Безпека в Інтернеті

КІБЕРБУЛІНГ

Міністерство цифрової трансформації запустило чатбот “Кіберпес”, який розповідає про можливі дії дітей, батьків та вчителів у випадку кібербулінгу.

Про це повідомили на сайті міністерства.

Бот доступний у Telegram та Viber. У ньому можна дізнатись, як самостійно видалити образливі матеріали із соціальних мереж, а також куди звертатись по допомогу.

Чат-бот дає таку інформацію:

Координаційний центр із надання правової допомоги у випадку шкільного булінгу радить звертатися до них по допомогу.

Інструкції опубліковані на сайті Центру.

Насамперед спеціалісти радять звернутися до керівника закладу освіти та Національної поліції. Проте якщо це не дало результату, то Координаційний центр може надати кваліфіковану допомогу як офлайн, так і онлайн:

#stop_sexтинг

Команда #stop_sexтинг підготувала інформацію для дітей, батьків та фахівців, щоб вони більше знали, з якими ризиками діти можуть зіштовхуються в інтернеті, та як вберегти себе в онлайн-світі.

Пандемія COVID-19 загострила питання інтернет-безпеки дітей. Ще більше часу діти проводять онлайн, а це збільшує ризики  комунікацій з незнайомцями; кібербулінгу та перегляду небезпечного для дітей контенту. 

Команда #stop_sexтинг у 2021:

Представила перший в Україні урок щодо протидії суїцидальній поведінці через деструктивний контент в інтернеті.

Презентували книгу для батьків «Діти та батьки в інтернеті: Путівник для безпечної подорожі» Anastasiya Dyakova та Alina Kasilova.

Випустили аудіоказку «Хаппі та її суперсила» Ira Bova Garkusha.

Створили короткометражний фільм та челлендж з Open Kids.

Презентували унікальну виставку, перший у світі VR-квест на тему безпеки дітей в інтернеті, і ще дуже багато чого.

Команда #stop_sexтинг у 2022:

Створили та провели найактуальніші заняття для українців з онлайн-безпеки, а також офлайн-безпеки та психічного здоров’я (в навчаннях взяли участь 250 000 українців).

Створили 6 нових уроків для дітей різного віку про онлайн та офлайн безпеку під час війни.

Створили та презентували 10 освітніх продуктів для педагогів і батьків, а також для ІТ-галузі, суддів і прокурорів, соціальних працівників.

Створили продукти мрії: книгу для дітей «Безпечний інтернет». Завтра до школи», мультфільм «Хаппі та її суперсила», лінію психологічної підтримки для дітей та батьків та багато іншого.

Сайт для педагогів та батьків: Головна - Stop Sexting - Parents (stop-sexting.in.ua)