Tulokset

Tulokset 9.5.2019

Puolimaraton naiset:

1. Katri Hujala Team Raju 2:03:52

2. Terttu Lamminen FMR 2:15:09

Puolimaraton miehet:

1. Janne Laakkonen Team Järvelä 1:32:01

2. Nicke Andersson Tuomilinna 1:55:27

3. Pertti Kalliola FMR 1:58:40

4. Ismo Sola Turku 2:15:15

4. Esa Viertola Turku 2:15:15

4. Janne Vuolivirta Naantali 2:15:15

14 km naiset:

1. Aila Arell Team Raju 1:07:38

14 km miehet:

1. Erkki Laitila VSVU-Turku 1:01:00

2. Reijo Auranen Team Raju 1:19.08

10 km naiset:

1. Tuija Vilppola Tuomilinna 1:06:04

7 km miehet:

1. Alpo Viitaharju Team Raju 33:21

2. Jouni Saloniitty Team Raju 40:54

3. Teuvo Hietamäki Raisio 1:01:10



Tulokset 30.3.2019

Maraton naiset:

1. Jaana Thorström FMR 4:12:16

2. Mari Toivonen FMR 4:20:43

3. Jaana Lehtinen Wihan kilometrit 4:27:33

Maraton miehet:

1. Juha Orte Team Raju 3:23:21

2. Timo Tuominen Littoinen 3:31:12

3. Eero Heinonen Nouste Trail Runners 3:39:29

4. Mikko Heiniö FMR 3:47:32

5. Pasi Helin FMR 3:53:45

6. Mika Kallioinen Turku 3:58:51

7. Esa Vankka FMR 4:03:37

8. Markku Ihonen Tampereen maratonklubi 4:26:18

9. Kari Lepistö Tampereen maratonklubi 4:27:33

10. Kalevi Saukkonen 7:53:22

35 km miehet:

1. Kari Malmikoski Turku 3:03:07

Puolimaraton naiset:

1. Aila Arell Team Raju 1:44:18

2. Anne Kinnunen Team Raju 2:09:54

Puolimaraton miehet:

1. Jyrki Kukko FMR 1:33:05

2. Janne Laakkonen Team Järvelä 1:33:11

3. Markus Hotanen Team Raju 1:37:51

4. Harri Nurmi Team Raju 1:39:10

5. Ilpo Ikonen FMR 1:50:28

6. Mikael Cornu Säkylä 1:54:19

7. Alpo Viitaharju Team Raju 1:55:12

8. Jeremias Latto Turku 1:58:26

9. Kari Kajanoja FMR 1:58:30

10. Nicke Andersson Tuomilinna 1:58:40

11. Ossi Raitio Parainen 2:02:00

12. Pertti Kalliola FMR 2:06:47

13. Usko Lind Nurmijärvi 3:59:00

14 km miehet:

1. Jukka Sillanpää Turku 1:24:23

2. Jouni Saloniitty Team Raju 1:40:25

10 km naiset:

1. Anne Ranta Kaarina 50:30

2. Emma Storgård Parainen 1:00:21

3. Merja Lundberg Team Järvelä 1:09:05

4. Elene Myller 1:10:57

4. Merja Palmu 1:10:57

6. Liisa Arbelius 1:14:40

10 km miehet:

1. Pekka Laakso Turku 49:30

2. Jaakko Kuusvuori FMR 53:45

3. Timo Kujanpää Turku 1:00:01

4. Reijo Auranen Team Raju 1:01:00

4. Risto Vainio Team Raju 1:01:00

6. Pauli Arbelius 1:09:52

7. Teuvo Hietamäki Raisio 1:45:00

7 km naiset:

1. Marita Hiltunen 56:01


Kuvat Rolf Holmberg ja Tommi Välimäki

Tulokset 10.11.2018

Maraton naiset:

1. Jaana Thorström FMR 4:21:02

Maraton miehet:

1. Timo Tuominen Littoinen 3:43:41

2. Jari Huhtala Häjyt 3:52:09

3. Eero Heinonen Nouste Trail Runners 3:58:00

4. Harri Nurmi Team Raju 4:00:32

4. Alpo Viitaharju Team Raju 4:00:32

6. Pertti Kalliola FMR 4:19:20

7. Rolf Holmberg FMR 4:38:05

8. Kalevi Saukkonen 7:43:17

Puolimaraton naiset:

1. Katri Hujala Team Raju 1:40:59

2. Eeva Kukkonen Turku 2:01:25

3. Hanna Oivanen FMR 2:08:30

4. Kaisa Unkila FMR 2:09:58

5. Anne Kinnunen Team Raju 2:16:35

6. Pirjo Annila Rauma 2:20:14

Puolimaraton miehet:

1. Otto Haltia Turku 1:47:05

2. Andrea Trotta 1:51:21

3. Samu Kaukoranta Piikkiö 1:51:34

4. Nicke Andersson Tuomilinna 1:53:23

5. Matti Ruskokivi 2:02:00

6. Teemu Lehtinen Turku 2:05:25

6. Perttu Vainio Turku 2:05:25

8. Vesa Oivanen FMR 2:08:30

9. Timo Erkkilä Turku 2:13:00

10. Usko Lind Nurmijärvi 3:53:03

14 km miehet:

1. Kimmo Landell TuUl 1:27:57

2. Jukka Sillanpää Turku 1:31:03

10 km naiset:

1. Salla Tuomola FMR 54:39

2. Helena Febvre 58:18

3. Saija Aaltonen Turku 58:50

3. Päivi Himanen 58:50

5. Liisa Arbelius 1:07:29

6. Merja Palmu 1:19:32

7. Ulriikka Juopperi 1:20:19

8. Marita Hiltunen 1:21:50

10 km miehet:

1. Arnaud Febvre 48:54

2. Jussi Rantanen 49:05

3. Reijo Auranen Team Raju 53:08

4. Jussi Laaksonen Milliksen Hurjat 58:50

5. Pauli Arbelius 1:07:28

6. Sauli Hernelahti VSVU 1:07:29

7. Teuvo Hietamäki Raisio 1:43:00

7 km naiset:

1. Merja Lundberg Milliksen Hurjat 50:00

7 km miehet:

1. Niko Lankinen Littoisten Latinki 34:03

2. Jakke Viheriä 38:51

3. Marko Lundell Milliksen Hurjat 39:27


Kuvat Aki Sahlström


Tulokset 10.5.2018

Maraton naiset:

1. Jaana Thorström FMR 4:21:57

1. Mari Toivonen FMR 4:21:57

Maraton miehet:

1. Timo Tuominen Littoinen 3:42:09

Puolimaraton naiset:

1. Tuula Sivander-Heinonen FMR 1:41:57

2. Katri Hujala Team Raju 1:43:41

3. Mia Kumlander TuUl / maratonkoulu 1:53:00

4. Saara Ruti Turku 2:01.27

5. Tarja Grönlund Team Raju 2:04:50

6. Eeva Kukkonen Turku 2:07:00

7. Terttu Lamminen Turku 2:09:49

8. Anne Kinnunen Team Raju 2:12:00

9. Salla Sipilä FMR 2:13:30

Puolimaraton miehet:

1. Juha Orte Team Raju 1:32:27

2. Erkki Laitila FMR 1:34:01

3. Ilkka Heinonen Lieto 1:36:57

4. Harri Nurmi Team Raju 1:39:00

5. Ilpo Ikonen FMR 1:48:16

6. Janne Vuolivirta Naantali 1:49:45

7. Jyri Heinonen FMR 1:51:30

8. Mikael Heinonen Naantali 1:59:09

9. Alpo Viitaharju Team Raju 2:04:50

10. Ismo Sola Turku 2:05:02

11. Esa Viertola 2:05:28

12. Nicke Andersson Tuomilinna 2:05:33

13. Reima Hieta Lieto 2:06:20

14. Arto Lamminen Turku 2:09:50

15. Jussi Laaksonen Milliksen Hurjat 2:12:00

16. Panu Ahrnberg Uusikaupunki 2:13:30

17. Tuomas Nurmi Turku 2:17:00

14 km naiset:

1. Kati Tiainen Rusko 1:38.30

2. Ritu Koskinen-Ruotsalainen 1:50:36

2. Tiina-Maija Nenonen 1:50:36

14 km miehet:

1. Timo Tuomisto Turku 1:10:19

2. Mika Tuokkola Paimio 1:28:11

7 km naiset:

1. Tiina Pajamo Milliksen Hurjat 43:00

2. Milla Sahla Raisio 52:45

7 km miehet:

1. Aki Sahlström 40:23

2. Marko Lundell Milliksen Hurjat 40:25

3. Tommi Välimäki Milliksen Hurjat 43:00

4. Tuomas Mero 44:11

4. Arttu Ruotsalainen 44:11

6. Raimo Kiikko Team Raju 44:42


Kuvat Matti Hellman ja Rolf Holmberg (vain lähtökuva)








Tulokset 24.3.2018

Maraton naiset:

  1. Hanna-Mari Tuomisto Häjyt Seinäjoki 4:06:08
  2. Jaana Rytkölä Turku 4:18:44
  3. Ritva Vallivaara-Pasto 100mc.fi 4:28:58

Maraton miehet:

  1. Juha Orte Team Raju 3:26:57
  2. Timo Tuominen Littoinen 3:47:03
  3. Jukka Sjöblom FMR 4:01:59
  4. Mika Kallioinen Turku 4:06:02
  5. Pertti Kalliola FMR 4:28:58
  6. Timo Herrala Isojoki 5:11:15

6. Timo Marjomäki Kauhajoki 5:11:15

Puolimaraton naiset:

  1. Marika von Schöneman Turun ammatti-instituutti 1:49:02
  2. Jaana Kiviniemi Raunistulan Riemu 1:49:59
  3. Laura Lahtinen Raunistulan Riemu 1:51:33
  4. Karoliina Salmenperä Turku 2:04:00

4. Mari Alho Lieto 2:04:00

6. Marja Reilimo Team Raju 2:05:00

7. Paula Haikonen Espoo 2:06:04

8. Kaisa Unkila FMR 2:38:38

9. Tiina Kääriäinen FMR 2:41:12

Puolimaraton miehet:

  1. Janne Laakkonen VSVU 1:41:46
  2. Harri Nurmi Team Raju 1:46:50
  3. Alpo Viitaharju Team Raju 1:49:57
  4. Reima Ylisaari Team Raju 1:56:29
  5. Mikael Cornu Säkylä 1:56:47
  6. Janne Vuolivirta Naantali 1:59:31
  7. Marko Malinen Riihimäki 2:04:11
  8. Nicke Andersson Tuomilinna 2:06:05
  9. Reima Hieta Lieto 2:06:08
  10. Reijo Auranen Team Raju 2:15:46

10. Kimmo Laine Team Raju 2:15:46

12. Mauno Marjomäki Kurikka 4:42:14

Kymppi naiset:

  1. Liisa Arbelius Turenki 1:06:10

Kymppi miehet:

  1. Tomi Penttilä Team Raju 58:04
  2. Kauko Harteva Turku 1:05:41
  3. Pauli Arbelius Turenki 1:06:10

7 km naiset:

1. Tuula Karttunen Turun Valpas 1:12:27

7 km miehet:

1. Veikko Karttunen Vaevaset Koevet 1:10:32

2. Jarmo Harju Turun Valpas 1:24:41

2. Keijo Soon Rusko 1:24:41

2. Usko Lind 1:24:41

5. Reijo Parkkola Turun Valpas 1:28.46




Kuvat: Aki Sahlström, Tuula Karttunen ja Rolf Holmberg

Tulokset 25.11.2017

Maraton naiset:

  1. Aila Arell Team Raju 3:49:42
  2. Katri Hujala Team Raju 3:58:00
  3. Päivi Kanerva FMR 4:05:19

Maraton miehet:

  1. Jaakko Uotila FMR 3:39:53
  2. Timo Tuominen Littoinen 3:40:01
  3. Harri Nurmi Team Raju 3:50:35
  4. Esa Vankka FMR 4:02:57
  5. Rolf Holmberg FMR 4:26:46

Puolimaraton naiset:

  1. Marika von Schöneman Turku 1:44:00
  2. Riitta Siltanen Espoo 1:47:45
  3. Kaisa Unkila FMR 1:58:26
  4. Hanna Oivanen FMR 1:58:39
  5. Johanna Katajisto FMR 2:00:46

Puolimaraton miehet:

  1. Jyrki Kukko FMR 1:27:17
  2. Pertti Kalliola FMR 1:58:29
  3. Jouni Hakala Raiku 1:59:59
  4. Pasi Malinen FMR 2:00:46
  5. Vesa Oivanen FMR 2:02:17
  6. Jussi Voima Turku 2:08:16

14 km

Sini Silvan TuUl 1:22:36

Kymppi naiset:

  1. Salla Tuomola Turku 56:37

Kymppi miehet:

  1. Jarmo Malmi Turku 41:05
  2. Jukka Sjöblom FMR 45:46
  3. Jussi Rantanen Turku 50:11
  4. Heikki Sukkinen Kaarina 56:37
  5. Raimo Kiikko Team Raju 1:00:00

7 km

Kimmo Landell TuUl 42:09