних завдань доводиться розв’язувати колективу щодня,  щогодини. Це потребує оперативного вирішування адміністративних та педагогічних завдань, та колектив не боїться цих тимчасових труднощів, і з впевненістю дивиться в майбутнє.  Бо ми працюємо за для дітей – майбутнього України.


НАВЧАЛЬНИЙ РІК У ПУТИВЛЬСЬКОМУ ЗДО (ясла-садок) №4

ПОЧИНАЄТЬСЯ 01 ВЕРЕСНЯ, А ЗАКІНЧУЄТЬСЯ 30 ЧЕРВНЯ.

З 01 ЧЕРВНЯ ПО 31 СЕРПНЯ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПРОХОДИТЬ

ЛІТНІЙ ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД.

ЗАКЛАД ПРАЦЮЄ П'ЯТЬ ДНІВ НА ТИЖДЕНЬ

З 7.30 ДО 18.00

ДЛЯ ПОТРЕБ БАТЬКІВ ОРГАНІЗОВАНО ЧЕРГОВІ ГРУПИ

В ЗАКЛАДІ ПРАЦЮЄ 10 ГРУП

ЗАКЛАД МОЖЕ ПРИЙНЯТИ 220 ДІТЕЙ (проектна потужність)

ЗАКЛАД ВІДВІДУЄ 198 ДИТИНИ (на 01.09.2022р.)

МОВА НАВЧАННЯ - УКРАЇНСЬКА

З січня 2023р. заклад працює за змішаною формою навчання.

 Частина дітей (відповідно до заяв батьків) відвідують заклад, з цими дітьми освітня робота проводиться оф-лайн. Решта дітей займаються он-лайн (педагоги записують заняття та надсилають у батьківські групи в Telegram, WhatsApp). 

Також проводиться робота з батьками. В режимі он-лайн надаються консультації, круглі столи, проводяться обговорення, опитування за допомогою платформи Zoom.


Умови доступності закладу для навчання осіб з ООП

Впровадження інклюзивної форми навчання та виховання в закладі дошкільної освіти - це крок назустріч дитині, це нові підходи до навчання дітей з ООП: не дитина повинна підлаштовуватися під загальну систему навчання і виховання, а саму систему слід спрямовувати на задоволення потреб та інтересів кожної окремої дитини. Освітній інклюзивний простір має бути доступним для таких дітей, адже право на рівний доступ до якісної освіти за місцем проживання  – це право всіх дітей. Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей – усі діти є цінними й активними членами суспільства. 

Для  задоволення  освітніх,  соціальних  потреб,  організації  корекційно -розвиткової роботи  можуть створюватися  логопедичні та інклюзивні  групи  для виховання  і  навчання  дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі дітей з інвалідністю, для розвитку та навчання спільно зі своїми однолітками. 

Наповнюваність логопедичних груп дітьми до 14 осіб, інклюзивних груп дітьми  – до 15 осіб, з них - 1-3 дитини з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю. 

Порядок  комплектування    логопедичних та інклюзивних груп,   організація   корекційно - відновлювальної   роботи, специфіка  діяльності  визначається  центральним  органом  виконавчої  влади,  що  забезпечує формування та реалізує  державну  політику у  сфері  освіти  за  погодженням  з центральним  органом  виконавчої  влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я. 

Для дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, додатково подається висновок психолого – медико - педагогічної консультації, копія медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років (наданої лікарсько-консультативною комісією) або копія посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу, відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам", копія індивідуальної програми реабілітації дитини-інваліда.

На 01.01.2024р. дітей з ООП в закладі немає.


РЕГЛАМЕНТ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

 У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


Один з важливих відмінних ознак виховання в дитячому садку від домашнього - це регламент життєдіяльності. У дитячому садку все підпорядковано заздалегідь встановленому розпорядку. І це безсумнівний плюс. Адже така системність привчає навіть самого химерного карапуза до

акуратності, точності, порядку.

Що вже говорити про харчування. Будь який дієтолог підтвердить, що правильний прийом їжі в один і той же час сприяє зростанню здорового організму

Отже, наш регламент життєдіяльності.

7.30 - 8.30 У дитячому садку в цей час зазвичай збираються всі дітки. У теплу пору доби вихователі зустрічають їх  на вулиці, потім ведуть до групи, допомагають  переодягатися.


8.30 - 8.45  Малюки роблять зарядку                      

                        вмиваються, готуються до сніданку. 

8.45  У дитячому  садку сніданок. 

9.00-10.00  Після сніданку зазвичай слідують  ігри, організація різних видів діяльності за освітніми лініями БКДО, підготовка до занять, заняття.


 10.00 - 12.30 Після сніданку, процедур та ігор - малюки виходять на прогулянку. 

Взагалі-то з діточками в дитячому садку вихователі зобов'язані гуляти в будь-яку погоду (виняток становить тільки сильно вітряна, дощова погода, високі морози). Діти не тільки займаються самостійною діяльність, а й педагоги проводять з ними тематичні заняття з вивчення навколишнього природного середовища, індивідуальну роботу. 

12.00-13.00 Малюки повертаються назад у садок, де після прогулянки вмиваються, миють ручки і ніжки готуються до обіду, обідають. 



15-30 У дитячому садку полуденок. 

16-00 - 16-40 Ігри, самостійна діяльність,

                           індивідуальні (спільні) заняття. 


16-40 У теплу пору року, карапузів ведуть на        прогулянку, звідки їх, як правило і                 забирають батьки.