25 квітня 2023 року, психологом - консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було організовано та проведено тренінг для практичний психологів та соціальних педагогів на тему “Я маю чим пишатись! Я роблю все вірно!”. Тренінг був направлений на пошук та активізацію внутрішніх ресурсів, на відновлення відчуття гордості за себе та аналізу усіх досягнень і найголовніше направлений на постановку мрії. У тренінгу прийняло участь 18 практичних психологів та соціальних педагогів. 

Кінострічка життя.pdf

В завершення тижня психології, 21 квітня 2023 року, психологом - консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було організовано тренінг для психологів та працівників закладів освіти. Молоді практичні психологи поділились власним досвідом роботи з дітьми, батьками та педагогами. Практичний психолог Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу № 48 Ірина МОЇСЕЄВА розкриваючи тему: "Безпечний простір" з учнями початкової школи та з групою учнів середньої ланки" розповіла про програму “Безпечний простір” та поділилась досвідом впровадження програми у роботу з дітьми. Анастасія ЩЕРБИНА, практичний психолог Херсонського навчально-виховного комплексу “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ст.” № 33, в рамках теми "Мандало терапія в роботі" запропонувала виконати практичну вправу під час якої познайомила усіх присутніх із внутрішнім “Я” та із підсвідомістю. Практичний психолог Херсонського ясла-садка №31 комбінованого типу Жанна ГРАБЧАК підняла актуальну тему: "ПТСР у дітей під час війни. Як допомогти дитині пережити травмуючий досвід" дала визначення поняттю ПТСР (посттравматичного стресового розладу), розповіла про симптоми, дала чіткі рекомендації як допомогти дитині при проявах ПТСР у дитини для батьків та педагогів, в завершення нагадала присутнім про вправи на стабілізацію та заземлення. Тренінг відвідали 20 вчителів, практичних психологів та соціальних педагогів.  

21.04.2023 Тиждень психології завершення.pdf
Посттравматичний стресовий розлад_у дітей під час війни.pptx

Презентація практичного психолога Анастасії Щербини

безпечний простір для психологів.pptx
Безпечний простір_Формування позитивного мислення.pptx

Тиждень психології продовжується, тому 20 квітня 2023 року, психологом - консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було організовано тренінг для психологів та працівників закладів освіти. У рамках тренінгу учасниці Міської школи молодого спеціаліста презентували присутнім, практичні вправи для роботи з дітьми, батьками та педагогами. Практичний психолог Херсонського закладу дошкільної освіти №76, Анастасія ВАРНАВСЬКА в рамках теми "Вправи для розвитку життєвої стійкості, оптимізму та відчуття сенсу життя" надала вправи для практичного використання, які задіює у своїй роботі з вихователями та батьками. Соціальний педагог Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №47, Олена ЗИК розкриваючи питання "Робота з дітьми: подолання психоемоційної напруги" розповіла про власний досвід використання вправ стабілізації з дітьми. Учасники тренінгу під чітким керівництвом спікера виконали одну із запропонованих вправ, стабілізували власний психоемоційний стан та навчились саморегуляції. Тренінг відвідали 27 вчителів, практичних психологів та соціальних педагогів.  

20.04.2023 тиждень психології.pdf

Презентація практичного психолога Анастасії Варнавської

20.04.pptx

У рамках тижня психології 19 квітня 2023 року, психологом - консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було організовано тренінг для психологів та працівників закладів освіти .  У рамках зустрічі учасниця Освітнього хабу “Я-педагог! Впевнений старт!”, практичний психолог Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18, Ганна СКОТАР  презентувала свій досвід  з  теми "Стабілізація стресового стану та робота з ПТРС" в форматі квесту, мета якого наповнення та стабілізація психоемоційного стану людини. Учасниця Міської школи молодого спеціаліста, практичний психолог Херсонського закладу дошкільної освіти №79, Ілона ТЕЛЕНГА розкрила тему  "Використання гаджетів та девайсів у роботі психологічної служби". У своїй презентації розповіла про власний досвід всебічного використання гаджетів у дистанційній роботі та розширила коло обізнаності в присутніх новими форматами. Зустріч відвідали 29 вчителів, практичних психологів та соціальних педагогів. 

19.04.2023 тиждень психології.pdf
Використання гаджетів та девайсів.pptx
психологічний квест.pptm.pptx

18 квітня 2023 року було продовжено зустрічі у рамках “Тижня психології”. Психологом - консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було організовано вебінар від соціального педагога Херсонської багатопрофільної гімназії №20 імені Бориса Лавреньова Херсонської міської ради Юлії СКАЧОК на тему “Створення колод з афірмаціями”.

Спікер пояснила значення слова афірмація та научно доведений факт, що своєчасні афірмації покращують ефективність і успішність навчання та роботи, сприяють поліпшенню здоров’я та стосунків, а переваги іноді зберігаються місяцями та навіть роками. Зустріч відвідали 23 педагогів, практичних психологів та соціальних педагогів.  Під час зустрічі учасників було ознайомлено з поетапним створенням карток з афірмаціями які можна намалювати та які можна створити в цифровому просторі.

18.04.2023 вебінар.pdf
Вебінар Скачок 18.04.2023.pdf

17 квітня 2023 року було розпочато зустрічі у рамках “Тижня психології”. Психологом - консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було організовано практикум від практичного психолога Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Херсонської міської ради Оксани Сергієнко на тему “Арт - техніка Баланс чоловічого та жіночого”.

Психологиня пояснила терміни, які ввів у психологію Юнг на позначення архетипів в аналітичній психології, пов'язаних, відповідно, з жіночою та чоловічою статтю. Юнг вважав, що аніма — це жіноча частина психіки чоловіка, а анімус — чоловіча частина психіки жінки. Гармонійний розвиток особистості вимагає наявності обох цих елементів і рівноваги між ними. Саме тому важливо розуміти свої внутрішні прояви. Зустріч відвідали 35 педагогів, практичних психологів та соціальних педагогів.  Під час зустрічі вся увага була сконцентрована на внутрішніх відчуттях та аналізі себе. Усі бажаючі мали можливість виконати запропановані техніки та поділитися результатом.

17.04.2023.pdf

12 квітня 2023 року в рамках популяризація педагогічного досвіду психологом - консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було організовано майстер - клас від практичного психолога та соціального педагога Херсонського навчально-виховного комплексу "Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів" № 15 Херсонської міської ради Олесею ВОЛОВИЧ на тему “Техніка  "Звільнення від небажаних емоцій: 10 кроків до спокою"”.

Психологиня розширила багаж інструментів 23 практичних психологів та соціальних педагогів за допомогою вправ направлених на стабілізацію, концентрування, покрокове звільнення емоцій та стабілізування психоемоційного стану. Як результат учасники майстер - класу відмітили покращення свого стану та важливість проведення подібних занять із дітьми та дорослими у своїх закладах освіти.

2 ТИЖ3ДЕНЬ 8-11 кл (педагоги) Техніка Звільнення від небажаних емоцій 10 КРОКІВ ДО СПОКОЮ..pdf

З 03 квітня по 10 квітня спеціалісти психологічних служб закладів освіти проходили курс "Організація послуг психічного здоров'я та психосоціальної підтримки" в рамках проєкту "Психосоціальна і емоційна підтримка та поліпшення громадських служб психічного здоров'я", який реалізує Асоціація інноваційної та цифрової освіти, завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID)та щирій підтримці американського народу через проект USAID "Говерла".

Курс складається з 10 модулів та має за мету не консультування, а побудову служби психічного здоров'я в громаді – починаючи з оцінювання розуміння потреб у послугах з психічного здоров’я, особливостях управління персоналом, який надає

послуги психічного здоров’я, командоутворення, контролю якості наданих послуг тощо.

Курс пройшли 67 практичних психологів та соціальних педагогів Херсонських закладів дошкільної та загальносередньої освіти, всі спеціалісти отримали сертифікати на 30 годин.

Спеціалісти дізналися про еволюцію надання послуг психічного здоров’я населенню, впливу надзвичайних ситуацій на психіку людини і проблемам, які загострюються через кризову подію або виникають через неї. Нагадали собі про піраміду інтервенцій, яку можна застосовувати при багаторівневій підтримці. Розглянули принципи, інструменти моніторингу та оцінки психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. Отримали рекомендації щодо організації роботи під час кризової ситуації, як контролювати психосоціальний стан та які методи самодопомоги можна використовувати.

Усі сертифікати завантажено на гугл-диск 

10 квітня 2023 року психологом-консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було проведено тренінг для 23 практичних психологів та соціальних педагогів на тему “Самовідновлення та саморегуляція 4 стихії”.

Зустріч була спрямована на опрацювання вправ які будуть дієвими у стресових ситуаціях. Для стабілізування психоемоційного та фізичного стану під час стресових ситуацій використовуються дихальні вправи, вправи на напруження і розслаблення м’язів. Спеціалістам було запропоновано ряд вправ як для дорослих так і для дітей, а також відпрацювати на собі вправи на зниження напруги у тілі за методом Джекобсона

Самовідновлення та саморегуляція 4 стихії .pdf
Допомога в кризових ситуаціях.pdf

5 квітня 2023 року психологом-консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною Бодик було проведено тематичну консультацію в форматі питання- відповідь. Зустріч відвідали 9 практичних психологів та соціальних педагогів. 

Під час зустрічі спеціалісти виконали вправу “Сонечко ресурсу” та проаналізували, що один і той самий ресурс може як забирати сили так і давати їх. Перейшовши до етапу “Питання - відповідь” було розібрано та знайдено кроки вирішення у таких питаннях: вихід з довгострокового простою під кінець навчального року, заповнення аналітичної довідки та користування діагностичним інструментарієм через платформу АІС “Я - Психолог”, проходження курсів та їх різноманітність та підняли тему булінгу/кібербулінгу по відношенню до вчителів з боку дітей.

      03 квітня 2023 року психологом-консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було проведено практикум для 16 практичних психологів та соціальних педагогів на тему “Мені наснилось, як почути себе”.

     Під час зустрічі спеціалісти аналізували свої сни за технікою Юнга. Прописували сон, підкреслювали головне, підбирали асоціації, залишали найголовніше та замінювали обране на слова асоціації. 

     Розмова з підсвідомим допомагає звернути увагу на важливі речі, які в буденому житті ми не помічаємо.

Практикум Мені наснилось, як почути себе (1).pdf

План заходів на квітень

29 березня 2023 року психологом-консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК було проведено тематичну консультацію на тему “Вправа згадай казку” для 14 практичних психологів та соціальних педагогів.

Спеціалісти опрацювали техніку “Загадай казку” із збірника арт-технік психологині Ольги Гаркавец. Мета техніки: актуалізація проблемних моментів та пошук ресурсів. Учасники згадали казку або історію, коротко описали сюжет, охарактеризували головного героя, прописали 10 асоціацій обраної історії та проаналізували, про що це для них, про них та що означають прописані слова.

Згадай казку.mp4
Згадай казку.pdf
Сборник арт техник.pdf

29 березня 2023 року психолог - консультант Комунальної установи “Херсонського центру професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Марина БОДИК разом з 59 - ма практичними психологами та соціальними педагогами взяли участь у вебінарі комунікаційної платформи в рамках Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ як?». 

Під час вебінару Май Лешем психолог Міжнародної гуманітарної організації «IsraAID» (Ізраїль) провела презентацію роботи своєї організації та розкрила тему «Психосоціальна підтримка під час кризи».

Експертка з психічного здоров'я Юлія Загарницька розповіла про відео вправи для дітей, які розміщені на сайті проєкту, відповідала на питання спеціалістів, які були поставлені у чату перед зустрічу. Розповіла про те як підтримати людину, в якої загинула близька людина та які методи не працюють в таких ситуаціях.

27 березня 2023 року у рамках співпраці психологом-консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК, практичним психологом - соціальним педагогом Херсонської загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів №34 Херсонської міської ради Тетяною ПРЯМКОВА  та  практичним психологом Степанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №17 Херсонської міської ради Світланою ХАРЧУК, було проведено тренінг для 21 практичних психологів та соціальних педагогів на тему “Інструменти комунікації та роботи з учасниками освітнього процесу”.

Під час зустрічі спеціалісти познайомились з платформою http://graasp.eu Graasp - це платформа для створення дослідницьких навчальних середовищ,  на якій можна створювати: інтерактивні навчальні простори, цікаві заходи для занять у класі, професійних тренувань або занять з навчання. 

Роздивились можливості платформи https://padlet.com/ Padlet - це універсальна онлайн-дошка (онлайн-стіна) з інтуїтивним інтерфейсом, яку нескладно опанувати та легко застосовувати в навчальному процесі. Вона може бути використана для проектної роботи, індивідуальних завдань чи як інструмент збору інформації від всіх учасників процесу в одному місці.

Більш детально ознайомилися із функціоналом платформи https://xn----ftbomobdq1b9f.xn--j1amh/ АІС “Я-ПСИХОЛОГ” - це автоматизована інформаційна система, яка створена для полегшення роботи практичного психолога та соціального педагога. Платформа має 199 діагностик та 32 анкети за різними напрямками дослідження та широкою категорією об’єктів дослідження: діти, батьки, педагоги, військові. Спеціаліст має можливість вести електронну документацію та заповнювати аналітичну довідку через платформу.

Дізнались про цікаву інтерактивні платформу https://wordwall.net/uk Wordwall - це багатофункціональний інструмент для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів. На платформі можна створювати власні вправи для свого класу, вікторини, вправи на співставлення, ігри зі словами і багато іншого. Інтерактивні вправи відтворюються на будь-якому пристрої, що має доступ до інтернету: на комп'ютері, планшеті, телефоні або інтерактивній дошці.

Наостанок  спробували працювати з платформою https://flinga.fi/tools Flinga - це вебінструмент, що дозволяє легко створювати онлайн-середовища для спільної роботи. Зокрема середовище мозкового штурму (Flinga Wall) або спільна дошка (Flinga Whiteboard). Учні можуть бачити створену дошку або за допомогою посилання, або через QR-код.

Всі ці платформи спеціалісти можуть використовувати в своїй роботі для більш інтерактивного ті якісного проведення дистанційних занять та консультацій.

Тренінг 27.03 Інструменти комунікації та роботи з учасниками освітнього процесу.pdf

22 березня 2023 року психологом-консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною Бодик було проведено тематичну консультацію на тему “Вправа Кейс та тварина вихідного дня” для 18 практичних психологів та соціальних педагогів.

Спеціалісти мали можливість нагадати собі про вправу “кейс”, яку можна застосовувати при травмуючих ситуаціях при роботі з дітьми, батьками та педагогами. Та відпрацювали і помріяли виконуючи вправу “тварина вихідного дня”. Як варіант до виконання була надана вправа “Я очима своєї дитини”, при якій спеціалісти мають розказати про себе, але через бачення дітей.

Відео зустрічі буде завантажено на ютуб каналі Центру

20 березня 2023 року у рамках співпраці психологом-консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК та практичним психологом НВК №33 Анастасією Щербина, яка працює в арт-терапевтичному та мандалотерапевтичному напрямі було проведено практикум для 16 практичних психологів та соціальних педагогів на тему “Мандала по даті народження”.

Було надано короткі теоретичні знання щодо мандалотерапії, що таке мандала, які її види існують і де можна зустріти у буденності. Спікер навчила покроково прораховувати схему мандали по даті народження учасників, розповіла про значення кожного кольору, про правильність заповнення мандали та важливість вибору кольорів. Спеціалісти мали змогу познайомитись із значенням кольорів і співвіднести їх з чакрами, поставити хвилюючі питання та почати відтворювати свою індивідуальну мандалу.

Практикум був узагальнений тим, що у кожного є індивідуальна мандала має енергетичну силу та наповнюється у процесі створення..

Вся інформація з матеріалами про практикум розміщена на сайті психологічної служби, на сторінці фейсбук та інстаграм, на сайті Центру та на ютуб каналі Центру

Мандала по даті народження 1.pptx
Мандала по даті народження. pdf

15 березня 2023 року у рамках співпраці Мариною Бодик та психологинею Євгенії Неделевич, яка працює у таких напрямках: АРТтерапія, SEE FAR CBT, також використовує Когнітивно - поведінкову та аналітичну терапію, було проведено тренінг для 29 практичних психологів та соціальних педагогів на тему “Базові пояснення про травматизацію, як віднайти ресурс і допомогти в кризових ситуаціях”.

Спеціалісти дали відповіді на теоретичні питання: що таке травма, які є прояви травматизації, які існують основні світові напрями в роботі з травмою та поділились які напрями вони використовують у своїй роботі. Далі спеціалістам було запропоновано розібрати та розіграти 3 різні ситуації щоб застосувати методи які вони знають для вирішення наведених прикладів, та запропоновано нові методи для роботи з травмою. Практичні психологи та соціальні педагоги мали змогу поділитися своїми кейсами коли вони не знайшли рішення і колективно була вибодувано траєкторію вирішення кейсів спеціалістів.

Вся інформація про практикум розміщена на сайті психологічної служби, на сторінці фейсбук та інстаграм, відео зустрічі не робилось та не публиковалось  в цілях конфіденційності.

Базові пояснення про травматизацію, як віднайти ресурс і допомогти в кризових ситуаціях .pdf

06 березня 2023 року у рамках співпраці психологом-консультантом  Комунальної установи “Херсонський міський центр  професійного розвитку педагогічних працівників” Херсонської міської ради Мариною БОДИК та практичним психологом, членом Національної Психологічної Ассоціації Анастасією Волненко, яка працює в клієнт-центрованому напрямі було проведено практикум для 23 практичних психологів та соціальних педагогів на тему “Особисті кордони, перешкоди на шляху відстоювання”.

Спеціалісти дали асоціативні визначення терміну “особисті кордони”, проговорили свої відчуття коли кордони перетинають. Головною родзинкою практикума були кейси, присутні мали змогу поділились особистими ситуаціями коли їх кордони перетинала, як вони реагували, що робили, інші могли своїм досвідом показати яким чином вони мали змогу відстоювати свої особисті кордони у роботі та у буденному житті.

Практикум був узагальнений тим, що у кожного є своя валіза інструментів відстоювання особистих кордонів та не слід забувати про кордони людей, які іноді ненавмисно перетинаємо і ми.

Вся інформація про практикум розміщена на сайті психологічної служби, на сторінці фейсбук та інстаграм, відео зустрічі не робилось та не публиковалось  в цілях конфіденційності.

План заходів на березень