Учням

Всеукраїнський урок з ментального здоров'я 1-6 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»Всеукраїнський урок з ментального здоров'я 1-6 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!» – дивись онлайн на Мегого. Перший день у школі — радісний і тривожний момент, коли дітям потрібна підтримка. Цей всеукраїнський урок про важливість психічного здоров’я. Фахівці максимально доступно розкажуть дітям, як працюють наші емоції, покажуть прості вправи для заспокоєння у стресових ситуаціях, підкажуть, як подолати страхи й тривожність, пов’язані з початком навчального року. Матеріали уроку розроблені у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (https://www.howareu.com/), ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, медіасервісом «MEGOGO Освіта» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. <a href="https://drive.google.com/file/d/1En9b_CmYanBL_48AveuZXr6TghlmHdHz/view">посилан...
Всеукраїнський урок з ментального здоров'я 7-11 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!»Всеукраїнський урок з ментального здоров'я 7-11 класи: «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!» – дивись онлайн на Мегого. Перший день у школі — радісний і тривожний момент, коли дітям потрібна підтримка. Цей всеукраїнський урок про важливість психічного здоров’я. Фахівці максимально доступно розкажуть дітям, як працюють наші емоції, покажуть прості вправи для заспокоєння у стресових ситуаціях, підкажуть, як подолати страхи й тривожність, пов’язані з початком навчального року. Матеріали уроку розроблені у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» (https://www.howareu.com/), ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті міністрів України, Міністерством освіти і науки України, Асоціацією інноваційної та цифрової освіти, медіасервісом «MEGOGO Освіта» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. <a href="https://drive.google.com/file/d/1E1tnOlVlaYz4mA5FirUJKnTBEY95yatn/view">посила...
16.04.mp4

Панічна атака не обирає зручного місця, часу чи «ту саму людину». Тож при ній варто тримати в голові факт — вона не загрожує життю і скоро мине (хоч нам і здається, що це триватиме нескінченно).

Існують також прості та ефективні способи справитися з нею. Про них у відео розповідає психологиня PROJECT HOPE.

Дивися та зберігай, щоб швидко повернути собі контроль над думками у випадку початку панічної атаки 💔

Хвилинка повернення до себе. Ділимося з тобою легенькою, але дієвою вправою, щоб відновити зв’язок зі своїм тілом. А ще — навчитися помічати усі відчуття та приймати їх. Зберігай собі, щоб не загубити 😌 Та спробуй просканувати тіло, коли перебуваєш у стані спокою. На випадок тривоги чи паніки, ти уже знатимеш, як правильно застосовувати вправу 👇

1️⃣ Проскануй подумки своє тіло: влаштуйся зручно, заплющ очі, глибоко вдихни та повільно видихни.

2️⃣ Сконцентруйся по черзі на усіх частинах тіла: лоб, щелепа, шия, плечі, руки, долоні, спина, живіт, стегна, ноги, стопи.

3️⃣ Повтори у зворотному порядку. Дихай вільно та спокійно.

4️⃣ Досліджуй: які відчуття у тій чи іншій частині тіла?

5️⃣ Чи присутні в тілі біль, напруга, дискомфорт, а може й інші незвичні відчуття?

6️⃣ Зосередься на тому, що відчуваєш. Спробуй максимально дослідити свої відчуття. В якій частині тіла вони? Яка їх інтенсивність? Як вони могли б виглядати, якби були видимими?

30.04.mp4

Щоб впоратися зі стресом та напругою… напружся! Звучить дивно? Спробуй 😉 Виконай вправу як на відео 


І ні, причини тривоги не зникнуть у магічний спосіб. Це ти станеш міцнішою та стійкішою версією себе, коли знатимеш, що робити в такі моменти 😉

Публікувати чи не публікувати відео з відпочинку❓ А фото сніданку, одразу після нічного обстрілу❓

Добре, якщо ти ставиш собі ці запитання. І ось чому: наша відкритість у соцмережах під час війни має значення більше, ніж будь-коли. Часто вона може бути корисною та опорною для інших 

Перш ніж хвилюватися через нестачу мотивації, варто спитати себе про причини, дати чесну відповідь і прийняти її. Прийняти себе.

Дати собі час на відпочинок чи перезавантаження. Це ок.

Мати непродуктивні дні — теж ок. Навіть костюму Залізної людини потрібна дозарядка. Головне, щоб ці дні не ставали тижнями, місяцями і роками.

видео ти як.mp4

Намалювали і подумали: ця чудернацька фігура ніби промовляє, що за вікном вже весна 🤗 



А так, це нагадування подихати (можна прямо на свіжому повітрі).

Впізнали себе на екрані?


Не кіно, а щось надто життєве — інколи улюбленого серіалу чи фільму достатньо, щоб відчути себе та зрозуміти власні переживання.


Та, може, й почуватися краще після фінальних титрів 🤝

герой1.mp4
герой2.mp4
герой 3.mp4
герой 4.mp4
герой 5.mp4
герой 6.mp4

Тож просто хочемо нагадати тобі, що зараз час бути лагідними до себе і до інших. Візьми стільки часу, скільки потрібно, щоб прийти до ладу після поганих новин.


Це нормально — поставити справи на паузу та дати собі трохи часу, коли є потреба.  Дозволь собі бути неідеальним 🫶

0-04-05-17b29d610ad003b612faa3b549589d5f49f1a4eee658267114f6e508788d4341_2f8014397bc2d944.mp4

Попросити про допомогу, коли бракує сил чи потрібна порада, — сміливий і завжди правильний вчинок.


Нагадуємо, що на сайті https://howareu.com номери телефонів, за якими можна отримати безкоштовну психологічну допомогу, а також перелік фондів та організацій, які надають консультації онлайн та наживо.


Ваші емоції на часі і мають значення 🫂

Ваша самоцінність не залежить від думки інших. А соромитися свого «Я» через можливість комусь не сподобатися – не має сенсу. Навіть якщо всі довкола кажуть «не виділяйся». Навіть якщо ці слова лунають із вуст рідних. Не всі установки від батьків та родичів, що закладаються нам із дитинства, є правильними. 

У будь-якій ситуації – насамперед прислухайтеся до себе та власних потреб.  

Більше про фрази, які ми чули від дорослих у дитинстві, і які виявилися хибними, читайте у дописі. Зібрали його разом із благодійним фондом «Сильні» 


Ти як? Щоб бути норм, треба звикнути, що деякі речі — теж норм, і не варто їх соромитися. Бережіть себе 

Памʼятаємо, що ви любите вправи на усвідомленість (або ж майндфулнес)  Це справді класний інструмент боротьби зі стресом і тривожністю — водночас приємний і доступний, де б ми не були. Головне — зосередитися на моменті «тут і зараз» та залучити якомога більше органів чуття.

Коли стресу забагато, нам важко зосередитися: ми гальмуємо, тут пропускаємо, там недочуваємо, в обід нарешті поснідаємо, а чим — за годину вже не памʼятаємо  Техніки майндфулнес допомагають переключатися, а ще — дають мозку простір для заспокоєння і концентрації.

Якось ми вже тренувалися на ранковій каві, улюбленій музиці, нюхали жовтень… Робили вправу навіть у душовій кабіні. Спробуйте цього разу просту техніку з улюбленою стравою чи смаколиком.

 Більше подібних технік тепер знають і сімейні лікарі, які пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP та можуть надавати підтримку з ментального здоровʼя. Розкажіть «сімейному» про свою тривожність 


Tvoya_syla.pdf

Пропонуємо до використання ТЕХНІКИ САМОДОПОМОГИ:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLwL4PWi8_YrcStHKFL77RGQOun_avQG-x

Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу, але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність.

Навички самодопомоги допомагають людям стати більш стійкими та впевненими у собі. Самодопомога включає в себе практики, які сприяють зменшенню стресу, тривожності та депресії. Люди, які здатні дбати про себе, часто можуть бути більш ефективними в підтримці інших.

1.jpg
2.png
3.png
Відео_Приклади порушення толерантності_.mp4
1_ Міжнародний день ТОЛЕРАНТНОСТІ_.png
3_ Міжнародний день ТОЛЕРАНТНОСТІ_.png
1_10 грудня _ Міжнародний день._ Права дитини в Україні _.jpg
0-02-05-22930afab38858e7f1076ca4a16d9035b2a5e20264083ecd882afe44196f787b_8a542846d5048b03.mp4
2_10 грудня _ Міжнародний день._ Права дитини в Україні _.jpg

1 ГРУДНЯ  ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

https://docs.google.com/presentation/d/1NJ2jsS_BHlATBma9_N5nnqK_g0sJ9OWq/edit#slide=id.p1


відносини с батьками.docx
конфлікт.doc