Історія створення

Пустоварівський заклад дошкільної освіти«Джерельце», Полтавської області Решетилівського району с.Пустовари, вул..Гагаріна,30-В 38440

У 80-х роках, під час масштабної соціальної перебудови Решетилівщини під керівництвом І.Г.Боровенського розпочалося потужне будівництво навчально-виховних комплексів «школа-сад». Так в с.Пустовари завдяки програмі «Народна будова» - яка об’єднувала всіх: керівників сільсько-господарських підприємств, будівельників, односельців за 8 місяців було збудовано Пустоварівський НВК «Школа-дитсад». Його відкриття було проведено перед учасниками науково-практичної конференції з соціально-економічної відбудови сільських населених пунктів, що проходив 06 вересня 1985 року в с.Кукобівка.

Керувала будівництвом Степанова Галина Володимирівна, яка на той час була секретарем парткому в колгоспному господарстві «Прапор комунізму». Фінансування харчування вихованців та учнів забезпечувало це ж колгоспне господарство, у 1988 році с.Пустовари відокремлюється від с.Демидівка і створюється новий колгосп «Перебудова», головою якого стає Клепань Іван Іванович. Вже «Перебудова» забезпечує дітей закладу продуктами харчуванням, навіть в господарських будівлях на території тримали курей, за якими доглядали працівники закладу та використовували вирощену продукцію.

Опалювалось приміщення вугіллям, кочегарами працювали Линьов Іван Володимирович та Дущенко Зінаїда Яківна, а вже в 1991році було підведено газ у приміщення.

На той час педагогічним працівникам НВК заробітну плату виплачував відділ освіти, а решті працівників бухгалтерія колгоспу «Перебудова».

В закладі було 3 класи, які налічували до 40 учнів, та 25 дошкільнят.

Першим директором Пустоварівського НВК «Школа-дитячий садок» працювала Скриль Світлана Василівна. Перші вчителі початкових класів Кузьмич Євгенія Іванівна, Очеретяна Наталія Яківна, Степанюк Лілія Іванівна, перші вихователі Тимбур Людмила Іванівна, Омельченко Лариса Генадіївна, кухар Содель Люба Адамівна, медична сестра Власюк Люба Петрівна, няня Содель Валентина Олександрівна, завгоспом Гнида Олександра Миколаївна. З 1994р. по 1999р. директором НВК стала Сало Галина Іванівна.

У 1999 році зменшилася кількість дітей дошкільного віку в закладі, тому прийнято рішення про закриття дитячого садка та передачу його на баланс сільської ради, а початкова школа продовжувала працювати.

У 2005 році сімнадцятою сесією четвертого скликання Демидівської сільської ради Решетилівського району прийнято рішення про поновлення роботи дитячого садка при Пустоварівському НВК «Школа-дитячий садок» з 01 лютого 2005 року.

Завідуючою закладу за сумісництвом стає директор школи на той час Йосипенко Валентина Олексіївна, вихователем Чіпурнова Оксана Михайлівна, помічником вихователя Стешенко Ганна Олександрівна, завгоспом Юшко Родіка Дмитрівна.

Фінансується заклад з місцевого бюджету, а саме Демидівською сільською радою.

У 2007 році було прийнято рішення про розподіл НВК на ЗОШ І ступеня та ДНЗ «Джерельце».

У 2010 році через малу кількість дітей у початковій школі її було закрито. Завідуючою Пустоварівського ДНЗ «Джерельце» стає Степанюк Лілія Іванівна, попрацювавши один рік звільнилася. Новою завідуючою 01.09.2011р. стає вихователь закладу Чіпурнова Оксана Михайлівна. На посаду вихователя того ж року прийнята Головчак Леся Михайлівна, яка у 1987-1990-х роках була вихованкою Пустоварівського НВК «Школа - дитячий садок». Також помічник вихователя Ткачук Катерина Михайлівна прийшла на роботу у серпні 2014 року та теж була вихованкою Пустоварівського НВК.

У 2015році рішенням 34 позачергової сесії Решетилівської районної ради шостого скликання від 23.01.2015р. №493-34-6 ДНЗ підпорядковано Решетилівській районній раді Полтавської області з 01.01.2015 року. Фінансується заклад з районного бюджету, але кошти на проведення ремонтних робіт, придбання виділяє місцева влада, Демидівська сільська рада. Так за період з 2012 по 2020 роки в заклад придбано: водонагрівач, кухонний набір меблів, холодильне обладнання, обладнання для харчоблоку, зроблено капітальний ремонт водогону, водовідведення та електромережі на харчоблоці, замінено 8 вікон на металопластикові, вхідні двері, огорожа території закладу,підключено інтернет і т.д..

Одні з перших вихованців та працівників закладу

Свинаренко Т., Тимбур Л.І., Омельченко Л.Г., Писаренко Т.І. (зправа наліво)

Майбутній помічник вихователя Ткачук К.М.

(в другому ряду по центру)

Одна із вихованок закладу майбутня вихователька Головчак Л.М.

(в костюмі лікаря в центрі фото, перший ряд)

Вихователь та помічник вихователя

Головчак Л.М., Ткачук К.М.